Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

ειμαι πολυ περιεργος το γινεται με τα τουρμπατα αλλα ακομα δεν εχει κατσει.

Κ ρολλ στα μετρα τους να βαλεις τα εχεις... ;)

Καποτε διαβαζα τον riper κ ανεφερε οτι κανει χαβαλε κ σε κατι 20βαλβιδα 1.8Τ... Ή δεν ειδα καλα? :p :p

Link to comment
Share on other sites

Κ ρολλ στα μετρα τους να βαλεις τα εχεις... ;)

Καποτε διαβαζα τον riper κ ανεφερε οτι κανει χαβαλε κ σε κατι 20βαλβιδα 1.8Τ... Ή δεν ειδα καλα? :p :p

δεν ξερω πραγματικα,μιας και στα τουρμπο ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα.

ο Γιαννης(ripper) δεν θυμαμαι με πιο set-up τους εκανε πλακα... :p :p

Link to comment
Share on other sites

Nα και το βιντεάκι από το δικό μου άνοιγμα!

Τελικά δε πολυκατάλαβα. Στο πρώτο μέρος περνάτε κι οι δύο με... αστρονομική ταχύτητα :alien: (>200Κm/h) αλλά ποιός κερδίζει;; Στο δεύτερο πάλι ποιός νικά;; (το Audi A3 σαν να "κόβει";;) Στο τρίτο τον μαζεύεις πριν το φανάρι ή "κόβετε" κι οι δυό;;; Μπορείς να το αναλύσεις, γιατί άλλο το video κι άλλο η παραγματικότητα! :friends::D

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα πατήματα ήταν μπροστά το Α3. Ουσιαστικά, όταν εγώ αλλάζω από 2α σε 3η μου κάνει διαφορά (έχει μακριά 2α) και μόλις κουμπώσει 3η στο Audi, σταθεροποιείται στο 1-1μιση αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

εγινε το πατημα με το VTS.

λεπτομερειες θα γραψω αυριο.

απλα να αναφερω τι μου ειπε το παιδι που ειναι διαφορετικα απο αυτα που μου ειπαν οτι φοραει.

ειναι ΦΠΕ με εγκεφαλο απο Saxo και τροχαλιες δυναμομετρημενο 143 αλογα στον Σαλια.

το προηγουμενο του set-up(οταν μου ειχε ριξει μιαμιση+ κολωνα

)

ειχε βγαλει 144 αλογα αλλα στο τωρινι set-up εβγαλε 9-10 αλογα παραπανω αλογα στον κοφτη επειδη εβαλε εγκεφαλο απο Saxo... L-)

πως γινεται αυτο?????

πως ενω στο κοφτη εβγαλε παραπανω αλογα απο το προηγουμενο set-up ειναι λιγοτερα αλογα...

Link to comment
Share on other sites

εγινε το πατημα με το VTS.

λεπτομερειες θα γραψω αυριο.

απλα να αναφερω τι μου ειπε το παιδι που ειναι διαφορετικα απο αυτα που μου ειπαν οτι φοραει.

ειναι ΦΠΕ με εγκεφαλο απο Saxo και τροχαλιες δυναμομετρημενο 143 αλογα στον Σαλια.

το προηγουμενο του set-up(οταν μου ειχε ριξει μιαμιση+ κολωνα

)

ειχε βγαλει 144 αλογα αλλα στο τωρινι set-up εβγαλε 9-10 αλογα παραπανω αλογα στον κοφτη επειδη εβαλε εγκεφαλο απο Saxo... L-)

πως γινεται αυτο?????

πως ενω στο κοφτη εβγαλε παραπανω αλογα απο το προηγουμενο set-up ειναι λιγοτερα αλογα...

