Jump to content
foyntas

Vag Com Comfort

Recommended Posts

Την καλησπέρα μου σε όλους. Διαβασα το topic Vario Plus Control Module και καπου γράφει για την επιλοφή Comfort οπου κατεβένει ο καθρέφτης όταν βάζεις την όπιθσεν. Με το vag com ενος φίλου ψάξαμε για αθτήν την επιλογή αλλα δεν βρηκαμε κάτι. Εχει επιλογή Komfort αλλα δεν βρηκα κάτι για mirror η οτιδίποτε συναφή. έχει κανεις καμία ιδεα. Εχω το golf V 1.4 FSI Trendline. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μοντελο 1ος του 2005. Ναι ειναι αυτο που λες απο το manual το είδα και το εψαξα. αλλα δεν γραφει καπου οτι δεν μπορεις να το ρυθμισεις. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Θα το ψαξω και θα απαντησω. Παντως ευχαριστώ για τις απαντησεις σου. Εχω ακολουθησει τις οδηγιες σου για το Footwell Lighting και τωρα θα εγκαταστησω και τα Warning Lights Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το μυστήριο όμως παραμενει με το λαμπακι απο τις πιτσιλίθρες. Το νερό πλυστικής σελ. 28 κατω στην σελίδα γραφει για 4) 5) για ειδικό εξοπλισμό. τετοιο συμβολο δεν υπάρχει, δεν ξερω εαν εγινα αντιλιπτός.

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα αψογοςο δημήτρης !!!!!!

όντως για τον αισθητηρα για το δοχειου νερού ετσι ειναι ! εαν το ενεργοποιήσεις απο το vag com και δεν υπαρχει αισθητηρας τοτε το καταλαβαίνει για άδειο και σου ανάβει το λαμπάκι!

όσο για τους καθρέπτες όντως μπορεις να ενεργοποιήσεις την επιλογή απο το vag com αλλα εγω που το έκανα ναι μεν μου το δειχνει πλέον και στον mfd plus σαν επιλογη ώστε να το κάνω on - off αλλα ο καθρέπτης δεν πέφτει! (αληθεια, τι "ειδικο εξοπλισμό" ΄θέλει αυτο για να λειτουργήσει) (μάλλον τις μνήμες καθισμάτων ε????)

Link to comment
Share on other sites

αντε πες τον αισθητηρα τον πέρνουμε...

καλωδίωση σιγα μην εχει αναμονη, αρα πρέπει να τραβήξουμε εμεις απο τον εγκέφαλο (στο elsa σιγουρα θα βρω απο που αλλα αξιζει να ασχοληθεις τωρα με το παγουρι??? όταν τελειώσει το νερο, απλά πράγματα, δεν θα πετάει νερο! χαχαχαχαχαχαχαχα)

για τους καθρέπτες θέλει ψάξιμο γαμώτο γιατι ειναι χρησιμο.

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

το παγουρι όντως για να "βαλεις" χερι πρεπει να βγαλεις προφυλακτηρα... Αστο μωρε... Πολυ μεγαλη φασαρια για εναν αισθητηρα!

Για τους καθρεπτες μου κανει εντυπωση που εκεινο το μαραφετι (το αμερικανικο που το εβαλες ενας με passat εδω) λεει οτι ο καθρεπτης πεφτει....

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα αψογοςο δημήτρης !!!!!!

όντως για τον αισθητηρα για το δοχειου νερού ετσι ειναι ! εαν το ενεργοποιήσεις απο το vag com και δεν υπαρχει αισθητηρας τοτε το καταλαβαίνει για άδειο και σου ανάβει το λαμπάκι!

όσο για τους καθρέπτες όντως μπορεις να ενεργοποιήσεις την επιλογή απο το vag com αλλα εγω που το έκανα ναι μεν μου το δειχνει πλέον και στον mfd plus σαν επιλογη ώστε να το κάνω on - off αλλα ο καθρέπτης δεν πέφτει! (αληθεια, τι "ειδικο εξοπλισμό" ΄θέλει αυτο για να λειτουργήσει) (μάλλον τις μνήμες καθισμάτων ε????)

