Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! σημερα 16/01/09 το παραγγηλα+ειμαι μελος πλεον +με την βουλα...! 1400cc 160HP μαυρο περλα με:

ζαντες 17 του στανταρ εξοπλισμου

δερματινο σαλονι τρουφα

σκουρα κρυσταλλα

ελεγχο πιεσης ελαστικων

πανοραμικη οροφη

πακετο καθρεφτων

rcd510

χenon

4-4,5 μηνες αναμονη μου ειπανε...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλ την αντπροσωπεία για να μάθω αν έχω πάρει την πολυπόθητη εβδομάδα παραγωγής. Όταν μου είπαν οτι δεν έχω πάρει ακόμα εκνευρίστηκα. Το αποτέλεσμα να με πάρουν μετά από 10 λεπτά τηλ και να μου πούνε οτι το Adaptive Cruise Control, ένα από τα πολλά που έχω βάλει στην παραγγελία μου, δεν είναι συμβατό με το 2.0 TSI/DSG. Τους είχε έρθει email και το είχαν αγνοήσει με αποτέλεσμα να μην με ειδοποιήσουν για να αλλάξω την παραγγελία βάζοντας το απλό Cruise Control και να προχωρήσει η παραγγελία και να πάρω επιτέλους την πολυπόθητη εβδομάδα παραγωγής. Τα συμπεράσαματα δικά σας. ;)

Να θυμισω οτι έχω παραγγείλει το αυτοκίνητο από της 26/11/08!!

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, δηλαδη τωρα που τους ειπες το ΟΚ, ακυρωθηκε η προηγουμενη παραγγελια

και ξεκινησε αλλη διαδικασια ?? Αντε αλλους τοσους μηνες αναμονη ?? Ελα να πεφτουν

τα δωρα παρακαλω... αλλιως τα μπογαλακια σου και σε αλλη παραλια...

Ακου εκει "το αμελησαν"... Προσεξε μην ερθει και σου πουν: ξερεις και αυτο δεν γινοτανε

να μπει γιατι το και το, και ετσι πηραμε την πρωτοβουλια να το αλλαξουμε... protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! σημερα 16/01/09 το παραγγηλα+ειμαι μελος πλεον +με την βουλα...! 1400cc 160HP μαυρο περλα με:

ζαντες 17 του στανταρ εξοπλισμου

δερματινο σαλονι τρουφα

σκουρα κρυσταλλα

ελεγχο πιεσης ελαστικων

πανοραμικη οροφη

πακετο καθρεφτων

rcd510

χenon

4-4,5 μηνες αναμονη μου ειπανε...

Φιλε Johnk καλη αναμονη.Νομιζω οτι πηρες (οπως ολοι μας ενα απ τα ομορφοτερα αυτοκινητα).Να σε ρωτησω απο ποιον dealer το παραγγειλες το αυτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, δηλαδη τωρα που τους ειπες το ΟΚ, ακυρωθηκε η προηγουμενη παραγγελια

και ξεκινησε αλλη διαδικασια ?? Αντε αλλους τοσους μηνες αναμονη ?? Ελα να πεφτουν

τα δωρα παρακαλω... αλλιως τα μπογαλακια σου και σε αλλη παραλια...

Ακου εκει "το αμελησαν"... Προσεξε μην ερθει και σου πουν: ξερεις και αυτο δεν γινοτανε

να μπει γιατι το και το, και ετσι πηραμε την πρωτοβουλια να το αλλαξουμε... protest.gif

Από οτι κατάλλαβα συνεχίζεται η προηγούμενη παραγγελία. Μου έουν κόψει ήδη αρκετά λεφτά. Ελπίζω να μην γίνει τπτ άλλο γιατι είμαι ήδη στα οριά μου machinegun.gifmachinegun.gifmachinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Johnk καλη αναμονη.Νομιζω οτι πηρες (οπως ολοι μας ενα απ τα ομορφοτερα αυτοκινητα).Να σε ρωτησω απο ποιον dealer το παραγγειλες το αυτοκινητο?

kosmokar Λ.Συγγρου! η παραγγελια εγινε 16/02/09 και οχι 16/01/09 . ποτε με βλεπεις να παραλαμβανω?

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη Σπυρο και καλα ξεμπερδεματα χωρις αλλα μπερδεματα σου ευχομαι :o

Μακάρι ρε φίλε. Θα σας ενημερώσω για όποια εξέλιξη ;)

Link to comment
Share on other sites

kosmokar Λ.Συγγρου! η παραγγελια εγινε 16/02/09 και οχι 16/01/09 . ποτε με βλεπεις να παραλαμβανω?