'Ετσι πάντως όπως σου ανοίγει με βάση το βιντεάκι, εγώ το "κόβω" κανά +12άριΗΡ και κανά 1,5Κg.m ροπούλα παραπάνω από το δικό σου, εκτός κι αν έχει κανα κοντό κορωνοπηνιό από... Saxo 1.1 8Valve "hot summer" :cheer::crazysmile: του... 1995 χα!, χα! Νομίζω με ένα setάκι Shrick ή έστω reprofile θα πηγαίνετε κόπια...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

παιδια λαθος.το βιντεακι που εχω ανεβασει ειναι οταν το πολο ηταν φπε και το C2 VTS ΦΠΕ και τροχαλιες 145 αλογα.

οποτε συνοψηζουμε C2 VTS ΦΠΕ με εγκεφαλο απο Saxo και τροχαλιες 143 αλογα.

2 πατηματα απο 2ες.

κοβω πριν την γεφυρα,ακουγεται

και το 2ο πατημα:

Link to comment
Share on other sites

παιδια λαθος.το βιντεακι που εχω ανεβασει ειναι οταν το πολο ηταν φπε και το C2 VTS ΦΠΕ και τροχαλιες 145 αλογα.

οποτε συνοψηζουμε C2 VTS ΦΠΕ με εγκεφαλο απο Saxo και τροχαλιες 143 αλογα.

2 πατηματα απο 2ες.

κοβω πριν την γεφυρα,ακουγεται

και το 2ο πατημα:

Σχεδόν "κόπια" πάτε και στο τέλος τον περνάς ελάχιστα ή μου φαίνεται;;; πολύ σκοτείνια βρε παιδί μου! Σαν τη ταινία: <<Εχθρός προ των πυλών>>!!! χα!, χα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το beast ξανά στα χέρια μου...:) αναμένονται αρκετά ανοίγματα τώρα που έχει τουρμπόκαιρο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Mpoukou22 Ο Γιάννης ψέκασε σε κανένα άνοιγμα???χαχαχα... Στο λέω γιατί είναι φιλαράκι μου καλό... Μην τον πετύχεις κανά βράδυ και ανοίξει μπουκάλια....

ξερεις κατι εσυ?

ανατριχιασα τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι για το συγκεκριμένο άνοιγμα απλά ο Γιάννης είναι πολύ καλό μου φιλαράκι απο παλιά και μένουμε και κοντά...Απλά το αμάξι το ξέρω πολύ καλά μιας και έχω ανοίξει κι εγώ μαζί του πρίν λίγο καιρό. Φιλικό άνοιγμα βέβαια σε βόλτα που είχαμε πάει με το Golf μου και το C2

Edited by ΑΛΕΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι για το συγκεκριμένο άνοιγμα απλά ο Γιάννης είναι πολύ καλό μου φιλαράκι απο παλιά και μένουμε και κοντά...Απλά το αμάξι το ξέρω πολύ καλά μιας και έχω ανοίξει κι εγώ μαζί του πρίν λίγο καιρό. Φιλικό άνοιγμα βέβαια σε βόλτα που είχαμε πάει με το Golf μου και το C2

βασικα μιλησαμε και χθες με τον Γιαννη οποτε δεν εχουμε κανενα προβλημα μεταξυ μας.

και πουθενα φυσικα δεν ειπα οτι ψεκασε απλα δεν μου κανει να ειναι ΦΠΕ,οπως και το ειπα και στον ιδιο.δεν κρυβομαι.

τι διαφορες ειχατε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέω οτι ψέκασε... Απλά το αμάξι τώρα φοράει Φίλτρο,πρόγραμμα , εγκέφαλο Saxo, έχει γίνει ντίζα,εξάτμιση,μεγαλύτερη πεταλούδα και μπουκάλι.

Εμείς ανοίξαμε το καλοκαίρι που δεν φορόύσε ακόμη πεταλούδα το αμάξι του..

Εγώ έχω Golf 5 GT μαμά φοράω εξάτμιση μόνο απο τη μέση μέχρι πίσω και όχι ολόσωμη, και φιλτροχοάνη.. Αυτά μόνο. Συν οτι φοράω 18άρες ζάντες με λάστιχο 225/40/18 και δεν είμαι καθόλου ελαφρωμένος. μαμά κιλά δηλαδή ή και πιο βαρύς.

