Jump to content

Recommended Posts

δυστηχως και το δευτερο σασμαν εβγαλε προβλημα στο διαφορικο και τωρα ειμαι στην αναζητηση καινουργιου....

μπηκε η εξατμιση(δν εχω φοτος ακομα) και τωρα αλλαζω και τον φωτισμο στο καντραν

φωτος συντομα

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικος ο 16ν τρελαρα και καλα χιλιομετρα.

Για το σασμαν θελει πολυ ψαξιμο γιατι ειναι δυσκλολο να βρεις καποιο που να ειναι στην πενα.

Δες αν μπορει να μπει στο δικο σου μοτερ απο πετρελαιο καθως ειναι πιο κοντο (αν δεν σε ενδιαφερει η τελικη ταχυτητα).

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

Καλοριζικος ο 16ν τρελαρα και καλα χιλιομετρα.

Για το σασμαν θελει πολυ ψαξιμο γιατι ειναι δυσκλολο να βρεις καποιο που να ειναι στην πενα.

Δες αν μπορει να μπει στο δικο σου μοτερ απο πετρελαιο καθως ειναι πιο κοντο (αν δεν σε ενδιαφερει η τελικη ταχυτητα).

οχι παιδια! ! απο diesel ΔΕΝ ειναι ποιο κοντο!αλλα ποιο μακρυ! ! !

αφου ο diesel εχει οριο τις 4-4500 rpm εχουν μακρια σασμαν

για να βγαζουν χλμετρα με λιγοτερες στροφες!

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια! ! απο diesel ΔΕΝ ειναι ποιο κοντο!αλλα ποιο μακρυ! ! !

αφου ο diesel εχει οριο τις 4-4500 rpm εχουν μακρια σασμαν

για να βγαζουν χλμετρα με λιγοτερες στροφες!

off topic

Tα diesel στα μκ1 ειναι πιο κοντα απο εκεινα της βενζινης. Αλλα δεν ξερω αν μπαινει σε 16ν και αν αντεχει την δυναμη του.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

off topic

Tα diesel στα μκ1 ειναι πιο κοντα απο εκεινα της βενζινης. Αλλα δεν ξερω αν μπαινει σε 16ν και αν αντεχει την δυναμη του.

Off topic No 2

το μοτερ που εβαλε ο Παναγιωτης ειναι απο Μκ2 οποτε και δεν μπαινει σασμαν απο Mk1 :)

και στα Μκ2 ειναι μακρυ το σασμαν....φαντασου οτι σε 16v αν βαλεις απο diesel η 3τη βγαζει 160-170 κμ!

Link to comment
Share on other sites

Off topic No 2

το μοτερ που εβαλε ο Παναγιωτης ειναι απο Μκ2 οποτε και δεν μπαινει σασμαν απο Mk1 :rolleyes:

και στα Μκ2 ειναι μακρυ το σασμαν....φαντασου οτι σε 16v αν βαλεις απο diesel η 3τη βγαζει 160-170 κμ!

off topic #3

και εγώ θέλω τέτοιο σασμάν!!!

Link to comment
Share on other sites

off topic #4

Δέ την παλεύετε με τίποτα λέμε....

Και για την αποκατάσταση της τάξης, πολύ ωραίο το κάμπριο!

¶ντε με το καλό να το βγάλεις έξω και να το ευχαριστηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

off topic #3

και εγώ θέλω τέτοιο σασμάν!!!

off topic #5

γενικα υπαρχουν στην αγορα diesel σασμαν απο Golf κτλ κτλ

πες του Τσακουλερι να σου βρει ! για να παρεις μια ιδεα το 16v που ειχα στις

7200 rpm αν θυμαμαι καλα (ναι ειχα βαλει τετοιο ...καλα να παθω...μετα το αλλαξα σε "κοντο")

μου εβγαζε η 1τη 70κμ η 2τερα 120 κμ η 3τη 160-165κμ

και η 4τη 210-215κμ την 5τη δεν την γεμιζε ποτε! (με 140 ps που να την γεμισει....)

Edited by Κωστας VR6
Link to comment
Share on other sites

on topic

Τρελαρα αλλαξες τα μπροστινα δισκοφρενα?

Αν ναι με τι? Δωσε λεπτομερεις πληροφοριες αν σου ειναι ευκολο (ανταπτορες, σωληνωσεις κλπ).

Link to comment
Share on other sites

on topic

Τρελαρα αλλαξες τα μπροστινα δισκοφρενα?

Αν ναι με τι? Δωσε λεπτομερεις πληροφοριες αν σου ειναι ευκολο (ανταπτορες, σωληνωσεις κλπ).

