Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Αν και το ποστάρισα δεν ξέρω γιατί δεν αποθηκεύτηκε... Τσπα Λοιπόν σήμερα πήρα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο μου και μου είπε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα με τις ηλιοροφές! Εγώ ευτυχώς δεν την έχω επιλέξει, μου είπε ότι το δικό μου βγαίνει από την παραγωγή την 1η εβδομάδα του Απριλίου και το παίρνω το αργότερο στις 20/05/09. Επίσης μου είπε ότι ένα που είχε πάρει παραγγελία στις 11/11/08 με DSG αλλά χωρίς έξτρα επάνω, αν δεν κάνω λάθος το παραλαμβάνει τέλος Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ποστάρισα δεν ξέρω γιατί δεν αποθηκεύτηκε... Τσπα Λοιπόν σήμερα πήρα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο μου και μου είπε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα με τις ηλιοροφές! Εγώ ευτυχώς δεν την έχω επιλέξει, μου είπε ότι το δικό μου βγαίνει από την παραγωγή την 1η εβδομάδα του Απριλίου και το παίρνω το αργότερο στις 20/05/09. Επίσης μου είπε ότι ένα που είχε πάρει παραγγελία στις 11/11/08 με DSG αλλά χωρίς έξτρα επάνω, αν δεν κάνω λάθος το παραλαμβάνει τέλος Φεβρουαρίου.

Μου φαίνεται πολύ περίεργο που έχεις παραγωγή πρώτη εβδομάδα του Απριλίου και θα παραλάβεις τέλη του επόμενου μήνα. Συνήθως σε ένα μήνα το πολύ από την παραγγελλία παραλαμβάνεις.

Για τα DSG η παραγωγή ξεκινάει την δεύτερη εβδομάδα του Φλεβάρη (σύμφωνα με memo της VW στους αντιπροσώπους) και βλέπω δύσκολο να παραλάβει κάποιος μόλις 2 εβδομάδες μετά. ¶σε που οι περισσότεροι που έχουμε παραγγέιλει DSG μέσα στον Νοέμβριο έχουμε πάρει ημερομηνία παραγωγής την 3 εβδομάδα του Φλεβάρη και αναμένουμε παράδοση έως 20 Μάρτη.

Όπως και να έχει το βάσανο της αναμονής πλησιάζει στο τέλος του. <_<

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ περίεργο που έχεις παραγωγή πρώτη εβδομάδα του Απριλίου και θα παραλάβεις τέλη του επόμενου μήνα. Συνήθως σε ένα μήνα το πολύ από την παραγγελλία παραλαμβάνεις.

Για τα DSG η παραγωγή ξεκινάει την δεύτερη εβδομάδα του Φλεβάρη (σύμφωνα με memo της VW στους αντιπροσώπους) και βλέπω δύσκολο να παραλάβει κάποιος μόλις 2 εβδομάδες μετά. ¶σε που οι περισσότεροι που έχουμε παραγγέιλει DSG μέσα στον Νοέμβριο έχουμε πάρει ημερομηνία παραγωγής την 3 εβδομάδα του Φλεβάρη και αναμένουμε παράδοση έως 20 Μάρτη.

Όπως και να έχει το βάσανο της αναμονής πλησιάζει στο τέλος του. :lol:

ΔΕν είπα τέλος του επόμενου μήνα! Είπα ότι θα το έχω παραλάβει, το ΑΡΓΟΤΕΡΟ!!! μέχρι τις 20/05/09 που σημαίνει μετά από ένα μήνα από την ημερομηνία παραγωγής. tongue.giftongue.gif Τι να πω έτσι μου είπε έτσι λέω. είδομεν! Αυτή η αναμονή θα μας φάει! ουφφφφφφφ :lol:

Υ.Γ.Και εγώ για τις 11/11 είπα ότι κάποιος που έδωσε παραγγελία θα το πάρει τέλος Φεβρουαρίου. Να ξέρεις πάντως ότι παίζει ρόλο και πόσοι δώσανε εκείνη την ημερομηνία παραγγελία και ποιος αντιπρόσωπος έδωσε αυτήν στο εργοστάσιο ποιο γρήγορα οπότε πήρε και την ανάλογη θέση στην σειρά προτεραιότητας! Όσο για το άλλο που είπες ότι έχεις μάθει ότι (σύμφωνα με memo της VW στους αντιπροσώπους) η παραγωγή θα αρχίσει την 2 εβδομάδα του 2ου, είχα γράψει σε άλλο ποστ ότι εμένα μου είπε ο αντιπρόσωπος ότι λόγο της αυξημένης ζήτησης του συγκεκριμένου μοντέλου θα άρχιζε η παραγωγή πολύ ποιο γρήγορα! τώρα ο θεός και η ψυχή τους.

