Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Ρε τι κάθεσαι και γράφεις;

Εμείς που είμαστε κάτω απο 200 τι να κάνουμε δλδ να πεθάνουμε;;;;:p

Μια χαρα είναι το αμάξι σου και τα άλογα του...δεν νομίζω να διαφωνεις...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cupra vs lexus 393hp......

Πατημα στο ο.χ,απο σταση,καινουτγια λαστιχα το cupra, μονοκαβαλο,2καβαλο το lexus....

MONO 2 αμαξια το lexus μπροστα.....

πρωτη πεταγεται μισο αμαξι,δευτερα μαζευει το cupra, τριτη κανει 1 αμαξι το lexus,μεχρι τα 150++++++++ μετα βιας 2αμαξια.

Link to comment
Share on other sites

Cupra vs lexus 393hp......

Πατημα στο ο.χ,απο σταση,καινουτγια λαστιχα το cupra, μονοκαβαλο,2καβαλο το lexus....

MONO 2 αμαξια το lexus μπροστα.....

πρωτη πεταγεται μισο αμαξι,δευτερα μαζευει το cupra, τριτη κανει 1 αμαξι το lexus,μεχρι τα 150++++++++ μετα βιας 2αμαξια.

LFA ήταν το Lexus?

Το Cupra τι είναι;

Ρε τι κάθεσαι και γράφεις;

Εμείς που είμαστε κάτω απο 200 τι να κάνουμε δλδ να πεθάνουμε;;;;:p

Μια χαρα είναι το αμάξι σου και τα άλογα του...δεν νομίζω να διαφωνεις...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρε καλό είναι... Για τα σημερινά δεδομένα αυτα που δίνει είναι πολύ καλά..

Link to comment
Share on other sites

Cupra vs lexus 393hp......

Πατημα στο ο.χ,απο σταση,καινουτγια λαστιχα το cupra, μονοκαβαλο,2καβαλο το lexus....

MONO 2 αμαξια το lexus μπροστα.....

πρωτη πεταγεται μισο αμαξι,δευτερα μαζευει το cupra, τριτη κανει 1 αμαξι το lexus,μεχρι τα 150++++++++ μετα βιας 2αμαξια.

Βίντεο;;;;;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LFA ήταν το Lexus?

Το Cupra τι είναι;

Το lexus ήταν στύλ suv,το παιδί είπε 393 άλογα.

Δεν ήμουν εκεί,το αποτέλεσμα ήταν αυτό 100%,το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι οτι το παίδι με το lexus ήταν κουλό.

Βίντεο δεν έχω,θα έχω στην ρεβάνς που θα γίνει,1ες ρόλλ 30 αυστήρα 400 μέτρα.

Το cupra ειναι φίλτρο πρόγραμμα intercooler,στην ρέβανς το cupra θα φοράει ολόσωμη,και θα δουλέυει over 1.6.

Link to comment
Share on other sites

Το lexus ήταν στύλ suv,το παιδί είπε 393 άλογα.

Δεν ήμουν εκεί,το αποτέλεσμα ήταν αυτό 100%,το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι οτι το παίδι με το lexus ήταν κουλό.

Βίντεο δεν έχω,θα έχω στην ρεβάνς που θα γίνει,1ες ρόλλ 30 αυστήρα 400 μέτρα.

Το cupra ειναι φίλτρο πρόγραμμα intercooler,στην ρέβανς το cupra θα φοράει ολόσωμη,και θα δουλέυει over 1.6.

Επειδή έχει πολλά Cupra. Ποιο είναι το Leon η το Ibiza? τι χρονολογία είναι το Seat?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση cj και turbomaki πως ο passatoukos μιλαει για το μικρο cupraki 1.4 tsi... Σωστα, μικρε;;

Χα χα χα χα

Έχω την εντύπωση πως ο cj κοροϊδεύει λίγο???? 8)

Mercedes AMG VS BMW M σε άνοιγμα που έγινε το Μ ήταν μπροστά 3 αμάξια

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση cj και turbomaki πως ο passatoukos μιλαει για το μικρο cupraki 1.4 tsi... Σωστα, μικρε;;

Ναί ρε,1.4 tsi.

