Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Πόσα Passat έχουμε στο Club από Θεσσαλονίκη?...

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Την Κυριακή κατέβηκα με τον Αντώνη (B6Passat) στο VAG Festival και είδαμε ότι ήμασταν τα μοναδικά Passat!!! Ούτε παλιά, ούτε καινούργια... Πόσοι είμαστε εδώ μέσα που έχουμε Passat? Δεν κανονίζουμε ένα καφεδάκι να τα πούμε και από κοντά? Οι κουβέντα βοηθάει όλους μας σε μικροπράγματα (εγώ από τον Αντώνη χθες έμαθα αρκετά που ήθελα να μάθω και δεν τα ήξερα) και σαφώς η παρέα είναι πάντα παρέα...

Με τον Αντώνη λέμε να πάμε και για μια δυναμομέτρηση. Μήπως θα ήταν μια ευκαιρία να βρεθούμε? Είτε για να μετρήσουν όλοι τα αυτοκίνητά τους, είτε απλά για παρέα και να πάμε μετά για έναν καφέ και κουβέντα...

Όχι τίποτα, αλλά στις κανονικές συναντήσεις του Club είναι 99% Golf και ένα Passat θα είναι σαν την καλαμιά στον κάμπο. Τουλάχιστον να γνωριστούμε μια φορά και μετά να κανονίζουμε να πηγαίνουμε όποτε μπορούμε στις συναντήσεις του club...

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Επίσης που ήσουν? Γιατί δεν ήρθες στο χώρο μας?

Πέρασα και από τον χώρο του VWClub. Μαζί με τον Αντώνη. Χαζέψαμε αρκετά αυτοκίνητα. Και πολύ κόσμο με μπλουζάκια VWClub είδαμε. Εγώ φορούσα μια λευκή φούτερ του VWClub... Αλλά δυστυχώς δεν ξέραμε κανέναν και δεν είχαμε σκοπό να κάτσουμε και πολύ, οπότε... Εγώ μόνο τον Γιάννη ξέρω (golfakias1983) και αυτός δεν ήταν εκεί.. tongue.gif Πήγαμε και από το Skoda Club που είχα 1-2 γνωστούς και φύγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και από τον χώρο του VWClub. Μαζί με τον Αντώνη. Χαζέψαμε αρκετά αυτοκίνητα. Και πολύ κόσμο με μπλουζάκια VWClub είδαμε. Εγώ φορούσα μια λευκή φούτερ του VWClub... Αλλά δυστυχώς δεν ξέραμε κανέναν και δεν είχαμε σκοπό να κάτσουμε και πολύ, οπότε... Εγώ μόνο τον Γιάννη ξέρω (golfakias1983) και αυτός δεν ήταν εκεί.. tongue.gif Πήγαμε και από το Skoda Club που είχα 1-2 γνωστούς και φύγαμε...

Εσύ ήσουν η μύγα στο γάλα με το λευκό φούτερ;! Ο μοναδικός ήσουν, και απορήσαμε κι όλας ποιος ήσουν!! Δεν συστήθηκες... Κακώς! Και οπ Δημήτρης (Κρεπούλης) ήθελε να σε γνωρίσει, γιατί όπως είπε, είσαστε και γειτονάκια, και δεν έχετε ειδωθεί ποτέ!

Και με το να ξέρεις ένα μέλος, κάνεις πολύ καλά και το κάνεις! Με το να ξέρεις πολλά μέλη, κάνεις ακόμα καλύτερα! Την άλλη φορά, έλα για συστάσεις! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ήσουν η μύγα στο γάλα με το λευκό φούτερ;! Ο μοναδικός ήσουν, και απορήσαμε κι όλας ποιος ήσουν!! Δεν συστήθηκες... Κακώς! Και οπ Δημήτρης (Κρεπούλης) ήθελε να σε γνωρίσει, γιατί όπως είπε, είσαστε και γειτονάκια, και δεν έχετε ειδωθεί ποτέ!

Και με το να ξέρεις ένα μέλος, κάνεις πολύ καλά και το κάνεις! Με το να ξέρεις πολλά μέλη, κάνεις ακόμα καλύτερα! Την άλλη φορά, έλα για συστάσεις! ^_^:D

Εγώ ήμουν λοιπόν η άσπρη μύγα μέσα στο μαύρο γάλα! tongue.gif Το ξέρω ότι έπρεπε να έρθω να σας γνωρίσω, αλλά γινόταν και λίγο χαμός και συνεχίσαμε την βόλτα μας με τον Αντώνη...

Κι εσείς, αφού την είδατε την μύγα (την άσπρη), γιατί δεν ρωτάτε "που πας ρε μεγάλε με την μπλούζα του Club??!!"... tongue.gif Κι εγώ ήθελα να γνωρίσω τον Κρεπούλη, γιατί είμαι και πελάτης του! :D

Είδα στο πρόγραμμα λέει επόμενη συνάντηση στις 18/05 για Θεσ/νίκη... Ισχύει? Και που? Ώρα??

