Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

εδω και ενα μηνα περιπου εχω απενεργοποιησει τα μονιμα φωτα ημερας...

πριν λιγο που μπηκα στο αμαξι ειδα οτι ηταν αναμμενα. τι στο καλο εγινε?

Τι σχέση έχει αυτό τώρα με τον κινητήρα ?

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό τώρα με τον κινητήρα ?

Γειά σε όλους!!! :wacko:

Είμαι καινούριος και επειδή είδα οτι δεν υπάρχει κάποιο ανάλογο θέμα για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είπα να δημιουργίσω.

Έχω λοιπόν το tsi gt sport με τους 122 ίππους εδώ και μία εβδομάδα. Θέλω να ρωτήσω αν το έχει και κάποιος άλλος για να συζητήσουμε γενικά για επιδόσεις,βελτίωση,κατανάλωση λαδιού-βενζίνης, προβλημάτων,κ.α.

Έχει κανείς ιδέα για πρόγραμμα - φίλτρο - εξάτμιση για το συγκεκριμένο μοτέρ?

Link to comment
Share on other sites

χαχα εισαι κακος... :whistling: αλλα με συμφερει τωρα εμενα :thumbsup:

την ερωτηση την εβαλα εδω για να μην ανοιγω ολοκληρο τοπικ στα 'προβληματα'. ασε που δεν νομιζω να θεωρηθει ως προβλημα.απλα κατι εγινε φανταζομαι(δεν ξερω τι) και ξαναενεργοποιηθηκαν απο μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε turista το θέμα αυτό έχει να κάνει με θέματα και συζητήσεις που αφορούν τον κινητήρα 1.4 TSI 122PS και όχι με τα γενικά προβλήματα που θα παρουσιάσουν αυτοκίνητα που φοράνε αυτόν τον κινητήρα!!! Γι'αυτό και υπάρχουν οι υπόλοιπες κατηγορίες thumbsdown.gif Εκτός αν τα φώτα ημέρας έχουν να κάνουν με τον κινητήρα και δεν το ήξερα!

Και επί του θέματος μετά από τόσο καιρό βλέπω το πρώτο ποστ στο θέμα και γελάω τι χαζός που είμουν σκέφτομαι...αν το έπερνα σήμερα το αυτοκίνητο δεν θα έκανα τίποτα!

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Φίλε turista το θέμα αυτό έχει να κάνει με θέματα και συζητήσεις που αφορούν τον κινητήρα 1.4 TSI 122PS και όχι με τα γενικά προβλήματα που θα παρουσιάσουν αυτοκίνητα που φοράνε αυτόν τον κινητήρα!!! Γι'αυτό και υπάρχουν οι υπόλοιπες κατηγορίες thumbsdown.gif Εκτός αν τα φώτα ημέρας έχουν να κάνουν με τον κινητήρα και δεν το ήξερα!

Και επί του θέματος μετά από τόσο καιρό βλέπω το πρώτο ποστ στο θέμα και γελάω τι χαζός που είμουν σκέφτομαι...αν το έπερνα σήμερα το αυτοκίνητο δεν θα έκανα τίποτα!

Αν δεν ξέρεις να διαβάζεις τι γράφεις εσύ ο ίδιος...

τέσπα και επί του θέμτος δεν είσαι χαζός απλά δεν έχεις τα φράγκα να το συντηρήσεις όπως και πολλοί άλλοι που βλέπω γράφουν διάφορα

αν δεν τα έχεις-ετε τι παιδεύεσαι-στε

Edited by turistas
Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειπε δεν εχει λεφτα να το συντηρησει αλλα οτι εχει ριξει τοσα πολλα λεφτα στο αυτοκινητο που στην τελικη δεν αξιζε

αναφορικα με τα φωτα ημερας το θεμα ειναι για το how to για εναν που δεν το εχει κανει ακομα η για ατομα που το εκαναν κ αντιμετωπιζουν καποια προβληματα δυσκολιες η στο εμφανιση αεροδυναμικη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις να διαβάζεις τι γράφεις εσύ ο ίδιος...

τέσπα και επί του θέμτος δεν είσαι χαζός απλά δεν έχεις τα φράγκα να το συντηρήσεις όπως και πολλοί άλλοι που βλέπω γράφουν διάφορα

αν δεν τα έχεις-ετε τι παιδεύεσαι-στε

OK πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ εθνικη το κοντερ ελεγε 235... το ψηφιακο 227 και η θερμοκρασια... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.-

Που να τα δείς αυτά εσύ με το revo... :lol: :lol: :lol::D :D :D :D :D :D :D :D :D

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.-

Μιας και ξερεις απο Κατερινη θα σου βγαλω βιντεο οταν περναω απο τα πλαζα θα τα δειξω στην καμερα για να σε πεισω.. :lol:

Ευθεια ειναι ο δρομος εκει...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευθεια ειναι εκει, προσεχε μονο γιατι πριν μερικα χρονια εστειλαν φωτο σε φιλο απο εκει! sillyhorse1rb5.gif Ααα με 5η ή με 6η;; Περιμενω βιντεο, οχι νεο (μη κινδυνευουμε για μια βλακεια).

ΥΓ. Δεν απαντω σε κακοηθειες new_lol.gifthumbsdown.gif:lol:

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Πάντως εγώ δεν ξέρω τι τελική έχω δεν με ενδιαφέρει, 3-4 φορές το έχω πάει 210 με 5η κι αυτό γιατί έγραφα log.

Link to comment
Share on other sites

Custom προγραμμα εχω φιλε μου. Δηλαδη το αμαξι πανω στο Dyno και δοκιμες για το καλυτερο.

Ουτε πολλα αλογα εχω.. Γυρω στα 150-155 ειμαι περιπου.. με 100αρα βενζινη παντα!

@Επεισης κατι σκεφτηκα.. οταν παω για καθαρισμο πεταλουδας κτλπ... επειδη φοραω προγραμμα

θα πρεπει να παω στον προγραμματιστη μου?

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

1)Καθε ποτε κανουμε καθαρισμο πεταλουδας?

2)Οσοι φοραμε προγραμμα πρεπει να παμε στον προγραμματιστη μας για ρυθμιση της πεταλουδας ή δεν εχει σχεση?

3)Θελω να αλλαξω εξατμιση μονο και μονο για αλογα ΟΧΙ θορυβο...μονο καταλυτη αλλαζω? Και ποιον? δεν εχω ιδεα!

-----

Ποεν τελικα βρηκες τουρμπινα και πατεντα?

Αντε γιατι αρχισα να τα βαριεμαι τα 150..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.