Jump to content

Recommended Posts

Ωραίος ο Νικόλας. ¶ντε με το καλό να ολοκληρωθεί το project και να κυλάει αξιοπρεπώς :lol:

Και όσο σκέφτομαι ότι ήθελες να το πουλήσεις... Πάλι καλά που σε βοηθήσαμε να πάρεις τη σωστή απόφαση! :lol:

Οντως θα το μετανιωνα κυριε GeoBAN.. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα σκιζει το MK2 σου.

Το ειδα παρκαρισμενο καπου στην Πειραιως προχτες, αψογο χρωμα και απο καρδια αστερι.

Την ιδια καρδια φοραω και εγω , μαμα προς το παρον . Α ρε 1,8Τ/20V που δινεις ζωη και χαρα σε αγαπες του παρελθοντος.

Να το χαιρεσαι παληκαρε!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Ζητησα να ανοιξει το τοπικ γιατι εχω αλλαξει πολλα απο τη τελευταια φορα!

Λοιπον εχουμε και λεμε...

Τουρμπινα κ04-023

αλλαγμενη Wastegate πιο σκληρη

πολλαπλη S3

Μπεκ bosch 440cc green top

σκαστρα forge 006

MAF case s3 με τον δικο μου αισθητηρα

Αγελαδα μεταλικη 76αρα

80αρα χωανη

boost valve turbosmart(προσωρινα μεχρι να παρω avc-r)

Το αμαξι υπολογιζετε 265-280 αλογα κατα την αποψη μου με 38 κιλα ροπη!Δυναμομετρηση δεν εχω κανει ακομα!Ρυθμιστηκε στους e-tuners!

Δουλευει πιεση 1.5 Over με 1.2 σταθερο μεχρι τον κοφτη!Μπορουσαμε και αλλο over αλλα επειδει ηθελα να ειναι ασφαλες κτλπ ηταν καλυτερο να μην το πιεσουμε..Απλα αν θελω σηκωνω μονος μου για ενα πατημα εαν θελω!Το αμαξι ειναι πραγματικα διαολος... :roadrage:

Σε λιγο καιρο θα ανοιξω εντελως το σασμαν(02Α) μου για πληρης επισκευη στο οποιο θα βαλω και μπλοκε LSD της quaife ή της OBX που δινει απο 0-100%..Επισης θα αλλαχτει το δισκο πλατο με 6φτερο δισκο γιατι ο δικος μου ηδη τωρα οταν ζεσταθει πολυ πατιναρει!Αυτος που θα βαλω αντεχει μεχρι 580 αλογα με 50 κιλα ροπη οποτε για το μελλον ειμαι μια χαρα και με αυτον!

Και τελευταια σαλονι απο rallye θα μπει και αργοτερα θα ντυθει ολο με μαυρο δερμα και κοκκινες ραφες!Επισης λαστιχα toyo t1r γιατι τα εχω ξεφτυλισει τα δικα μου :) ...

Στα μελλοντικα σχεδια μου ειναι 4πιστονα μπροστα-σφυριλατο και κ04 υβριδιο για να φτασω τα 400 μοτερ!

dsc1270mk.jpg

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

έλα να βλέπω 2ρια να μαζεβομαστε σιγά σιγα, φίλε εσύ ήσουν πριν λίγεϛ μέρεϛ στην ηρακλειου που ανεβενα;

κανόνισε θέλω να με παϛ μια να δω το εργαλειο πωϛ παει με το 20vt, τα σεβη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

έλα να βλέπω 2ρια να μαζεβομαστε σιγά σιγα, φίλε εσύ ήσουν πριν λίγεϛ μέρεϛ στην ηρακλειου που ανεβενα;

κανόνισε θέλω να με παϛ μια να δω το εργαλειο πωϛ παει με το 20vt, τα σεβη μου !!!

Ναι εγω ειμουν! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Ζητησα να ανοιξει το τοπικ γιατι εχω αλλαξει πολλα απο τη τελευταια φορα!

