Jump to content
merlin aris

Τοποθέτηση Bt Carkit σε Passat

Recommended Posts

Καλημερααα!Νικο ειναι πολυ μανικι η τοποθετηση του μπλε δοντιου,δηλαδη ξηλωνουμε πολυ πραμα? :lol:

Δημήτρη πρέπει να ρίξω μια ματιά στο ΕΤΚΑ, το οποίο πρέπει να το εγκαταστείσω και να περάσω και τα updates (εκτός και αν ξέρει κάποιος, αν μπορώ να περάσω κάποια έκδοσή του, κατευθείαν με πρόσφατα updates). Αύριο ή μεθαύριο, θα πάω να αφήσω το αμάξι στον Μανδύλα, για να μου περάσουν τα spoilers. Θα ρωτήσω κάποιον τεχνικό, να μας πει τουλάχιστον που βρίσκεται το Car Kit (η κεντρική μονάδα, όχι το πληκτρολόγιο!) :blink:

Μήπως ο κύριος καθηγητής θα μπορούσε να ρίξει μια ματιά και να μας κατατοπίσει λίγο για αρχή?... :o

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι Νίκο αυτό το μπλε δόντι? dizzy2.gif Δώστε λεπτομερέστερη περιγραφή για να μπορέσω να ψάξω. rtfm.gif Οπωσδήποτε να δούμε τη νέα σου φορεσιά και μην ξεχάσεις να επιδιορθώσεις και το πίσω προφυλακτήρα. upyours.gif Όπως βλέπεις σας έχω όλους φακελλομένους. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι Νίκο αυτό το μπλε δόντι? dizzy2.gif Δώστε λεπτομερέστερη περιγραφή για να μπορέσω να ψάξω. rtfm.gif Οπωσδήποτε να δούμε τη νέα σου φορεσιά και μην ξεχάσεις να επιδιορθώσεις και το πίσω προφυλακτήρα. upyours.gif Όπως βλέπεις σας έχω όλους φακελλομένους. tongue.gif

To Blue Tooth ρε Γιώργο! ;) Αν μπορείς να βρεις τίποτα κωδικούς από Premium BT Carkit. Λογικά ένας από τους κωδικούς του, θα πρέπει να σου βγάλει το πληκτρολόγιο που βγαίνει από το ταμπλώ.

*** Θα μπορούσε ο φίλος Κωσταντίνος (που είναι και mod) να μεταφέρει τα posts από του merilin aris και κάτω, σε ένα νέο θέμα με τίτλο "Τοποθέτηση Premium BT Carkit" στην κατηγορία "Εσωτερική εμφάνιση", γιατί εδώ είμαστε εντελώς εκτός θέματος?? :rolleyes: (Ευχαρστώ Κωσταντίνε).

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε: 3C0 035 730 A το carkit

3C0 919 935 A η βάση

3C0 858 711 A το πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε: 3C0 035 730 A το carkit

3C0 919 935 A η βάση

3C0 858 711 A το πληκτρολόγιο

Είσαι άψογος! Δείχνει μήπως σε κάποια εικόνα που βρίσκεται το Carkit? (κάτω από το τιμόνι, πίσω από το ηχοσύστημα κλπ κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άψογος! Δείχνει μήπως σε κάποια εικόνα που βρίσκεται το Carkit? (κάτω από το τιμόνι, πίσω από το ηχοσύστημα κλπ κλπ...)

α κάλα εχω να μαθω πολλα ακομα!!! ;);):D

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth κανονικά πρέπει να μπορεί να ενσωματωθεί στο RCD 510 και το τηλέφωνο να λειτουργεί μέσω της touch screen του RCD ή μέσω των χειριστηρίων του τιμονιού... για όποιον έχει :baby: γιατί εγώ χειριστήρια στο τιμόνι δε διαθέτω ;) άρα μου μένει μόνο η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth κανονικά πρέπει να μπορεί να ενσωματωθεί στο RCD 510 και το τηλέφωνο να λειτουργεί μέσω της touch screen του RCD ή μέσω των χειριστηρίων του τιμονιού... για όποιον έχει :D γιατί εγώ χειριστήρια στο τιμόνι δε διαθέτω :D άρα μου μένει μόνο η οθόνη.

Ακόμη και την RCD510 να έχεις (touchscreen), το Premium BT που βάζει η VW δεν σου εμφανίζει κάποιο μενού στην οθόνη, ώστε να πληκτρολογείς το τηλέφωνο που θέλεις να καλέσεις. Τοποθετεί στο ταμπλώ το πληκτρολόγιο το οποίο βγαίνει από μέσα, και καλείς από εκεί. Αυτό συμβαίνει και για το Passat CC και για το Golf VI με RCD510 (ή και RNS510). Αυτό το ξέρω γιατί και τα 2 αυτοκίνητα που παραγγείλαμε έρχονται με την RCD510 και το Premium BT. Προφανώς το ίδιο θα ισχύει και για το Passat Limo.

Από την άλλη, έχω δει ότι υπάρχουν aftermarket BT Carkits τα οποία είναι για την RCD510 (ή και την RNS510), κι έχω την εντύπωση ότι εμφανίζουν μενού στην οθόνη, και χρησιμοποιείς την οθόνη για πληκτρολόγιο. Για αυτό όμως δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, γιατί δεν διευκρινίζεται καλά στην διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό ακριβώς αναφερόμουν Δήμο. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ας συνεχισουμε εδω την συζητηση για την τοποθέτηση BT Carkit σε Passat.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται λοιπόν σαν λύση το συγκεκριμένο BT...; Πάντως δεν είναι και τζάμπα. Μου άρεσαν οι παραπάνω πληροφορίες στην MFA (μπαρόμετρο...!!!!;;<_<:D

Πολύ καλό Δήμο όσον αφορά τις ενδείξεις μπαρόμετρο κτλ. Σχετικά με το τηλέφωνο όμως δεν με συγκινεί ιδιαίτερα η λειτουργία γενικώς του BT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.