Jump to content
antoniss

αλλαγη μοτερ

Recommended Posts

εχω ενα β5.5 1.6 και σκεφτομαι σε λιγο καιρο να προχωρησω σε μια αναβαθμιση...

θελω ενα δυνατοτερο μοτερ της ταξης των 200ιππων.

τι μου προτεινετε με 2-3 χιλιαρικα?

απο golf gti - gt παιρνει...?

Edited by antoniss
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ με ενδιαφέρει άμεσα το θέμα.Εγω πιστεύω οτι το 1,8Τ του Passat θα είναι μια χαρά αλλά για να δούμε τί θα προτείνουν και τα παιδιά που θα ξέρουν κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ με ενδιαφέρει άμεσα το θέμα.Εγω πιστεύω οτι το 1,8Τ του Passat θα είναι μια χαρά αλλά για να δούμε τί θα προτείνουν και τα παιδιά που θα ξέρουν κάτι παραπάνω.

και εγω το ιδιο σκεφτομουν, αλλα αν ειναι να το κανεις, να παρεις κατι παραπανω απο 150(?) που βγαζει το 18τ

Edited by antoniss
Link to comment
Share on other sites

Με 2-3 χιλιαρικα συνολικη μετατροπη δεν ξερω τι θα βρεις.

Το μοτερ που θα σου προτεινα να βαλεις ειναι απο το 1,8Τ το passat ωστε να μπορεις και να το δηλωσεις ανετα.

Επισης το passat εχει διαμηκες μοτερ οποτε δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να βαλεις απο gti-s3-leon κτλ.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Το αν αξιζει ή οχι ειναι αλλο θεμα.

Εκει που εχει φτασει τωρα το 1,8Τ μτχ στα 15-17 κοντα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει η ολη διαδικασια μετατροπης.

Link to comment
Share on other sites

Το αν αξιζει ή οχι ειναι αλλο θεμα.

Εκει που εχει φτασει τωρα το 1,8Τ μτχ στα 15-17 κοντα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει η ολη διαδικασια μετατροπης.

καντο πιο λιανα Κωνσταντινε γιατι δεν το επιασα.

εκει που εχει φτασει μεταχειρισμενο ? 15-17 ?

τελικα ποια θα ηταν η λυση για αυξηση δυναμης

Link to comment
Share on other sites

Nα δωσεις το δικο σου και να παρεις ενα μτχ 1.8Τ ετοιμο.Αυτο εννοω.

Για αυξηση της δυναμης,αν βαλεις το μοτερ τα κλασικα.

Φιλτρο προγραμμα εξατμιση FMIC και θα εισαι κοντα στα 220-230 αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ σκέφτομαι την αλλαγή κινητήρα. Ο 1.6 δεν είναι επαρκής. Το ζήτημα όμως είναι, όπως είπε και ο Κωνσταντίνος, αν αξίζει να προχωρήσεις στην αλλαγή κινητήρα, ή να αγοράσεις ένα μτχ 1.8Τ. Εχω βρει σε αγγελίες μερικά Β5 του 2001 με 10.500... Αν αφαιρέσεις την αξία του 1.6 πληρώνεις γύρω στα 5.000 - 5.500...

Edited by Tomorozos
Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρέσεις την αξία του 1.6 πληρώνεις γύρω στα 5.000 - 5.500...

πολλα μου φαινονται...

ποσο θα δωσεις το 1.6, μονο 5.000?