Λοιπον εχουμε και λεμε...

Τουρμπινα κ04-023

αλλαγμενη Wastegate πιο σκληρη

πολλαπλη S3

Μπεκ bosch 440cc green top

σκαστρα forge 006

MAF case s3 με τον δικο μου αισθητηρα

Αγελαδα μεταλικη 76αρα

80αρα χωανη

boost valve turbosmart(προσωρινα μεχρι να παρω avc-r)

Το αμαξι υπολογιζετε 265-280 αλογα κατα την αποψη μου με 38 κιλα ροπη!Δυναμομετρηση δεν εχω κανει ακομα!Ρυθμιστηκε στους e-tuners!

Δουλευει πιεση 1.5 Over με 1.2 σταθερο μεχρι τον κοφτη!Μπορουσαμε και αλλο over αλλα επειδει ηθελα να ειναι ασφαλες κτλπ ηταν καλυτερο να μην το πιεσουμε..Απλα αν θελω σηκωνω μονος μου για ενα πατημα εαν θελω!Το αμαξι ειναι πραγματικα διαολος... :whistling:

Σε λιγο καιρο θα ανοιξω εντελως το σασμαν(02Α) μου για πληρης επισκευη στο οποιο θα βαλω και μπλοκε LSD της quaife ή της OBX που δινει απο 0-100%..Επισης θα αλλαχτει το δισκο πλατο με 6φτερο δισκο γιατι ο δικος μου ηδη τωρα οταν ζεσταθει πολυ πατιναρει!Αυτος που θα βαλω αντεχει μεχρι 580 αλογα με 50 κιλα ροπη οποτε για το μελλον ειμαι μια χαρα και με αυτον!

Και τελευταια σαλονι απο rallye θα μπει και αργοτερα θα ντυθει ολο με μαυρο δερμα και κοκκινες ραφες!Επισης λαστιχα toyo t1r γιατι τα εχω ξεφτυλισει τα δικα μου :thumbsd: ...

Στα μελλοντικα σχεδια μου ειναι 4πιστονα μπροστα-σφυριλατο και κ04 υβριδιο για να φτασω τα 400 μοτερ!

dsc1270mk.jpg

πολυ ωραιο το mk2 σου φιλε.....θελω ομως να σε ρωτησω κατι σχετικα με το προγραμμα που θα βαλεις επειδη το μοτερ ειναι ντιζατο υπαρχει καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το 2άρι είναι το ωραιότερο Golf όλων των εποχών !!! ΤΕΛΟΣ !

Και το συγκεκριμένο μ'αρέσει ακόμα πιο πολύ ! Μπράβο αδερφέ !!!

Link to comment
Share on other sites

Το 2άρι είναι το ωραιότερο Golf όλων των εποχών !!! ΤΕΛΟΣ !

Και το συγκεκριμένο μ'αρέσει ακόμα πιο πολύ ! Μπράβο αδερφέ !!!

Σε ευχαριστω πολυ.. :p

πολυ ωραιο το mk2 σου φιλε.....θελω ομως να σε ρωτησω κατι σχετικα με το προγραμμα που θα βαλεις επειδη το μοτερ ειναι ντιζατο υπαρχει καποιο προβλημα...

Τι προβλημα?Σχετικα με τι...εξηγησε λιγο καλυτερα ή στειλε μου πμ να τα πουμε γιατι δεν καταλαβαινω τι εννοεις!

Link to comment
Share on other sites

μπραβω φιλε!

υπεροχο!!!!! να εισαι καλα να κερνας τον κοσμο τσαι.

τωρα το καλοκαιρι το golf σου ειναι οτι πρεπει για τους... ανυποψιαστους :flowers:

υγ: καποια στιγμη θελω και εγω να περασω ενα AGU σε golf αλλα σε ΜΚ1 cabrio...

