Jump to content
playmaker

Simota Vs Oettinger

Recommended Posts

Παιδια εχετε εμπειρια με καμια απο τις ενλόγω μαρκες?η simota φαινεται μεγαλυτερη δεν ξερω ομως με τι συναιπαγεται.μιλαμε για golf gt με προγραμμα και εξατμιση Μiltek και δεν χερω ποιο απο τα 2 να βαλω σιγουρα η εισαγωγη θα βελτιωθει...

http://www.simota.com/main.htm?pid=17&ID=36 simota

http://www.oettinger.de/en/product-88/volk...am_air-270.html oettinger

Link to comment
Share on other sites

Με τη forge εισαι τσακομενος?

Εγω λεω forge αν κ δ ειναι στη λιστα σου :lol:

Αλλα αν θες ενα απ'τα παραπανω δυο, λεω το δευτερο γτ πιστευω οτι το πρωτο ειναι πιο πολυ για εμφανιση παρα αποδωση

Πρωσοπικη μου γνωμη

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Με τη forge εισαι τσακομενος?

Εγω λεω forge αν κ δ ειναι στη λιστα σου :whistling:

Αλλα αν θες ενα απ'τα παραπανω δυο, λεω το δευτερο γτ πιστευω οτι το πρωτο ειναι πιο πολυ για εμφανιση παρα αποδωση

Πρωσοπικη μου γνωμη

δεν βρίσκω κάτι σχετικό της forge.Επισης σκεφτομαι να αλλαχω και φιλτρο στο παπα αλλα δεν νομιζω να δω διαφορα.Παντως καλη και σωστη αλλαγη σκουπας μ παν θα δωσει πολλα

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω κάτι σχετικό της forge.Επισης σκεφτομαι να αλλαχω και φιλτρο στο παπα αλλα δεν νομιζω να δω διαφορα.Παντως καλη και σωστη αλλαγη σκουπας μ παν θα δωσει πολλα

εισαι σιγουρος οτι η δευτερη κανει για tsi γιατι εχω την εντυπωση οτι βγαζει μονο για gti tfsi

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι η δευτερη κανει για tsi γιατι εχω την εντυπωση οτι βγαζει μονο για gti tfsi

μου παν οτι κανει..λες να θελει πατεντα?τελικα μονο η simota κανει κουτι?..............................................εχετε κατι αλλο καλο να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε εμπειρια με καμια απο τις ενλόγω μαρκες?η simota φαινεται μεγαλυτερη δεν ξερω ομως με τι συναιπαγεται.μιλαμε για golf gt με προγραμμα και εξατμιση Μiltek και δεν χερω ποιο απο τα 2 να βαλω σιγουρα η εισαγωγη θα βελτιωθει...

http://www.simota.com/main.htm?pid=17&ID=36 simota

http://www.oettinger.de/en/product-88/volk...am_air-270.html oettinger

Το πρώτο με σιγουριά είναι πολύ ωραίο σαν εμφάνιση πρώτα και δεύτερον είναι για TSI το δευτερό καλό αλλά αν δεν μπαίνει στο δικό μας τουλάχιστον χωρίς πατέντα...

Link to comment
Share on other sites

γιατι αποκλειστικα σκουπα κ οχι βαρελακι?

ενημερωτικα ρωταω...εγω παντως χωρις προγραμμα παω για το 2 απλα θελω να βαλω της forge κ ολοι πουλανε BMC.....

Link to comment
Share on other sites

γιατι το βαρελακι δεν δινει σχεδον τιποτα στους κινητηρες μασ.Ακομα μπορει το μaf να εχει προβλημα και ακομα γτ να σ καλυψει τον ωραιο ηχο του turbo μας και τις εχεταμισης οσοι εχου βαλει.ενω η αλλαγη της εργοστασιακης σκουπας αχιζει.

Φιλε νομιζω οτι h simota η σκουπα ειναι και για gt......................

