Jump to content

Recommended Posts

Guest dubbeR_Stoilas

Αρκετά το chat εδώ. Υποτίθεται η κατηγορία αυτή είναι για παρουσίαση των βελτιωμένων αυτοκινήτων των μελών με μια λίγο πιο επίσημη μορφή κι εσείς το κάνατε MSN.

Κλειδώνει καθώς το επιτάσσει η κατηγορία αφού όπως φαίνεται ό,τι ήταν να γραφτεί περί του αυτοκινήτου από τον ιδιοκτήτη του έχει εξαντληθεί. Σε περίπτωση που υπάρξουν αλλαγές στο μέλλον ενημερώστε έναν διαχειριστή ώστε να ξανανοίξει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα ανοίγει κατόπιν αιτήματος του Vaio969, για να μας ενημερώσει με τις νέες βελτιώσεις του! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρο λοιπον καταφερα να κανω μια σημαντικη αναβαθμιση στο θεμα της ασφαλειας μιας και το επομενο βημα θα ειναι οι αναρτησεις coilover (θα δουμε την μαρκα) για να ειναι πανετοιμο το αμαξι να δεχτει επανω του με ασφαλεια αρκετα αλογα παραπανω!!

Η αναβαθμιση που εγινε ομως μεχρι στιγμης ειναι η τοποθετηση ενος ολοκληρωμενου κιτ φρενων εμπρος - πισω απο το R32 :huh:

Αυτα που εβγαλα απο το αυτοκινητο τα πουλαω βεβαiα. Κοιταχτε εδω: Visit My Website

Μερικες φωτο απο την ολοκληρωση της τοποθετησης:

Untitled-1.jpg

Μπροστινος τροχος:

2-2.jpg

dsc00537kr6.jpg

Πισω τροχος:

Untitled-3.jpg

Edited by vaio969
Link to comment
Share on other sites

Από το ΤΤS είναι φίλε μου; Αν επιτρέπεται πόσο τα πήρες και από που;

Απο TTs ειναι μονο το καπακι (ελετηριο)της δαγκανας διοτι ειχε ελειψη του R32 και εβαλα προσωρινα το καπακι (ελατηριο) απο το TTs.

Τα πηρα απο τον Γρατσια κατ'οπιν παραγγελιας απο Γερμανια και μου στοιχισαν ολα μαζι με την τοποθετηση 2700 €

Link to comment
Share on other sites

απλά worthy.gifworthy.gifworthy.gif ......

πάρα πολύ καλή δουλειά και πολύ προσεγμένη.....

τα κωλοφάναρα θα τα βάλω και γω....δεν μπορώ άλλο...όσα βλέπω με του R32 τα χαζεύω...ΤΕΛΕΙΑ.......

Link to comment
Share on other sites

απλά worthy.gifworthy.gifworthy.gif ......

πάρα πολύ καλή δουλειά και πολύ προσεγμένη.....

τα κωλοφάναρα θα τα βάλω και γω....δεν μπορώ άλλο...όσα βλέπω με του R32 τα χαζεύω...ΤΕΛΕΙΑ.......

Σ' ευχαριστω πολυ!! Πραγματικα τα κωλοφαναρα του R32 ειναι super!!

Αξιζει να τα βαλεις! Αλλαζει ολο το πισω μερος του αυτοκινητου!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια!!

Ειναι πραγματικα φρεναρες!! Καμια σχεση με του GTI! Ειναι πολυ μακραν πιο πανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ ρε Γιωργο!! :rolleyes: Να'σαι καλα!!

Μην ανησυχεις για την απραξια. Το πολυ πολυ να κανω 3000 - 4000 χιλιομετρα με αυτα τα φρενα και μετα να βαλω τιποτα 12πιστονα να τελειωνει η υποθεση... :whistling::whistling:

Υ.Γ. Βρε μπαγασα πως τρυπωσες εσυ εδω μεσα με το οpel????

