Jump to content
iohokahey

Thunder Bunny

Recommended Posts

JNV807101E Front bumper, GTI/GLI 2.0T with fog lights (includes prepainted in black magic grille and VW emblem)

Αυτος ειναι ο κωδικος ανταλλακτικου για τον μπροστινο προφυλακτηρα απο το thunder bunny. Το υψος του ειναι διαφορετικο θελει τα side skirts απο το GTi για να μην φαινεται παρατερο απο το πλαι... Κουμπωνει σε ολα τα μοντελα ειτε ειναι fsi ειτε ειναι 1.4 αρκει να μην εχει την μετωπη που χρησιμοποιουν τα GT sport, GTi, GT.

Οσο για πισω μπορεις να παραγγειλεις ειτε το κατω κομματι απο το R32, οπως κανανε και οι δημιουργοι του thunder bunny ειτε να πας στην προταση της vw αμερικης με την επιλογη του προφυλακτηρα απο το GTi.

Σε παραπεμπω και στο link για να αποφυγω τυχον παρεξηγησεις, για οτιδηποτε αλλο pm.

http://www.vwvortex.com/resources/project_...nium/index.html

Edited by Stergios Pisiotis
Link to comment
Share on other sites

ωραια χαιρομαι που δεν κουμπωνει σε μενα γιατι θα με ταλαιπωρουσε η ιδεα να το παρω το μπροστινο κομματι για αρχη κ να κρατουσα το πισω του gti που εχω παρει εδω κ καιρο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παλικάρια ('Anestis FastRabbit' , Stergios Pisiotis) χαίρομαι που με βοηθήσατε..παρόλα αυτά ο πίσω προφυλακτήρας gti ή r32 δεν νομίζω να μου κάνει διότι τα τελικά των εξατμίσεων μου βγαίνουν στις άκρες πχ. σαν του audi 1.8 (βλ foto)..κ για τα πλαινά δεν ξέρω γιατί είναι 5θυρο..το συντομότερο δυνατό όμως θα πάω μια βόλτα από αντιπροσωπεία να δω τί παίζει..

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαϊνα ταιριαζουν απο το GTi γιατι και το GTi και σε 5θυρο βγαινει οποτε μπορεις να τα παρεις απο εκει και καλο θα ηταν να ηταν βαφομενα για να ταιριαξει με το ολο look καθως το thunder bunny δεν εχει μαυρα πλαστικα στο body kit.

Η εξατμιση αν εχει μια διπλη μπουκα απο τη μια πλευρα, οπως στο GTi, μπορεις να χρησιμοποιησεις τον προφυλακτηρα του GTi και να μην την αλλαξεις. Αν τωρα παρεις το κατω μισο του προφυλακτηρα απο το R32 τοτε θα χρειαστει να αλλαξεις το τελικο με ενα look R32, που βγαζει η Remus και η JMS αλλα μπορεις να φτιαξεις κατι με το μισο κοστος περιπου...

Αν εχεις τωρα 2 διπλες μπουκες δεξια- αριστερα, τοτε δεν ταιριαζει τπτ απο τα παραπανω, για μενα καλυτερα πληρες look thunder bunny ή τιποτα.

Edited by Stergios Pisiotis
Link to comment
Share on other sites

thanx..thanx..συμφωνώ απόλυτα με ολοκληρωμένο thunder bunny body kit μα τα χρήματα είναι πάρα πολλά..θα πάω αντιπροσωπεία κ όταν έχω νέα θα σας ενημερώσω..

http://img509.imageshack.us/my.php?image=tbfrontbumperwm.jpg

Link to comment
Share on other sites

..πως θα κουμπωσει μπροστα (σε gt sport) κ πισω πως θα μπει της osir το κομαμτι carbon.?

η περιπτωση να σου κατασκευασει καποιος τον μπροστινο προφυλακτηρα να ειναι ιδιο σχεδον με το thunder bunny παιζει σαν λυση?

βεβαια αν το budget ξεφυγει εντελως δεν ειμαστε για τετοια καθως δεν παιζει να αλλαξω το car μετα..

