Jump to content
activious

αναβουνε τα αλαρμ σε αποτομο φρεναρισμα?

Recommended Posts

λοιπον,χρειαστηκε να φρεναρω απο 190 χιλ/ανα ωρα με golf 5 gt.(οπως ολοι ξερετε μιλαμε για καταπληκτικα φρενα σε ολα τα GOLF 5)

εκτος απο το φρενο τσιμπουσα και λιγο το χειροφρενο(ισα ισα να μην μπλοκαρουν οι τροχοι) γιατι η νταλικα πεταχτηκε σε πολυ μικρη αποσταση και δεν προλαβαινα να σταματησω.

στο θεμα μας....

οταν επιτελους σταματησα ειδα οτι ηταν αναμενα τα αλαρμ.εχει τυχη σε κανεναν?

αναψαν αυτοματα ή τα αναψα εγω πανω στο φρεναρισμα απο το ανχος μου??

Link to comment
Share on other sites

Gia sou file

De gnorizo an sou apantise kanenas gia to thema tou opening ton alarma otan patas apotoma freno, alla einai sto systhma pathitikis asfaleias tou autokinitou. Energopoieitai mono tou gia na eidopoiisei tous piso oti kati sumbainei....Take care!

Link to comment
Share on other sites

Το χειροφρενο για ποιο λόγο το χρησιμοποιησες?

επειδη τα λαστιχα μου επρεπε εδω και πολυ καιρο να εχουν αλλαξει και ετσι το αυτοκινητο,χωρις το ESP που το ειχα απενεργοποιηση, εκανε πατιναζ.

ευχαριστω πολυ subwrc και black batch project

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Αναβουν τα alarm μονα τους για να μην γίνει τιποτα τέτοιο , σαν αυτόν εδώ που ξέχασε να ανάψει τα αλάρμ και δειτε τι έγινε !!!!! http://www.youtube.com/watch?v=QqifimcZq90...feature=related new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gifnew_rtfm.gifnew_rtfm.gif

Κάτι ξέραν οι γερμανοί και τα έκαναν έτσι ;)!!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,χρειαστηκε να φρεναρω απο 190 χιλ/ανα ωρα με golf 5 gt.(οπως ολοι ξερετε μιλαμε για καταπληκτικα φρενα σε ολα τα GOLF 5)

εκτος απο το φρενο τσιμπουσα και λιγο το χειροφρενο(ισα ισα να μην μπλοκαρουν οι τροχοι) γιατι η νταλικα πεταχτηκε σε πολυ μικρη αποσταση και δεν προλαβαινα να σταματησω.

στο θεμα μας....

οταν επιτελους σταματησα ειδα οτι ηταν αναμενα τα αλαρμ.εχει τυχη σε κανεναν?

αναψαν αυτοματα ή τα αναψα εγω πανω στο φρεναρισμα απο το ανχος μου??

Παναγιωτη περσυ το διαπιστωσα οταν αναγκαστηκα να φρενααααααααρω, αφου πηγαινα με <_<;) ..καμποσα και ειδα οτι οντως τα αλαρμ αναψαν αυτοματως.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη περσυ το διαπιστωσα οταν αναγκαστηκα να φρενααααααααρω, αφου πηγαινα με :D:D ..καμποσα και ειδα οτι οντως τα αλαρμ αναψαν αυτοματως.

κανενα νεο απο το μετωπο???? :D

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο το μετωπο???? ;)

Ναι ;);) σου λεω πηγαινα με καμποσα :whistling::whistling: και φαντασου το μπροστινο μερος εκατσε κατω με το φρεναρισμα <_<

Link to comment
Share on other sites

Ναι :lol::rolleyes: σου λεω πηγαινα με καμποσα :D:D και φαντασου το μπροστινο μερος εκατσε κατω με το φρεναρισμα :D

Και γώ στα 160 με απότομο φρενάρισμα άναψαν τα αλάρμ!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα οτι ειχαν αυτο τον αυτοματισμο τα αυτοκινητα μας

Εγω εδω και αρκετα χρονια αναβω μονος μου αλαρμ οταν υπαρχει αποτομο σταματημα μπροστα μου και δω καποιον να ερχεται απο πισω μου με πολλα

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδία αυτό σε εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ στο passat μπορεί γιατί είναι και παλίο και ύσως να μην έχει τέτοια τεχνολογία

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδία αυτό σε εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ στο passat μπορεί γιατί είναι και παλίο και ύσως να μην έχει τέτοια τεχνολογία
Όχι ρε Λευτέρη δεν το έχουμε εμείς αυτό το σύστημα...

Και εγω αν δεν πηγαινα με καμποσα ;) ( κοινως πτηση κατω απο τα ρανταρ ;) ) και δεν καθοταν το μπροστινο μερος με το φρεναρισμα δεν θα το μαθαινα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αν δεν πηγαινα με καμποσα :) ( κοινως πτηση κατω απο τα ρανταρ :) ) και δεν καθοταν το μπροστινο μερος με το φρεναρισμα δεν θα το μαθαινα tongue.gif

Για τέτοιες περιπτώσεις πετάς και μια άγκυρα πίσω.... tongue.gif

Υ.Γ.: Svoura για φαί στον Πόρο δοκίμασε το εστιατόριο της Όλγας στο Ασκέλι και πες τους οτι σε στέλνει ο Ναύαρχος (θα καταλάβουν...) Πολύ καλό φαγητό και καλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.