Jump to content
kospasTSI12345

Επιδόσεις Tsi 140

Recommended Posts

φιλε geok100 ρωταω γιατι το αμαξι ειναι καινουργιο και μολις περασε την περιοδο του στρωσιματος.οποτε πρεπει να το συνηθισω να δουλευει κ στα δυσκολα. :thumbsup: το θεμα ειναι οτι μολις περναει τις 5000 στροφες αρχιζει κ ακουγεται αρκετα ο κινητηρας οποτε δε το εχω παει πανω απο 5500 στροφες.το σταματαω γιατι νιωθω οτι το κουραζω. :lol: βεβαια δειχνει οτι αντεχει κι αλλο ,αλλα ο θορυβος αλλα μου λεει...εχω προβληματιστει λιγακι.. :lol:

Δε θα σστο συνιστουσα αμεσως μολις τελειωσες το στρωσιμο να το πας κοκκινα.Σταδιακη αυξηση των στροφων λεει ο κατασκευαστης.Μη βιαζεσαι....

Link to comment
Share on other sites

φιλε geok100 ρωταω γιατι το αμαξι ειναι καινουργιο και μολις περασε την περιοδο του στρωσιματος.οποτε πρεπει να το συνηθισω να δουλευει κ στα δυσκολα. ;) το θεμα ειναι οτι μολις περναει τις 5000 στροφες αρχιζει κ ακουγεται αρκετα ο κινητηρας οποτε δε το εχω παει πανω απο 5500 στροφες.το σταματαω γιατι νιωθω οτι το κουραζω. :o βεβαια δειχνει οτι αντεχει κι αλλο ,αλλα ο θορυβος αλλα μου λεει...εχω προβληματιστει λιγακι.. :D

Αμα εχεις κανει στρωσιμο δε βλαπτει μια στο τοσο να το πας μεχρι και 6500 στροφες.... ;) φυσικα σταδιακα και για λιγη ωρα....ετσι απλα για να δει και το μοτερακι τι εχει εκει πανω στα ψηλα που δεν εχει παει ακομα.... :D

Δωστου να καταλαβει και λιωσε το. τα αμαξια πρεπει να τα ευχαριστιομαστε, οχι να φοβομαστε μην τα κουρασουμε.

εξαλλου ετσι μονο θα ανοιξει το μοτερακι, αλλιως θα μεινει κλειστο στο φασμα των ψηλων στροφων και αργοτερα δε θα αποδιδει οσο καλα οσο θα ηθελες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
Αμα εχεις κανει στρωσιμο δε βλαπτει μια στο τοσο να το πας μεχρι και 6500 στροφες.... :lol: φυσικα σταδιακα και για λιγη ωρα....ετσι απλα για να δει και το μοτερακι τι εχει εκει πανω στα ψηλα που δεν εχει παει ακομα.... ;)

Δωστου να καταλαβει και λιωσε το. τα αμαξια πρεπει να τα ευχαριστιομαστε, οχι να φοβομαστε μην τα κουρασουμε.

εξαλλου ετσι μονο θα ανοιξει το μοτερακι, αλλιως θα μεινει κλειστο στο φασμα των ψηλων στροφων και αργοτερα δε θα αποδιδει οσο καλα οσο θα ηθελες.

ετσι λεω κ εγω φιλε μου .εξαλλου αμα παθει κατι καλυτερα να το βγαλει τωρα που ειναι στη εγγυηση.σωστος? οχι βεβαια οτι του βγαζω το λαδι για να βγαλει ντε κ καλα προβλημα,μη τρελαθουμε κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει και στις 7.000 σ.α.λ. (πάνω από 3 φορές) και δεν είδα κόφτη. Νόμίζω ότι είναι στις 7.200 αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

ετσι λεω κ εγω φιλε μου .εξαλλου αμα παθει κατι καλυτερα να το βγαλει τωρα που ειναι στη εγγυηση.σωστος? οχι βεβαια οτι του βγαζω το λαδι για να βγαλει ντε κ καλα προβλημα,μη τρελαθουμε κιολας!

+100000

στα 1200 χλμ εκανα κοντρα... με cherokee χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.