Κι επειδή έχουμε κάνει ήδη 4-5 post που είναι off-topic...

υπάρχει κανείς με Passat από Θεσσαλονίκη!!!???? :D

Και μιας και το σκίσαμε στα off-topic, σήμερα το απόγευμα θα πάμε με τον Αντώνη στη Χρυσαυγή για δυναμομέτρηση! Όσοι πιστοί προσέλθετε! Το ραντεβού είναι σήμερα στις 18:10 στο Aegean του Ωραιοκάστρου...

Ας εμφανιστεί κάποιος με Passat! Θα φύγει ο Αντώνης Αμερική και πάλι σαν την καλαμιά στον κάμπο θα είμαι... tongue.gif

.

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή μια σύντομη επικοινωνία που είχα με τον Γιώργο (Professor), θα ήθελα να "ξυπνήσω" αυτό το θέμα. Πριν καιρό είχαμε βρεθεί για καφέ με τον Γιώργο (Professor) και τον Αντώνη (B6Passat). Ο Αντώνης βέβαια έχει γυρίσει και πάλι στην Αμερική. Με τον Γιώργο λοιπόν λέμε να βρεθούμε για έναν καφέ και πάλι στο προσεχές μέλλον. Μια γρήγορη ματιά που έριξα στα μέλη του club που έχουν Passat και είναι και από τη Θεσσαλονίκη, βρήκα τους εξείς παρακάτω:

anastos

JKalimer

komis

Τι λέτε? Θα βρεθούμε να πιούμε έναν καφέ και να γνωρισούμε και καλύτερα? Να πάμε και σε καμιά συνάντηση του club, να γνωρίσουμε και τους υπόλοιπους...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή μια σύντομη επικοινωνία που είχα με τον Γιώργο (Professor), θα ήθελα να "ξυπνήσω" αυτό το θέμα. Πριν καιρό είχαμε βρεθεί για καφέ με τον Γιώργο (Professor) και τον Αντώνη (B6Passat). Ο Αντώνης βέβαια έχει γυρίσει και πάλι στην Αμερική. Με τον Γιώργο λοιπόν λέμε να βρεθούμε για έναν καφέ και πάλι στο προσεχές μέλλον. Μια γρήγορη ματιά που έριξα στα μέλη του club που έχουν Passat και είναι και από τη Θεσσαλονίκη, βρήκα τους εξείς παρακάτω:

anastos

JKalimer

komis

Τι λέτε? Θα βρεθούμε να πιούμε έναν καφέ και να γνωρισούμε και καλύτερα? Να πάμε και σε καμιά συνάντηση του club, να γνωρίσουμε και τους υπόλοιπους...

Μακάρι ρε Νικόλα να έμενα Θεσσαλονίκη και να τα λέγαμε και απο κοντά... :D:cry:

Δυστυχώς είμαι κάτοικος Αθηνών...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε Νικόλα να έμενα Θεσσαλονίκη και να τα λέγαμε και απο κοντά... :lol: :lol:

Δυστυχώς είμαι κάτοικος Αθηνών...

:blush:

Που το είδα τώρα εγώ ότι είσαι από Θεσσαλονίκη, μη το ρωτάς!... :D Έχω όμως δικαιολογία! Μετά από 2 εβδομάδες διακοπές, έπεσα με τα μούτρα στη δουλειά κι έχω λαλήσει λίγο! tongue.gif

For the record (και για να παίρνουν "θάρρος" και άλλοι), με τον anastos μιλήσαμε με pm, οπότε τουλάχιστον οι τρεις μας (εγώ, ο Professor και ο anastos) έναν καφέ από εβδομάδα θα τον πιούμε!!! ;)

Εν τω μεταξύ κανείς άλλος με Β5.5, Β5 κλπ Passat δεν παίζει από Θεσ/νίκη? 5 μέτρα αμάξια έχουμε ρε γμτ, να μην τα πάμε τσάρκα να τα δείξουμε? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε κάνω δεν μένω Θεσσαλονίκη να πηγαίναμε όλοι μαζί παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο να μαζευόμαστε Νίκο. Μετά αναρωτιέσαι για ποιό λόγο σε αποκαλώ αρχηγό!!!

Link to comment
Share on other sites

Που θα παμε για καφε???? Εαν εχει και γυναικες ωραιες ειμαι και εγω μαζι σας

Γειά σου φίλε. Για καφέ ξεκίνησε η συζήτηση αλλά θα μπορούσε να καταλήξει και σε ρετσίνα... :lol: Τώρα για τις ωραίες γυναίκες δεν μπορώ να σου υποσχεθώ τίποτα. Είμαι και παντρεμένος άνθρωπος βλέπεις. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι την Passatoumpa μου θα την φέρω όσο πιο καθαρή κι ελκυστική γίνεται. Αν αυτό βοηθήσει με τις γυναίκες, δεν ξέρω!... tongue.gif

Από ποιά περιοχή είσαι? Τι Passat έχεις?

