Jump to content
soulfreem

Προτάσεις συνεργείων για εξατμίσεις

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανεις καλο μαγαζι με εξατμισεις και καλες τιμες;Εχω το πολο 6Ν 1997 και μενω δυτικη αττικη πετρουπολη.Επισης κανα καλο μαγαζι με ζαντολαστιχα με καλες τιμες απο εμπειριες σας που εχετε ψαξει.Και τι προτεινεται να φορεσω απο αναρτηση κονι η billstein ;Επισης και ελατηρια θελω να φορεσω τι προτεινεται;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε απο αναρτηση ειναι καλα να βαλεις Bilstein sprint Kιτρινα(40αρι καλαμι) και ελατηρια αpex h vogland!!!Bεβαια αν σε ενδιαφερει πουλαει ενας γωστος μου κατι vogland eλατηρια χαμηλωματος ελαφρως μεταχειρισμενα 90Ε ειναι στο τοπικ μεσα Αγγελιες προσφορας!!!!Αυτη ειναι η αποψη μου για ενα καλο σετ αναρτησης και αυτα φοραω και εγω!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα να ρωτησω σε ενα μαγαζι για αναρτσεις. Με εστειλε ενας γνωστος, στον Ηλιοπουλο, ειναι στη συνεχεια της Τσαλδαρη πανω απο τη Θηβων, λιγο πριν το φαναρι. Το μαγαζι εχει απειρα πραγματα, κυριως ζαντες-λαστιχα-αναρτησεις.

Μου ειπε λοιπον, ¤650 για Bilstein (yellow) + H&R, τα μοντελα που βγαινουν για Golf IV, φυσικα τοποθετημενα με αναρτησιομετρηση, ευθυγραμμιση κλπ. και με επισημη εγγυηση Bilstein. Πως τη βλεπετε την τιμη ???

Επισης μου ειπε ¤200 για σκουπα Green, και ¤170 για σκουπα Simota.

Παντως ηταν αρκετα εξυπηρετικος κι απο οτι ξερω ειναι γενικα γνωστος.

Θα ηθελα να ακουσω γνωμες για το συγκεκριμενο συνεργειο, και βασικα για τις τιμες που μο εδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά..μιας και το θέμα λέει και για εξατμίσεις, μπορείτε να μου πείτε εξατμισάδες(Αθήνα) που κάνουν πολύ καλή δουλειά,και αναλαμβάνουν τις πιθανές ευθύνες των λαθών τους,(θα με διευκόλυνε να μου αναφέρεται κατόπιν προσωπική εμπειρίας) και φυσικά να έχουν και βατές τιμές...

Τι λέτε για Καράμπελα και Exhaust Center;;

Για ποπάι που πήρα σήμερα και ρώτησα είναι φαρμακείο....600 ευρώ από καταλύτη(χωρίς αυτόν) μέχρι πίσω...(δεν βάζω της supersprint με τα ίδια λεφτά...μας δουλεύει;;:thumbsup:

Ο Καράμπελας μου είπε από χταπόδι μέχρι πίσω,χωρίς καταλύτη,θέλει ένα 700άρι ευρώ

και η Exhaust Center μου ζήτησε για τα ίδια 600 ευρώ....

Αν έχετε και άλλες προτάσεις είμαι όλος αυτιά...

Η εξάτμιση προορίζεται για γκόλφ 5 1.6 fsi και θα με απασχολούσε αν γίνεται να μου πείτε άν ξέρεται για άλλη τοποθέτηση από αυτούς σε αντίστοιχο αμάξι και για τα αποτελέσματα και την αξιοπιστία της δουλειά τους...

Ευχαριστώ Προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Mιχαλη εγω εχω βαλει την εξατμιση στον Καραμπελα,και στα δυο αυτοκινητα και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.

Και οι αλλες εταιρειες που λες ειναι απο τις πολυ καλες,αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Mιχαλη εγω εχω βαλει την εξατμιση στον Καραμπελα,και στα δυο αυτοκινητα και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.

