Jump to content
dj-thanos

Φ.Π.Ε ή αλλαγή μοτερ και τι?

Recommended Posts

¶νοιξε μια χρυσή ευκαιρία. Γύρω στα 10-12 χιλιάρικα αν δεν απατώμαι... το 6n2 GTI μοντέλο 2001 το δίνανε 9500.

Edit: 6n2 και όχι 9n2 που έγραψα στην αρχή!

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
δεχομαι καθε αποψη αλλα...

αν δεν κανω λαθος πολλα αμαξια σε αυτη την κατηγορια βγαζουν πανω κατω τα ιδια αλογα.σε αντιστοιχα φορουμς υπαρχει ενα 1ο σταδιο που στην τελικη και να δωσεις 1000 ευρω και να κανεις την τρελα σου δεν ειναι και τοσο κακο.το αμαξι μονος μου το πηρα,μονος μου το συντηρω και μονος μου ριχνω τα λεφτα πανω.δε μ'αρεσουν τα ετοιμα B)

δε ζητησα να το κανω 200αλογα απο 75 που ειναι.απλα να ακουγεται λιγο καλυτερα και να ζωντανεψει λιγακι το κακομοιρο.δεν ξερω τη γνωμε εχεις για το αμαξι σου, εχουμε το ιδιο απ οτι βλεπω, αλλα τα vw ειναι τα καλυτερα, προσωπικη μου αποψη, σε σχεση με αντιστοιχα αλλα της κατοιγοριας τους.

δε μπορω να δεχτω πως φτιαχνεται ο καθε κουβας και δε φτιαχνεται το πολακι!σορρυ κιολας!

κι οσο για το cupra που διαβασα πιο πανω σαν επιλογη, υποψιν οτι δε βελτιωνεται χωρις να πειραξεις τα εντοσθια του κινητηρα, κοινως 1ο σταδιο δεν παιζει, πηγη seatforce :thumbsup:

lol, θες να φτιάξεις το polo με τα 75 και μου λες ότι δεν φτιάχνεται το CUpra? lol ξανά και ignore στο θέμα, θα έλεγα ότι είσαι άξιος της μοίρας σου αλλά είναι πολύ βαριά κουβέντα και δεν θα την πω.Αντί αυτού, απλα δεν θα ξανασχοληθώ με το θέμα.

Περαστικά...

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

lol, θες να φτιάξεις το polo με τα 75 και μου λες ότι δεν φτιάχνεται το CUpra? lol ξανά και ignore στο θέμα, θα έλεγα ότι είσαι άξιος της μοίρας σου αλλά είναι πολύ βαριά κουβέντα και δεν θα την πω.Αντί αυτού, απλα δεν θα ξανασχοληθώ με το θέμα.

Περαστικά...

οκ καλυτερα να μην ασχοληθεις γιατι εκτιθεσαι οταν επιτιθεσαι σε αμαξι στο οποιο εισαι και εσυ κατοχος... B)

και οσο για το ψθπρα προγραμμα δεν παιρνει ρωτα στη seat αν θες να δεις τι θα σου πουν.και για να σε προλαβω λεω για προγραμμα στυλ revo που φορανε ολα τα seatakia....οτι βελτιωνεται γενικοτερα βελτιωνεται αλλα στοχος δεν ειναι να παρεις ενα αμαξι και να ξυλωσεις το μισο μοτερ απο πανω,γνωμη μου παντα!

οσο για τα περαστικα δε θα απαντησω γιατι θα μιλησω με πολυ σκληρα λογια και δε θα σου αρεσει...

επαληθευομαι παντως σε αυτο που ειπα πιο πανω!μαλλον εδω μεσα ειναι Ελληνικη Αγωνιστικη-Αυτοκινητιαστικη Λεσχη Εχθρων και Κατοχων VW. ;)

¶νοιξε μια χρυσή ευκαιρία. Γύρω στα 10-12 χιλιάρικα αν δεν απατώμαι... το 6n2 GTI μοντέλο 2001 το δίνανε 9500.

Edit: 6n2 και όχι 9n2 που έγραψα στην αρχή!

σ'ευχαριστω! :thumbsup: θα το ψαξω αν ειναι και θα δουμε τι θα κανουμε....παντως θα σας ενημερωσω για οτι νεοτερο...

