Jump to content

Recommended Posts

Και corsa opc να ήταν πάλι μαμά είναι 192 και με πρόγραμμα πάει γύρω στα 225 απο ότι έχω ακούσει.

Σάν πολλά μου φαίνονται...

¶ν το καλοσκεφτώ δηλαδή ξεκινήσαμε απο τα 140hp μαμά και με πρώτο στάδιο πήγαμε στα 224 δηλαδή πήρε 84 άλογα, τότε το polo gti που έχει και κυβικά και μεγαλύτερη τουρμπίνα θα έπρεπε να πάρει περισσότερα.... Αλλά και τα ίδια να πάρει τότε πρέπει να είμαστε ( κι εγώ και ο Μάριος ) κάπου στα 235 άλογα.... συγγνώμη αλλά τόσα άλογα δέν είμαι όχι με φπε αλλά ούτε και με το intercooler....

Φίλε είσαι σίγουρος οτι το δυναμόμετρο είναι σωστό????? Κάτι βρωμάει εδώ....

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο στα κλασικα δυναμομετρα ουτε το δικο σου ουτε το δικο μου με το κουλερ πανω δινουν πανω απο 225 νομιζω(ειδικα το δικο μου που ειναι κονσερβα)...Αρα θα συμφωνησω οτι ισως ειναι λιγο αισιοδοξο το νουμερο αυτο

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι που το μέτρησες ρε συ? Εμένα μόνο με πρόγραμμα έδειξε 207 αλλά ροπή 29,5 kgm (μιλώ για το gt με τα 170)

Δε θέλω να αμφιβάλλω, αλλά δεν είναι λίγο υπερβολική ροπή μόνο με πρόγραμμα ? Και στις μεγάλες εταιρείες που βλέπω στο internet , με πρόγραμμα και εξατμίσεις όλες δεν περνάνε τα 30 κιλά και φτάνουν τα 34 με μεγαλύτερη τουρμπίνα κ άλλα κόλπα μετά. . .

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι που το μέτρησες ρε συ? Εμένα μόνο με πρόγραμμα έδειξε 207 αλλά ροπή 29,5 kgm (μιλώ για το gt με τα 170)

Δε θέλω να αμφιβάλλω, αλλά δεν είναι λίγο υπερβολική ροπή μόνο με πρόγραμμα ? Και στις μεγάλες εταιρείες που βλέπω στο internet , με πρόγραμμα και εξατμίσεις όλες δεν περνάνε τα 30 κιλά και φτάνουν τα 34 με μεγαλύτερη τουρμπίνα κ άλλα κόλπα μετά. . .

toyota malioras πειραιως και ένα άλλο εμένα όταν το έβαλα 204 έδειξε και τι με αυτό και από όσο ξερό τα μοτέρ μας είναι ιδία σωστό ! κι αυτό

Όσο αναφορά την ροπή τόσο υπόσχετε ο Ελβετός από εκει που το παίρνουν το πρόγραμμα 200 με 33 για πιο ακρίβεια

Τι έχεις βάλει ?

Edited by taos
Link to comment
Share on other sites

Και corsa opc να ήταν πάλι μαμά είναι 192 και με πρόγραμμα πάει γύρω στα 225 απο ότι έχω ακούσει.

Σάν πολλά μου φαίνονται...

¶ν το καλοσκεφτώ δηλαδή ξεκινήσαμε απο τα 140hp μαμά και με πρώτο στάδιο πήγαμε στα 224 δηλαδή πήρε 84 άλογα, τότε το polo gti που έχει και κυβικά και μεγαλύτερη τουρμπίνα θα έπρεπε να πάρει περισσότερα.... Αλλά και τα ίδια να πάρει τότε πρέπει να είμαστε ( κι εγώ και ο Μάριος ) κάπου στα 235 άλογα.... συγγνώμη αλλά τόσα άλογα δέν είμαι όχι με φπε αλλά ούτε και με το intercooler....