λοιπον το καλο ειναι βρεθηκε σασμαν το κακο ειναι οτι θα το εχω απο βδομαδα

αυριο θα ξερω τι σασμαν θα μπει πανω

τωρα για τα φρενα που λες εχω βαλει ολα απο το golf mk2 gti απλα εγινε πολυ μετατροπη για να χωρεσουν μπροστα γιατι αμα τα αφηνα τα ακρα οπως ηταν εβγαιναν οι ροδες 2-3 cm εξω απο τον θολο.τα πισω δισκοφρενα μπηκαν ευκολα και χωρις πατεντα

τωρα αυριο θα ξερω ακριβως λεπτομεριες για τα φρενα μπροστα διαμετρους πως μπηκαν κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει μπροστινα ακρα απο 16ν ή εχεις κρατησει του μκ1? και αναρτησεις απο μκ2?

οι αναρτησεις ειναι αυτες που ειχα και πριν(bilstein και zachs performance)

τα ακρα εαν δν κανω λαθος ειναι το 16v

φωτος δυστηχως λογο βροχης δν μπορεσα να βγαλω

τωρα το σασμαν το καινουργιο ερχεται την δευτερα,αλλαχτηκε και ο φωτισμος στο καντραν(φωτιζει υπεροχα αλλα οι βελονες δν τις εχω βαψει ακομα αλλα θα γινει) εχει μπει ολο το εσωτερικο και τωρα περιμενω καινουργια οργανακια μιας και τα μαμα που ειχα βρει δν χωρανε στο σημειο που θελω να τα βαλω.

αυτα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!το σασμαν ηρθε και μπηκε πανω!το σασμαν ειναι απο golf mk3 abf και τωρα θα γινει το δοκιμαστικο!

φωτος συντομα

Link to comment
Share on other sites

Σας ζητώ συγγνώμη που δν έχω βάλει ακόμα φωτό!πριν λίγο πήρα το αμάξι κ ΓΑΖΩΝΕΙ!απλά υπέροχο!μέχρι να βρει προσφηση το λάστιχο το αμάξι γράφει κ δν έχω λόγια να το περιγράψω!βέβαια έκατσε κ μια στραβη κ πρέπει να αλλάξω την μίζα στο αμάξι.τα οργανακια μπήκαν και είναι υπέροχο μέσα!φωτός θα προσπαθήσω να ανεβασω σήμερα το βραδάκι αλλιώς αύριο σίγουρα!επίσης σκοπεύω να σηκωσω κ ένα videaki να μ πείτε πως σας φαίνεται!

Αυτά προς το παρόν! :-D

Link to comment
Share on other sites

http://img14.imageshack.us/i/img0095ic.jpg/

http://img121.imageshack.us/i/img0094mm.jpg/

http://img38.imageshack.us/i/img0093nw.jpg/

Μερικες φοτος οπως σας υποσχεθηκα!!!

ερχονται κιαλλες!!! :xmas:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τον κωστα(nillion) που μου ανεβασε και αλλες φωτος γιατι εγω αντιμετωπισα ενα θεματακι

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

μπραβο Παναγιωτη!

αλλα καμια φωτο απο μοτερ δεν βλεπω!

ουτε απο το εσωτερικο (Γενικο πλανο)

ποσταρε καμια! ! αντε! !! ! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκοψα (ναι τα καταφερα) βασεις αμορτισερ :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: και τωρα θα βαλω καινουργιες ενισχυμενες!!!

φωτος θα εχετε απο δευτερα που θα ειναι καθαρο το αμαξι!!!

οσο για την φωτογραφια που ζητας κωστα αυριο το βραδυ θα την εχεις γιατι δν εχω το καλωδιο να τις περασω στο pc! :drinks:

αυτα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκοψα (ναι τα καταφερα) βασεις αμορτισερ :yahoo::huh::thumbsup::yahoo: και τωρα θα βαλω καινουργιες ενισχυμενες!!!

φωτος θα εχετε απο δευτερα που θα ειναι καθαρο το αμαξι!!!

οσο για την φωτογραφια που ζητας κωστα αυριο το βραδυ θα την εχεις γιατι δν εχω το καλωδιο να τις περασω στο pc! =@

αυτα!!!! :D

Πως τα κατάφερες ωρέ;

Link to comment
Share on other sites

img0104s.th.jpg

οριστε και η φωτο μεσα απο το μοτερ.θελει πλυσιμο το ξερω!

τις βασεις τις εσπασα επειδη για να παω στην δουλεια μ υπαρχουν λακκουβες που δν μπορεις να τις αποφυγεις με τπτ και οσο και αργα να πηγαινω επειδη ειναι σκληρα τα αμορτισερ κοπαναει..

γιαυτο και τωρα ειναι ευκαιρια να βαλω ενισχυμενες! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.