Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Βρε παιδια το R32 το εχει το opc?

Golf mk4 R32 : FA , 6 cylinder 3189 cc 237.0 bhp/240.3 PS 1552 kg 276.0 CO2 , 0-100 km/h 6.60 s , Standing ?mile : 14.70 s , Kerb weight 1552 kg

Golf mk5 R32 : FA , 6 cylinder 3189 cc 247.0 bhp/250.4 PS 1510 kg 257.0 CO2 , 0-100 km/h 6.50 s , Standing ?mile : 14.50 s , Kerb weight 1510 kg

Opc Corsa : FF , 4 cylinder 1598 cc 189.0 bhp/191.6 PS 1203 kg 190.0 CO2 , 0-100 km/h 7.20 s , Standing ?mile : 15.44 s , Kerb weight 1203 kg

Opc Astra : FF , 4 cylinder 1998 cc 237.0 bhp/240.3 PS 1393 kg 190.0 CO2 , 0-100 km/h 6.40 s , Standing ?mile : 14.50 s , Kerb weight 1393 kg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Golf mk4 R32 : FA , 6 cylinder 3189 cc 237.0 bhp/240.3 PS 1552 kg 276.0 CO2 , 0-100 km/h 6.60 s , Standing ?mile : 14.70 s , Kerb weight 1552 kg

Golf mk5 R32 : FA , 6 cylinder 3189 cc 247.0 bhp/250.4 PS 1510 kg 257.0 CO2 , 0-100 km/h 6.50 s , Standing ?mile : 14.50 s , Kerb weight 1510 kg

Opc Corsa : FF , 4 cylinder 1598 cc 189.0 bhp/191.6 PS 1203 kg 190.0 CO2 , 0-100 km/h 7.20 s , Standing ?mile : 15.44 s , Kerb weight 1203 kg

Opc Astra : FF , 4 cylinder 1998 cc 237.0 bhp/240.3 PS 1393 kg 190.0 CO2 , 0-100 km/h 6.40 s , Standing ?mile : 14.50 s , Kerb weight 1393 kg

νταξει στεκετε νομιζω διπλα το R32......φαντασου κοντρα αναμεσα σε passat 1800 turbo με astra opc το passat δενθα προλαβει ουτε να ξεκινησει και το opc θα εχει τερματισει..χααχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6
Golf mk4 R32 : FA , 6 cylinder 3189 cc 237.0 bhp/240.3 PS 1552 kg 276.0 CO2 , 0-100 km/h 6.60 s , Standing ?mile : 14.70 s , Kerb weight 1552 kg

Golf mk5 R32 : FA , 6 cylinder 3189 cc 247.0 bhp/250.4 PS 1510 kg 257.0 CO2 , 0-100 km/h 6.50 s , Standing ?mile : 14.50 s , Kerb weight 1510 kg

Opc Corsa : FF , 4 cylinder 1598 cc 189.0 bhp/191.6 PS 1203 kg 190.0 CO2 , 0-100 km/h 7.20 s , Standing ?mile : 15.44 s , Kerb weight 1203 kg

Opc Astra : FF , 4 cylinder 1998 cc 237.0 bhp/240.3 PS 1393 kg 190.0 CO2 , 0-100 km/h 6.40 s , Standing ?mile : 14.50 s , Kerb weight 1393 kg

αμ μπραβο!

ρε Νικο (Golf-mk2)θα μας τρελανεις? ? ? χαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

οχι και ποιο γρηγορο ενα μαμα opc! corsa!

κανε μια και δες τους χρονους του ενος και τους

χρονους του αλλου! :lol:

σαν τον Geopan που περασε R32 με μαμα Gti χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για μένα δεν έχει και τόσο πολύ σημασία πιο είναι πιο γρήγορο!!Μπορεί το opc να ξεφεύγει λιγάκι λόγω βάρους αλλά σε μεγάλες ταχύτητες το R32 πρέπει να μαζεύει!!Το θέμα για μένα είναι όταν με το καλό αποφασίζεις να κάνεις το άνοιγμα να μην σου μείνει το μοτέρ στο χέρι!!!Και γενικά να μην σου κάνει πρόβλημα πράγμα που κάνει το corsa!!Και αν πάσα ώρα που κάποιος θα κάνει άνοιγμα καλό είναι να κάνει το σταυρό του μην βγάλει πρόβλημα(για το corsa μιλάω πάντα!!!! :lol:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

αμ μπραβο!

ρε Νικο (Golf-mk2)θα μας τρελανεις? ? ? χαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

οχι και ποιο γρηγορο ενα μαμα opc! corsa!

