Jump to content
DIMIK

Χρόνοι αναμονής-παράδοσης

Recommended Posts

Αυτό που μου είπε ο αντιπρόσωπος αυτό σου λέω! Την πρώτη εβδομάδα Απριλίου θα έχει βγει από την παραγωγή και θα κάνει να έρθει 1 μήνα μαζί με τον εκτελωνισμό, ο εκτελωνισμός δεν κάνει δέκα μέρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφων με τον archery. Στη βδομαδα παραγωγης προσθετεις αλλες 3 με 4 βδομαδες,

μεχρι να ερθει το αυτοκινητο Ελλαδα, να γινει ο εκτελωνισμος και να φτασει, τελος...,

στην αντιπροσωπεια που το παρηγγειλες.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδιά...ευχαριστώ!!ο αντιπρόσωπος μου έδωσε αυτό να καταλάβω...1 μήνα μετα απο βδομάδα παραγωγής Ελλάδα κ αλλες 15-20 μέρες μεχρι να έρθει..θα το κοιτάξω πάλι... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου παραγγελία έγινε 18/11/08

TSI 1.4 160ps σε άσπρο χρώμα

και μοναδικό extra εργοστασιακό συναγερμό.

Βδομάδα παραγωγής 8η (ήδη έχει ξεκινήσει η παραγωγή)

Ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι γύρω στις 15/3 θα το πάρω.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΟΥΜΕ...??????

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου παραγγελία έγινε 18/11/08

TSI 1.4 160ps σε άσπρο χρώμα

και μοναδικό extra εργοστασιακό συναγερμό.

Βδομάδα παραγωγής 8η (ήδη έχει ξεκινήσει η παραγωγή)

Ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι γύρω στις 15/3 θα το πάρω.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΟΥΜΕ...??????

Εγώ έχω ίδια εβδομάδα παραγωγής αλλά πολλά έξτρα DSG, Xenon, RCD 510, συναγερμό, σπορ πακέτο, αισθητήρες παρκαρίσματος και πίεσης ελαστικών.

Ελπίζω αυτήν την στιγμή τα αυτοκίνητα μας να βρίσκονται στο πλοίο για Ελλάδα. :lol:

Ο αντιπρόσωπος μου έχει πεί για παράδοση σε μένα το αργότερο μέχρι 20 Μαρτίου. Την παραγγελία την έκανα 15-11, πολύ σου άργησε εσένα για αυτοκίνητο χωρίς έξτρα.....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και στους δυο σας να τα παραλάβετε! ¶ντε να παίρνουμε σειράααααααααααααα!!!!!!!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ίδια εβδομάδα παραγωγής αλλά πολλά έξτρα DSG, Xenon, RCD 510, συναγερμό, σπορ πακέτο, αισθητήρες παρκαρίσματος και πίεσης ελαστικών.

Ελπίζω αυτήν την στιγμή τα αυτοκίνητα μας να βρίσκονται στο πλοίο για Ελλάδα. :baby:

Ο αντιπρόσωπος μου έχει πεί για παράδοση σε μένα το αργότερο μέχρι 20 Μαρτίου. Την παραγγελία την έκανα 15-11, πολύ σου άργησε εσένα για αυτοκίνητο χωρίς έξτρα.....

Είναι με DSG και εμένα ,δε το ανέφερα προηγουμένως.

Πριν μου ανακοινώσουν βδομάδα παραγωγής μιλάγαμε για παράδοση τέλη Απρίλη με μέσα Μάη!!!!!

Η καθυστέρηση μου είπαν ότι ήταν στην έναρξη της παραγωγής των αυτοκινήτων με DSG και

από εκεί και πέρα υπήρχε επιπλέον καθυστέρηση για όποιον έβαζε ηλιοροφή ή Interlagos.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο χθες από τον έμπορο και μου είπαν ότι η εβδομάδα παραγωγής κλείδωσε στην 13 του 09 και το αμάξι θα είναι Ελλάδα 20/4. Εγώ θα το έχω στα χέρια μου 1/5. Το αμάξι είναι με ηλιοροφή.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο χθες από τον έμπορο και μου είπαν ότι η εβδομάδα παραγωγής κλείδωσε στην 13 του 09 και το αμάξι θα είναι Ελλάδα 20/4. Εγώ θα το έχω στα χέρια μου 1/5. Το αμάξι είναι με ηλιοροφή.

Ποτε το ειχες παραγγειλει?(να παιρνουμε θαρρος οσοι το εχουμε παραγγειλει με οροφη).

Link to comment
Share on other sites

Είναι με DSG και εμένα ,δε το ανέφερα προηγουμένως.

Πριν μου ανακοινώσουν βδομάδα παραγωγής μιλάγαμε για παράδοση τέλη Απρίλη με μέσα Μάη!!!!!