Και οι αλλες εταιρειες που λες ειναι απο τις πολυ καλες,αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια.

Να σαι καλά Κωσταντίνε!!

Μάλιστααα....άλλαξες από την "αρχή" μέχρι "τέλος";;από προβλήματα με λαμπάκια κλπ κλπ είχες κάτι;Η τοποθέτηση ήταν σωστή και με προσοχή ή ρίχτα πάνω και φύγαμε...σου έκανε κάποια "άτυπη" μελέτη στο αυτοκίνητο σου;Απο σκουριάσματα και τέτοια πως πάς...κρατάει την αρχική της κατάσταση;

και τέλος....Σαν άνθρωπος τί λέει,μπορείς να συνενοηθείς άνετα,ρωτάω μιας και από τηλεφωνου ένιωσα ότι μπορώ να συνενοηθώ,σε αντίθεση με άλλους που "ξέρουν" τα πάντα

Πολλές ερωτήσεις βρε παιδί μου.... tongue.giftongue.gif

Αν έχω και άλλες απορίες ρωτάω ελεύθερα...ε;;

Ευχαριστώ Προκαταβολικα για την βοήθεια...

Edited by Michael
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστααα....άλλαξες από την "αρχή" μέχρι "τέλος";;από προβλήματα με λαμπάκια κλπ κλπ είχες κάτι;Η τοποθέτηση ήταν σωστή και με προσοχή ή ρίχτα πάνω και φύγαμε...σου έκανε κάποια "άτυπη" μελέτη στο αυτοκίνητο σου;Απο σκουριάσματα και τέτοια πως πάς...κρατάει την αρχική της κατάσταση;

και τέλος....Σαν άνθρωπος τί λέει,μπορείς να συνενοηθείς άνετα,ρωτάω μιας και από τηλεφωνου ένιωσα ότι μπορώ να συνενοηθώ,σε αντίθεση με άλλους που "ξέρουν" τα πάντα

Πολλές ερωτήσεις βρε παιδί μου.... tongue.giftongue.gif

Αν έχω και άλλες απορίες ρωτάω ελεύθερα...ε;;

Ευχαριστώ Προκαταβολικα Κωσταντίνε για την βοήθεια...

Aλλαξα ολη την εξατμιση μαζι με καταλυτη.

Προβληματα με λαμπακια εχω τι κλασικο με το τσεκ λογω λαθος θεσης του λ που εχω αμελησει και δεν το εχω φτιαξει.

Η τοποθετηση ηταν αψογη.

Μελετη δεν εκανε μιας και εβαλα κλασικη και δοκιμασμενη λυση 70αρι Dp και 63.5 σωληνα με 200αρη καταλυτη.

Μπορεις να μιλησεις κανονικοτατα μαζι σου και κανονιζετε ΜΑΖΙ το τι θελεις για το αμαξι σου.

Ελευθερα ρωτας ο,τι θελεις Μιχαλη. :thumbsup:

Το μονο ''κακο'' ειναι οτι εδω και κανα μηνα ακουω εναν θορυβο ο οποιος μαλλον θα οφειλεται σε καμια κολληση που εχει φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα ακούσει πάντως με το πρόβλημα του λ και την αφαίρεση του προκαταλύτη αλλάζοντας χταπόδι με εχει προβληματίσει....να μήν τα φοβάμαι αυτά,έτσι;;

Πάντως τον συγκεκριμένο τον σκέφτομαι μιας και ο φάνης όταν είχε το 1.6 fsi εκεί είχε αλλάξει εξάτμιση από χταπόδι μέχρι πίσω...οπότε το άτομο δεν θα είναι πρώτη του φορά που θα αλλάζει εξάτμιση σε 1.6fsi...πιστεύω είναι ένας λόγος παραπάνω να τον τιμήσεις...εσύ τι λές;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι μην τα φοβασαι.