Εμένα πάντως το αποτέλεσμα δεν μου κάθεται καλά;)

Ψέμα δεν είναι,όχι όμως οτι είναι και σωστό....

Για μένα έπρεπε να αρπάξει κολώνα το Cupra.

Υ.Γ Μάκη με το Dsg ρε.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ τη διασκεδαστική μου χθεσινοβραδινή εμπειρία.Είμαι στον περιφερειακό πάνω από Εύοσμο σταματημένος στο φανάρι με το ibiza fr dsg full stage 1.Έρχεται και κάθεται δίπλα μου ένα peugeuot rallye 106 ο οδηγός με κοιτάει και κάνει λίγο όπισθεν έτσι ώστε να έρθουμε στην ίδια ευθεία.Ξεκινάω χαλάρα με το πράσινο και ενώ έχει ήδη βάλει το dsg 4η αποφασίζω να πατήσω.Το μεγάλο μου λάθος ότι δεν έβαλα manual και δεν κατέβασα σε 3η έτσι ώστε ο κινητήρας να μπει στο φάσμα των στροφών που έχει μεγάλη ροπή.Το dsg δεν κατεβάζει συνεχίζει απο 4η και επιτάχυνση μηδέν.Με αποτέλεσμα μέχρι τα 145 το peugeuot να μου κάνει 1.5 αμάξι.Στο φανάρι τον ρωτάω τι είναι το rallye και μου απαντάει φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση κοντά στα 160 άλογα το υπολόγιζε.Στο ιμπιζάκι ο αδερφός είχε 95άρα για αυτό και τα πολλά κοψίματα,μιας και έχει revo 100.Απλά τώρα με την κατοστάρα στο 1.9 πολύ δύσκολα να βάλεις.Γενικά πιστεύω ότι τα 235 που λέει ο brother για το ιμπιζακι είναι πολύ αισιόδοξο νούμερο.Πάντως αν τελικά κατέβαζα σε 3η και το δούλευα το ιμπιζάκι manual πιστεύω το peugeuot θα έμενε πίσω πολύ.Την ίδια κόντρα έχω βάλει με το polo με ένα vts που δήλωνε 155 από ρεπριζ 2α και στα 150 ήταν κολώνα πίσω το saxo...Tέσπα τσαγάκι δροσερό.

Link to comment
Share on other sites

Ναί ρε,1.4 tsi.

Εμένα πάντως το αποτέλεσμα δεν μου κάθεται καλά ;)

Ψέμα δεν είναι,όχι όμως οτι είναι και σωστό....

Για μένα έπρεπε να αρπάξει κολώνα το Cupra.

Υ.Γ Μάκη με το Dsg ρε.

Μη ξεχνας το βαρος του LEXUS μιας και ειναι SUV......μη σε ξεγελα τοσο η ιπποδυναμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ τη διασκεδαστική μου χθεσινοβραδινή εμπειρία.Είμαι στον περιφερειακό πάνω από Εύοσμο σταματημένος στο φανάρι με το ibiza fr dsg full stage 1.Έρχεται και κάθεται δίπλα μου ένα peugeuot rallye 106 ο οδηγός με κοιτάει και κάνει λίγο όπισθεν έτσι ώστε να έρθουμε στην ίδια ευθεία.Ξεκινάω χαλάρα με το πράσινο και ενώ έχει ήδη βάλει το dsg 4η αποφασίζω να πατήσω.Το μεγάλο μου λάθος ότι δεν έβαλα manual και δεν κατέβασα σε 3η έτσι ώστε ο κινητήρας να μπει στο φάσμα των στροφών που έχει μεγάλη ροπή.Το dsg δεν κατεβάζει συνεχίζει απο 4η και επιτάχυνση μηδέν.Με αποτέλεσμα μέχρι τα 145 το peugeuot να μου κάνει 1.5 αμάξι.Στο φανάρι τον ρωτάω τι είναι το rallye και μου απαντάει φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση κοντά στα 160 άλογα το υπολόγιζε.Στο ιμπιζάκι ο αδερφός είχε 95άρα για αυτό και τα πολλά κοψίματα,μιας και έχει revo 100.Απλά τώρα με την κατοστάρα στο 1.9 πολύ δύσκολα να βάλεις.Γενικά πιστεύω ότι τα 235 που λέει ο brother για το ιμπιζακι είναι πολύ αισιόδοξο νούμερο.Πάντως αν τελικά κατέβαζα σε 3η και το δούλευα το ιμπιζάκι manual πιστεύω το peugeuot θα έμενε πίσω πολύ.Την ίδια κόντρα έχω βάλει με το polo με ένα vts που δήλωνε 155 από ρεπριζ 2α και στα 150 ήταν κολώνα πίσω το saxo...Tέσπα τσαγάκι δροσερό.