Η καθυστέρηση μου είπαν ότι ήταν στην έναρξη της παραγωγής των αυτοκινήτων με DSG και

από εκεί και πέρα υπήρχε επιπλέον καθυστέρηση για όποιον έβαζε ηλιοροφή ή Interlagos.

Tελικά επιβεβαίωσα...τα πρώτα DSG είναι ήδη φορτωμένα στο καράβι και έρχονται....πιστεύω μέχρι την Δευτέρα θα είναι εδώ και το αργότερο μέχρι τις 15-3 θα το έχουμε....

Πόσο να κάνει το καράβι την διαδρομή Πορτογαλία-Πειραιάς;;;; Πάνω από 10 μέρες αποκλείεται. Σε 20 ημέρες διασχίζουν τον Ατλαντικό τα εμπορικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά επιβεβαίωσα...τα πρώτα DSG είναι ήδη φορτωμένα στο καράβι και έρχονται....πιστεύω μέχρι την Δευτέρα θα είναι εδώ και το αργότερο μέχρι τις 15-3 θα το έχουμε....

Πόσο να κάνει το καράβι την διαδρομή Πορτογαλία-Πειραιάς;;;; Πάνω από 10 μέρες αποκλείεται. Σε 20 ημέρες διασχίζουν τον Ατλαντικό τα εμπορικά!!!!

Επιδη ειναι η δουλεια μου Λισσαβωνα -Πειραιας ειναι 6μιση με 7 μερες(και με χαμηλη ταχυτητα ειναι περιπου 1815 μιλια) αν δεν σταματηση πουθενα αλλου για να παραδωσει(που μαλλον θα σταματησει καμμια Ιταλια).

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο χθες από τον έμπορο και μου είπαν ότι η εβδομάδα παραγωγής κλείδωσε στην 13 του 09 και το αμάξι θα είναι Ελλάδα 20/4. Εγώ θα το έχω στα χέρια μου 1/5. Το αμάξι είναι με ηλιοροφή.

Με το καλό να μας έρθει!!!! Περίπου μαζί θα το πάρουμε. Αν και εγώ δεν έχω βάλει ηλιοροφή!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά επιβεβαίωσα...τα πρώτα DSG είναι ήδη φορτωμένα στο καράβι και έρχονται....πιστεύω μέχρι την Δευτέρα θα είναι εδώ και το αργότερο μέχρι τις 15-3 θα το έχουμε....

Πόσο να κάνει το καράβι την διαδρομή Πορτογαλία-Πειραιάς;;;; Πάνω από 10 μέρες αποκλείεται. Σε 20 ημέρες διασχίζουν τον Ατλαντικό τα εμπορικά!!!!

Τα αυτοκίνητα τα φορτώνουν από Barcelona, Sagunto ή Valencia

Edited by Rory
Link to comment
Share on other sites

Τα αυτοκίνητα τα φορτώνουν από Barcelona, Sagunto ή Valencia

Τοτε περιπου 3 μερες απο Barcelona, το ιδιο απο Valencia το ιδιο και απο sagunto.Και μην ξεχναμε οτι αυτου του ειδους τα βαπορια κανουν φοβερες ταχυτητες.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε περιπου 3 μερες απο Barcelona, το ιδιο απο Valencia το ιδιο και απο sagunto.Και μην ξεχναμε οτι αυτου του ειδους τα βαπορια κανουν φοβερες ταχυτητες.

Δεν έρχεται όμως κατευθείαν Πειραιά....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτο ελεγα και εγω νωριτερα οτι λογικα παρναει απο Ιταλια...

Δηλαδή με συν περίπου 2 μέρες ξεφόρτωμα Ιταλία πάλι ισχύει ο υπολογισμός μου...οπότε το αργότερο μέχρι την Δευτέρα πρέπει να είναι Πειραιά και μέχρι τις 15-3 πρέπει να έχει κάνει ήδη 1500 χλμ στα χέρια μου..... B)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με συν περίπου 2 μέρες ξεφόρτωμα Ιταλία πάλι ισχύει ο υπολογισμός μου...οπότε το αργότερο μέχρι την Δευτέρα πρέπει να είναι Πειραιά και μέχρι τις 15-3 πρέπει να έχει κάνει ήδη 1500 χλμ στα χέρια μου..... B)

Check your messages !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιδη ειναι η δουλεια μου Λισσαβωνα -Πειραιας ειναι 6μιση με 7 μερες(και με χαμηλη ταχυτητα ειναι περιπου 1815 μιλια) αν δεν σταματηση πουθενα αλλου για να παραδωσει(που μαλλον θα σταματησει καμμια Ιταλια).

Τι δουλειά κάνεις 'ted33'? για κάνε κανένα τσεκ λιστ! μπας και δούμε τα δικά μας μέσα! :thumbsup::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.