κανε μια και δες τους χρονους του ενος και τους

χρονους του αλλου! :lol:

σαν τον Geopan που περασε R32 με μαμα Gti χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Εγω για το Αστρα ειπα οτι ειναι πιο γρηγορο Κωστα...Οχι το corsa...

Link to comment
Share on other sites

βγηκα μια βολτα πριν με το αμαξι για χαλαρωμα,κ μου κολαγε ενα μπλε διλητρο sciroco,ο τυπος που το εχει ειναι φευγα,εχει σκαστρα κ εξατμιση απο οτι ειδα,κατι αλλο δεν ξερω,κ μου ηρθε σε ενα φαναρι στην εξοδο της πολης ,διπλα αφου μου κολαγε πριν,αναβει πρασσινο,τον τσουρουφλησα οταν ξεκινησαμε,1 ,2 ,3,δεν περιμενε γιατι μαλλον δεν του κοβει κ πολυ,αλλα του χρειαζονταν,γιατι κολαγε για προσπεραση κοντρας σε οποιον εβλεπε οτι εχει καποιο καλο αυτοκινητο,

Link to comment
Share on other sites

τα κορσακια μαμα δεν περνανε ουτε τα πενταρια τα gti λετε να μπορεσει να ακολουθησει ενα αμαξι με 2 φορες μεγαλυτερο μοτερ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα άνοιξα τυχαία με μαύρο Ταπερ (το προηγούμενο, facelift) που φορούσε εξάτμιση-μπουρί σόμπας, ήταν 100% decat αλλά αγνώστων λοιπών στοιχείων. Εισαγωγή είχε, ακουγόταν ξεκάθαρα. Πηγαίναμε κόπιες από 1ες ρολλαριστές μέχρι 200+. Κάποια στιγμή μπήκαμε σε κατοικημένη περιοχή κι έκοψα, εκείνος βέβαια συνέχισε τις ταρζανιές. Δυνατός ο κωλοιοϊάπωνας. Σημ. φοράω ΜΤΜ πρόγραμμα+S3 intercooler και είμαι DSG.

Επίσης, είχα βγάλει βόλτα την Carrera 4 του αδερφού μου για να μην πέσει η μπαταρία -μιας και ο ίδιος λείπει 2 εβδομάδες- όταν μου την έπεσε ενα R8 αργά βράδυ στην Εθνική. Έφαγα 3 κενές και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα άνοιξα τυχαία με μαύρο Ταπερ (το προηγούμενο, facelift) που φορούσε εξάτμιση-μπουρί σόμπας, ήταν 100% decat αλλά αγνώστων λοιπών στοιχείων. Εισαγωγή είχε, ακουγόταν ξεκάθαρα. Πηγαίναμε κόπιες από 1ες ρολλαριστές μέχρι 200+. Κάποια στιγμή μπήκαμε σε κατοικημένη περιοχή κι έκοψα, εκείνος βέβαια συνέχισε τις ταρζανιές. Δυνατός ο κωλοιοϊάπωνας. Σημ. φοράω ΜΤΜ πρόγραμμα+S3 intercooler και είμαι DSG.

Επίσης, είχα βγάλει βόλτα την Carrera 4 του αδερφού μου για να μην πέσει η μπαταρία -μιας και ο ίδιος λείπει 2 εβδομάδες- όταν μου την έπεσε ενα R8 αργά βράδυ στην Εθνική. Έφαγα 3 κενές και ησύχασα.

Ετσι είναι αυτοί οι κουκλεντέδες. Την πέφτουν σε αυτοκίνητα με λιγότερα άλογα για να χαρούν...

Υ/Γ: Ωραία φωτό έβαλες στην υπογραφή!

