Jump to content
Dark Angel

Led στα φωτάκια της πινακίδας

Recommended Posts

Πέρασα το μεσιμεράκι μόνος μου τα μπλέ Led στον προφυλακτίρα πως σας φένετε ?

tzspwh5jw52ysdtr3pjb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το μεσιμεράκι μόνος μου τα μπλέ Led στον προφυλακτίρα πως σας φένετε ?

tzspwh5jw52ysdtr3pjb.jpg

:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

σκεύτωμαι να περάσω Led στο χρώμα του πάγου μέσα στην μπλαφονίερα... είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μπλέ να σου πώ την αλήθεια δε μου αρέσει γενικά σε εξωτερικό φωτισμό (πινακίδες - μικρά φώτα). Επειδή έχω αλλάξει όλα τα λαμπάκια και τα έχω κάνει led σου προτείνω το λευκό - xenon που πάει με 1000. Δεν έχω λαμπάκι που να μη το έχω αλλάξει. Στην πινακίδα όμως ίσως έκανα μια πατάτα και πήρω νερό μετά από κάποιο πλύσιμο ίσως και κάηκαν από τα 9 led τα 4 και τα άλλαξα πάλι σε κλασσικό φώς. Με τα led η πινακίδα είχε περισσότερο φώς κι από την όπισθεν.

Link to comment
Share on other sites

Καλο φαινεται...αλλα πιστευω οτι ειναι too much για την πινακιδα (γνωμη μου παντα)

Αυτο το χε κανει και ενας φιλος μου και η πινακιδα δεν φαινοταν στα 15-20 μετρα!!! :D:blink: :blink: tongue.gif

Edited by Gpap
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μπλέ να σου πώ την αλήθεια δε μου αρέσει γενικά σε εξωτερικό φωτισμό (πινακίδες - μικρά φώτα). Επειδή έχω αλλάξει όλα τα λαμπάκια και τα έχω κάνει led σου προτείνω το λευκό - xenon που πάει με 1000. Δεν έχω λαμπάκι που να μη το έχω αλλάξει. Στην πινακίδα όμως ίσως έκανα μια πατάτα και πήρω νερό μετά από κάποιο πλύσιμο ίσως και κάηκαν από τα 9 led τα 4 και τα άλλαξα πάλι σε κλασσικό φώς. Με τα led η πινακίδα είχε περισσότερο φώς κι από την όπισθεν.

Μέτα όμως θα σπάς και τα νεύρα του (αλλού) όχι πως το μπλέ δεν το κάνει απλά μου άρεσε το μπλέ δεν ξέρω γιάτι αλλα νομίζω κολάει με το χρώμα του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

σκεύτωμαι να περάσω Led στο χρώμα του πάγου μέσα στην μπλαφονίερα... είδωμεν.

στην πλαφονιερα έχω βάλει και είναι απλά καταπληκτικα!!!βάλτα και θα με θυμηθεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το μεσιμεράκι μόνος μου τα μπλέ Led στον προφυλακτίρα πως σας φένετε ?

tzspwh5jw52ysdtr3pjb.jpg

εβαλες τις ιδιες λαμπεσ σε μπλε ή led?πως τα εβαλες τα led? και κατι ασχετο,τωρα με αυτο των φωτισμο σε γραφουν?

Link to comment
Share on other sites

ferrariakos88

Tα Ledakia κώστισαν 15 ευρώ? εκεί τόσο θυμάμε τα πείρα

dj-thanos

Στην πλαφονιέρα μπήκανε και δίχνει τέλεια είχες δίκιο!

exo_polo

Τα led τα μπλέ που βλέπεις στην οικόνα δεν ειναι δίσκολο να τα βάλεις δεν ειναι λάμπες σε μπλέ εχουν λίγο κατώτερο φωτισμό και κώστιζαν περίπου 10 ευρώ και πρωτίμησα τα led ;) δεν νομοίζω να σε γράφουνε μπορεί να είναι παράνομο, αλλα μετά πρέπει να ξυλώσουμε απο μεμβράνες εώς δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχουμε βάλει ;) οπότε αν με σταματήσουν και μου πουν βγάλτα ναι θα τα βγάλω λέω...

Link to comment
Share on other sites

exo_polo

Τα led τα μπλέ που βλέπεις στην οικόνα δεν ειναι δίσκολο να τα βάλεις δεν ειναι λάμπες σε μπλέ εχουν λίγο κατώτερο φωτισμό και κώστιζαν περίπου 10 ευρώ και πρωτίμησα τα led :D δεν νομοίζω να σε γράφουνε μπορεί να είναι παράνομο, αλλα μετά πρέπει να ξυλώσουμε απο μεμβράνες εώς δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχουμε βάλει B) οπότε αν με σταματήσουν και μου πουν βγάλτα ναι θα τα βγάλω λέω...