Φίλε είσαι σίγουρος οτι το δυναμόμετρο είναι σωστό????? Κάτι βρωμάει εδώ....

μια χαρά είναι …224.6….. τα νέα δεν είναι τα 224 δεν ξεκίνησα την κουβέντα για να δειχτώ

αλλά το περίεργο που ακόμα δεν έχει απαντήσει κανείς είναι η εξάτμιση την έκανε στα 204 ήμουνα και μετράγαμε και ξανά μετράγαμε 5 φορές μέχρι που είχα πάλι 65 βαθμούς εισαγωγή και έκοβε αβανς θα το φτιάξω κι αυτό παραλίγο intercooler η από

s3 τα τρίβαμε τα ματάκια μας μπας και μας γελάνε τες πα ξανά δες το και πες τίποτα

γιατί έγινε το μπαμ 20 αλόγα με εξάτμιση περίεργο ε ? κι ώμος αληθινό

μες τα συνεργία μεγάλωσα τέτοιο πράγμα ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα το ξανά λέω μπας και μου κάτσει καλυτέρα 20 ps με miltek από down pipe πριν και μετα

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/12118...3_567_88793.jpg

όλα καλά αυτά αλλά άντε σταματά μετά….. από φρενακια τι λέτε όλοι η golfary

τι να βάλω από το s3 της ate big brakes τονίζω το σύστημα abs του αυτοκίνητου και όλο το σύστημα είναι ate δεν έχω τιμούλες θα βοηθούσαν πόλη

Edited by taos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταο πόσο σου πήγε η εξάτμιση ??? Από downpipe μέχρι τελικό?? Resonated?? Από εισαγωγή τι έχεις κάνει?? Τα νούμερα είναι πάρα πολύ ικανοποιητικά!!! :D:o

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑΟ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΚΑΥ...ΑΨΑΧΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ MILTEK ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ DYNO ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΕΙ...ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΑΣ ΚΟΣΜΟ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ...ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ Κ Ο Ι Τ Α Ξ Τ Ε 1!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ 1390 ΚΥΒΙΚΑ!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ GOLFAKI ΣΟΥ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ ΣΚΙΖΕΤΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οδήγησα το αμάξι του Tao σήμερα στο σχιστό Κορυδαλλού, με ανηφόρα, 33ο βαθμούς θερμοκρασία και αναμμένο το κλιματιστικό… Το αυτοκίνητο ανέβαζε ταχύτητα σαν τρελό δεν έχω οδηγήσει καλύτερο Tsi και το καλύτερο είναι ότι δεν έχει καν φιλτροχοάνη!!!!! Σε λίγες μέρες θα ανεβάσουμε βίντεο έκπληξη τι αυτοκίνητο του ομίλου μας μένει λίγο πίσω…. (Τάσο μην πεις, για το surprise!!!) :cry::D

Link to comment
Share on other sites

τα corsa με προγράματα βγάζουν ανάμεσα στα 210-215 και σε σοβαρα dyno.MOΝΟ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑ.τρίτο σταδιο corsa opc προγραμμα εξάτμιση i/c φιλτρο 240+. για να περάσεις corsa opc 3 πράγματα συμβαίνουν.η ήταν μαμα ή ήταν κουλός η μας δουλευεις.

αδυνατό να πιστεψω επίσης οτι πήρες 20 άλογα μονο με εξάτμιση.

Για μένα πήγαινε κάνε μια δυναμομέτρηση της προκοπής και αμα θες κάνουμε ανοιχγματάκι μεταξύ εσένα εμένα και του αποστόλη.

sorry αν προκαλώ αλλα μου έχουν βγεί τα μάτια με αυτα που διαβάζω.είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε λιγο επιπεδο και μην ανεβαζετε τους τονους.

Στο συγκεκριμενο topic γινετε παρουσιαση του αυτο/του.

Το οτι τσαγιασε ή οτι δεν τσαγιασε σε αλλο θεμα....