ελπιζω μεσα στα επομενα 2-3 χρονια να το εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.. :flowers:

Τι προβλημα?Σχετικα με τι...εξηγησε λιγο καλυτερα ή στειλε μου πμ να τα πουμε γιατι δεν καταλαβαινω τι εννοεις!

καλησπερα φιλε....εχω ακριβως το ιδιο μοτερ με το δικο σου...σκεφτομαι να περασω μια τουρμινα gt28rs με πολλαπλη εξαγωγης,μπεκ μεγαλυτερο ιντερκουλ αντλια βενζινα..το θεμα ειναι οτι ενω ειμαι ετοιμος να τα περασω καποιοι με ειπαν πως το μοτερ αυτο με ντιζα ειναι δυσκολο στον προγραμματισμο επειδη ο προγραμματιστης δεν μπορει να παρει στοιχεια απο τον εγκεφαλο για ρελαντι και κατι αλλες παραμετρους...ειμαι μπερδεμενος..εσυ εχεις κανει προγραμμα στο δικο σου και που;δουλεευι ενταξει η εχεις προβληματα.....ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε....εχω ακριβως το ιδιο μοτερ με το δικο σου...σκεφτομαι να περασω μια τουρμινα gt28rs με πολλαπλη εξαγωγης,μπεκ μεγαλυτερο ιντερκουλ αντλια βενζινα..το θεμα ειναι οτι ενω ειμαι ετοιμος να τα περασω καποιοι με ειπαν πως το μοτερ αυτο με ντιζα ειναι δυσκολο στον προγραμματισμο επειδη ο προγραμματιστης δεν μπορει να παρει στοιχεια απο τον εγκεφαλο για ρελαντι και κατι αλλες παραμετρους...ειμαι μπερδεμενος..εσυ εχεις κανει προγραμμα στο δικο σου και που;δουλεευι ενταξει η εχεις προβληματα.....ευχαριστω..

φιλε μια χαρα μπορεις να το σεταρεις το AGU.

προχορα αφοβα αλλα βρες εναν σωστο προγραμματιστη...

δεν ειναι και πολλοι στην Ελλαδα αυτοι που ειναι πραγματικα γνωστες και δουλεουν τα VAG.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Ναι την ιδια μερα βαζαμε...Εγω ρυθμισα στον Κριτωνα!Οντως ο AGU εχει πιο χαζο και απλο εγκεφαλο απο τα ηλεκτρογκαζα αλλα μια χαρα ρυθμιζετε απο καποιον που ξερει!Τοσα AGU ειναι 500+ αλογα...Δεν τιθετε προβλημα!Οσο για την αντλια εχω βαλει και εγω 2η εξωτερικη της bosch μεχρι 500 αλογα παροχη εχει ισως και παραπανω...ακουγετε αρκετα ομως παρολο που βαλαμε ταφακι!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Ναι την ιδια μερα βαζαμε...Εγω ρυθμισα στον Κριτωνα!Οντως ο AGU εχει πιο χαζο και απλο εγκεφαλο απο τα ηλεκτρογκαζα αλλα μια χαρα ρυθμιζετε απο καποιον που ξερει!Τοσα AGU ειναι 500+ αλογα...Δεν τιθετε προβλημα!Οσο για την αντλια εχω βαλει και εγω 2η εξωτερικη της bosch μεχρι 500 αλογα παροχη εχει ισως και παραπανω...ακουγετε αρκετα ομως παρολο που βαλαμε ταφακι!

προσπαθω να σε στειλω πμ αλλα δεν το δεχετε...σχετικα με τον κριτωνα θελω πληροφοριες..αν μπορεις ευχαριστω..

Edited by mpampis111
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να σε στειλω πμ αλλα δεν το δεχετε...σχετικα με τον κριτωνα θελω πληροφοριες..αν μπορεις ευχαριστω..

Σου εστειλα εγω...

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το αυτοκίνητο όλοενα και περισσότερο το θαυμάζω

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.