Link to comment
Share on other sites

..πως θα κουμπωσει μπροστα (σε gt sport) κ πισω πως θα μπει της osir το κομαμτι carbon.?

η περιπτωση να σου κατασκευασει καποιος τον μπροστινο προφυλακτηρα να ειναι ιδιο σχεδον με το thunder bunny παιζει σαν λυση?

βεβαια αν το budget ξεφυγει εντελως δεν ειμαστε για τετοια καθως δεν παιζει να αλλαξω το car μετα..

φίλε μου 'mourh' όπως προείπε ο 'Stergios Pisiotis' πρέπει να βάλεις την μετώπη που φοράν τα απλά golfakia (βλ. fsi)..για πίσω πρέπει να φοράς προφυλακτήρα gti..όσο για να τον φτιάξει κάποιος, πρέπει πρώτον το μαστοράκι να ναι special κ δεύτερον όταν ρώτησα εγώ εδώ στα λημέρια μου, μου παν για πολυεσταίρα.. (κ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για πολυαιστερικούς προφυλακτήρες..) αλλιώς η τιμή είναι σαφώς χαμηλώτερη..αυτά, ελπίζω να βοήθησα..

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

το μπροστα κομματι ειναι θεμα καθως εγω εχω gt sport κ οχι fsi(ειναι η 1 φορα που θα ηθελα να εχω fsi!)

πισω εχω προφυλακτηρα Gti κ θα ηθελα να κουμπωσω κατι επανω του να ειναι πιο επιθετικο

τα πλαινα μαρσπιε θα τα καλυψω με αυτα του Gti (ξερει κανεις αν βγαινουν primed ετοιμα για βαφη κ ποσο παει για 2 κομματια?)

Link to comment
Share on other sites

το μπροστα κομματι ειναι θεμα καθως εγω εχω gt sport κ οχι fsi(ειναι η 1 φορα που θα ηθελα να εχω fsi!)

πισω εχω προφυλακτηρα Gti κ θα ηθελα να κουμπωσω κατι επανω του να ειναι πιο επιθετικο

τα πλαινα μαρσπιε θα τα καλυψω με αυτα του Gti (ξερει κανεις αν βγαινουν primed ετοιμα για βαφη κ ποσο παει για 2 κομματια?)

Τα πλαϊνα εχουν 150 ευρω + ΦΠΑ και βγαινουν και βαφομενα κωδικοι 1Κ3 853 859 D GRU και 1Κ3 853 860 D GRU (αυτοι οι κωδικοι ειναι 04/2007, μπορει να ειναι διαφορετικοι τωρα, μπορει να ειναι και ιδιοι, τα δικα μου που ειναι βαφομενα αυτους ειχαν) μεσα στην τιμη παιρνεις επισης και αλλα πραγματα οπως βασεις, βιδες, κλπ.

Edited by Stergios Pisiotis
Link to comment
Share on other sites

Φοβερη μασκα παιδια την εβαλα στο ματι απο τοτε που βγηκε το R GTI concept car(

) αλλα πουθενα δν την εβρισκα.. Ακριβη αλλα αξιζει τα λεφτα της γτ ειναι κατι ξεχωριστο απο GT k GTI.. Σκοπευω να την βαλω αλλα.... οχι τωρα!!!! :D:angry:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με τίποτα δε θα έσκαγα τόσα λεφτά για body.

Αν θες κάτι όμορφο και διαφορετικό κάνε μια βόλτα από τους εισαγωγείς για ABT/Oettinger/Caractere κλπ.

Θα βρεις προφυλακτήρες εξίσου ωραίους που δε θα χρειαστεί να πουλήσεις το νεφρό σου για να τους βάλεις..

Συμφωνώ ότι είναι πολύ όμορφο, αλλά δε νομίζω ότι αξίζει...όταν η πρώτη γριά που θα πέσει πάνω σου θα σ'το κάνει καλοκαιρινό..

Link to comment
Share on other sites

τοτε η γρια θα συναντησει τον δημιουργο της....

ξερει κανεοις ποσο πανε τα Rieger-Cadamuro?