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

ΔΕν είπα τέλος του επόμενου μήνα! Είπα ότι θα το έχω παραλάβει, το ΑΡΓΟΤΕΡΟ!!! μέχρι τις 20/05/09 που σημαίνει μετά από ένα μήνα από την ημερομηνία παραγωγής. tongue.giftongue.gif Τι να πω έτσι μου είπε έτσι λέω. είδομεν! Αυτή η αναμονή θα μας φάει! ουφφφφφφφ B)

Υ.Γ.Και εγώ για τις 11/11 είπα ότι κάποιος που έδωσε παραγγελία θα το πάρει τέλος Φεβρουαρίου. Να ξέρεις πάντως ότι παίζει ρόλο και πόσοι δώσανε εκείνη την ημερομηνία παραγγελία και ποιος αντιπρόσωπος έδωσε αυτήν στο εργοστάσιο ποιο γρήγορα οπότε πήρε και την ανάλογη θέση στην σειρά προτεραιότητας! Όσο για το άλλο που είπες ότι έχεις μάθει ότι (σύμφωνα με memo της VW στους αντιπροσώπους) η παραγωγή θα αρχίσει την 2 εβδομάδα του 2ου, είχα γράψει σε άλλο ποστ ότι εμένα μου είπε ο αντιπρόσωπος ότι λόγο της αυξημένης ζήτησης του συγκεκριμένου μοντέλου θα άρχιζε η παραγωγή πολύ ποιο γρήγορα! τώρα ο θεός και η ψυχή τους.

Αυτό λέω 1-5 Απριλίου έως 20 Μαίου είναι ένας μήνας και 20 μέρες περίπου. Παραπάνω από έναν μήνα σίγουρα και το θεωρώ πολύ για παράδοση....όπως και να χει υπομονήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη....

Link to comment
Share on other sites

oxi to perimeno kata ta teloi febrouariou ena leyko 160 ari dsg

Πες τα, πες τα Χρυσόστομε! Γιατί κάποιοι λένε ότι είναι αδύνατον να το πάρει κάποιος τέλη Φλεβάρη, γιατί η παραγωγή ξεκινάει την 3η εβδομάδα. tongue.giftongue.giftongue.gif ¶ντε να παίρνουμε σειρά!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πες τα, πες τα Χρυσόστομε! Γιατί κάποιοι λένε ότι είναι αδύνατον να το πάρει κάποιος τέλη Φλεβάρη, γιατί η παραγωγή ξεκινάει την 3η εβδομάδα. tongue.giftongue.giftongue.gif ¶ντε να παίρνουμε σειρά!!! :lol:

Sorry αλλά είπα οτι η παραγωγή ξεκινάει την 2η εβδομάδα του Φλεβάρη σύμφωνα με memo της VW που έφτασε στις αντιπροσωπίες τέλη Νοέμβρη μαζί με αυτό που έλεγε ότι μαπίνει το sport pack στο 1.4 160 ps.

Τώρα αν μου διάβαζαν μ@@@@ες πάω πάσο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά είπα οτι η παραγωγή ξεκινάει την 2η εβδομάδα του Φλεβάρη σύμφωνα με memo της VW που έφτασε στις αντιπροσωπίες τέλη Νοέμβρη μαζί με αυτό που έλεγε ότι μαπίνει το sport pack στο 1.4 160 ps.

Τώρα αν μου διάβαζαν μ@@@@ες πάω πάσο!!!!

Μη τσιμπάς, δεν τρέχει τίποτα, πλάκα κάνω! :lol: μακάρι μόνο να είναι αλήθεια για να παίρνουμε σειρά όπως είπα!

Link to comment
Share on other sites

Μη τσιμπάς, δεν τρέχει τίποτα, πλάκα κάνω! :lol: μακάρι μόνο να είναι αλήθεια για να παίρνουμε σειρά όπως είπα!

Δεν είναι με σένα το θέμα φίλε μου είναι ότι δεν μ αρέσει να με κοροιδεύουν οι πωλητές. Πράγμα που θα συμβαίνει εάν έχεις δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια στις 29/1 το 160ari με DSG παραδώσεις σε 3,5 μήνες+15 μέρες(για να το ετοιμάσουν εδώ)=4μήνες!

Σε κάποια αντιπροσωπεία μου είπαν ότι οι παραγγελιες αποστέλλονται στην γερμανία κάθε 10 του μηνα...δεν ξέρω αν ισχύει!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που θα το παρηγγηλω μεσα στο μηνα φλεβαρη με :160ps χρωμα μαυρο περλα, Bi xenon , ηλιοροφη, φιμε κρυσταλλα, r c d 510 dunaydio excite, media in , ελεγχος πιεσης ελαστικων, park pilοt, πακετο καθρεπτων + PLΑ και συναγερμος δωρο. ποτε λετε να το παραλαβω αν την κανω μεσα στη βδομαδα που ειμαστε?

Link to comment
Share on other sites

παραγγελια στις 29/1 το 160ari με DSG παραδώσεις σε 3,5 μήνες+15 μέρες(για να το ετοιμάσουν εδώ)=4μήνες!

Σε κάποια αντιπροσωπεία μου είπαν ότι οι παραγγελιες αποστέλλονται στην γερμανία κάθε 10 του μηνα...δεν ξέρω αν ισχύει!

