Jump to content
icy20

Ερωτηση δισκων

Recommended Posts

Ναι αλλά έγω έχω όλο το Set-kit tarox6

Αυτην έχω εγώ την κόκκινη!

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?&am...mod&id=2447

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω χρονο αυριο, καποια στιγμη θα τον παρω τηλ. για να μαθω ποσο θα μου τα δωσει,

αν και δεν νομιζω να μου πει εκεινη την στιγμη γιατι δεν θα τα εχει στην αποθηκη και θα γινει

μαλλον παραγγελια αν μου πει βεβαια καλη τιμη!!!

Α και στο κιτ της tarox που κοιταξα ειχε τους δισκους τους sport japan και οχι τους G88 που εχεις βαλει εσυ!!!

Edited by Gpap
Link to comment
Share on other sites

:D - 4πιστονη δαγκανα με 4πιστονη δαγκανα εχουν διαφορα η διαμετρος του πιστονιου μετραει γιατι μην ξεχναμε εχει βγαλει η Endless 6πιστονη για 14 ζαντα αλλα τα εμβολακια φυσικα θα ειναι μικροτερα - αλλαζοντας φρενα δεν μπορει να εγγυηθει κανεις τι θα κανει το Abs μιας και στο παρελθον εχουμε δει μετα να γινεται υπερευαισθητο ενω δεν θα πρεπει να ξεχναμε οτι πιθανον να εχουμε πιο ευκολα μπλοκαρισματα πισω

η βελτιωση των φρενων ειναι συνυφασμενη με την καλη κατασταση της αναρτησης και των ελαστικων ,φανταζεστε ενα "δαγκωμα" φρενων σε χαμηλη ταχυτητα με δισκους ταψια και 6πιστονες αλλα με χαλια αναρτηση και ελαστικο ? φυσικα αυτο δεν ειναι μομφη για τον φιλο Dark Angel απλα μιλαω γενικα ,τα μεγαλα φρενα εχουν πολλα καλα μα και μεγαλυτερο βαρος συν οτι αργουν να ζεσταθουν σε σχεση με μικροτερα (!)

Link to comment
Share on other sites

αλλαζοντας φρενα δεν μπορει να εγγυηθει κανεις τι θα κανει το Abs μιας και στο παρελθον εχουμε δει μετα να γινεται υπερευαισθητο ενω δεν θα πρεπει να ξεχναμε οτι πιθανον να εχουμε πιο ευκολα μπλοκαρισματα πισω

Και τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? :D

Link to comment
Share on other sites

:D - συνηθως βαραμε το κεφαλι μας λεμε γ@μω την ατυχια μου φτου ρε π@υστη μου και τα σχετικα ,ρυθμιση στο Abs δεν ξερω εγγυημενα ποιος μπορει να σου κανει και αν αρχισεις με ξεχωριστο κατανεμητη πιεσης για μπρος/πισω μπλεκεις σε βαθια νερα (!) αρα η λυση ειναι η πεπατημενη: οχι ακροτητες και βελτιωση Α' σταδιου ειναι αρκετη για εναν μεσο οδηγο μη αγωνιζομενο
Link to comment
Share on other sites

το Polo έχει Αναρτήσεις κίτ μαζί με ελατήρια ριθμιζώμενα της H&R Height-Adjustable Coilovers 30-70mm με Camber επίσεις της H&R Triple CCC TC212 και επίεσεις μαζί με την Wiechers μπάρα θόλων, οι δισκοι έχουν 2000 κμ και τα τακάκια... τα λάστιχα ούτος σι αλλος κάθε χρόνο τα αλάζω... και με τα φρένα τα 6πίστωνα, με έσωσαν έως τωρα 2 φόρες με το παραπάνω σύνολο σε στήσιμο και σε συνδιασμό με τα φρένα είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ οικανοποιειμένος, επήσεις εμένα δεν έχει abs μυονέκτιμα για τα "μαμα" δαγκανες... και πλεονέκτιμα για τα Tarox, έπισεις στο θέμα κατανεμιτή επιδή πίσω έχω βάλει τα φρένα απο το Golf 3 GTi και έμενα με τα "ταμπουρια" εκει θα είχα πρόβλημα με τα μπροστινά. αλλά τώρα έχει εξισοροπείθει η δύναμη. και εκει βέβεα έβαλα δίσκους G88 tarox και με τακάκια tarox και σωλινάκια αεροπορικού τύπου. το αυτοκίνητο στο φρενάρισμα είναι απολύτο και εάς έχω στο κοντέρ αρκετα χλμ πλακομένος.

