Jump to content
batsisbees

Αλλαγή ελαστικών διαστασης 225/40/Ρ18 Υ

Recommended Posts

Πρόκειται να αλλάξω ελαστικά σε 18 ζάντα, και είμαι στο ψάξιμο. Είμαι ανάμεσα σε Pirelli P ZERO ROSSO Asimmetrico , Michelin Pilot EXALTO PE2 και Continental SportContact 3. Σε ένα site με δοκιμές έβγαζε καλύτερο το pirelli (λιγο λιγότερο καλό στ ο βρεγμένο από τo michelin) οι διαφορές μικρές.

Τι έχετε να προτείνεται? Είχε κάποιος κανενα από τα παραπάνω ελαστικά?

Link to comment
Share on other sites

Τα michelin pilot sport 2 τα σκέφτηκες ?

Δοκίμασα στο Cupra μου Michelin PSP2, Pirelli PZRosso, Continental SC3, f1 assymetric

Όλα είναι καλά λάστιχα , έχουν ένα κακό μόνο, ότι φαγώνονται εύκολα και

άμα είσαι βαρύς στο πόδι θα μπαίνεις σε έξοδα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να αλλάξω ελαστικά σε 18 ζάντα, και είμαι στο ψάξιμο. Είμαι ανάμεσα σε Pirelli P ZERO ROSSO Asimmetrico , Michelin Pilot EXALTO PE2 και Continental SportContact 3. Σε ένα site με δοκιμές έβγαζε καλύτερο το pirelli (λιγο λιγότερο καλό στ ο βρεγμένο από τo michelin) οι διαφορές μικρές.

Τι έχετε να προτείνεται? Είχε κάποιος κανενα από τα παραπάνω ελαστικά?

Δες και τα Αμερικάνικα COOPER - ZEON 2XS. Πολύ καλά ελαστικά και κατάτι φθηνότερα από αυτά που αναφέρεις. Μαλακή γόμα στο πέλμα και ζεσταίνονται γρήγορα.

post-679-1227509581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γνώμες,

Τα λάστιχα που έχω τα πήρα μεταχειρισμένα με τις ζάντες, μου είπαν με 20000χλμ περίπου... Μichelin pilot sport

Φαίνονται καμένα από τον ήλιο τα 2 με αρκετό πέλμα τα 2 με πολύ λιγότερο, τα μπροστινά όπως φαίνεται. Εγώ τα έχω βάλει τα μπρος πίσω αλλά μάπα.

Είναι για πέταμα αντισπίν ΑΒS μέχρι και ESP εχω δεί.

Μάλλον δεν πρέπει να κρίνω απο αυτά που έχω το συγκεκριμένο λάστιχο.

Δεν έχω καταλήξει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

ASR και ESP ανάβουν με το ίδιο λαμπάκι.

Δες Rosso, Conti SP3, Michelin PS2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.