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

γιατι το βαρελακι δεν δινει σχεδον τιποτα στους κινητηρες μασ.Ακομα μπορει το μaf να εχει προβλημα και ακομα γτ να σ καλυψει τον ωραιο ηχο του turbo μας και τις εχεταμισης οσοι εχου βαλει.ενω η αλλαγη της εργοστασιακης σκουπας αχιζει.

Φιλε νομιζω οτι h simota η σκουπα ειναι και για gt......................

δεν δινει τπτ το βαρελακι και δινει η σκουπα???λιγο περιεργο μου φαινεται.....αμα ηταν ετσι δεν θα εβγαζε βαρελακι η forge,η pipercross και αλλες μεγαλες εταιριες...χωρις παρεξηγηση,μια γνωμη παραθετω

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο με σιγουριά είναι πολύ ωραίο σαν εμφάνιση πρώτα και δεύτερον είναι για TSI το δευτερό καλό αλλά αν δεν μπαίνει στο δικό μας τουλάχιστον χωρίς πατέντα...

αφου το λεει κανει και για GT.λετε επειδη πιανει τοσο χωρο να ζεστενε ευκολα η να επειρεαζει τη μηχανη θερμικα επιδη πιανει πολυ χωρο?ι να ζεστενεται απο τα φωτα...

Link to comment
Share on other sites

γιατι το βαρελακι δεν δινει σχεδον τιποτα στους κινητηρες μασ.Ακομα μπορει το μaf να εχει προβλημα και ακομα γτ να σ καλυψει τον ωραιο ηχο του turbo μας και τις εχεταμισης οσοι εχου βαλει.ενω η αλλαγη της εργοστασιακης σκουπας αχιζει.

Φιλε νομιζω οτι h simota η σκουπα ειναι και για gt......................

Maf δεν εχουν τα δικα μας αυτοκινητα... Αρα να να βγει προβλημα απο εκει δεν υπαρχει περιπτωση. Για μενα ο ηχος που κανει ενα βαρελακι σε συνδιασμο με εξατμιση και ανταπτορα της forge ειναι κορυφαιος.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είχα και το συνδυασμό των τρίων παραπάνω που αναφέρεις αλλά είναι πόσο θα το αντέξεις! στην αρχή είχα καυ@@@@ αλλά σιγά σιγα το βαρέθηκα.....

Edited by george80
Link to comment
Share on other sites

Όντως είχα και το συνδυασμό των τρίων παραπάνω που αναφέρεις αλλά είναι πόσο θα το αντέξεις! στην αρχή είχα καυ@@@@ αλλά σιγά σιγα το βαρέθηκα.....

Kαι εγω τον ειχα αυτο τον συνδιασμο για αυτο το γραφω. Αλλα μετα απο καιρο και εγω τον εβγαλα τον ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις τον βαρεθηκες?μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος τι ακριβως αρχισε να σε ενοχλει?

ρωταω γιατι τον φοραω τον ανταπτορα κ σκεφτομαι να φορεσω κ το βαρελακι της ιδιας εταιριας...βεβαια ειμαι "μαμα" ακομα οποτε θα υπαρχει διαφορα στον ηχο

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

ας παραθεσουμε παδια τιμες για τα συγκεκριμενα προιοντα εγω ξερω πως η εισαγωγη της forge παντα για tsi - gt κανει 250ευρα ;)

με βαρελακι?τι περιλαμβανει?

το δευτερο π εχω postari εχει τιμες.H simota αν βρει καποιοσ ποσο κανει...

Link to comment
Share on other sites

κατι που να σε βοηθαει χωρις φασαρια?η σκουπα η σιμοτα κανει διαφορα τι λετε?η επειδη πιανει πολυ χωρο θα ζεστενεται ευκολα η θα εμποδιζει την ψηξη του κινητηρα απο το i.c πχ.

Link to comment
Share on other sites

Maf δεν εχουν τα δικα μας αυτοκινητα... Αρα να να βγει προβλημα απο εκει δεν υπαρχει περιπτωση. Για μενα ο ηχος που κανει ενα βαρελακι σε συνδιασμο με εξατμιση και ανταπτορα της forge ειναι κορυφαιος.

Το βαρελακι δαγκωτο και κατα προτιμηση σφουγγαρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.