Jump to content
polo GTi Cup

Xenon Φώτα και ενισχυτές

Recommended Posts

AN ΘEΣ TH γνώμη MOY MH BAΛEIΣ λάμπες τύπου ξενον.

ΔEN κάνουν για όλα τα αυτοκίνητα.

EINAI πολω δυνατές σε βατ,οι μικρότερες που θα BPEIΣ είναι 100 βατ. κ λόγο του ότι ζέστενόται παράπολύ λιώνει το φις της λάμπας.

2 φορές τα Αλλαξα τα δικα μου στο 6ν2.

OΛO TO στορυ οφείλετε στο ότι οι λάμπες έχουν ένα καπάκι προστασίας κ δεν αφήνει να επιτευχθεί ψύξη των λαμπτήρων.είναι

δηλ εγκλοβισμενεσ.ένας φίλος που έχει ένα καρίνα2,το φις των λαμπτήρων του έρχεται σε επαφή με τον εξωτερικό χώρο(τον περιβάλοντα αέρα της μηχανής)κ γι'αυτό κ τις έχει εδώ κ ενάμιση χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα.λόγο του ότι οι δίκες του ψύχωνται.

Α!μη τυχόν κ σου περάσει απ'το μυαλό η ιδέα να βγάλεις το καπάκι γιατί μετά θα κλαις το φανάρι σου.

αυτα τα λίγα .@

Edited by Sav 6n2
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Polo 9n3 φοράει Η7 λάμπα οπώτε δεν έχω στη μεγάλη σκάλα XENON....αλλά θα βάλω λάμπες για τα μεγάλα,που φοράω Η1,τύπου XENON!!!Κόστος γύρο στα 15 ευρό το ζεύγος...Ευτυχώς μέχρι τώρα,τρείς μέρες τα φοράω..,δεν έχω κάποιο παράπονο και απο λακούβες που έχω περάσει :):D:D !!!(Στην Ελλάδα είμαστε :D;)tongue.gif ) Πιστεύω πως με τα 6000Κ είσαι μια χαρά μετά δεν βλέπεις τίποτα....Τα είδα σε ένα Golf ενώς φίλου...... ;)
Link to comment
Share on other sites

AN ΘEΣ TH γνώμη MOY MH BAΛEIΣ λάμπες τύπου ξενον.

ΔEN κάνουν για όλα τα αυτοκίνητα.

EINAI πολω δυνατές σε βατ,οι μικρότερες που θα BPEIΣ είναι 100 βατ. κ λόγο του ότι ζέστενόται παράπολύ λιώνει το φις της λάμπας.

2 φορές τα Αλλαξα τα δικα μου στο 6ν2.

OΛO TO στορυ οφείλετε στο ότι οι λάμπες έχουν ένα καπάκι προστασίας κ δεν αφήνει να επιτευχθεί ψύξη των λαμπτήρων.είναι

δηλ εγκλοβισμενεσ.ένας φίλος που έχει ένα καρίνα2,το φις των λαμπτήρων του έρχεται σε επαφή με τον εξωτερικό χώρο(τον περιβάλοντα αέρα της μηχανής)κ γι'αυτό κ τις έχει εδώ κ ενάμιση χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα.λόγο του ότι οι δίκες του ψύχωνται.

Α!μη τυχόν κ σου περάσει απ'το μυαλό η ιδέα να βγάλεις το καπάκι γιατί μετά θα κλαις το φανάρι σου.

αυτα τα λίγα .@

ακόμη και να μην καίγονταν οι τύπου xenon λάμπες με τον τρόπο που ανέφερε ο φίλος sav6n2 πρέπει να πούμε ότι είναι άδικα λεφτά..μιας και το αποτέλεσμα είναι αισθητικό και όχι ουσιαστικό.Δηλ φαίνεται το αυτοκίνητο πιο όμορφο με αυτές τις λάμπες αλλά ουσιαστικό αποτέλεσμα κανένα!Βλέπεις ακριβώς το ίδιο όπως και με την μαμα!Εγώ έβαλα τύπου xenon που έκαναν 45¤το ζευγάρι και με 8 μήνες εγγύηση.Θέλω να πω πω δεν είναι λάμπες των 10¤ και όμως δεν κάνουν ούτε στο ελάχιστο τα πράγματα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Εχω ένα polo 9n3 , ενδιαφέρομαι να βάλω xenon στα 6000Κ σε μια από τις εταιρίας που αναφέρθηκαν πιο πριν. Από περιέργεια ρώτησα εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της vw ( δεν θα βάλω από εκεί ) και μου είπαν πως δε βάζουν αν και μπορούν γιατί μπορεί να υπάρξουν ηλεκτρολογικά προβλήματα ακόμα και να καεί ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ . Ισχύει αυτό το πράμα ? Έχετε ακούσει τίποτα ? Κάποιος από εσάς που τα έβαλε είχε κανένα παρόμοιο πρόβλημα ?

