Jump to content
manos!

Εχει αντικαταστισει κανεις τα φρενα του Tsi με Gti

Recommended Posts

Παιδες θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....Ποσο μεγαλη διαφορα θα δω αν αντικαταστησω τα φρενα μου που ειναι μαμα tsi με φρενα μαμα gti???γνωριζεται αν εχουν την ιδια διασταση η δαγκανες??αξιζει αυτη η μετατροπη ή οχι τελικα???

Edited by manos!
Link to comment
Share on other sites

η μονη διαφορα ειναι στην διαμετρο της δισκοπλακας και οχι των δαγκανων!

Τωρα αν θα δεις διαφορα να σε βοηθησει καποιος που το εχει κανει!

Link to comment
Share on other sites

η μονη διαφορα ειναι στην διαμετρο της δισκοπλακας και οχι των δαγκανων!

Τωρα αν θα δεις διαφορα να σε βοηθησει καποιος που το εχει κανει!

ωραιαααα....Υπαρχει κανεις που να το εχει κανει και να μας βοηθησει???Αντε ρε παιδια πειτε μας.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα να κανω μια ερωτηση....Ποσο μεγαλη διαφορα θα δω αν αντικαταστησω τα φρενα μου που ειναι μαμα tsi με φρενα μαμα gti???γνωριζεται αν εχουν την ιδια διασταση η δαγκανες??αξιζει αυτη η μετατροπη ή οχι τελικα???

παιδια τα φωτα σας.....ουτε ενας δεν εχει κανει αυτη την μεταροπη?

Link to comment
Share on other sites

βρες ενα φιλο σου με gti πλακωθητε στα φρενα και δες!

Μια χαρα ειναι του tsi Μωρε!! καλα τακακια να εχεις και ολα ειναι καλα!

επειδη εγω θα βαλω 18αρες θα προχωρισω στην συγκεκριμενη μετατροπη αλλα με αξονα την εμφανιση!

(8α φαινετε τοσο μικρη η δισκοπλακα στις 18αρες!)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας.....ουτε ενας δεν εχει κανει αυτη την μεταροπη?

Φίλε μου εγώ το έχω κάνει...Εννοείται ότι αξίζει βέβαια αν έχεις πρόγραμμα...γιατί αλλιώς δν βλέπω το λόγο....

Δεν θα δεις διαφορά στην αμεσότητα...αλλά στο αποτέλεσμα του φρεναρίσματος που βέβαια δν έχει καμία απολύτως σχέση....

Εγώ έβαλα 312 δίσκους Galfer τρυπιτούς - χαρακτούς .... με κόκκινες δαγκάνες...Οι δαγκάνες είναι ίδιες ...χρειάζεσαι μόνο άλλες βάσεις...

Ότι θες εδώ είμαι... :D

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βρεις μεταχειρισμένα αξίζει. Για καινούργια, για μένα δεν αξίζει η διαφορά.

Επίσης το Gti έχει άλλη αντλία φρένων και 17" ή 18 ζαντες 225/45/17,225/40/18 οπότε η σύγκριση είναι

πλασματική.

Λίγο καλύτερη διάρκεια φρένου, λιγάκι καλύτερη απαγωγή θερμότητας, αμεσότητα όχι φοβερές διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βρεις μεταχειρισμένα αξίζει. Για καινούργια, για μένα δεν αξίζει η διαφορά.

Επίσης το Gti έχει άλλη αντλία φρένων και 17" ή 18 ζαντες 225/45/17,225/40/18 οπότε η σύγκριση είναι

πλασματική.

Λίγο καλύτερη διάρκεια φρένου, λιγάκι καλύτερη απαγωγή θερμότητας, αμεσότητα όχι φοβερές διαφορές.

Στην αμεσότητα δεν έχει καμία διαφορά....αλλά σε όλα τα υπόλοιπα δεν έχει σχέση......εαν είναι μαμά δεν αξίζει..αν έχει πρόγραμμα απλά επιβάλεται....

Link to comment
Share on other sites

Στην αμεσότητα δεν έχει καμία διαφορά....αλλά σε όλα τα υπόλοιπα δεν έχει σχέση......εαν είναι μαμά δεν αξίζει..αν έχει πρόγραμμα απλά επιβάλεται....

Νομίζω ότι αυτό είπα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω προγραμμα για αυτο την ψαχνω με τα φρενα....Γνωριζεται αν χρειαζεται καμια μετατροπη για να μπουν στο tsi?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω προγραμμα για αυτο την ψαχνω με τα φρενα....Γνωριζεται αν χρειαζεται καμια μετατροπη για να μπουν στο tsi?

ΔΕν διαβάζεις αυτά που σου γράφω???? :D

Σου είπα μόνο βάσεις για δασκάνες χρειάζεσαι και δίσκους 312...προφανώς θα αλλάξεις και τακάκια.....εγώ δίσκους αγόρασα καινούργιους και τα υπόλοιπα τα έβαλα μεταχειρισμένα ...κόκκινες δαγκάνες κ.τ.λ......

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν διαβάζεις αυτά που σου γράφω???? :D

Σου είπα μόνο βάσεις για δασκάνες χρειάζεσαι και δίσκους 312...προφανώς θα αλλάξεις και τακάκια.....εγώ δίσκους αγόρασα καινούργιους και τα υπόλοιπα τα έβαλα μεταχειρισμένα ...κόκκινες δαγκάνες κ.τ.λ......

εχεις p.m

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.