Αυτά απο εμένα! :lol:

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

το Polo έχει Αναρτήσεις κίτ μαζί με ελατήρια ριθμιζώμενα της H&R Height-Adjustable Coilovers 30-70mm με Camber επίσεις της H&R Triple CCC TC212 και επίεσεις μαζί με την Wiechers μπάρα θόλων, οι δισκοι έχουν 2000 κμ και τα τακάκια... τα λάστιχα ούτος σι αλλος κάθε χρόνο τα αλάζω... και με τα φρένα τα 6πίστωνα, με έσωσαν έως τωρα 2 φόρες με το παραπάνω σύνολο σε στήσιμο και σε συνδιασμό με τα φρένα είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ οικανοποιειμένος, επήσεις εμένα δεν έχει abs μυονέκτιμα για τα "μαμα" δαγκανες... και πλεονέκτιμα για τα Tarox, έπισεις στο θέμα κατανεμιτή επιδή πίσω έχω βάλει τα φρένα απο το Golf 3 GTi και έμενα με τα "ταμπουρια" εκει θα είχα πρόβλημα με τα μπροστινά. αλλά τώρα έχει εξισοροπείθει η δύναμη. και εκει βέβεα έβαλα δίσκους G88 tarox και με τακάκια tarox και σωλινάκια αεροπορικού τύπου. το αυτοκίνητο στο φρενάρισμα είναι απολύτο και εάς έχω στο κοντέρ αρκετα χλμ πλακομένος.

Αυτά απο εμένα! :lol:

Λοιπον να πω και γω την γνωμη μου μια και μαζευτηκαμε ολοι οι funs του φρεναρισματος ;) . Το να αλλαξεις τα φρένα σε ενα αμαξι με αλλα πιο αποτελεσματικα ειναι κατα την γνωμη μου η πρωτη κινηση (μαζι με την αλλαγη αναρτησεων) που πρεπει να κανει ο οποιοσδηποτε σκοπευει να βελτιωσει το αμαξι του μηχανικα με σκοπο την αυξηση της ιπποδυναμης. Στο polo εχω βάλει δισκοφρενα απο golf3 gti πισω και φρένα απο corrado μπροστα με δισκους τακακια ΑΤΕ και σωληνακια υψηλης και μπορω να πω οτι ειναι μια απο τις πιο value for money βελτιωσεις, ειδικα τα corrado φρενα. Το φρεναρισμα δεν εχει καμια σχεση με πριν τα φρενα δεν κουραζονται και το πενταλ δεν υποχωρει επειτα απο παρατεταμενη χρηση. Ο φιλος μας ο Dark εχει παει ενα σταδιο παραπερα και εχει φορεσει στο polo του φρενα ικανα να ακινητοποιήσουν πολυ βαρυτερα αμαξια απ οτι το polaki, κοινός το polo του φοραει αγκυρες αντι για φρενα :lol: με το αντιστοιχο κοστος στην τιμη βεβαια. Κατα την γνωμη μου για ενα μαμα polo 6n τα corrado φρενα εμπρος και τα δισκοφρενα πισω ειναι υπεραρκετα και θα σε βγαλουν ασπροπροσωπο οποτε χρειαστεις φρενα. Απο την αλλη η εξαπιστονες τις tarox θα κανουν τα σφραγισματα σου να κολλησουν στο παρμπριζ με όσα και να φρεναρεις tongue.gif . Το τι θες και τι χρήση κανεις στο αμαξι εξαρταται αποκλειστικα απο εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Ωρέος ο Capamaru! +10000 σωστός! Δεν έχω σφραγίσματα... "ακομά"!!!! μπορει να αποκτήσω απο την γύναικα μου εαν συνεχίζει να με βάραει όταν τρέχω... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Ωρέος ο Capamaru! +10000 σωστός! Δεν έχω σφραγίσματα... "ακομά"!!!! μπορει να αποκτήσω απο την γύναικα μου εαν συνεχίζει να με βάραει όταν τρέχω... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Αυτο που σε βαραει η γυναικα σου οταν τρεχεις ειναι γνωστο στους ευρυτερους κύκλους τον γκαζοκ@αυλακιδων και ως "παντοφλοκόφτης", κοινός η κοπέλα οταν το παρακάνεις βγάζει την παντόφλα και μετα αναγκάζεσαι να κόψεις tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σε βαραει η γυναικα σου οταν τρεχεις ειναι γνωστο στους ευρυτερους κύκλους τον γκαζοκ@αυλακιδων και ως "παντοφλοκόφτης", κοινός η κοπέλα οταν το παρακάνεις βγάζει την παντόφλα και μετα αναγκάζεσαι να κόψεις tongue.gif .