Edited by vaio969
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ ρε Γιωργο!! :rolleyes: Να'σαι καλα!!

Μην ανησυχεις για την απραξια. Το πολυ πολυ να κανω 3000 - 4000 χιλιομετρα με αυτα τα φρενα και μετα να βαλω τιποτα 12πιστονα να τελειωνει η υποθεση... :whistling::whistling:

Υ.Γ. Βρε μπαγασα πως τρυπωσες εσυ εδω μεσα με το οpel????

Αν ποτέ πουλήσεις τα φρένα, ρήξε κανά σύρμα προς τα εδώ. Μην σου πω ότι έχεις και αγοραστή έτοιμο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν ποτέ πουλήσεις τα φρένα, ρήξε κανά σύρμα προς τα εδώ. Μην σου πω ότι έχεις και αγοραστή έτοιμο. :lol:

Aσχετο αλλα τι τα θες εσυ τα φρενα για το χρεπι σου?

(παρε να εχεις , ετσι γιατι καπως εχουμε ξεχαστει παλιοκαφρε)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και πολυ περιποιημενο.

Τα δε Oργανα μετρησεως ''ΑPEXi ειναι όλα τα λεφτά οπως και τα osir..

Αν επιτρεπεται απο που τα πήρες τα ΑPEXi και τα φτιάξαν ετσι με δερμάτινη επενδυση?

Και πάλι μπράβο για το αμάξι,είναι κουκλι.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το car σου man να το χαιρεσαι και να το προσεχεις...

Σ'ευχαριστω πολυ G.P. !!!! :mellow:

Kι εσυ να χαιρεσαι το δικο σου εργαλειο!!! <_<

Link to comment
Share on other sites

και μιας και έγινε ο απαραίτητος σχολιασμός στις νέες αναβαθμίσεις του Βασίλη, το θέμα ξανακλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε UP DATE:

Στην παρουσιαση του αυτοκινητου μου στην αρχη ειχα γραψει για καποιο intercooler της Forge.

Την ημερα που εκανα το ποσταρισμα ειχα κανονισει την επομενη να παω να αγορασω το Intercooler της Forge,

αλλα τελικα λογο μεγαλου κοστους εβαλα τοτε απο το S3 και ξεχασα να το διορθωσω στο ποσταρισμα! Tωρα το διορθωσα ομως! :)

Τωρα ομως μπηκε και το παραλληλο (Front Mount) intercooler της Forge κι ετσι αυτη τη στιγμη εχω και τα δυο επανω, μαζι με μια ολοκαινουργια εισαγωγη με φιλτροχωανη της Green η οποια βρισκεται μεσα στην carbon ram air!

Η τοποθετηση των παραπανω εγινε στην TRIP TEAM (TT) (Τριποτσέρης Παναγιώτης)

Η τοποθετηση εγινε με πολυ μερακι, ετσι ωστε το αποτελεσμα να ειναι εντυπωσιακο!!

Η διαφορα στην αναπνοη και στην μειωση θερμοκρασιων του αυτοκινητου ειναι αισθητη!!

Ο ηχος της εισαγωγης σε συνδυασμο μαζι με την ολοσωμη εξατμιση της NS Racing

ειναι προκλητικος και σε προδιαθετει για πολλα ανοιγματα...!! tongue.giftongue.gif

Να και οι φωτο με το αποτελεσμα:

dsc00567rm0.jpg

dsc00564lp3.jpg

Το Intercooler της Forge οσο καλα μπορεσα να το φωτογραφησω στο σκοταδι:

dsc00563zj0.jpg

Edited by vaio969
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε UP DATE:

Στην παρουσιαση του αυτοκινητου μου στην αρχη ειχα γραψει για καποιο intercooler της Forge.

