Jump to content
nightelf25

Kayaba

Recommended Posts

Καλησπέρα στο Φόρουμ. Μια ερώτηση? είναι καλά τα Kayaba??

http://tpauto.gr/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=21612

Αυτά σκέφτομαι να βάλω στο Polo μου (9ν) γιατί τα μαμά πάπαλα!!!

(Α ρε Μυτιλήνη!!!!!!!!!!!!)

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ. Μια ερώτηση? είναι καλά τα Kayaba??

http://tpauto.gr/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=21612

Αυτά σκέφτομαι να βάλω στο Polo μου (9ν) γιατί τα μαμά πάπαλα!!!

(Α ρε Μυτιλήνη!!!!!!!!!!!!)

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Nightelf καλως ορισες στην παρεα μας :D . Το συγκεκριμενο αμαξι το εχει η κοπελα μου και προσφατα αλλαξε αμορτισερ και νομιζω οτι εβαλε Monroe (δεν ειμαι σιγουρος οτι το γραφω σωστα). Απο τα μαμα που ειχε ειναι πολυ καλυτερα (γυρω στα 200 ευρω πηγε το μαλλι) αλλα σιγουρα το αμαξι μπορει να φορεσει σκληροτερα αμορτισερ, (σε σχεση με το δικο μου ειναι πουπουλενια η αναρτηση). Αν μας πεις πως χρησιμοποιείτε το αμαξι μπορουμε να σου δωσουμε και καμια αλλη ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινή χρήση, και με ταχύτητα μέχρι 100 - 120....

απλά έχουμε λακούβες στη Μυτιλήνη σε σημείο που κάνεις φραπέ!!! :huh: :huh: :blink: :blink: ;)

Μου προτείνανε και τα αμορτισέρ του seat ibiza sport. Μπορούν να μπουν?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η kayaba είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις σ αυτά τα λεφτά. Τώρα για τη λύση του ibiza.. λογικά θα κάνει αλλά ρώτησες κόστος κλπ? Επίσης πιστεύω αν αλλάξεις κ σινεμπλόκ όταν αλλάξεις την ανάρτηση, μιας κ θα είναι μια καλή ευκαιρία αφού θα βγεί η παλιά, θα δείς ακόμα μεγαλύτερη διαφορά. Συμφωνείτε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά έβαλα τα KAYABA ημίσκληρα και ελατήρια H&R 35mm και έδειξε πολύ το αμάξι.... Όσο για σινεμπλόκ έγιναν και αυτά αλλαγή όπως και τα ημίμπαρα. Τώρα πια το αμάξι πάει πολύ καλύτερα από οτι πριν (φυσιολογικό).

Link to comment
Share on other sites

λογικό, ελπίζω να μήν έχεις κοπανίματα, :)

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει αυτή η kayaba χαμήλωμα? Είναι σίγουρο?

παιδια κι εγω που θελω να αλλαξω τα αμορτησερ και τα ελατηρια ο μηχανος μου ειπε οτι η kayaba δεν υποστηριζει χαμηλωμα....

Link to comment
Share on other sites

βάλτε το κλασικό Setup Bilstein B6 Sprint - H&R (με ελατήρια απο 3,5 - 5 cm) και τελειώνει το ζήτημα η βάλτε το Bilstein B12 Tunning Kit με αμορτισέρ Bilstein και με ότι ελατήριο χαμιλώματος Bilstein (3,5 - 5 cm) μπορεί να συνδιάσει το κιτ αυτό... Η δεν θέλετε χαμιλώματα με λίγο ποιο σκληρό Setup... Bilstein B8 Sport με H&R ελατήρια στο μαμά ύψος... η πατε στα Sachs Performance Kit (κόκκινα) που φοράγανε πολλά μοντέλα με 1,8Τ στα VW-Audi 1997 - 2003...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.