Ανοίξαμε δύο φορές απο 2ες ρολλ και πατήσαμε μέχρι αρχές τετάρτης. και στα δυο ανοίγματα όταν εγώ αρχίσα να τουρμπίζω την τετάρτη μου άρχισα να ανοίγω σιγά σιγά και κόψαμε... Τώρα βγάλε τα συμπερασματά σου. 145 άλογα εκείνος 180 εγώ , 16άρες εκείνος με Semi-Slick μπροστά 18άρες με Continental Sport Contact εγώ, 930 κιλά εκείνος τόσα μου είχε πει και εγώ πάνω απο 1300+...

Βγάλε τα συμπερασματά σου...

Να συμπληρώσω οτι εγω ΔΕΝ φοράω πρόγραμμα και οι αλλαγές μου και στα 2 πατήματα ήταν πολύ χαλαρές μιας και έχω σπάσει ήδη ένα σασμάν και δεν θέλω να παω για δεύτερο ενώ οι αλλαγές του Γιάννη ήταν καθαρά αλλαγές κόντρας.. Δικάβαλοι ήμαστε και οι δυο και στα δυο ανοίγματα....

Edited by ΑΛΕΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέω οτι ψέκασε... Απλά το αμάξι τώρα φοράει Φίλτρο,πρόγραμμα , εγκέφαλο Saxo, έχει γίνει ντίζα,εξάτμιση,μεγαλύτερη πεταλούδα και μπουκάλι.

Εμείς ανοίξαμε το καλοκαίρι που δεν φορόύσε ακόμη πεταλούδα το αμάξι του..

Εγώ έχω Golf 5 GT μαμά φοράω εξάτμιση μόνο απο τη μέση μέχρι πίσω και όχι ολόσωμη, και φιλτροχοάνη.. Αυτά μόνο. Συν οτι φοράω 18άρες ζάντες με λάστιχο 225/40/18 και δεν είμαι καθόλου ελαφρωμένος. μαμά κιλά δηλαδή ή και πιο βαρύς.

Ανοίξαμε δύο φορές απο 2ες ρολλ και πατήσαμε μέχρι αρχές τετάρτης. και στα δυο ανοίγματα όταν εγώ αρχίσα να τουρμπίζω την τετάρτη μου άρχισα να ανοίγω σιγά σιγά και κόψαμε... Τώρα βγάλε τα συμπερασματά σου. 145 άλογα εκείνος 180 εγώ , 16άρες εκείνος με Semi-Slick μπροστά 18άρες με Continental Sport Contact εγώ, 930 κιλά εκείνος τόσα μου είχε πει και εγώ πάνω απο 1300+...

Βγάλε τα συμπερασματά σου...

Να συμπληρώσω οτι εγω ΔΕΝ φοράω πρόγραμμα και οι αλλαγές μου και στα 2 πατήματα ήταν πολύ χαλαρές μιας και έχω σπάσει ήδη ένα σασμάν και δεν θέλω να παω για δεύτερο ενώ οι αλλαγές του Γιάννη ήταν καθαρά αλλαγές κόντρας.. Δικάβαλοι ήμαστε και οι δυο και στα δυο ανοίγματα....

κοιτα μη σε πετυχω εσενα θα σου ριξω πολυ γρασιδι και καοτσουκ μαζι!!! :crazy::drinks::bad::give_rose:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέω οτι ψέκασε... Απλά το αμάξι τώρα φοράει Φίλτρο,πρόγραμμα , εγκέφαλο Saxo, έχει γίνει ντίζα,εξάτμιση,μεγαλύτερη πεταλούδα και μπουκάλι.

Εμείς ανοίξαμε το καλοκαίρι που δεν φορόύσε ακόμη πεταλούδα το αμάξι του..