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να ηρεμίσουμε όλοι λιγουλάκι, ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πληροφοριακα και μονο, οταν ειχα και εγω το 9Ν το 100αρι, ειχα φτασει στο τσακ να το βελτιωσω. Λοιπον εχουμε και λεμε (πανω κατω οτι ειπαν και τα παιδια πιο πριν ),μοτερ (εστω μαμα 1.8Τ οπως του polo gti 150 αλογα) φρενα, αναρτησεις, ζαντολαστιχα, εγκεφαλο, εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω εργατικα. Το συνολο ξεπερναγε τις 8.000. 8500 το πουλησα με 33.000 χλμ. ΑΘΙΚΤΟ με εξατμιση, φιλτρα, ζαντες κλπ , κλπ. 8000+8500=16500. Εαν εβαζα αλλα 3000 θα επαιρνα το gti polo ετοιμο, στημενο, χωρις να εχει επεμβει <<ξενο>> χερι. Ελπιζω να βοηθησα.

Φιλικα Svouras

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πληροφοριακα και μονο, οταν ειχα και εγω το 9Ν το 100αρι, ειχα φτασει στο τσακ να το βελτιωσω. Λοιπον εχουμε και λεμε (πανω κατω οτι ειπαν και τα παιδια πιο πριν ),μοτερ (εστω μαμα 1.8Τ οπως του polo gti 150 αλογα) φρενα, αναρτησεις, ζαντολαστιχα, εγκεφαλο, εξατμιση απο μπροστα μεχρι πισω εργατικα. Το συνολο ξεπερναγε τις 8.000. 8500 το πουλησα με 33.000 χλμ. ΑΘΙΚΤΟ με εξατμιση, φιλτρα, ζαντες κλπ , κλπ. 8000+8500=16500. Εαν εβαζα αλλα 3000 θα επαιρνα το gti polo ετοιμο, στημενο, χωρις να εχει επεμβει <<ξενο>> χερι. Ελπιζω να βοηθησα.

Φιλικα Svouras

Σ'ευαριστω πολυ για την απαντηση και την πληροφορια ;)

Edited by dj-thanos
Link to comment
Share on other sites

μιά μετατροπή με το μοτέρ του 6Ν2 GTi το 1.6 125PS το οποίο είναι και ηλεκτρόγκαζο, και δεν έχει πρόβλημα πουθένα μπένει κουτί... πώσο να στοιχίσει?

Link to comment
Share on other sites

lol, θες να φτιάξεις το polo με τα 75 και μου λες ότι δεν φτιάχνεται το CUpra? lol ξανά και ignore στο θέμα, θα έλεγα ότι είσαι άξιος της μοίρας σου αλλά είναι πολύ βαριά κουβέντα και δεν θα την πω.Αντί αυτού, απλα δεν θα ξανασχοληθώ με το θέμα.

Περαστικά...

K εγω αυτο θα ελεγα να μν ξαναασχοληθεις!!Μεχρι στιγμης το μονο που καταφερνεις ειναι στο τελος να σε βριζουν αν οχι ολοι οι μισοι κ παραπανω σιγουρα!!!Για αυτο αγορακι μ ασχολησου με κατι αλλο πχ πλεξιμο/μπουγαδα/σιδερωμα γιατι απο ατ καταλαβα το μονο που καταφερνεις ειναι να μας θυμιζεις ποσο Μ@Λ@Κ@Σ εισαι!!!Ειναι μεχρι να φας τις μπουνιες σου μιπως στρωσει το μυαλο σου....Αντε γαμω το σπιτι σου σ βαρεθικα

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδία χαλαρώστε λιγάκι μην χαλάμε το Topic του παιδίου, κρίμα είναι! απευθίνικε σε εμάς για να δώσουμε μια συμβουλή, δεν κανει να διώχνουμε τον κόσμο απο το Club μας.

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο λευτερης.ας χαλαρωσουμε και ας συνεχισουμε την κουβεντα μας.οτι εχει να προσθεσει ο καθενας ειναι ευπροσδεκτο B)

δεν χρειαζεται να χαλιωμαστε.:D

και για να επανελθουμε λιγο στο θεμα αυριο πρωι μιλαω με παπαδοπουλο και καραμπελα για εξατμιση

Link to comment
Share on other sites

K εγω αυτο θα ελεγα να μν ξαναασχοληθεις!!Μεχρι στιγμης το μονο που καταφερνεις ειναι στο τελος να σε βριζουν αν οχι ολοι οι μισοι κ παραπανω σιγουρα!!!Για αυτο αγορακι μ ασχολησου με κατι αλλο πχ πλεξιμο/μπουγαδα/σιδερωμα γιατι απο ατ καταλαβα το μονο που καταφερνεις ειναι να μας θυμιζεις ποσο Μ@Λ@Κ@Σ εισαι!!!Ειναι μεχρι να φας τις μπουνιες σου μιπως στρωσει το μυαλο σου....Αντε γαμω το σπιτι σου σ βαρεθικα

Κοίτα, δεν κάνει να βρίζεις και εσύ εδώ μέσα. Το θέμα είναι πως τα φόρουμ είναι μικρογραφία της κοινωνίας. Σε κάποιους ο τρόπος των άλλων δεν αρέσει. Αυτό είναι αποδεκτό. Τα μπινελίκια όμως, κανείς δεν τα θέλει.