ειναι η αμεσως επομενη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

την γριά κ την κάθε γριά που θα ρθει να πέσει πάνω σου την φοβάσαι ούτως η άλλως,ότι κ αν έχεις κάνει στο golfaki σου..είτε βάλεις abt,rieger,caractere είτε οτιδήποτε..η τιμή τσιμπάει λίγο έως πολύ μα σκεφτείτε ότι είναι γνήσιο vw body kit οπότε:

1.η εφαρμογή του θα ναι τέλεια..

2.σε καμία περίπτωση δεν θα δείχνει υπερβολικό ή ξένο στο αμάξι..

3.άμα συμβεί κάτι (ο μη γένοιτο) θερμοκολλείται..

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

την γριά κ την κάθε γριά που θα ρθει να πέσει πάνω σου την φοβάσαι ούτως η άλλως,ότι κ αν έχεις κάνει στο golfaki σου..είτε βάλεις abt,rieger,caractere είτε οτιδήποτε..η τιμή τσιμπάει λίγο έως πολύ μα σκεφτείτε ότι είναι γνήσιο vw body kit οπότε:

1.η εφαρμογή του θα ναι τέλεια..

2.σε καμία περίπτωση δεν θα δείχνει υπερβολικό ή ξένο στο αμάξι..

3.άμα συμβεί κάτι (ο μη γένοιτο) θερμοκολλείται..

Συμφωνω σε αυτο που λες..

Τα γνησια ειναι γνησια..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με τίποτα δε θα έσκαγα τόσα λεφτά για body.

Αν θες κάτι όμορφο και διαφορετικό κάνε μια βόλτα από τους εισαγωγείς για ABT/Oettinger/Caractere κλπ.

Θα βρεις προφυλακτήρες εξίσου ωραίους που δε θα χρειαστεί να πουλήσεις το νεφρό σου για να τους βάλεις..

Συμφωνώ ότι είναι πολύ όμορφο, αλλά δε νομίζω ότι αξίζει...όταν η πρώτη γριά που θα πέσει πάνω σου θα σ'το κάνει καλοκαιρινό..

Eιδικα στην Αbt και στην Caractere δεν θα χρειαστει να πουλησεις μονο το ενα νεφρο σου αλλα και τα δυο.... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Eιδικα στην Αbt και στην Caractere δεν θα χρειαστει να πουλησεις μονο το ενα νεφρο σου αλλα και τα δυο.... :angry:

+++++1 :angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Eιδικα στην Αbt και στην Caractere δεν θα χρειαστει να πουλησεις μονο το ενα νεφρο σου αλλα και τα δυο.... :angry:
+++++1 :angry::angry:

Φαντάζομαι βλέπετε τον προφυλακτήρα μου...και τα νεφρά μου τα'χω ακόμη...

Αν όντως του Thunder Bunny ο εμπρός προφυλακτήρας κάνει 1250Ε, γιατί να μη δώσεις τα μισά γι'αυτόν της Caractere(650Ε) ή όποιας άλλης εταιρείας?

Και όσο το έψαξε το team της VW για το Thunder Bunny άλλο τόσο το έψαξε και η ΑΒΤ/Rieger κλπ. για τους δικούς τους προφυλακτήρες που είναι πλαστικοί και κουμπώνουν κουτί στο Golf.

Από τιμές που έχω ρωτήσει full body των γνωστών εταιρειών που αναφέρθηκαν παίζουν 1200-1500Ε (άβαφτα). Δε λέω ότι είναι φτηνά, αλλά αυτό που σκέφτεστε είναι ένα χιλιάρικο ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη βασικα βγαλε αυτες της κακασχημες ζαντες που εβαλες!ο προφυλακτηρας σου τα σπαει στην κυριολεξια.χαμηλωσε το λιγο και βαλε μια ζαντα με πατουρα και μαυρο εσωτερικο να γινει τερας το εργαλειο!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη βασικα βγαλε αυτες της κακασχημες ζαντες που εβαλες!ο προφυλακτηρας σου τα σπαει στην κυριολεξια.χαμηλωσε το λιγο και βαλε μια ζαντα με πατουρα και μαυρο εσωτερικο να γινει τερας το εργαλειο!