Μαλιστα το θεμα με τον λ σε πιο καινουρια αμαξια λυνεται και μεσω του προγραμματος οπου ουσιαστικα τον νεκρωνει και δεν διαβαζει το σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μην τα φοβασαι.

Μαλιστα το θεμα με τον λ σε πιο καινουρια αμαξια λυνεται και μεσω του προγραμματος οπου ουσιαστικα τον νεκρωνει και δεν διαβαζει το σφαλμα.

Μάλιστα...ευχαριστώ πολύ...προς το παρόν δεν μου έρχεται κάτι άλλο να ρωτήσω...

Για οτιδήποτε άλλο,εδώ είμαστε να ρωτήσω :D:D

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...ευχαριστώ πολύ...προς το παρόν δεν μου έρχεται κάτι άλλο να ρωτήσω...

Για οτιδήποτε άλλο,εδώ είμαστε να ρωτήσω :rolleyes::)

Φυσικα Μιχαλη.

Κανενα προβλημα. :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η Festus που κάνει πολύ καλή δουλειά, εμένα στο polo μου έβαλε ένα τελικό που κάνω τούμπες! Φοβερό ήχο ακριβώς όπως τον ζήτησα και εφ' όρου ζωής εγγύηση και για τον ήχο και οτι δέν τρυπάει και η εγγύηση σημαίνει οτι δέν επισκευάζουν το λάθος τους αλλά αλλάζουν το λάθος σημείο. ¶ν σε ενδιαφέρει έχω πάρει και προσφορά έκπτωσης για τα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Σάββατο πήγα να αλλάξω την εξάτμισή μου (λόγω υπερβολικού θορύβου) στο GP performance exhaust (Γιαννακάς-Παππάς) στην θηβών στο περιστέρι.Τα παιδιά εκεί κάνουν πολύ καλή δουλειά,ασχολήθηκαν,τους είπα τι θέλω και έγινε ακριβώς αυτό.¶λλαξα το τελικό μου και τώρα ο ήχος είναι ακριβώς όπως τον θέλω χωρίς πολλές δοκιμές και πειράματα.Τους συστήνω ανεπυφύλακτα. Πολύ ωραίος χώρος και πολύ καλή εξυπηρέτηση.

Θηβών 258 Περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Σάββατο πήγα να αλλάξω την εξάτμισή μου (λόγω υπερβολικού θορύβου) στο GP performance exhaust (Γιαννακάς-Παππάς) στην θηβών στο περιστέρι.Τα παιδιά εκεί κάνουν πολύ καλή δουλειά,ασχολήθηκαν,τους είπα τι θέλω και έγινε ακριβώς αυτό.¶λλαξα το τελικό μου και τώρα ο ήχος είναι ακριβώς όπως τον θέλω χωρίς πολλές δοκιμές και πειράματα.Τους συστήνω ανεπυφύλακτα. Πολύ ωραίος χώρος και πολύ καλή εξυπηρέτηση.

Θηβών 258 Περιστέρι.

Ρε παλικάρι μίλα πρίν πάς, ο άνθρωπος είναι γνωστός μου και θα μπορούσαμε να πάρουμε και καλύτερη τιμή.

Τέσπα, όποιος σκοπεύει να πάει στο συγγεκριμένο κατάστημα ας κάνει τον κόπο να μου το πεί να του κάνω κανένα κονέ για καλύτερη τιμή, ότι πετύχουμε ρε αδερφέ, δέ θα μας χαλάσει :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρι μίλα πρίν πάς, ο άνθρωπος είναι γνωστός μου και θα μπορούσαμε να πάρουμε και καλύτερη τιμή.

Τέσπα, όποιος σκοπεύει να πάει στο συγγεκριμένο κατάστημα ας κάνει τον κόπο να μου το πεί να του κάνω κανένα κονέ για καλύτερη τιμή, ότι πετύχουμε ρε αδερφέ, δέ θα μας χαλάσει :)

Και που να το ξέρω ρε παλουκάρι?