και για να επανελθουμε λιγο στο θεμα αυριο πρωι μιλαω με παπαδοπουλο και καραμπελα για εξατμιση

Θα πας για ολόλκηρη εξάτμιση; 4-2-1; Με καταλύτη τι θα κάνεις; Αν διαβάσεις λίγο (δεν ξέρω αν το έχεις ήδη κάνει) τι έχει γραφτεί θα δεις πως ο μαμά καταλύτης είναι καλύτερος από κάτι aftermarket πιο ελεύθερους και καλά. Στο λέω αυτό για να μη μπεις σε τσάμπα έξοδα.

Edit: Αν ρωτήσεις τον konstantinos_passat, θα σου πει ποιον από τους δύο προτείνει. Νομίζω Παπαδόπουλο.

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, από όσα παιδιά έχω ακούσει πως πήγαν Παπαδόπουλο, κανείς δεν είχε πρόβλημα. Τώρα αν έχεις προσωπική εμπειρία ορκήσου στο ευαγγέλειο και κάνε κατάθεση! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχαχα ορκίζομαι! είναι κοφτίριο... αλλά είναι ο καλήτερος τότε γιάτι βγήκε Νο1 στην ευρώπη σε κατασκευή χταποδι? όλη η εξάτμηση απο το πόλο σωλίνες καζανάκια απο τα χεράκια του (οχι του κάλφα που έχει) :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω ειχα καταλαβει εξ αρχης οτι εχεις 6Ν και σου ελεγα τους κωδικους απο τα μοτερ ακομα δεν καταλαβα B):D , τεσπα. Αφου εχεις το 9Ν τοτε παίζουν δυο επιλογες. Η θα πας για ΦΠΕ με μια μικρή αλλα αισθητή βελτιωση στην αποδοση (το αμαξι σου απο φιλτρο και απο εξατμιση ειναι πνιγμενο) ή θα το παντρευτεις οπως λεμε και θα του βάλεις επανω ενα 1.8Τ με αποτέλεσμα το polaki να γινει ρουκέτα αλλα δεν θα μπορείς να το πουλήσεις αφου δεν θα μπορεις να το δηλωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δεν κάνει να βρίζεις και εσύ εδώ μέσα. Το θέμα είναι πως τα φόρουμ είναι μικρογραφία της κοινωνίας. Σε κάποιους ο τρόπος των άλλων δεν αρέσει. Αυτό είναι αποδεκτό. Τα μπινελίκια όμως, κανείς δεν τα θέλει.

Θα πας για ολόλκηρη εξάτμιση; 4-2-1; Με καταλύτη τι θα κάνεις; Αν διαβάσεις λίγο (δεν ξέρω αν το έχεις ήδη κάνει) τι έχει γραφτεί θα δεις πως ο μαμά καταλύτης είναι καλύτερος από κάτι aftermarket πιο ελεύθερους και καλά. Στο λέω αυτό για να μη μπεις σε τσάμπα έξοδα.

Edit: Αν ρωτήσεις τον konstantinos_passat, θα σου πει ποιον από τους δύο προτείνει. Νομίζω Παπαδόπουλο.

καλημέρα για ολοκληρη ελεγα εκτος απο καταλυτη.εχω ακουσει οτι ο μαμα ειναι πολυ καλυτερος και εκτος αυτου δεν θελω να αναβουν τιποτα λαμπακια μετα απο τον λ.μου φτανει η ενδειξη φρενων (δεν ειχα βαλει καλα το καλωδιακη οταν τα αλλαξα και κοπηκε :D

εγώ πάλυ θα έλεγα Ποπαϋ

αν δεν κανω λαθος, ο ποπαυ προμηθευεται απο τον παπαδοπουλο.το εχω ακουσει απο πολυ κοσμο.δεν ξερω κατα ποσο ιχυει....

εκει που εριξα τρελο γελιο ηταν στο remus στο ιλιον.οσοι ειναι απο τα μερη μου ξερουν....

μου ζητησε 500+¤ μονο για τελικο B) και θα κερδισω τουλαχιστον 20 αλογα lolllllllllllllllllllllllllll

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος, ο ποπαυ προμηθευεται απο τον παπαδοπουλο.το εχω ακουσει απο πολυ κοσμο.δεν ξερω κατα ποσο ιχυει....

εκει που εριξα τρελο γελιο ηταν στο remus στο ιλιον.οσοι ειναι απο τα μερη μου ξερουν....

μου ζητησε 500+¤ μονο για τελικο :D και θα κερδισω τουλαχιστον 20 αλογα lolllllllllllllllllllllllllll

20 άλογα στον ήχο μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλό είναι να μήν βρίζουμε.