εγω που εχω βαλει την οθονη plus για να κατεβει ο δεξιος καθρεφτης στην οπισθεν (εαν εννοεις αυτο) θα πρέπει να έχεις επιλέξει το δεξιο καθρέφτη απο τον διακόπτη για τους καθρεφτες. ελπίζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει την οθονη plus για να κατεβει ο δεξιος καθρεφτης στην οπισθεν (εαν εννοεις αυτο) θα πρέπει να έχεις επιλέξει το δεξιο καθρέφτη απο τον διακόπτη για τους καθρεφτες. ελπίζω να βοηθησα

χμμμ!!!! θα το δοκιμασω και αυτο! :thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει την οθονη plus για να κατεβει ο δεξιος καθρεφτης στην οπισθεν (εαν εννοεις αυτο) θα πρέπει να έχεις επιλέξει το δεξιο καθρέφτη απο τον διακόπτη για τους καθρεφτες. ελπίζω να βοηθησα

Την Οθονη plus την εβαλες απο το εργοστασιο ή μετα στην αντιπρωσοπία ?

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει την οθονη plus για να κατεβει ο δεξιος καθρεφτης στην οπισθεν (εαν εννοεις αυτο) θα πρέπει να έχεις επιλέξει το δεξιο καθρέφτη απο τον διακόπτη για τους καθρεφτες. ελπίζω να βοηθησα

Φιλε gtse .....στο δικο μου και με επιλεγμενο τον δεξι καθρεπτι ...παλι δεν λειτουργησε ποτε....

Θα μας τρελανει η vw :(.....

Link to comment
Share on other sites

Με επιλεγμένο τον καθρέφτη του συνοδηγού, με την προϋπόθεση να υπάρχει και το κατάλληλο καταραμένο hardware...!

Αυτο το καταρεμενο hardware τελικα ποιιο ειναι....? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

την οθονη plus την ειχα βαλει απο την αρχη γιατι ειναι το ποιο φθηνο αξεσουαρ μονο 60 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καταρεμενο hardware τελικα ποιιο ειναι....? tongue.gif

το hardware ειναι η αυτοματη αναδηπλωση καθρεφτων....εγω το εχω στο δικο μου και μου πεφτει ο καθρεφτης του συνοδιγου στην οπισθεν..μη με ρωτησετε αν το εβαλα εγω...το αυτοκινητο ετσι το αγορασα...ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου έχω μόνο σαν έξτρα την ηλεκτρική αναδίπλωση και με το module της Luxury Car Tuning δούλεψε μια χαρά το κατέβασμα του καθρέφτη. Σε ερώτηση που έκανα όμως στην Ross-Tech αν γίνεται να ρυθμιστεί από το VAG-Com, μου είπαν ότι γίνεται μόνο σε αυτοκίνητα με μνήμες καθισμάτων. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Και όπως έχει επισυμανθεί, δουλεύει ΜΟΝΟΝ όταν είναι επιλεγμένος ο δεξιός καθρέφτης (κάτι που είναι ΠΑΡΑ πολύ χρήσιμο!) -_-

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καθρέφτης που διπλώνει και δεν κατεβαίνει με την όπισθεν.

Καθρέφτη με μνήμη θέσης θέλει.

This is my point, βλέποντας αυτά

Καθρέφτης (memory)

qqk6uos7nuntkiulyx8r_thumb.jpg

Controller πόρτας (memory seats)

6rwcooe7daco9lxp1c6i_thumb.jpg

Central convenience (memory seats)

fim3tt1un3cnx1fkv93d_thumb.jpg

αααααααααααααααααα!οκ!δεν το ξερα!sorry!παντος στην οπισθεν κατεβαινει...μαλλον εχει και αυτο το μαραφετι :lol:

Link to comment
Share on other sites

ίσως οι καθρέπτες που έχουν την αυτοματη αναδίπλωση να εχουν και αυτην την μαμακια που χρειάζεται

πάντως στο δικό μου δεν δουλεύει αν εχω επιλεγμένω τον δεξι καθρεπτη

Link to comment
Share on other sites

ίσως οι καθρέπτες που έχουν την αυτοματη αναδίπλωση να εχουν και αυτην την μαμακια που χρειάζεται

πάντως στο δικό μου δεν δουλεύει αν εχω επιλεγμένω τον δεξι καθρεπτη

το κοιταξα και εγω!μονο οταν γυρισω το κουμπι στον καθρεφτη του συνοδηγου κατεβαινει κατω και λιγο αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει folding & memory καθρέφτες tongue.gif

καλησπερα Δημητρη,

τελικα για να λειτουργησει το αυτοματο κατεβασμα του καθρεπτη πρεπει να συνδεθει ενα καλωδιο απο τον καθρεπτη στο δικτυο του αυτοκινητου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.