Εγω στην Auto Marin με περιπου τα ιδια πραγματακια σε extra με εσενα(αντε 2-3 παραπανω) εκανα παραγγελια 27/1/09 και μου ειπαν 6-7 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην Auto Marin με περιπου τα ιδια πραγματακια σε extra με εσενα(αντε 2-3 παραπανω) εκανα παραγγελια 27/1/09 και μου ειπαν 6-7 μηνες.

καλο ιουλιο δηλαδη? ...Αρκετο διαστημα για να μαζεψω παραπανω χρηματα. τι χρωμα το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

καλο ιουλιο δηλαδη? ...Αρκετο διαστημα για να μαζεψω παραπανω χρηματα. τι χρωμα το πηρες?

Και εγω ετσι το σκεφτομαι.Λεω οσο περιμενουμε μαζευουμε χρηματα.

Το πηρα λευκο με πανοραμικη οροφη,RCD 510,cruise control,media in,sport pack,πακετο καθρεπτων PLB,συναγερμο και αισθητηρες.(κατι ακομα που το ξεχναω).

Αντε καλη μας αναμονη Johnk...!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ε-ε-ε-έρχεται και το δικό μου!! Σήμερα με πήραν ότι είναι στο τελωνείο. Οπότε, αρχές Μαρτίου που κατεβαίνω Αθήνα παραλαμβάνω άμεσα!!

Τρέλλα τρέλλα και παράνοια! hearts.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τηλ την αντπροσωπεία για να μάθω αν έχω πάρει την πολυπόθητη εβδομάδα παραγωγής. Όταν μου είπαν οτι δεν έχω πάρει ακόμα εκνευρίστηκα. Το αποτέλεσμα να με πάρουν μετά από 10 λεπτά τηλ και να μου πούνε οτι το Adaptive Cruise Control, ένα από τα πολλά που έχω βάλει στην παραγγελία μου, δεν είναι συμβατό με το 2.0 TSI/DSG. Τους είχε έρθει email και το είχαν αγνοήσει με αποτέλεσμα να μην με ειδοποιήσουν για να αλλάξω την παραγγελία βάζοντας το απλό Cruise Control και να προχωρήσει η παραγγελία και να πάρω επιτέλους την πολυπόθητη εβδομάδα παραγωγής. Τα συμπεράσαματα δικά σας. B)

Να θυμισω οτι έχω παραγγείλει το αυτοκίνητο από της 26/11/08!!

Φίλε Σπύρο...και εγω το έχω παραγγείλει 2.0 με DSG και adaptive cruise control και μάλιστα στην παραγγελία διευκρινίζονταν οτι το adaptive cruise control είναι μόνο για κιβώτια DSG... σε ποια αντιπροσωπεία στο είπαν αυτό γιατί εμένα στο Αγρίνιο που το είχα παραγγείλει στις 17/11/08 με ειδοποιησαν (πριν 2 ημέρες) ότι το μόνο που δεν μπορώ να βάλω (το είχα βάλει στην παραγγελία τότε) είναι το κάθισμα οδηγού με ηλεκτρικές ρυθμίσεις... όλα τα άλλα οκ ... αλλά ακόμα δεν ξέρω εβδομάδα παραγωγής...περιμένω απάντηση σου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σπύρο...και εγω το έχω παραγγείλει 2.0 με DSG και adaptive cruise control και μάλιστα στην παραγγελία διευκρινίζονταν οτι το adaptive cruise control είναι μόνο για κιβώτια DSG... σε ποια αντιπροσωπεία στο είπαν αυτό γιατί εμένα στο Αγρίνιο που το είχα παραγγείλει στις 17/11/08 με ειδοποιησαν (πριν 2 ημέρες) ότι το μόνο που δεν μπορώ να βάλω (το είχα βάλει στην παραγγελία τότε) είναι το κάθισμα οδηγού με ηλεκτρικές ρυθμίσεις... όλα τα άλλα οκ ... αλλά ακόμα δεν ξέρω εβδομάδα παραγωγής...περιμένω απάντηση σου...