Τεσπά.Ετσι κι αλλιώς δεν το είχα προγραμματισμένο να πάω εκεί.Το Σάββατο το πρωί έτυχε να πάω να ρωτήσω και το μεσημέρι πήγα ...και τέλος. Βέβαια έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κατά τύχη (για χειροποίητο τελικό), και ..για αλλαγή, έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις! Τα παιδιά είναι εξυπηρετικά, ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν και ξέρουν και τι να ζητήσουν. Προσωπικά, πήρα περισσότερα από αυτά που περίμενα, και γενικά, θεωρώ την περίπτωση από τις καλύτερες επενδύσεις που έχω κάνει σε αυτό το θέμα. Το συνιστώ σε όποιον θέλει να αχοληθεί με εξάτμιση και όλα τα παρελκόμενα.

Mavroidakos (Bros)

¶νω Γλυφάδα, Μυστρά 4

Τηλ.: 210 9601140

Και ένα πρόχειρο δείγμα της δουλειάς που έγινε:

exhaust1fj9.th.jpg

exhaust2pq7.th.jpg

exhaust3qf5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια δουλεια και πολυ ωραιες εξατμισεις!με γειες με γειες!!!!

απο τιμες τι λενε;ειναι καλες ή τσιμπανε;;

τον προφυλακτηρα στον εκοψαν εκει τα παιδια ή πηγες αλλου;;εχει γινει πολυ καλη δουλεια με το κοψιμο και μου αρεσει πολυ.

δυστηχως δεν τον κοβουν οι πιο πολλοι εξατμισαδες γιατι δεν θελουν να μπουν σε αυτη την διαδικασια.

αν στο εφτιαξαν εκει θα περασω και για το πολακι μου.σαββατο ειναι ανοιχτα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ευχαριστώ!!

Από τιμές κατά τη γνώμη μου είναι απόλυτα λογικοί. Ζητάνε αυτά που πρέπει να ζητήσουν, και η αντιστοιχία της τιμής και του τελικού προϊόντος είναι πολύ καλή. Εγώ έφυγα πιστεύοντας ότι έκανα καλή αγορά, το οποίο είναι και αυτό που μετράει στην τελική. Επίσης, ότι ζητήσεις παίρνεις, και ότι παίρνεις πληρώνεις.

Ο προφυλακτήρας είναι του κουτιού, οπότε δεν έπαιξε κόψιμο για τις απολήξεις. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έκατσαν πολύ καλά δεδομένης της πολυπλοκότητας της κατασκευής. Επίσης η στερέωση είναι κορυφαία, πράγμα πολύ σημαντικό.

Σάββατα πρέπει να είναι κλειστά, οπότε, ειδικά αν είσαι μακρυά μην το ρισκάρεις, ή πάρε ένα τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Η δικια σου δουλεια αν επιτρεπεται ποσο πηγε?

Παντος πολυ καλη δουλεια.

Πες μας και εντυπωσεις αποδοσης

Edited by Golf_Rider
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο κοστίζει 400+. Διπλά καζάνια, διακλάδωση και όλα τα σχετικά είναι ανοξείδωτα.

Από απόδοση, δεν περίμενα να πάρω κάτι μόνο με αλλαγή τελικού, η διαφορά είναι ότι αυτό το σύστημα είναι πιο ελεύθερο από το εργοστασιακό, άρα κερδίζεις κάτι από εκεί θεωρητικά. Δεν είχα κάνει δυναμομέτρηση πριν, ούτε και σκοπεύω να κάνω. Αν ανοίξω με άλλο εργοστασιακό θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα, μιας και είναι ο καλύτερος τρόπος να συγκρίνεις! Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Ωχ, είμαστε γείτονες.. μόλις το πρόσεξα! Μένεις άνω ή κάτω Βούλα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.