Jump to content
zhm

Πεταλιέρες & Footrest Golf 4

Recommended Posts

zhm εγω τα εχω βιδωσει πανω στα πατακια οσο και αν ακουγετε κουφο.εκανα 4 τρυπιτσες περασα την βιδα με στρογγυλο κεφαλι για να μην φενετε πολυ χαλια,ροδελα απο πισω για να πιασει στο πατακι και να μην φευγει και τελος το παξιμαδακι του και μια χαρα.τωρα θα μου πεις δεν θα μπορω να το πλυνω.οκ αλλα εγω που τα πλενω με την σκουπα no problem.

πρωτα τα ειχα πιασει με πριτσινι αλλα δεν...........

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε τι παιζει απο πεταλιερες για tsi χειροκινητο οχι dsg?? γιατι της αντιπροσωπειας<< ζεματανε>> απο ακριβεια!! Βλεπετε εχω μεγαλουτσικο νουμερο παπουτσιου [48,5 ] και με βλεπω καμμια μερα αντι για φρενο να παταω γκαζι.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε τι παιζει απο πεταλιερες για tsi χειροκινητο οχι dsg?? γιατι της αντιπροσωπειας<< ζεματανε>> απο ακριβεια!! Βλεπετε εχω μεγαλουτσικο νουμερο παπουτσιου [48,5 ] και με βλεπω καμμια μερα αντι για φρενο να παταω γκαζι.

Αν δεν θες να βάλεις από το gti που είναι περίπου σαν του ΤΤ και βάλεις aftermarket για να μην είναι καγκουριά βαλε κάτι τουλάχιστον επώνυμο πχ SPARCO κτλ. ;) (Γνώμη μου πάντα )

Edited by NOS
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να βάλεις από το gti που είναι περίπου σαν του ΤΤ και βάλεις aftermarket για να μην είναι καγκουριά βαλε κάτι τουλάχιστον επώνυμο πχ SPARCO κτλ. :thumbsup: (Γνώμη μου πάντα )

Ευχαριστω ρε ψηλε :thumbsup::thumbsup::thumbsup: βασικα κλινω προς momo αναλογως παντοτε τι του παει!! γιατι το πενταλ του γκαζιου δεν ειναι σαν του πολο :thumbsup: . Ξεκιναει απο κατω οπως στα mercedes [ πλατφορμα ].......... καλα σου κανω για καγκουρας?????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε ψηλε :lol::lol::lol: βασικα κλινω προς momo αναλογως παντοτε τι του παει!! γιατι το πενταλ του γκαζιου δεν ειναι σαν του πολο ;) . Ξεκιναει απο κατω οπως στα mercedes [ πλατφορμα ].......... καλα σου κανω για καγκουρας?????

Αυτό λεω βρε να μην είναι δεν σου είπα ότι είσαι απλά επειδή είναι μια χαρά το αμαξάκι σου μην κανείς κάτι το οποίο θα το χαλάσει αισθητικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τις πεταλιερες & footrest του gti DSG 160 Ευρω.Αξιζει η αγορα τους??

Από Ελλάδα τα βρήκες γιατί τα έχει και εδώ αλλά είναι + το κόστος μεταφοράς αν τα βρήκες Ελλάδα τόσο χτύπα τα !!! :D

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-Golf-GTI...Q2em118Q2el1247

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα τα βρήκες γιατί τα έχει και εδώ αλλά είναι + το κόστος μεταφοράς αν τα βρήκες Ελλάδα τόσο χτύπα τα !!! :D

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-Golf-GTI...Q2em118Q2el1247

Απο Ε ΒΑΥ τα βρηκα αλλα δεν ξερω τωρα αν ταιριαζουν στο gt γιατι ειναι για ΕΟS & JETTA & RΑΒΒΙΤ.

Link to comment
Share on other sites

Απο Ε ΒΑΥ τα βρηκα αλλα δεν ξερω τωρα αν ταιριαζουν στο gt γιατι ειναι για ΕΟS & JETTA & RΑΒΒΙΤ.

Τα ιδια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω το footrest απο golf v ??Γιατι πηρα ενα αλλο και δεν ξερω να το βαλω -_-

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω το footrest απο golf v ??Γιατι πηρα ενα αλλο και δεν ξερω να το βαλω :cry:

το ειχα αλλαξει πριν καιρο φιλε μου, να ξερεις οτι πρεπει να βγει ο μοχλος απασφαλισης του καπο ,μετα να ξεβιδωθει μια βιδα που βρισκεται πανω στο πλαστικο καπακι που καλυπτει το footrest, ωστε να αποκαλυφτει τελικα η βιδα που στηριζει το footrest στο δαπεδο.

ο μοχλος απασφαλισης του καπο εχει κατι σαν κλιπ κ πιανει πανω σε ενα πλαστικο αξονα, με ενα μικρο κατσαβιδι προσεκτικα δοκιμασε να το αφαιρεσεις. αν το ξαναδω λιγακι μπορω να σου πω κι αλλες λεπτομερεις αν θες, αυτη τη στιγμη δεν το θυμαμαι ακριβως.

υγ. εγω κατα την αλλαγη εσπασα αυτο τον αξονα που σου λεω, γιατι προσπαθησα να βγαλω το πλαστικο καλυμμα χωρις να απελευθερωσω το μοχλο απο το κλιπακι που τον συγκρατει! μετα καταλαβα τι επρεπε να κανω,τελικα τον ξανακολλησα με κολλα στιγμης κ ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις πες μου και αλλες λεπτομερειες και αν σου ειναι ευκολο τι κατσαβιδι θελει η βιδα που στηριζει το footerest.Ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να βαλω πεταλιερες σημερα αν προλαβω. Εχει βαλει κανεις σε γκολφ 5 αλλα εξω-εργοστασιακες (π.χ. momo, sparco ) να μου πει εντυπωσεις? Υποψιν το 5αρι εχει για γκαζι <<πλατφορμα>>.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να βαλω πεταλιερες σημερα αν προλαβω. Εχει βαλει κανεις σε γκολφ 5 αλλα εξω-εργοστασιακες (π.χ. momo, sparco ) να μου πει εντυπωσεις? Υποψιν το 5αρι εχει πενταλ <<floor mounted>>. Μηπως ομως, ξερει τους κωδικους κανεις για τις πεταλιερες, για να παρω τις riginal?

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουνε στην αντιπροσωπεία μην ανησυχείς..

Από GTi πες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.