Jump to content
dimitrisk

Aλου εγω, αλου το Golf

Recommended Posts

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια και μαλιστα επειγωντος. Τον τελευταιο καιρο το Golfακι στριβει σαν σκαραβαιος. Η αισθηση απο το τιμονι ειναι χαλια ποτα δεν ξερεις που βρισκονται οι τροχοι και προχθες πηγε να μου φυγει σε μια στροφη εκει που κανονικα μπαινω με πολλα περισσοτερα χλμ. Ευτυχως το μαζεψα αλλα με τρομαξε πολυ. Οντας χαμηλωμενο 4 ποντους με μαμα ελατηρια και 40000χλμ τα αμορτισερ πρεπει να τα εχοθν παιξει αλλα δικαιολογειται να ειναι το τιμονη τοσο χαλια σε αισξηση και να χαροπαλεβω στις στροφες εκει που καποτε εμπαινα τρενο? Για δωστε καμια ιδεα τι αλλο να κοιταξω γιατι ειναι πλεον επικινδυνο!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατι θα μας τρελλάνεις. Πώς είναι 4 πόντους χαμηλωμένο με τα μαμά ελατήρια?????

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεί μαμα αμορτισερ?

Edited by milix
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοει μαμα αμορτισερ και μετααπο τοοοσα κμ ειναι λογικο να μη στριβει το αμαξι.

ριξε μια ματια στις μπουκαλες δημητρη μηηηπως και δεις τιποτα λαδακια :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Από ευθυγράμμιση πώς πάει ,

και εγώ μόλις άλλαξα ανάρτηση στο δικό μου δεν του έκανα αμέσως την ίδια μέρα και το αμάξι πήγαινε όπου ήθελε .

Για κοίτα την ευθυγράμμιση .

Link to comment
Share on other sites

Μαμα αναρτηση με χαμηλωμενα ελατηρια ποτε δεν οδηγει σε καλα αποτελεσματα για παραπανω απο λιγο καιρο... :whistling:

PS : Ας αλλαξει ο τιτλος :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν καμμια σχεση τα αμορτισερ.Ουσιαστικα απο οτι καταλαβα σου "ψαρευει".

Κοιταξε : μπιλιοφορους , ημιαξονια , ευθυγραμμιση

Αν το αμαξι κοπαναει πολυ και δεν αποσβενει καθολου τοτε κοιτα και τα αμορτισερ σου σε ενα αμορτισερομετρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το καταλαβατε, μαμα αμορτησερ ηθελα να πω, σημερα που γυρναγα απο Λουτρακι στην εθνικη μετα τα 140 η κατασταση γινοταν επικυνδινη. Ανοιγα στις ευθειες και στις στροφες εκανα την κοτα. Σιγουρα κατι δεν παει καλα και πρεπει να το φτιαξω το γρηγοροτερο. Η πρωτη μου σκεψη ηταν τα αμορτισερ αλλα μπορει να γινει τοσο ασαφες το τιμονι μονο απο τα αμορτισερ?

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το πας αυριο στο συνεργειο και να τσεκαρεις ολο το εμπρος συστημα.

Και φαγωμενα αμορτισερ να εχεις αυτο το πραγμα δεν δικαιολογειται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα εκανα μια μικρη ερευνα για αμορτισερ που σιγοθρα χρειαζονται αλαγη και πιθανο δημιουργουν το προβλημα. Τα 580 ευρω με τοποθετηση και ευθηγραμιση πως σας φαινεται για BILSTEIN SPRINT?Εμενα μου φανηκαν πολλα, για πειτε καμια ιδεα? Ποσο και απο που?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Δημήτρη πες μας νέα!!! Από ότι μου είπε ο Σπύρος στο τηλ, αν σε αυτή την τιμή είναι και τα ελατήρια μέσα έρχομαι και εγωωωωωωωωωωώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη πες μας νέα!!! Από ότι μου είπε ο Σπύρος στο τηλ, αν σε αυτή την τιμή είναι και τα ελατήρια μέσα έρχομαι και εγωωωωωωωωωωώ!!!!

Πρεπει να ειναι μονο ελατηρια.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη, αν καταλαβα καλα 580 ευρω μονο για αμορτισερ? για τα Bilstein Sprint ???? Μαλλον δε καταλαβα καλα γιατι Bilstein +H&R τα βρισκω 600!!!!

Αν ειναι αλλη η τιμη και αξιζει πειτε την γιατι κι εγω ψαχνομαι....

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ειναι 520 με τοποθετηση και ευθηγραμμιση και ειναι τα BILSTEIN Sprint αφου εχω ηδη ελατηρια χαμηλωματος 4 ποντων Viden.Τα αμορτισερ ειναι τα χοντρομπουκαλα. Ακομα δεν μπορω να σας πω εντυπωσεις αφου οδηγησα απο το μαγαζι μεχρι το σπιτι και δεν εκανα την ευθυγραμμιση παντως αυτο που με ικανοποιοει προς το παρον ειναι οτι το αμαξι παραδοξως ειναι πολυ ανετο και δεν κοπαναει οπως πριν. Τελικα θα γλιτωσουν τα σφραγισματα που εχω απο μικρος. Α!!Και το τιμονι βελτιωθηκε πολυ ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.