Αν ηταν 160 οπως ειπε μονο φ.π.ε δν ειναι... Ειναι... φ.π.ε.κ.ρε.μ.α.χ.ρ. κ κανα καλουδι ακομα :p

Link to comment
Share on other sites

ε τώρα τους ξέρεις αυτούς με τα rallye,άλλοι τα φουσκώνουν και άλλοι τα...χαντακώνουν ανάλογα τα κέφια.Πάντως καλά να πάθω που πάτησα απο 4η και 2000 στροφές μετά βίας.Θα άλλαζε πολύ νομίζω το σενάριο αν είχα 3η και 3500 στροφές τουλάχιστον.Σύμφωνα με τη δυναμομέτρηση που έχω δει από τον brother εκεί το fr έχει κοντά στα 30 κιλά ροπής.Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το πως άνοιξε πάντως το peugeuot από ρεπριζ,δεν πρόλαβω να δω μούτρα μήπως είχε και κανένα i/c ο τύπος και εκτός από φπε έπαιζε και κανένας σαλίγκαρος κάτω από το καπώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το πως άνοιξε πάντως το peugeuot από ρεπριζ,δεν πρόλαβω να δω μούτρα μήπως είχε και κανένα i/c ο τύπος και εκτός από φπε έπαιζε και κανένας σαλίγκαρος κάτω από το καπώ.

Καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις; Συμφωνα με τα δεδομενα που παρεθεσες το pug ειχε 2α και 4Κ στροφες τουλαχιστον..

Επειδη εχει τουρμπο και 30 κιλα ροπης δηλαδη το fr, τι σημαινει; Οτι μπορει να παταει με οποια ταχυτητα εχει; Ιδια σχεση ειναι η 4η με τη 2α, τα γραναζια δηλαδη; Και λιγο σου εφυγε θα ελεγα εγω αν δηλωσε τοσα αλογα και με αυτα τα δεδομενα που πατησατε ως τα 145χλμ....

Link to comment
Share on other sites

Είναι πουπουλα για αυτο φεύγουν έτσι

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αμα ήμουν 500 kg κάτω στον τόνο πως θα πήγαινε άραγε??? 8)

Καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις; Συμφωνα με τα δεδομενα που παρεθεσες το pug ειχε 2α και 4Κ στροφες τουλαχιστον..

Επειδη εχει τουρμπο και 30 κιλα ροπης δηλαδη το fr, τι σημαινει; Οτι μπορει να παταει με οποια ταχυτητα εχει; Ιδια σχεση ειναι η 4η με τη 2α, τα γραναζια δηλαδη; Και λιγο σου εφυγε θα ελεγα εγω αν δηλωσε τοσα αλογα και με αυτα τα δεδομενα που πατησατε ως τα 145χλμ....

Αμα με φύγει τέτοιος κουβάς θα κάνω χαρακίρι............ :crazy:

Link to comment
Share on other sites

τι μαχαιρι θελεις???σε βλεπω ανετα....τελευταια επιθυμια???

Δεν πατάω με τέτοια αμάξια είναι επικίνδυνα..

Για μένα ο μάγκας φαίνεται στην εθνική..... 8)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πατάω με τέτοια αμάξια είναι επικίνδυνα..

Για μένα ο μάγκας φαίνεται στην εθνική..... 8)

+1000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.