Έτσι μπράβο να μαζευόμαστε Νίκο. Μετά αναρωτιέσαι για ποιό λόγο σε αποκαλώ αρχηγό!!!

Είδες τελικά? Έπρεπε να βάλουμε τις φωνές να μας ακούσουν! ;) Όσο για το "αρχηγός", τα παραλές κύριε καθηγητά και θα μας πάρουν στο ψιλό! tongue.gif

Λοιπόν, με τους περισσότερους έχουμε ανταλλάξει τηλέφωνα. Οπότε αν δεν έχετε αντίρρηση, σας κάνω ένα τηλέφωνο όλους από εβδομάδα, και κλείνουμε μέρα, μέρος και ώρα... Φαντάζομαι ότι απόγευμα, μετά τις 6-7, βολεύει όλους? Σωστά? Γράψτε εδώ αν κάποια μέρα έχετε κανονίσει κάτι κλπ οπότε να αποκλείσουμε αυτές που δεν μπορούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω βάρδιες και από Τρίτη μέχρι και Πέμπτη είμαι νυχτερινός, οπότε αν το κανονίσετε Δευτέρα ή Παρασκευή, είμαι μέσα. Αλλιώς δε μπορώ τουλάχιστον γι' αυτή την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

A ρε Νικολα αμα κατεβω απο Κομοτηνη στα κουμπαρια μου στη Θεσσαλονικη καποια στιγμη θα μιλησουμε για να βρεθουμε.Αντε καντε εσεις την αρχη και θα ερθουν κι αλλοι..

Link to comment
Share on other sites

Κώστα θα κανονίσουμε κάτι που να σε βολεύει. Εξάλλου σε 2 Κυριακές από σήμερα, είναι και η επίσημη συνάντηση του club, στο Ρύσιο.

Ρίξτε μια ματιά στο πρόγραμμα σε περίπτωση που δεν το έχετε δει...

Link to comment
Share on other sites

Και οι Passatούμπες έχουν ψυχή!!! :lol:

Έγινε η πρώτη συνάντηση των Passats της Θεσσαλονίκης και περάσαμε πολύ ωραία. Πήραμε το καφεδάκι μας στο Cosmos, συζητήσαμε ένα τριωράκι για τα πλοία μας και είπαμε ότι θα τα ξαναπούμε σύντομα. Ίσως την επόμενη φορά να οργανώσουμε κάτι διαφορετικό και η συνάντησή μας να περιέχει και καμιά μικρή βολτούλα.

Για όσους δεν ήρθαν, παραθέτω και 2 φωτογραφίες, έτσι, για να ζηλεύουν... tongue.gif

passats1gh3.jpg

passats2mx7.jpg

¶ντε να εμφανίζονται και άλλοι σιγά-σιγά! Εμένα θα με βρείτε μάλλον την άλλη Κυριακή στην συνάντηση του Club.

Γιώργο, Κώστα, Γιάννη, ήταν πολύ καλά χθες. Τα λέμε το συντομότερο. (Ξέχασα να σας δείξω το καλώδιο της Ross-Tech...)

ΥΓ: Ρε 'σεις, την κουλή που είχε τρακάρει στον περιφερειακό και γύρισε το Corsa με ανάποδη κατεύθυνση, την είδατε? Πως τα κατάφερε έτσι το θηρίο !!??? :lol:

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία μιλάει από μόνη της.Εύχομαι την επόμενη φορά ο στόλος μας να διπλασιαστεί!!!!!!!!!!!!!! :whistling::rolleyes::whistling::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα passatoφίλοι ,άργησα άλλα σας βρήκα εδώ και 5 μέρες που γραφτηκα στο club διαβάζω σταδιακά την ενότητα με to passat και έχω βρει την χαρά μου

και έλεγα που θα βρω πωρωμένους τελικά σας βρήκα άμα γίνεται καμία συναντησει με passat μας παίρνει εμάς που είμαστε 3b γιατί είδα photo μόνο με 3c.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μακάρι να έρθετε και όλοι σας στη συνάντηση την επίσημη του club στο Ρύσιο την ερχόμενη Κυριακή, να το διασκεδάσουμε όλοι μαζί, να σας γνωρίσουμε και να πάρετε και τα απαραίτητα αυτοκολλητάκια σας! :)

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να ήμουν και εγώ ποιο κοντά να σας γνωρίσω από κοντά όλη την παρέα των παιδιών με τα Passat, και του υπόλοιπους βέβαια <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.