Το θεμα θα κλειδωθει μιας και εχει γινει ολοκληρη παρουσιαση του αυτο/του.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω όταν είχα ρωτήσει στην Μίλτεκ και μου είχαν πει ότι δίνουν δυναμομέτρηση μαζί με το εξάτμιση 20 άλογα γέλασα και το λέγαμε με τον Γιατρό και γενικά κοροϊδεύαμε? Επειδή τον Τάσο τον γνώρισα και παρότι νεαρός στην ηλικία είναι πολύ σοβαρός και έχει και χαρτιά για αυτά που λέει, εγώ προσωπικά τον πιστεύω!!! Επειδή δεν είναι σωστό να επιτιθέμεθα στο παλικάρι και επειδή έχει πει φιλικά να ανοίξει με όποιον δεν τον πιστεύει, θεωρώ ότι πρέπει να του ευχόμαστε καλορίζικο, καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο το αυτοκίνητό του. Συμφέρον δεν νομίζω να υπάρχει από κανέναν τουλάχιστον το ελπίζω!!

Edited by Νεκτάριος Golf Gt
Link to comment
Share on other sites

τα corsa με προγράματα βγάζουν ανάμεσα στα 210-215 και σε σοβαρα dyno.MOΝΟ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑ.τρίτο σταδιο corsa opc προγραμμα εξάτμιση i/c φιλτρο 240+. για να περάσεις corsa opc 3 πράγματα συμβαίνουν.η ήταν μαμα ή ήταν κουλός η μας δουλευεις.

αδυνατό να πιστεψω επίσης οτι πήρες 20 άλογα μονο με εξάτμιση.

Για μένα πήγαινε κάνε μια δυναμομέτρηση της προκοπής και αμα θες κάνουμε ανοιχγματάκι μεταξύ εσένα εμένα και του αποστόλη.

sorry αν προκαλώ αλλα μου έχουν βγεί τα μάτια με αυτα που διαβάζω.είπαμε...

Το είδαμε και το opc σήμερα 1,9 πίεση και πήγαινε του σκοτωμού αλλά το παλικάρι αποφάσισε να κατεβεί στο 1.4 .1.6 over ήταν παρά πολλά αυτά που πίρε τόσο

Που όχι μονό με είχε για μια κόντρα αλλά που θα το έπαιρνε και στο χέρι έτσι

Αποφάσισε να κατέβει και μετά δεν ήταν η τρελή διαφορά που περίμενα (1,4 1,6)

Θα έχω νεα σύντομα και βιντεακι θεωρό ότι ι παρουσίαση του αυτοκινήτου τελείωσε

Περισσότερες φοτο μονό κατιδειαν για ευνόητους λογούς

Ευχάριστο για τον χρόνο σας θα έχετε νέα από εμένα σύντομα μέσα στο θέμα που έχω ανοίξει

Δεν έχω την όρεξη να διαφωνήσω μέσα σε forum να πάμε για Κανά τσάι να τα πούμε μετά για καφεδάκι να τα λεμέ ώρες

Ευχαριστώ των Γιάννη από την overload για της σωστές συμβουλές και όλο το υπόλοιπο team

ξανά δες σε παρακαλώ αυτό και μετά διαφωνείσαι αν θέλεις να βρεθούμε κιόλας να τα πούμε από κοντά θέλεις να μην είναι 224 τότε ποσό θα μας πει το επόμενο δυναμόμετρο πες πιο το maha είναι πιο καλο ο άλλος εβγαλε 207 με gt με πρόγραμμα revo στο maha και εγώ 204 στον μαλιόρα μετρήσαμε την διαφορά 5 φορές ψέματα το γαμ…. 224 έβγαζε πήγε να το σκάση

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/12118...3_567_88793.jpg

Edited by taos
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα θα κλειδωθει μιας και εχει γινει ολοκληρη παρουσιαση του αυτοκινητου.

Οταν ο δημιουργος θελει να ανανεωσει τις πληροφοριες ας επικοινωνησει με εναν απο τους διαχειριστες ωστε να ανοιξει το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.