εγω υπολογιζω πωληση στα 8500 και αγορα στα 11500 αρα διαφορα 3000-3.500 max

κανω καπου λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε!!! λοιπον,επειδη εγω θελω κατι πιο μικρο(1.000cc με 1.200cc),κ εχω ηδη 2 vw των 1.8,αν θελεις δες το passat που δινω, ειναι 1.8Τ και επιπλεον εχω βαλει 17αρες με καινουργια λαστιχα(δεν τις εβαλα ακομα επανω) και turbo timer. Παντως η γνωμη μου,ειναι οτι δεν αξιζει μια τετοια μετατροπη!!! Αδικος κοπος! Οσο για την τιμη,ή αν θελεις περισσοτερες φωτο,το συζιταμε απο εδω! :D

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/113485

Link to comment
Share on other sites

πολλα χρήματα μου φένοντε αλλά απο την άλλη απλά μια γνώμη λέω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μακάρι να το πουλήσεις τόσο. Πάντως μου φαίνονται πολλά τα λεφτά για Β5 1.6...

ρε παιδια εψαξα *μη επιτρεπόμενο @ URL* και το πιο φτηνο β5 1.6 του 2001 το εχουν 8500(συζητισημη) εγω λεω αντε 8000, να ειναι και ενταξει, οχι ζαβο !

εκτος αυτου μολις αγορασα ενα β5.5 1.6 του '01 95χ.χλμ με βιβλ.σερβ. σε αριστη κατασταση με το μεγαλο σερβις και λαστιχα 9000.

μου τον πιασανε ?

Edited by antoniss
Link to comment
Share on other sites

πόσο σου στοίχισε?

τοσο εχουν ρε παιδια γιατι σας φαινοντε πολλα ?

διεξτε μου κατι πιο φτηνο...

οσο για το παλικαρι που το δινει 11000, εχει 89χ.χλμ και θελει το μεγαλο σερβις...που ειναι ψιλο γδαρσιμο :D

Edited by antoniss
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εψαξα *μη επιτρεπόμενο @ URL*

Eλπίζω να ΜΗΝ κοιτάτε αμαξια απο εμπόρους , ε?? Το νου σας ! thumbsdown.gifthumbsdown.gifcustom39hammer.gif.gifcustom39hammer.gif.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

νομοίζω είναι λίγο ακριβούτσικα... τι να πώ...

Link to comment
Share on other sites

πάντως και σε εμπόρους έχει τύχει να βρω και αστέρι αυτοκίνητο και σε λογική τιμή το θέμα είναι ο χρόνος που διαθέτεις για να ψάξεις…

Link to comment
Share on other sites

τοσο εχουν ρε παιδια γιατι σας φαινοντε πολλα ?

διεξτε μου κατι πιο φτηνο...

οσο για το παλικαρι που το δινει 11000, εχει 89χ.χλμ και θελει το μεγαλο σερβις...που ειναι ψιλο γδαρσιμο ;)

Φιλε Αντωνη,οσον αφορα το service....εχει γινει το μεγαλο,στις 85000,αλαχτηκαν ιμαντες και τα σχετικα και επιπλεον αισθητηρας λ και maf.... (μονο ο λ και το maf,μου κοστισαν 330evroylakia......) :rolleyes::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

και πάλι τα 11.000 μου φαίνονται πολλά κι εγώ ψάχτηκα να το δώσω το δικό μου κάποια στιγμή αλλά το παντρεύτηκα επειδή οι τιμές με απογοήτευσαν... εντάξει εγώ δεν έχω 85.000 έχω 120.000 κμ βέβαια έχω βάλει 3άρα τουρμπίνα με πρόγραμμα και φουλ σύστημα εξάτμισης αλλά και πάλι μαμά να το έδινα πάνω από 9.000 δεν μου έδωσαν. δεν θέλω να απογοητεύσω τον φίλο έτσι? απλά σαν αναφοράς σας λέω και εγώ την δικιά μου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

και πάλι τα 11.000 μου φαίνονται πολλά

οχι ειναι πολυ καλη τιμη ειδικα εαν εχει κανει το μεγαλο σερβις οπως αναφερει πιο πανω.

dark angel παντως να το ηξερα νωριτερα θα στo επαιρνα με 10 tongue.gif

Edited by antoniss
Link to comment
Share on other sites

τώρα όμως είναι αργά... ετοιμάζετε project BT στο Passat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.