Γιατι εγω ειχα καταλαβει εξ αρχης οτι εχεις 6Ν και σου ελεγα τους κωδικους απο τα μοτερ ακομα δεν καταλαβα B):D , τεσπα. Αφου εχεις το 9Ν τοτε παίζουν δυο επιλογες. Η θα πας για ΦΠΕ με μια μικρή αλλα αισθητή βελτιωση στην αποδοση (το αμαξι σου απο φιλτρο και απο εξατμιση ειναι πνιγμενο) ή θα το παντρευτεις οπως λεμε και θα του βάλεις επανω ενα 1.8Τ με αποτέλεσμα το polaki να γινει ρουκέτα αλλα δεν θα μπορείς να το πουλήσεις αφου δεν θα μπορεις να το δηλωσεις.

Πώς δέν θα μπορεί να το δηλώσει???Μιά χαρά μπορεί.Το 9ν με το 9ν3 ίδια αυτοκίνητα είναι.Facelift είναι το 9ν3.

Link to comment
Share on other sites

20 άλογα στον ήχο μόνο.

αυτο ξαναπες το.εν το μεταξυ ολες οι γνωστες μαρκες σε φιλτρα, βαρελακια, σκουπες, φαρασια κλπ ειναι για πεταμα.

μια ειναι η καλη!Η VAPOR την οποια ολος τυχαιως πουλουσε ο συγκεκριμενος ανθρωπος!!! :)

Ρε παιδιά καλό είναι να μήν βρίζουμε.

Πώς δέν θα μπορεί να το δηλώσει???Μιά χαρά μπορεί.Το 9ν με το 9ν3 ίδια αυτοκίνητα είναι.Facelift είναι το 9ν3.

για να βαλω το μοτερ του 9ν3 ποσο θα παει το κοστος περιπου?ποια η διαδικασια για να το δηλωσω μετα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ίδια αυτοκίνητα, αλλά το ελληνικό βρωμοδημόσιο, θα σου πει πως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, δεν έβγαινε 1.8, άρα πας για χαρτί από την Karenta, η οποία θα αποδεικνύει το αντίθετο, ή αν δεν μπορέσεις να το κάνεις αυτό ή να τους πείσεις, τότε πάμε σε χαρτιά από ηλεκτρολόγους, πως το αμάξι δεν θα πάρει φωτιά, από μηχανικό μηχανολόγο πως το αμάξι είναι ασφαλές, να μείνει το τουτούνι σου 1 μήνα μέσα στο ΚΤΕΟ, και άμα ο νους του μηχανολόγου βρεθεί σε κοινή τροχιά μες το σύμπαν με αυτόν του μακάκα του ΚΤΕΟ τότε θα στο περάσουν!

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει στην καμία να προμηθεύετε από τον Παπαδόπουλο...

Link to comment
Share on other sites

Εξάτμιση εννοείς;; Για πιο λόγο;;;

¶κυρο... Εννοείς για τον Ποπάυ;;

Edited by skaraviaios
Link to comment
Share on other sites

Εξάτμιση εννοείς;; Για πιο λόγο;;;

¶κυρο... Εννοείς για τον Ποπάυ;;

Ναι για τον Ποπάυ λέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ίδια αυτοκίνητα, αλλά το ελληνικό βρωμοδημόσιο, θα σου πει πως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, δεν έβγαινε 1.8, άρα πας για χαρτί από την Karenta, η οποία θα αποδεικνύει το αντίθετο, ή αν δεν μπορέσεις να το κάνεις αυτό ή να τους πείσεις, τότε πάμε σε χαρτιά από ηλεκτρολόγους, πως το αμάξι δεν θα πάρει φωτιά, από μηχανικό μηχανολόγο πως το αμάξι είναι ασφαλές, να μείνει το τουτούνι σου 1 μήνα μέσα στο ΚΤΕΟ, και άμα ο νους του μηχανολόγου βρεθεί σε κοινή τροχιά μες το σύμπαν με αυτόν του μακάκα του ΚΤΕΟ τότε θα στο περάσουν!

για τοσο απλη διαδικασια μιλαμε... tongue.gif αν ειναι ετσι να βαλω κανα 2 μοτερακια πανω να πεταει lol θα παω μια βολτα και απο το υπουργειο να δω τι θα μου πουν οι αχρηστοι....

δεν παίζει στην καμία να προμηθεύετε από τον Παπαδόπουλο...

δεν ξερω Λευτερη.ετσι ακουσα. το πως και το γιαι αγνωστο....ισως ειναι απλα και μονο φημες.....τελικα παω για μεσαιο -τελικο τωρα και στη συνεχεια αλλαζω και την υπολοιπη.εχω να βαλω ζαντολαστιχα που επηγουν...αχχχχ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.