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί εγώ το Σάββατο που πέρασε πήρα τηλέφωνο και του είπα αν μπορεί να μπει μέσα στην υπάρχουσα παραγγελία και χωρίς να αλλάξει η ημερομηνία παραγγελίας, οι εργοστασιακοί αισθητήρες παρκαρίσματος. Μου απάντησε ότι την Δευτέρα θα στείλει την παραγγελία στην Κοσμοκάρ και όταν θα έχει απάντηση θα με πάρει να μου πει. Σήμερα κατά τις 17:30 με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι την δέχτηκαν την παραγγελία οι Γερμανοί, χωρίς να γίνει αλλαγή στην ημερομηνία. Και όλο αυτό γιατί έμαθα ότι στους εργοστασιακούς αισθητήρες έχεις οθόνη μέσω του ηχοσυστήματος 510!

Δηλαδη εγω που θα το παρηγγηλω μεσα στο μηνα φλεβαρη με :160ps χρωμα μαυρο περλα, Bi xenon , ηλιοροφη, φιμε κρυσταλλα, r c d 510 dunaydio excite, media in , ελεγχος πιεσης ελαστικων, park pilοt, πακετο καθρεπτων + PLΑ και συναγερμος δωρο. ποτε λετε να το παραλαβω αν την κανω μεσα στη βδομαδα που ειμαστε?

Αυτό φίλε μου καλό είναι να ρωτήσεις εκεί που θα κάνεις την παραγγελία σου γιατί από αντιπρόσωπο σε αντιπρόσωπο παίζουν αυτά!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Paidia gia sas kai pali!!!Irthe to teleiwtiko xtipima gia emena!!!!Me piran apo tin kosmokar kai mou eipan oti problepomeni evdomada paragwgis tou dikou mou einai i 12 diladi kalo martio kai pithani afixi tou stin ellada 4 evdomades meta diladi kalo aprilio se ligo tha mas poun gia kalokairi tongue.gif !!!!thimizw to exw paraggeilei apo 13/11,eleeinoi kai trisathlioi oi tipoi!!!!Egw tha prospathisw na vrw e-mail sta kentrika tis vw sti germania kai tha diamartirithw ekei!!! :(:(

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να το παίρνουμε μαζί!!! Και εγώ έριξα την παραγγελία 22/12 tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμαθα κι εγω την βδομαδα παραγωγης του δικου μου.

Ειναι η 13η του 09. Η 1η βδομαδα του Απριλιου. Σα ψεμα... :huh:

Βαλε και αλλες 4 βδομαδες αναμονη μεχρι να ερθει, οποτε παμε

για Μαϊο μηνα. Αντε καλα μας κουραγια τωρα. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμαθα κι εγω την βδομαδα παραγωγης του δικου μου.

Ειναι η 13η του 09. Η 1η βδομαδα του Απριλιου. Σα ψεμα... :D

Βαλε και αλλες 4 βδομαδες αναμονη μεχρι να ερθει, οποτε παμε

για Μαϊο μηνα. Αντε καλα μας κουραγια τωρα. ;)

Τελικά όλοι εκεί γύρω παίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

1.4 122ps

deep black pearl

sport packet

iliorofi

dcc(!!!)

paidia ego to pareigeila 19/1/2009

ante na doume pote tha erthei....

(an thelete sxoliate tin epilogi mou)(!!!!!)

Πολυ καλες οι επιλογες σου, εβαλες αυτα που πραγματικα αξιζουν. :D

Αν και στα λεφτα που εφτασες επαιρνες το 1.4 160Hp.

Τελος παντων, την επιλογη σου την εκανες και οπως ειπα αξιζει. ;)

Με το καλο να σου ερθει και σενα λοιπον.

Οσο για το ποτε θα ερθει:

Απο οσο λενε αυτα που εχουν ηλιοροφες αργουν λιγο παραπανω απο τα αλλα.

Σε 1 με 1.5 μηνα περιπου θα ξερεις ακριβως ποτε θα σου ερθει αν ρωτησεις

τον αντιπροσωπο σου. Περιπου σε αυτο το διαστημα δινουν τη βδομαδα παραγωγης

του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

@salvinho...

βλεπω και δεν εχεις βαλει rcd 500... για ξανακοιταξε το λιγο.. αν σε παιρνει και στο μπατζετ βεβαια.. αξιζει ;)!!! 240 επιπλεον ειναι και εχεις και 6αρα σιντιερα..

Link to comment
Share on other sites

@salvinho...

βλεπω και δεν εχεις βαλει rcd 500... για ξανακοιταξε το λιγο.. αν σε παιρνει και στο μπατζετ βεβαια.. αξιζει :D!!! 240 επιπλεον ειναι και εχεις και 6αρα σιντιερα..

Νομίζω ότι αυτό που αξίζει περισσότερο από την 6αρα cdερα είναι το πώς δείχνει το touch screen! Είναι ωραίο gadget το touch tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.