Υ/Γ 2: Bassako, να δεις τώρα τι κάνω στα R32... xaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για R32 , σήμερα το μεσημεράκι ήρθε και άραξε απέναντι από το εξοχικό μας ένα R32 mk4 με 19αρες BBS και πινακίδες Ελβετίας ! Λοιπόν , το χάζευα όλη μέρα , έχω γεμίσει το κινητό φωτογραφίες και εκεί που έβγαζα μερικές ακόμη το απογευματάκι με έπιασε στα πράσα ο ιδιοκτήτης του μαζί με 2 φίλους του . Ε , τα είπαμε λιγάκι για το θηρίο του (μέσω του 3ου φίλου ) και το αμάξι φορούσε φουλ εξάτμιση από μπροστά έως πίσω και έβγαζε 290 ps ( λίγο περίεργο μου φάνηκε το νούμερο ) . Ένας ήχος παιδιά ...... ξερός στην αρχή(λόγω κρύας εξάτμισης βέβαια) και μετά κελαηδούσε !! ¶λλο πράγμα ! hearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για R32 , σήμερα το μεσημεράκι ήρθε και άραξε απέναντι από το εξοχικό μας ένα R32 mk4 με 19αρες BBS και πινακίδες Ελβετίας ! Λοιπόν , το χάζευα όλη μέρα , έχω γεμίσει το κινητό φωτογραφίες και εκεί που έβγαζα μερικές ακόμη το απογευματάκι με έπιασε στα πράσα ο ιδιοκτήτης του μαζί με 2 φίλους του . Ε , τα είπαμε λιγάκι για το θηρίο του (μέσω του 3ου φίλου ) και το αμάξι φορούσε φουλ εξάτμιση από μπροστά έως πίσω και έβγαζε 290 ps ( λίγο περίεργο μου φάνηκε το νούμερο ) . Ένας ήχος παιδιά ...... ξερός στην αρχή(λόγω κρύας εξάτμισης βέβαια) και μετά κελαηδούσε !! ¶λλο πράγμα ! hearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gif

290 ps στα ονειρα του...Εδω με προγραμμα και περνουν +15 με δυσκολια!Aν εχει παει με ΦΠΕ 260-265 ευχαριστημενος να ειναι!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

290 ps στα ονειρα του...Εδω με προγραμμα και περνουν +15 με δυσκολια!Aν εχει παει με ΦΠΕ 260-265 ευχαριστημενος να ειναι!

Απο εναν τρελο με τα αυτοκινητα ποτε μην λες ποτε....και γω αμα θελω τωρα παω και βαζω στο passat μηχανη απο το W8....:thumbsup: (To πα στον πατερα μου και μολις με ειπε ποσα καιει και τα τελη κυκλοφοριος και service δεν ξαναμιλησα)

Link to comment
Share on other sites

Απο εναν τρελο με τα αυτοκινητα ποτε μην λες ποτε....και γω αμα θελω τωρα παω και βαζω στο passat μηχανη απο το W8....:thumbsup: (To πα στον πατερα μου και μολις με ειπε ποσα καιει και τα τελη κυκλοφοριος και service δεν ξαναμιλησα)

Aλλο να βαλεις αλλη μηχανη και αλλο να βελτιωσεις την ειδη υπαρχον...Βεβαια αν αυτος με το R32 εχει αλλαξει εκκεντροφορους κτλπ ισως εχει παει στα αλογα που ειπε!Το W8 μοτερ που αναφερεις συνεχεια για να κανεις μετατροπη ξερεις ποσο θα παει???

Link to comment
Share on other sites

Aλλο να βαλεις αλλη μηχανη και αλλο να βελτιωσεις την ειδη υπαρχον...Βεβαια αν αυτος με το R32 εχει αλλαξει εκκεντροφορους κτλπ ισως εχει παει στα αλογα που ειπε!Το W8 μοτερ που αναφερεις συνεχεια για να κανεις μετατροπη ξερεις ποσο θα παει???

τελωνειο,μοτερ, 2500 χιλιαρικα μεταφορα και τοποθετηση ειναι δωρεαν απο τους φιλους του πατερα μου.....

Link to comment
Share on other sites

τελωνειο,μοτερ, 2500 χιλιαρικα μεταφορα και τοποθετηση ειναι δωρεαν απο τους φιλους του πατερα μου.....

Eσυ υπνοβατεις μου φαινετε...Ολοι κονε εχετε και ολοι :lol: :lol: ..Ξερεις τι δουλεια θελει για να σου βαλει το μοτερ και ποση αλλη δουλεια θελει ο ηλεκτρολογος για να περασει την καινουργια πλεξουδα?Δν ειναι 5 ωρες δουλεια...Αν δν εχεις κανει μετατροπη δν τα ξερεις αυτα...και στο πατερα σου θα το κανουν τσαμπα! :thumbsup: :thumbsup: B)

Εντελως Φιλικα Νικος...

Link to comment
Share on other sites

Eσυ υπνοβατεις μου φαινετε...Ολοι κονε εχετε και ολοι -_--_- ..Ξερεις τι δουλεια θελει για να σου βαλει το μοτερ και ποση αλλη δουλεια θελει ο ηλεκτρολογος για να περασει την καινουργια πλεξουδα?Δν ειναι 5 ωρες δουλεια...Αν δν εχεις κανει μετατροπη δν τα ξερεις αυτα...και στο πατερα σου θα το κανουν τσαμπα! :lol::lol::lol:

Εντελως Φιλικα Νικος...

