Jump to content

Recommended Posts

Αύριο τέτοια ώρα θα φέγγεις τους δρόμους της Αττικής. Θέλουμε μια σοβαρή μηχανή να κάνοθμε ένα σοβαρό HOW-TO, υπάρχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Κωστα μακαρι να ημουν κατω να σου δωσω την δικια μου γαμωτο...

Κανεις αλλος δεν εχει ρε παιδια...?

Αντε Μικe εφτασε και η ωρα σου... :D :D :baby:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια!Ειναι γαματα και αρχιζω να το σκευτομαι σοβαρα και εγω αλλα να ρωτησω κατι?Απο οτι ειδα στις photo που εχετε παραθεσει ειναι αρκτα εντονα και βγαουν πολυ φως, σε βαθμο ου ισως να ενοχλει τους μπροστινους???

Link to comment
Share on other sites

Λαθος Χρηστο. Αυτο γινεται, οπως γινοταν και παλια. Απο μεσα :D

Απλα να πω για αλλη μια φορα, οσοι τα εβαλαν ,ας πανε μια βολτα απο μια αντιπροσωπεια, 5 λεπτα δουλεια ειναι, να τους τα ρυθμισουν να μην στραβωνουν τους απεναντι, γιατι ειναι πολυ δυνατα, και ειναι κριμα :D :D

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

gia explain λιγο ρε παιδια ,οταν ειχα βαλει λαμπες μονο λευκου χρωματος στραβωναν τρελα τους μπροστα οταν λεμε πολυ πολυ ομως κ ηταν ο τυπος κ η δυναμη ιδια με τις εργοστασιακες,θελει ρυθμιση απο αντιπροσωπεια για να φτιαξουν?

Link to comment
Share on other sites

Οταν αλλάζεις λαμπες και μισή μοιρα να έχεις απόκλιση από την προηγούμενη ρύθμιση θα πρεπει να επαναρυθμίσεις. Μπορείς να το κανεις και μονο σου, το φαναρι εχει κατι γραναζακια και με ενα αλεμ μπορείς να τα ρυθμισεις πανω/κατω και αριστερά/δεξια. Η εσωτερική ρυθμιση του υψους ανεβοκατεβάζει και τα δυο φαναρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το μαγάλωσα δεν μου χώραγε η λάμπα γι' αυτό και δεν το έβαλα καθόλου. Παρόλα αυτά δεν τυφλώνω κανέναν και από ό,τι θυμάμαι όταν σε είχα πίσω μου δεν με τύφλωνες. Δοκίμασες να κατεβάσεις λίγο τη δέσμη? Ρυθμιζεται πάντως.

Link to comment
Share on other sites

που λες την κατεβασα την δεσμη.. και ενταξει ολα καλα.. Κοιτα δεν ειναι οτι τυφλωνω τα μπροστα αυτοκινητα.. αλλα αν δοκιμασει κανεις να κοιταξει τα φωτα ετσι απλα... Τυφλωνετε ξερεις γιατι δεν εχει το Πατομπουκαλο που βάζουν Π.Χ στο Χ5 εκεινο το γυαλι και καλα μαλλον το εμποδίζει να εξαπλονετε το φως παντου και το δεσμεύει σιγκεκριμένα καπου...

Τελος παντον.. ισως στο μέλλον βρεθει μια λυση..

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι μια...Νεα φαναρια με Angel Eyes, που εχουν το κατοπτρο...

ΑΝ δεν εχεις αυτο το κατοπτρο, κακα τα ψεματα, τυφλωνεις...Εχω κανει πολλες ρυθμισεις ωστε να μην στραβωνω, αλλα και παλι, πρεπει σε καποια φαση μα βαλω φαναρι με projector. Ασε που ειναι αλλη φαση απο εμφανιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.