Jump to content
playmaker

Golf Gt Twincooler

Recommended Posts

πιστευεται οτι σε ανεβασμενο....το forge i.c και το οεμ αποδιδει καλυτερα απο το s3 χωρις lag κατα πολυ Ποσους βαθμους?

s3 και forge χωρανε θα χει lag σιγουρα?....η γνωμη σας ειναι σημαντικη!αν παρω το forge να το βαλω με s3 η με οεμ?....ξερει καποιος που μπορω να παω ωστε να μου το τοποθετησουν σωστα...

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Κ03 τοτε βαλε μονο του S3.Αν εχεις Κ04 βαλε FORGE K S3 μαζι για μεγιστα αποτελεσματα. αλλιως κ του s3 μονο να αφησεις καλα ειναι...

υπαρχουν βεβαια κι αλλες εταιριες που βγαζουν ic για τ αμαξι σου οπως ειναι η apr k η garrett. τελος μη ξεχνας κ το water injection, ως μια φτηνη αλλα δοκιμασμενη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Κ03 τοτε βαλε μονο του S3.Αν εχεις Κ04 βαλε FORGE K S3 μαζι για μεγιστα αποτελεσματα. αλλιως κ του s3 μονο να αφησεις καλα ειναι...

υπαρχουν βεβαια κι αλλες εταιριες που βγαζουν ic για τ αμαξι σου οπως ειναι η apr k η garrett. τελος μη ξεχνας κ το water injection, ως μια φτηνη αλλα δοκιμασμενη επιλογη

εχω κ03 εχω δοκιμασει φιλου με s3 και εχω ρωτησει και αυτον.Και δεν με ικανοποιει...θελω κατι παραπανω...

και το ερωτημα ειναι twincooler με το κανονικο η twincooler Με του s3?(το δευτερο μπορει να χει αρνητικα αποτελεσματα?)

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ θα εχεις τουρμπολαγκ κ πιστεψε με αυτο σιγουρα δε θα σε ικανοποιει...

το μαμα ομως με το twin της forge Που ειναι ειδικα σχεδιασμενο για gt?θα χει lag?

Link to comment
Share on other sites

Πώς κατάλαβες ότι δε σε ικανοποιεί του s3? To εργοστασιακό των tsi, gt, gti, ed30 είναι ήδη πολύ καλό, ειδικά για τα gt tsi.

εχω υψηλες πιεσεις δεν ειναι μαμα ψαχνω κατι που να αντεχει και σε μεγαλα ταξιδια το ειδαμε και με το φιλο μου μετα απο ταξιδι 5 ωρων αλλα και στη πολυ μετα απο πολλα ανοιγματα...θα χω Lag με μαμα και forge?η με s3 και forge?αυτο με νοιαζει.....και αν εχει...δηλαδη αντι για s3 να δωσω κατι παραπανω να βαλω το forge με προυποθεση να μην εχει lag....

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά όσο αυξάνεις το μήκος της διαδρομής που έχει να διανύσει ο προς καύση αέρας τόσο αυξάνεται η υστέρηση, αλλά νομίζω ότι ένα s3 ic σε καλύπτει και κανείς δεν έχει παραπονεθεί για υστέρηση. Για forge δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά όσο αυξάνεις το μήκος της διαδρομής που έχει να διανύσει ο προς καύση αέρας τόσο αυξάνεται η υστέρηση, αλλά νομίζω ότι ένα s3 ic σε καλύπτει και κανείς δεν έχει παραπονεθεί για υστέρηση. Για forge δεν ξέρω...

αυτο ρε φιλε μιας και θα τα δωσω τα λεφτα αν δωσω λιγα παραπανω για το forge.θα χω κατι αρνητικο?

http://www.forgemotorsport.co.uk/content.a...oduct=FMINT14TS

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα καλα πριν καποιον βελτιωτη...Αποψη μου ειναι οτι θα εχεις χαμηλωτερες θερμοκρασιες αλλα θα εχεις και επαναλαμβανομενο Lag πολυ εκνευριστικο....

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα καλα πριν καποιον βελτιωτη...Αποψη μου ειναι οτι θα εχεις χαμηλωτερες θερμοκρασιες αλλα θα εχεις και επαναλαμβανομενο Lag πολυ εκνευριστικο....

αφου η forge λεει no lag...και ακομα τοση τεραστια διαφορα εχει του s3 απο το μαμα και forge?

ασ βοηθησει καποιος στο θεμα Lag...

Link to comment
Share on other sites

Ο όγκος του έξτρα intercooler και των απαραίτητων πρόσθετων σωληνώσεων είναι σημαντικός και πιστεύω θα κάνει αισθητή διαφορά στο lag.

Από την άλλη αν η βελτίωση είναι προχωρημένη και οι πιέσεις μεγάλες, αυτό είναι αναγκαίο κακό.

Link to comment
Share on other sites

Ο όγκος του έξτρα intercooler και των απαραίτητων πρόσθετων σωληνώσεων είναι σημαντικός και πιστεύω θα κάνει αισθητή διαφορά στο lag.

Από την άλλη αν η βελτίωση είναι προχωρημένη και οι πιέσεις μεγάλες, αυτό είναι αναγκαίο κακό.

dηλαδη και μεγαλες να ναι οι πιεσεις θα χει Lag?τοτε η forge ρε παιδια λεει ουτε στο μαμα δεν εχει lag!τοσο παραμυθαδες?πως μπορω να δω αν εχει lag Πριν το βαλω?:S

Link to comment
Share on other sites

dηλαδη και μεγαλες να ναι οι πιεσεις θα χει Lag?τοτε η forge ρε παιδια λεει ουτε στο μαμα δεν εχει lag!τοσο παραμυθαδες?πως μπορω να δω αν εχει lag Πριν το βαλω?:S

Mια δοκιμη θα σε πεισει... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mια δοκιμη θα σε πεισει... ;)

πλακα πλακα γινεται?μονο εναν εχω δει σενα xenon site Που το χει αφορασει αλλα εδω και 1 μηνα δεν το χει βαλει ακομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα γινεται?μονο εναν εχω δει σενα xenon site Που το χει αφορασει αλλα εδω και 1 μηνα δεν το χει βαλει ακομα!!!!

Kαλυτερα να πας σε δοκιμασμενα πραγματα...να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο και το αμαξι σου να δουλευει σωστα!Φαντασου να δωσεις τοσα λευτα και να εχεις lag...Τσαμπα λευτα και ξενερα...

Link to comment
Share on other sites

Μαυτον φοραμε ιδια εξατμιση!εγω +προγραμμα...δες εχει παραγγειλει το ic εχει και Photo...Ποτε θα αξιωθει να το βαλει?μηπως το βαλε και δεν λεει τιποτα γιατι αποδειχτηκε....

http://www.golfmk5.com/forums/showthread.p...4777&page=3

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.