+1000000000000

το ξερω καλα το εργο tongue.giftongue.gif:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

νίκο εμείς ανοίκουμε στ κλαμπ αυτό των παντοφλοκοφτάκιδων tongue.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

Gpap,,, τι έκανες τελικά με τα φρένα σου? θα αλάξεις δίσκους δαγκανες????

Link to comment
Share on other sites

Gpap,,, τι έκανες τελικά με τα φρένα σου? θα αλάξεις δίσκους δαγκανες????

Τον ειχα παρει τηλ. αλλα δεν μου λεγε τιμη, οταν κατεβω κατω θα παω να μαθω και θα σας πω

το πιο πιθανον παντως ειναι να βαλω απο corrado...

Link to comment
Share on other sites

Ορέα φίλε άντε να τα βαλείς να μας πείς εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρέπει να μπένουν αφου έχεις ABS α και το Corrad o ειχε ABS Standar

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρέπει να μπένουν αφου έχεις ABS α και το Corrad o ειχε ABS Standar

Θα δειξει η νεκοψια, τεσπα εγω θα κανω το πειραμα κι ο Θεος Βοηθως!!!

Ελπιζω να μην γινει καμια πατατα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω θα σου κάτσουν γαντάκι τα φρένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μπηκαν τα φρενακια πανω!!!τωρα περιμενω μεχρι να αρχισουν να πιανουν καλα...

Παντως εχω πολυ καλητερη αισθηση του φρενου απο πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια! άντε να τα χαρείς φίλε μου (Πιστεύω πώς τις έβαψες τις δαγκάνες αφου ήτανε στα χέρια σου έτσι??????)

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια! άντε να τα χαρείς φίλε μου (Πιστεύω πώς τις έβαψες τις δαγκάνες αφου ήτανε στα χέρια σου έτσι??????)

Να σαι καλα

δυστηχως δεν τις ειχα στα χερια μου και η αλλαγη εγινε στην αθηνα, πραγμα που σημαινει δυσκολο να περιμεναμε να βαφτουν, δεν πειραζει καποια στιγμη θα τις βαψω...

οταν παραγγειλω το χρωμα γιατι δεν το βρισκω πουθενα τα πραγματα της foliatech...

Link to comment
Share on other sites

μετά απλά πέρνεις γρίλο βάζεις τάκο και βάφεις... have a nice time... :o

Link to comment
Share on other sites

Δαγκανες Corrado

Δισκοι 280

Σωληνακια υψηλης

Πόσο σου βγήκε το μαλλί φίλε μου? Καινούρια έβαλες ή μεταχ? Αίσθηση τώρα που στρώσαν τα τακάκια?

Ενδιαφέρομαι και εγώ γιατί είμαι στο όριο με τους μαμά δίσκους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.