Εγώ έχω Golf 5 GT μαμά φοράω εξάτμιση μόνο απο τη μέση μέχρι πίσω και όχι ολόσωμη, και φιλτροχοάνη.. Αυτά μόνο. Συν οτι φοράω 18άρες ζάντες με λάστιχο 225/40/18 και δεν είμαι καθόλου ελαφρωμένος. μαμά κιλά δηλαδή ή και πιο βαρύς.

Ανοίξαμε δύο φορές απο 2ες ρολλ και πατήσαμε μέχρι αρχές τετάρτης. και στα δυο ανοίγματα όταν εγώ αρχίσα να τουρμπίζω την τετάρτη μου άρχισα να ανοίγω σιγά σιγά και κόψαμε... Τώρα βγάλε τα συμπερασματά σου. 145 άλογα εκείνος 180 εγώ , 16άρες εκείνος με Semi-Slick μπροστά 18άρες με Continental Sport Contact εγώ, 930 κιλά εκείνος τόσα μου είχε πει και εγώ πάνω απο 1300+...

Βγάλε τα συμπερασματά σου...

Να συμπληρώσω οτι εγω ΔΕΝ φοράω πρόγραμμα και οι αλλαγές μου και στα 2 πατήματα ήταν πολύ χαλαρές μιας και έχω σπάσει ήδη ένα σασμάν και δεν θέλω να παω για δεύτερο ενώ οι αλλαγές του Γιάννη ήταν καθαρά αλλαγές κόντρας.. Δικάβαλοι ήμαστε και οι δυο και στα δυο ανοίγματα....

τωρα μου φαινονται ακομα πιο περιεργα τα πραγματα.

προγραμμα φορουσε?

γιατι εμενα μου ειπε οτι πριν ενα μηνα εφτιαξε...

μηπως κατα τυχη εχεις ανοιξει με μαμα corsa opc?

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι ειλικρινά αν φορούσε πρόγραμμα... Αλλά όταν πατήσαμε ήταν 145 άλογα...!!! και κοίτα και σύγκρινε τις διαφορές μου με το C2 σε κιλά,δύναμη,ζάντες κλπ και πες μ...

Μόνο και μόνο η διαφορά κιλών για μένα τα λέει όλα εδώ... 1350 εγώ...930 αυτός..420 κιλά διαφορά...Μισός τόνος σχεδόν... και 18άρες εγώ...Σεμι σλικ αυτός 16άρια... αν φορούσα εγώ 16άρια θα τον είχα τρυπήσει...

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι ειλικρινά αν φορούσε πρόγραμμα... Αλλά όταν πατήσαμε ήταν 145 άλογα...!!! και κοίτα και σύγκρινε τις διαφορές μου με το C2 σε κιλά,δύναμη,ζάντες κλπ και πες μ...

Μόνο και μόνο η διαφορά κιλών για μένα τα λέει όλα εδώ... 1350 εγώ...930 αυτός..420 κιλά διαφορά...Μισός τόνος σχεδόν... και 18άρες εγώ...Σεμι σλικ αυτός 16άρια... αν φορούσα εγώ 16άρια θα τον είχα τρυπήσει...

μα αυτο σου λεω ειναι πολυ περιεργα τα πραγματα.

εχεις πατησει με μαμα corsa opc?

Link to comment
Share on other sites

αν τυχει καμια μερα να καναμε ενα πατηματακι απλα για τον χαβαλε.

απλα για να δω κατι μιας και δεν κολανε τα πραγματα και επειδη εχω μαθει και καποια πραγματα απο αλλου κατι δεν παει καλα με το VTS.μπορει να κανω και λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά που σου είπα για το άνοιγμα με το VTS ισχύουν...Ήταν η κοπέλα μου μαζί μου στο αμάξι.

Και το καλύτερο δεν το ξέρεις μου φαίνεται..

Αφού κάναμε δύο πατήματα σταματάμε στο Ribas και μου λέει.. "Μ@λ@κ@ μην πεις σε κανέναν για τις διαφορές μας..." Βγάλε συμπεράσματα μόνος σου για το κατά πόσο μπορεί να σου λέει αλήθεια ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.