παντως φαινετ καλη φαση. B)

α,και να ρωτησω και κατι off? το προσθετο πλαστικο τερμα κατω στον μπροστα προφυλακτιρα σου ποσο σου κοστισε?απο πολο ειναι ή κοψε ραψε απο αλλο αυτοκινητο?

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

ferrariakos88

Tα Ledakia κώστισαν 15 ευρώ? εκεί τόσο θυμάμε τα πείρα

dj-thanos

Στην πλαφονιέρα μπήκανε και δίχνει τέλεια είχες δίκιο!

exo_polo

Τα led τα μπλέ που βλέπεις στην οικόνα δεν ειναι δίσκολο να τα βάλεις δεν ειναι λάμπες σε μπλέ εχουν λίγο κατώτερο φωτισμό και κώστιζαν περίπου 10 ευρώ και πρωτίμησα τα led B) δεν νομοίζω να σε γράφουνε μπορεί να είναι παράνομο, αλλα μετά πρέπει να ξυλώσουμε απο μεμβράνες εώς δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έχουμε βάλει B) οπότε αν με σταματήσουν και μου πουν βγάλτα ναι θα τα βγάλω λέω...

οταν τα εβαλα στο δικο μου δεν ειχα αλλαξει τα φωτα στο πισω μερος.το αποτελεσμα?μερα με τη νυχτα!αν και μου εκαναν μια βλακεια και δε λειτουργει σωστα αλλα anyway....πολυ ωραια τα ledakia στην πινακιδα αλλα εχω την εντυπωση πως ελαττωνει την ορατοτητα για να δεις την πινακιδα του αλλου εκτος και αν βαλεις λεφκο στο χρωμα του παγου που θα φοτιζει πολυ καλυτερα σε σχεση με τωρα.

μου εδωσες την ιδεα να τα αλλαξω αλλα δε θα βαλω μπλε γιατι ετσι οπως φευγω απο τη δουλεια εχει πολλα κακα στρουμφακια στο δρομο και ψαχνουν το παραμικρο για να σε σταματησουν.... :D

Link to comment
Share on other sites

παντως φαινετ καλη φαση. :D

α,και να ρωτησω και κατι off? το προσθετο πλαστικο τερμα κατω στον μπροστα προφυλακτιρα σου ποσο σου κοστισε?απο πολο ειναι ή κοψε ραψε απο αλλο αυτοκινητο?

το σπόιλερ του μπροστά προφυλακτίρα είναι της Motordrone ειναι Universal και κάθετε τέλεια στο Polo μπές στο γκαράζ που έχω photo κοντινη για το σπόιλερ (εαν θυμαμε καλα για την photo) δεν συναντισα κανένα πρόβλημα κατά την εφαρμογή του.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είσαι για κλήση με τα λεντάκια...

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είσαι για κλήση με τα λεντάκια...

Εγω τα εχω σε κοκκινο για να ταιριαζει με τα κολοφαναρα,3 χρονια και δεν μου εχει πει κανεις τιποτα... :D

Link to comment
Share on other sites

και άλλος πάντως έδω Πρέβεζα που έχει 5 χρόνια Led πίσω αλλά πράσινα (λόγο χρώματος στο Punto) δεν είχε ποτέ πρόβλημα anyway δεν ξέρεις τι άγκελο βέβεα θα σου κάτσει!

Link to comment
Share on other sites

το σπόιλερ του μπροστά προφυλακτίρα είναι της Motordrone ειναι Universal και κάθετε τέλεια στο Polo μπές στο γκαράζ που έχω photo κοντινη για το σπόιλερ (εαν θυμαμε καλα για την photo) δεν συναντισα κανένα πρόβλημα κατά την εφαρμογή του.

thanks men ;)

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο μαγαζί που να πουλάει led για τις πινακίδες στην Αθήνα ?? Δεν έχω βρει πουθενά!

Ευχαριστώ

Πέρνα σε κανένα μαγαζί που να βάζει και να πουλάει κιτ ξένον η ηλεκτρονικά cd-mp3 car audio θα έχουνε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο μαγαζί που να πουλάει led για τις πινακίδες στην Αθήνα ?? Δεν έχω βρει πουθενά!

Ευχαριστώ

μεχρι και βενζιναδικα εχουν (αυτα που πουλανε αξεσουαρ αμαξιου)

απο κει και περα σε μαγαζια με ηχοσυστηματα αλλιως μαγαζια που εχουν φωτα κλπ

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και βενζιναδικα εχουν (αυτα που πουλανε αξεσουαρ αμαξιου)

απο κει και περα σε μαγαζια με ηχοσυστηματα αλλιως μαγαζια που εχουν φωτα κλπ

+10000 ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.