Από τον Παζαρόπουλο Θεσ/νίκης. Είναι μια καινούργια "εγκύκλιος". Αυτο που λες για το κάθισμα οδηγού θυμάσαι σε ποιό πακέτο ήταν μήπως έχω και εγω πρόβλημα. Μπορεί να μην έχεις πάρει ακόμα εβδομάδα παραγωγής για αυτόν τον λόγο. Για ρώτα και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσουν εχουν παραλαβει το πανεμορφο τους Scirocco?

Με πηρε ο πωλητης που κλεισαμε το scirocco και μου λεει (το εχω παραγγειλει εδω και 1 μηνα) δεν εχω μου λεει καποιο οκ οτι εχουν λαβει την παραγγελια.Ειναι δυνατον?Δεν απαντουν απο Γερμανια ενα οκ το λαβαμε προχωραμε?Πως γινεται η διαδικασια?Οχι τιποτα αλλο για να μην μας πιασουν κοροιδα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσουν εχουν παραλαβει το πανεμορφο τους Scirocco?

Με πηρε ο πωλητης που κλεισαμε το scirocco και μου λεει (το εχω παραγγειλει εδω και 1 μηνα) δεν εχω μου λεει καποιο οκ οτι εχουν λαβει την παραγγελια.Ειναι δυνατον?Δεν απαντουν απο Γερμανια ενα οκ το λαβαμε προχωραμε?Πως γινεται η διαδικασια?Οχι τιποτα αλλο για να μην μας πιασουν κοροιδα...

Οι αντιπροσωπείες στέλνουν τις παραγγελίες στον Εισαγωγέα (Κοσμοκάρ) και αυτή στην Γερμανία. Από οτι έμαθα η Κοσμοκάρ στέλνει 2 φορές τον μήνα συγκενρωτική παραγγελία στην Γερμανία. Αυτά ξέρω. Ελπίζω να βοήθησα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι αντιπροσωπείες στέλνουν τις παραγγελίες στον Εισαγωγέα (Κοσμοκάρ) και αυτή στην Γερμανία. Από οτι έμαθα η Κοσμοκάρ στέλνει 2 φορές τον μήνα συγκενρωτική παραγγελία στην Γερμανία. Αυτά ξέρω. Ελπίζω να βοήθησα ;)

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τρελαμένοι !!λοιπον,εγώ το παρήγγειλα 17/12 /08 122hp με sport πακέτο,rcd510,blue rising και έλεγχο πίεσης ελαστικών...

Σήμερα μίλησα με την εταιρεία κ μου είπε προσωρινή βδομάδα παραγωγής 13η..οπως το περίμενα..δν έχει φιξαριστεί βέβαια ακόμη..οπότε μου λέει το περιμένουμε Ελλάδα αρχές Μάη..ωραία ..!!απο κεί κ πέρα ομως έχουμε κ 20 μέρες εργάσιμες μέχρι να το πάρω στα χέρια μου..

τελικά μου τα είπε σωστά??..?? ;)

Edited by danny
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τρελαμένοι !!λοιπον,εγώ το παρήγγειλα 17/12 /08 122hp με sport πακέτο,rcd510,blue rising και έλεγχο πίεσης ελαστικών...

Σήμερα μίλησα με την εταιρεία κ μου είπε προσωρινή βδομάδα παραγωγής 13η..οπως το περίμενα..δν έχει φιξαριστεί βέβαια ακόμη..οπότε μου λέει το περιμένουμε Ελλάδα αρχές Μάη..ωραία ..!!απο κεί κ πέρα ομως έχουμε κ 20 μέρες εργάσιμες μέχρι να το πάρω στα χέρια μου..

τελικά μου τα είπε σωστά??..?? :D

Πολύ σωστά! Γιατί και εμένα που το παράγγειλα στις 22/12/08 μου έδωσε εβδομάδα παραγωγής 1/04 και θα το έχω αρχές Μαϊου οπότε........ :D;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγω!

TSI 1.4 160ps

Rising blue

Sport πακέτο

Interlagos

RCD510

Έλεγχος πίεσης ελαστικών

και μου κανει δώρο συναγερμο και αισθ.παρκαρίσματος!

Με το καλό να το δεχτείς και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά! Γιατί και εμένα που το παράγγειλα στις 22/12/08 μου έδωσε εβδομάδα παραγωγής 1/04 και θα το έχω αρχές Μαϊου οπότε........ ;):D

ναι..αρχές Μάη..στα χέρια σου ..?ή θα περιμένεις απο κει κ πέρα να εκτελωνιστεί..δλδ αλλες 20 μέρες..δλδ τέλος μάη στα χέρια σου ..αυτο καταλαβαίνω!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.