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

EINAI πολω δυνατές σε βατ,οι μικρότερες που θα BPEIΣ είναι 100 βατ. κ λόγο του ότι ζέστενόται παράπολύ λιώνει το φις της λάμπας.

:thumbsup: - λαθος τυπο εβαλες αυτες ειναι για WRC και για all weather ,το γραφουν ολες οι μαρκες καθαρα πανω: not for road use (!)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εχω βαλει xenon σε σκαλες τα κανονικα και τα μεγαλα....

στην αρχη παρηγγειλα τα 12000κ αλλα μου είπε ο τύπος που μου τα έβαλε οτι θα με γραψουν γιατι ειναι εκτος προδιαγραφών :D παιζει κατι τετοιο?

για οσους θελουν τα 9ν φορανε H7 και για τη μεγαλη σκαλα Η1

ξερει μήπως κανεις τα φωτα θεσεως αλλα και τα προβολακια τι λαμπες φορανε? ψήνομαι να βαλω:D

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω τί λέτε, εγώ έχω βάλει ξένον αδώ και ένα χρόνο ( και μάλιστα ένα απο τα φτηνά σετάκια, όχι κάτι το ιδιαίτερο ) και δέν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Ούτε με λακούβες κλπ που λένε ότι μπορεί να σβήσουν ούτε με ηλεκτρολογικά ούτε πουθενά.

Όλα λειτουργούν άψογα!

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη παρηγγειλα τα 12000κ αλλα μου είπε ο τύπος που μου τα έβαλε οτι θα με γραψουν γιατι ειναι εκτος προδιαγραφών :huh: παιζει κατι τετοιο?

:huh: - γιατι πχ ενα κινεζικο κιτ των 100 Ε στα 10.000 Κ ειναι εντος ? με τα 12.000 Κ εσυ φιλε πιστευεις οτι θα εβλεπες καλα ?

Link to comment
Share on other sites

το κιτ που εβαλα κοστησε 330¤ χωρις τα εργατικα και ειναι γερμανικο.γιατι να μην εβλεπα καλα με τα 12000κ? :huh:

γιατι ειναι εντελως μωβ κ καγκουρικο

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - εχει γερμανικους μετασχηματιστες πχ Bosch δεν ειναι ολα στο κιτ γερμανικα γιατι αν ψαξεις θα δεις οτι διανομεας δεν ειναι η Bosch αλλα ενα αγγλικο καταστημα ,εχουμε βαλει παλαιοτερα πινακα χρωματων αλλα και emotion με Golf οπυ "ζωντανα" βλεπεις πως αναλογα τα Κ φωτιζει η δεσμη στον δρομο - σωστα σου ειπε ο φιλος GKB TSI θα ειναι μια αηδια το μωβ ,αυτα ειναι για show οχι για δρομο (!)
Link to comment
Share on other sites

12000K-hid-xenon.jpg

thumbsdown.gif - ετσι δειχνουν (!)

νομιζα πως εβγαιναν προς το μπλε....τα ειχα δει σε videakia και μπλεδιζαν δεν μοβιζαν!!! :rolleyes:

οι μαρκες παιζουν ρολο στη φωτεινοτητα?

ασχετο αλλα ειδα 30000Κ σε μηχανη!(μπλε χρωμα δειχνουν) ηταν τρομερα!!!

ξερει κανεις τι τυπου λαμπες ειναι τα φωτα θεσεως και τα προβολακια?

Edited by dj-thanos
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 8.000Κ στα μικρά 10.000 δτην μεγάλη σκάλα αλλα εμένα ειναι Japan Made δεω θυμάμε την μάρκα...

εδώ και μερικές φώτο απο τα φώτα μου

Παρκαρίσματος με λευκά Led μεσα http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2462

Ποριας 8.000Κ με projector http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2451

Μεγάλη σκάλα 10.000Κ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2450

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 8.000Κ στα μικρά 10.000 δτην μεγάλη σκάλα αλλα εμένα ειναι Japan Made δεω θυμάμε την μάρκα...

εδώ και μερικές φώτο απο τα φώτα μου

Παρκαρίσματος με λευκά Led μεσα http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2462

Ποριας 8.000Κ με projector http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2451

Μεγάλη σκάλα 10.000Κ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2450

πολυ ωραία είναι! :lol:

ειδικα τα λευκα ledakia ολα τα λεφτα! :lol:

να υποθέσω ότι είναι δαχτυλίδι με led μεσα ή καμια πατέντα?

μέσα στη βδομάδα πάω να βάλω στα προβολάκια και στα θέσεως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.