Jump to content
spirsol

Τιμες Service Golf Tsi

Recommended Posts

Μολις κλεισει το αμαξι 1 χρονο απο την αγορα (μιλαω για καινουργιο), αρχιζεις και βγαζεις καρτα καυσαερίων μια φορα τον χρονο.

σωστοςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

δλδ πρεπει να παω να βγαλω μια που κλεινω τον 1 χρονο. χμμμ ποσο κοστιζει σε οσους πηγανε(καμια 50αρα?)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι στην Αθήνα οι τιμές είναι υψηλότερες:

Sevice 30000km,Γρατσίας 370€ (Εργασία μόνο:140€),Φιλοσίδης 366€ (Εργασία μόνο:132€),κλπ,κλπ.

Προσοχή χρειάζεται και στο τι τύπου λάδια θα χρησιμοποιηθούν στο service,γιατί πολλοί για να δείξουν ότι είναι φθηνότεροι δε βάζουν Longlife 5W-30.Χρησιμοποιούν 10W-40 π.χ,τα οποία φυσικά δεν έχουν κάποιο πρόβλημα,όταν κάποιος ακολουθεί τα περιοδικά service-και όχι το Longlife-είναι όμως αρκετά φθηνότερα από τα προηγούμενα στη συνολική τους τιμή...

Λεπτομερές Service 30000 παρακάτω:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...107#entry273404

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα στην Καρέντα (Μηλιαράκη) έδωσα 57 Ευρώ για λιπαντικό service (1 χρόνος ή 15.000 χλμ) & κάρτα καυσαερίων.

Πήγα με δικά μου λάδια (Castrol Edge 5-30 longlife - 54 Ευρώ απο Trade-Wind.gr).

Σύνολο 54 + 57 = 111 Ευρώ. Αν έβαζαν τα δικά τους λάδια (τα ίδια με αυτά που τους πήγα- αυτοί μου τα πρότειναν ως την καλύτερη επιλογή) θα πλήρωνα 157 Ευρώ. Γλίτωσα δηλαδή 46 Ευρώ (όχι και λίγα)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα σήμερα στο Φιλιππαιο για το πρώτο service των 15000 χιλιομέτρων και πλήρωσα χωρίς τα λάδια 78 ευρώ με την κάρτα καυσαερίων. Πολλά εάν και πολύ εξυπηρετικοί δεν πρόκειται να με ξαναδούν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα σήμερα στο Φιλιππαιο για το πρώτο service των 15000 χιλιομέτρων και πλήρωσα χωρίς τα λάδια 78 ευρώ με την κάρτα καυσαερίων. Πολλά εάν και πολύ εξυπηρετικοί δεν πρόκειται να με ξαναδούν.

Είναι πολύ απλό: Παίρνουμε τηλέφωνο τους 2-3 κοντινότερους εξουσιοδοτημένους και ρωτάμε τιμές (χωρίς λάδια, με κάρτα καυσαερίων κλπ). Ρωτάμε το όνομα του σύμβουλου που μας εξυπηρετεί τηλεφωνικά και τελειώσαμε. Είναι απαράδεκτο για παράδειγμα να μας πουν τηλεφωνικά 120 και εκεί να μας πούν 130. Αρκεί και εμείς να είμαστε σαφείς για το τι θα κάνουμε σε σχέση με λάδια, λοιπά ναταλακτικά, κάρτα καυσαερίων κλπ.

Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους και μην φοβάστε να παραπονεθείτε αν ζητούν παραπάνω απο αυτό που σας έχουν πεί. Καλός δεν είναι ο κουτός πελάτης.

Αυτά. Πάντως εμένα όπως προανέφερα μου είπαν τηλεφωνικά 57 Ευρώ όσα και πλήρωσα....γιατί να μην ξαναπάω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.