Jump to content
iohokahey

φώτα φρένων

Recommended Posts

χαιρετώ..ρε παλικάρια έχω ένα 5άρι κ όταν πατάω φρένο τα φώτα φρένων ή αλλιώς stop ανάβουν πολύ αργά,δηλαδή πρέπει να πατήσω σχεδόν τέρμα το φρένο για να ανάψουν..αυτό είναι φυσιολογικό ή θέλει κάτι ρύθμισμα??τώρα τελευταία το παρατήρησα,δεν ξέρω αν το κάνει καιρό ή από πάντα..πείτε μου κ σεις αν σας τράβηξε την προσοχή κάτι τέτοιο κ τί κάνατε (αν είναι πρόβλημα φυσικά)..

Υ.Γ. αν το θέμα είναι λάθος αναρτημένο παρακαλώ την μεταφορά του.. B)

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->

πισω απο το πενταλ του φρενου εχει μια βαλβιδα οταν πατας το πενταλ αυτη ανοιγει

πατα με το χερι σου το φρενο και ριξε λιγο σπρει ηλεκτρονικων επαφων και παιξε λιγο με την βαλβιδα μεσα εξω και θα εισαι ΟΚ το εχαπαθει και εγω και το εφτιαξα ετσι και απο τοτε μια χαρα B)

Link to comment
Share on other sites

thanx..σπρέι ηλεκτρονικών επαφών..κ που θα βρω το εν λόγω σπρέι??

Σε κατάστηματα πώλησης ηλεκτρολογικού - ηλεκτρονικού υλικού. Υπάρχουν αυτά που αφήνουν κάποια λίπανση εκεί που θα γίνει ο ψεκασμός κι αυτά που εξατμίζονται εντελώς μετά τον ψεκασμό.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστηματα πώλησης ηλεκτρολογικού - ηλεκτρονικού υλικού. Υπάρχουν αυτά που αφήνουν κάποια λίπανση εκεί που θα γίνει ο ψεκασμός κι αυτά που εξατμίζονται εντελώς μετά τον ψεκασμό.

Να προσθέσω πως για καθαρά ηλεκτρικές εφαρμογές όπως η δική σου προτίμησε το 2ο.

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λυπάμαι,μα τίποτα..το σπρέι δεν συγκίνησε τα φώτα φρένων μου..μάλλον πρέπει να πάω συνεργείο..

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΦΑΕΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΠΕΝΤΑΛ;

όχι όχι δεν παίζει κάτι τέτοιο γιατί άλλαξα τα τακάκια μου πρόσφατα..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόβλημα λύθηκε..πήγα συνεργείο κ μου ρυθμίσαν τα φώτα του stop κ τώρα δουλεύουν μια χαρά..5' υπόθεση ήταν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πρόβλημα λύθηκε..πήγα συνεργείο κ μου ρυθμίσαν τα φώτα του stop κ τώρα δουλεύουν μια χαρά..5' υπόθεση ήταν.. ;)

Ρύθμισαν τα φώτα? :D Τι είδους ρύθμιση κάνανε δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισαν τα φώτα? :D Τι είδους ρύθμιση κάνανε δηλαδη?

ρύθμισε το άναμμα των stop κατά την βύθιση του πετάλ του φρένου..από τον εγκέφαλο..

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.