Την ημερα που εκανα το ποσταρισμα ειχα κανονισει την επομενη να παω να αγορασω το Intercooler της Forge,

αλλα τελικα λογο μεγαλου κοστους εβαλα τοτε απο το S3 και ξεχασα να το διορθωσω στο ποσταρισμα! Tωρα το διορθωσα ομως! :o

Τωρα ομως μπηκε και το παραλληλο (Front Mount) intercooler της Forge κι ετσι αυτη τη στιγμη εχω και τα δυο επανω, μαζι με μια ολοκαινουργια εισαγωγη με φιλτροχωανη της Green η οποια βρισκεται μεσα στην carbon ram air!

Η τοποθετηση των παραπανω εγινε στην TRIP TEAM (TT) (Τριποτσέρης Παναγιώτης)

Η τοποθετηση εγινε με πολυ μερακι, ετσι ωστε το αποτελεσμα να ειναι εντυπωσιακο!!

Η διαφορα στην αναπνοη και στην μειωση θερμοκρασιων του αυτοκινητου ειναι αισθητη!!

Ο ηχος της εισαγωγης σε συνδυασμο μαζι με την ολοσωμη εξατμιση της NS Racing

ειναι προκλητικος και σε προδιαθετει για πολλα ανοιγματα...!! tongue.giftongue.gif

Φίλε vaio μόλις παρακολούθησα όλο το θέμα της βελτίωσής σου, και θέλω να σου πώ ότι έκανες πολύ καλή δουλειά. Εγώ έχω το gti με stage 2 της revo, εξάτμιση απο downpipe μέχρι πίσω supersprint, εισαγωγή της injet και φρένα απο leon cupra 345mm. Aυτό που θα ήθελα να κάνω τώρα είναι να τοποθετήσω την τουρμπίνα του νέου s3 πάνω. Έχεις ασχοληθεί καθόλου με το θέμα και με τις περαιτέρω αλλαγές που θα χρειαστεί?? Ένα παρόμοιο στο δυναμόμετρο με το δικό μου έβγαλε 279hp με 43kg ροπή, και ένας φίλος που μόλις πήρε το gti to edition και το έστειλε στην mtm βγήκε 326hp με 46kg ροπή, λόγω τουρμπίνας μεγαλύτερης απο εμάς...Έμαθα ότι καινούργια τουρμπίνα κ04 έχει 1.400ευρώ, δέν είναι πολλά τα λεφτά, αλλά σίγουρα θα χρειαστούν και άλλες αλλαγές.. Εάν ξέρεις επί του θέματος διαφώτησε, στείλε μου και π.μ άν θέλεις... Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vaio μόλις παρακολούθησα όλο το θέμα της βελτίωσής σου, και θέλω να σου πώ ότι έκανες πολύ καλή δουλειά. Εγώ έχω το gti με stage 2 της revo, εξάτμιση απο downpipe μέχρι πίσω supersprint, εισαγωγή της injet και φρένα απο leon cupra 345mm. Aυτό που θα ήθελα να κάνω τώρα είναι να τοποθετήσω την τουρμπίνα του νέου s3 πάνω. Έχεις ασχοληθεί καθόλου με το θέμα και με τις περαιτέρω αλλαγές που θα χρειαστεί?? Ένα παρόμοιο στο δυναμόμετρο με το δικό μου έβγαλε 279hp με 43kg ροπή, και ένας φίλος που μόλις πήρε το gti to edition και το έστειλε στην mtm βγήκε 326hp με 46kg ροπή, λόγω τουρμπίνας μεγαλύτερης απο εμάς...Έμαθα ότι καινούργια τουρμπίνα κ04 έχει 1.400ευρώ, δέν είναι πολλά τα λεφτά, αλλά σίγουρα θα χρειαστούν και άλλες αλλαγές.. Εάν ξέρεις επί του θέματος διαφώτησε, στείλε μου και π.μ άν θέλεις... Ευχαριστώ...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry260919

Όρεξη να έχεις να διαβάζεις...

Link to comment
Share on other sites

....and locking it!

Βασίλη πανέμορφο το εργαλείο!

Καλορίζικα τα new stuff! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.