Jump to content
Ts0uP

14" Τάσια

Recommended Posts

Μου κλέψανε τα γνήσια και θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν τάσια(έτσι δεν λέγονται αυτά που μπαίνουν στις κλασικές ζάντες από πάνω?)

τα οποία να κέιδώνουν με κάποιο τρόπο?

Όπως επίσης και βίδες να κλειδώνουν να μην εξαφανιστούν και οι ρόδες μου με τα καινούρια λάστιχα...

Edited by Ts0uP
Link to comment
Share on other sites

Μου κλέψανε τα γνήσια και θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν τάσια(έτσι δεν λέγονται αυτά που μπαίνουν στις κλασικές ζάντες από πάνω?)

τα οποία να κέιδώνουν με κάποιο τρόπο?

Όπως επίσης και βίδες να κλειδώνουν να μην εξαφανιστούν και οι ρόδες μου με τα καινούρια λάστιχα...

Παρε καινουργια και δεστα με το πλαστικο που χρησιμοποιουμε για να δεσουμε καλωδια μαζι , επίσης εχουν και τα στολιδια για τα μπαλκονια τα χριστουγεννιατικα . Αμα κοιταξεις κανεναν ταξιτζη θα δεις οτι τα εχουν ετσι κι αυτοι ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χεχε σωστό και αυτό.

Αλλα θα προτιμούσα κάποια πιο σίγουρη λύση θα πάρω που θα πάρω καινούρια

H πιο σίγουρη λύση λεγεται ζάντες αλουμινίου tongue.gif που σε 14αρα διάσταση για το αμάξι σου θα βρείς σχετικά εύκολα και οικονομικά. Χτυπάς και 4 μπουλονάκια ασφαλείας (1 σε κάθε ρόδα) και υσυχάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατι διάβασα για τάσια που βιδώνουν με τα μπουλόνια...ισχύει?Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ?

Για να πω την αλήθεια πιο πολύ ανησυχώ για τα λάστιχα(και τις ρόδες εννοειτε) παρά για τα τάσια..

Ίσα ισα μου άρεσε πιο πολύ έτσι απλά θέλει λίγο καθάρισμα

Edited by Ts0uP
Link to comment
Share on other sites

Μπουλονια ασφαλειας βαζεις οποτε θες. Οι ζαντες αλουμινιου περα απο το αισθητικο αποτέλεσμα που ειναι καλυτερο απο οποιοδηποτε τασι (δεν το συζηταμε) προσφερουν καλυτερες αντιδρασεις στο τιμονι και οικονομια στην καταναλωση. Εγω δεν θα το σκεφτομουν καν για μια 4 αδα ειδικα με το δικο σου αμαξι που μπορει να φορέσει ακομα και 18αρα ζαντα. Μια 14αρα για σενα σε τιμη κοψοχρονια η μια 16αρα και θα ηταν κουκλι.

Link to comment
Share on other sites

Κατι διάβασα για τάσια που βιδώνουν με τα μπουλόνια...ισχύει?Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ?

Για να πω την αλήθεια πιο πολύ ανησυχώ για τα λάστιχα(και τις ρόδες εννοειτε) παρά για τα τάσια..

Ίσα ισα μου άρεσε πιο πολύ έτσι απλά θέλει λίγο καθάρισμα

Εχω δεί τέτοια τάσια σε Chevrolet. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μην σου φύγουν στο δρόμο, δεν σε προστατεύουν απο επίδοξο κλέφτη. Για αποτροπή κλοπής, ό,τι είπαν τα παιδιά παραπάνω για μπουλόνια ασφαλείας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.