Ανέστη ήδη το έχω -3,5 πόντους με ελατήρια HR. Πόσο άλλο να κατέβει με 17";

Αν αργότερα μπουν 18άρια, μπορεί να πέσει στα -5.

Όσο για τις ζάντες, εμένα μου αρέσουν ακόμα. Όταν τις βαρεθώ, μου δίνεις τις δικές σου tongue.giftongue.gif ...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι βλέπετε τον προφυλακτήρα μου...και τα νεφρά μου τα'χω ακόμη...

Αν όντως του Thunder Bunny ο εμπρός προφυλακτήρας κάνει 1250Ε, γιατί να μη δώσεις τα μισά γι'αυτόν της Caractere(650Ε) ή όποιας άλλης εταιρείας?

Και όσο το έψαξε το team της VW για το Thunder Bunny άλλο τόσο το έψαξε και η ΑΒΤ/Rieger κλπ. για τους δικούς τους προφυλακτήρες που είναι πλαστικοί και κουμπώνουν κουτί στο Golf.

Από τιμές που έχω ρωτήσει full body των γνωστών εταιρειών που αναφέρθηκαν παίζουν 1200-1500Ε (άβαφτα). Δε λέω ότι είναι φτηνά, αλλά αυτό που σκέφτεστε είναι ένα χιλιάρικο ακριβότερο.

σύμφωνα με αυτήν την λογική μην δίνεις καθόλου χρήματα κ μην παίρνεις τίποτα.. tongue.gif το θέμα είναι τί σου αρέσει περισσότερο κ τί χρήματα διαθέτεις..

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με αυτήν την λογική μην δίνεις καθόλου χρήματα κ μην παίρνεις τίποτα.. tongue.gif το θέμα είναι τί σου αρέσει περισσότερο κ τί χρήματα διαθέτεις..

Εδώ δε θα συμφωνήσω.

Εγώ απλά μιλάω για value for money.

Τα λεφτά που έχουμε ρίξει ο καθένας στη βελτίωση είναι χρήματα χαμένα, που ποτέ δεν επιστρέφονται.

Εγώ μαζί σου είμαι, αν έχεις τη δυνατότητα να πας να βάλεις το Thunder bunny, είπα εξ'αρχής ότι μου αρέσει πολύ.

Απλά έδωσα μια ιδέα βελτίωσης με λιγότερα χρήματα που δεν απέχει και πολύ από αυτό που θες να πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δε θα συμφωνήσω.

Εγώ απλά μιλάω για value for money.

Τα λεφτά που έχουμε ρίξει ο καθένας στη βελτίωση είναι χρήματα χαμένα, που ποτέ δεν επιστρέφονται.

Εγώ μαζί σου είμαι, αν έχεις τη δυνατότητα να πας να βάλεις το Thunder bunny, είπα εξ'αρχής ότι μου αρέσει πολύ.

Απλά έδωσα μια ιδέα βελτίωσης με λιγότερα χρήματα που δεν απέχει και πολύ από αυτό που θες να πετύχεις.

δεν πιστεύω καθόλου φίλε μου ότι είναι πεταμένα λεφτά..απλά είναι το χόμπυ μας..άλλος τα τρώει στις γυναίκες,άλλος στα ποτά,άλλος στο φαί,άλλος στον μοντελισμό,στο στοίχημα κτλ κτλ κτλ..εμείς τα ρίχνουμε στο αμάξι μας κ καλά κάνουμε..τουλάχιστον δεν κάνουμε κακό στην υγεία μας με το χόμπυ μας..τεσπα,για να μην βγούμε εκτός θέματος,απλά σε μερικά θέματα δεν συμβιβάζεσαι..όπως κ συ δεν συμβιβάστηκες με ένα daiha##u, κ πήρες την γκόλφω σου έτσι κ γω αν είναι να βάλω κάτι άλλο δεν βάζω τίποτα..πάντα φιλικά..γώργος..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.