Jump to content
milix

Αλλαγή χρώματος στο φως της πλαφονιερας

Recommended Posts

Guest super sayian
το blacklight ειναι στην πλαφονιερα μου και ειναι ολα τα λεφτα..

παμε για group buy?????

ΑΝΤΕ να δουμε μηπως ειναι πολυ too much?βλεπεις καθολου η ψαχνεσαι μεσα στα σκοταδια?

Link to comment
Share on other sites

Black Light είναι αυτό, βλέπεις αυτά που πρέπει να δεις! :whistling:

Πάντως το συγκεκριμένο που εδωσα στο Χρόνη έχει 6 led και ειναι διακριτικό. Για black light όμως προσωπικά θα προτιμούσα αυτό με τα 9 led (44 mm). Βεβαια ο Χρόνης έχει το Generation οπότε έχει δύο επιπλέων led 194/168 τα οποία υπάρχουν ευτυχώς (Χρόνη, που μου το ρωτησες) και σε black light. Εγώ όμως που έχω Paciffic θα χρειαστώ τελικά τα 9λεντα. Τώρα για τα μπλε και άσπρα τα 6 led είναι υπερ-αρκετα, βλέπεις κανονικα (ειδικά με τα εντελώς ασπρα). Πάντως πάρτε μάτι και στο site Super bright bulbs από το οποίο τα πήρα, έχει ένα σωρό led. Εγώ αγόρασα και τα WLED 1-LED bulb White αλλά τελικά φέρνουν και αυτά λίγο σε γαλάζιο, δεν ειναι εντελώς ασπρα. Αν θα κανουμε group-buy θα δοκιμάσω τα WLED 4-LED bulb. Δειτε πάντως γιατί έχει και άλλα πχ για τα πίσω φανάρια, για τα φλας κλπ

------

ΥΓ: Τα WLED 1-LED bulb είναι για τις ψείρες.

Edited by milix
Link to comment
Share on other sites

Δε φαντάζομαι να έχουμε "χυτό" πλαστικό από πλαφονιέρα πάνω στο λεβιέ ταχυτήτων από τη θερμότητα!!!???

Link to comment
Share on other sites

Δε φαντάζομαι να έχουμε "χυτό" πλαστικό από πλαφονιέρα πάνω στο λεβιέ ταχυτήτων από τη θερμότητα!!!???

Δεν το νομιζω φιλε..Μην ξεχνας οτι τα λεντ ανεβαζουν πολυ μαπολυ μικρες θερμοκρασιες....Καμμια σχεση με τις λαμπες πυρακτωσεως!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για polo δεν βρηκα πουθενά (!) στο internet. Λογικά πάντως θα φοράμε ιδίου τύπου led, αφου με όλα τα αλλα μοντέλα από το 1999 και μετά έχουμε τα ιδια. Αυτά είναι:

Ψείρες: Τ11 (168/194)

Φρένα: 1156 όσα φοράν λάμπες Η7, τα άλλα 1157

Signal μπροστά: 1157

Signal πίσω: 1156

Πλευρικά: 12821

Πλαφονιέρα: 3910 'η 4411

Οσοι έχουν το Golf generation η πλαφονιέρα τους έχει τρεις λάμπες: 1x3910 και 2x194. Για τα polo παιδιά καλύτερα να την ανοίξετε (κουμπωτή είναι) και να κοιτάξετε τις λάμπες σας για σιγουριά.

---

Μετά από συζήτηση που ειχαμε με τον Mike, οσοι εχουν πενταρια να προσεξουν το γεγονός οτι μπορεί να τους βγάλει προβλημα καμένης λάμπας λόγω πολύ μικρης καταναλωσης των led (και κατα συνέπεια έκλυση ελάχιστης θερμοτητας, sw6jin :) )

Edited by milix
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
το blacklight ειναι στην πλαφονιερα μου και ειναι ολα τα λεφτα..

παμε για group buy?????

Που να πάμε ρε??? Δώσε πληροφορίες!!! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΑΑΑΑΑΑ fire.giffire.giffire.gif

Link to comment
Share on other sites

Που να πάμε ρε??? Δώσε πληροφορίες!!! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΑΑΑΑΑΑ fire.gif  fire.gif  fire.gif

κατσε να παω να διαλεξω με ποια απο τις υπερσυνχρονες φωτο/κες μηχανες που εχω να βγαλω photo ......

:baby::baby::baby:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσε καθολου :whistling:

Αν Τασο ψηνομαι για κατι ειναι για δυο λαμπες για τα πισω μου φλας, δοκιμαστικα για το αν θα το αναγνωριζει ο εγκεφαλος...Στην χειροτερη τις δινω πουθενα αλλου...Δυο πολυ δυνατες για τα πισω μου φλας...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες! Ναι κανει, αλλα από οτι βλέπω απο το χρώμα του αυτοκινητου σου το μπλε σε σενα μάλλον δεν θα ταιριαζει. Καλύτερα θα σου πηγαινει το black light νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Guest golf3_vr6@tripoli

EYXARISTO.OSO GIA TO POS THA PERASEIS THS FOTO APO TO KINITO ME ENA BLUETOOTH THA KANEIS DOYLEIA.H FOTOGRAFIA TOY AYTOKINITOYMOY EINAI APO KINITO :)

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα πως θα μεταφέρω (η φωτογραφια με το μπλε led ειναι απο το κινητό) αλλα είμαι λιγο τεμπελης τελευταία! music.gif

@ounkas: Γιώργο βλέπεις, οχι οπως με την μαμισια αλλα είναι αρκετά δυνατό ωστε να κανει την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

[color=orange]hi pedes.eimai ligo kainoyrgios sto site alla tha ta bgalo pera.mia erothsh exo.gia golf mk3 kanei?   

[right][snapback=46236][/right]

φιλε golf3_vr6@tripoli κατ αρχην καλως μας ηρθες.

ναι φυσικα και κανει σε mk3

μονο σε παρακαλω πολυ να γραφεις οσο μπορεις με ελληνικα και οχι με greeklish

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα πως θα μεταφέρω (η φωτογραφια με το μπλε led ειναι απο το κινητό) αλλα είμαι λιγο τεμπελης τελευταία!  music.gif 

@ounkas: Γιώργο βλέπεις, οχι οπως με την μαμισια αλλα είναι αρκετά δυνατό ωστε να κανει την δουλειά.

θα τα δω τασο απο κοντα καποια στιγμη σε meeting και βλεπουμε..!δε θελω και πολυ για να ψηθω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.