Πληροφοριακα, ο ηλεκτρολογος για μετατροπη που εκανε ο φιλος μου απο G60 se VR6 sto Corrado πηρε ενα πεντακοσαρικο μονο για να ενωσει καλωδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eσυ υπνοβατεις μου φαινετε...Ολοι κονε εχετε και ολοι -_- -_- ..Ξερεις τι δουλεια θελει για να σου βαλει το μοτερ και ποση αλλη δουλεια θελει ο ηλεκτρολογος για να περασει την καινουργια πλεξουδα?Δν ειναι 5 ωρες δουλεια...Αν δν εχεις κανει μετατροπη δν τα ξερεις αυτα...και στο πατερα σου θα το κανουν τσαμπα! :lol: :lol: :lol:

Εντελως Φιλικα Νικος...

Βρε συ νομιζεις οτι δεν τα ξερω?ειναι πολλοι λογοι που δεν αλλαζουμε μηχανη...

αμα βαλουμε μοτερ W8?θα σταματαει με αυτα τα φρενα που εχει τωρα?θα στριβει με αυτα τα αμορτισερ?σε συμφερει καλυτερα να πας να το παρεις απο γερμανια τωρα που ακουσα οτι για 2000cc και ανω καταργηθηκε το τελωινειο?(αμα ειπα μλκ μην γελασεις).....ενα καλο w8 στην γερμανια κοστιζει 8500-9000 ευρω και αμα οντως δεν εχει τελειωνει συμφερει...

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, ο ηλεκτρολογος για μετατροπη που εκανε ο φιλος μου απο G60 se VR6 sto Corrado πηρε ενα πεντακοσαρικο μονο για να ενωσει καλωδια!!!!

μακρια απο εμας....φτου φτου..

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, ο ηλεκτρολογος για μετατροπη που εκανε ο φιλος μου απο G60 se VR6 sto Corrado πηρε ενα πεντακοσαρικο μονο για να ενωσει καλωδια!!!!

Eτσι ειναι...Οποτε για να σου ενωσει ολοκληρη πλεξουδα σκεψου ποσα ειναι!Εγω ξερω καθως εχω κανει μετατροπη..Το λεω για αλλους που δν γνωριζουν!Chrispassat νομιζω τελωνειο ακομα ισχυει...Αν ειναι ετσι παμε ολοι εξω για BMW και Mercedes...Θα πεθανει η ελληνικη αγορα..

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι...Οποτε για να σου ενωσει ολοκληρη πλεξουδα σκεψου ποσα ειναι!Εγω ξερω καθως εχω κανει μετατροπη..Το λεω για αλλους που δν γνωριζουν!Chrispassat νομιζω τελωνειο ακομα ισχυει...Αν ειναι ετσι παμε ολοι εξω για BMW και Mercedes...Θα πεθανει η ελληνικη αγορα..

Αν θυμαμαι καλα νομιζω οτι το ελεγε ο dark_angel θα τον ρωτησω στο μσν και θα σε πω γιατι αμα οντως καταργηθηκε το τελωνειο για 2000κυβικα και ανω συμφερει να πας να το παρεις με 1000

Link to comment
Share on other sites

290 ps στα ονειρα του...Εδω με προγραμμα και περνουν +15 με δυσκολια!Aν εχει παει με ΦΠΕ 260-265 ευχαριστημενος να ειναι!

Ζητώ συγνώμη για την παρανόηση . Ξαναβρεθήκαμε με τα παιδιά και του ζήτησα να μου επιβεβαιώσει το νούμερο των ίππων ... Το αμάξι βγάζει 270 ps και φοράει φουλ εξάτμιση από μπροστά έως πίσω και έχει αλλαγμένη κεφαλή !

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για την παρανόηση . Ξαναβρεθήκαμε με τα παιδιά και του ζήτησα να μου επιβεβαιώσει το νούμερο των ίππων ... Το αμάξι βγάζει 270 ps και φοράει φουλ εξάτμιση από μπροστά έως πίσω και έχει αλλαγμένη κεφαλή !

Ποιο λογικο μου ακουγετε! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6
290 ps στα ονειρα του...Εδω με προγραμμα και περνουν +15 με δυσκολια!Aν εχει παει με ΦΠΕ 260-265 ευχαριστημενος να ειναι!

15 πσ περνουν τα 2800-2900 vr6 με φουλ εξατμιση και προγραμμα τα R32 εκει πανε 280-290 Nικο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.