Jump to content
giannispolo

Λαστιχα Για Passat

Recommended Posts

Μεγειές!!!Εύχομαι και στο βρεγμένο να έχουν την ίδια καλή συμπεριφορά και σε βάθος χρόνου να παραμείνουν αντάξια των προσδοκιών σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα μόλις έβαλα στο Passat 1.6FSI Hankook Ventus Prime2 σε διάσταση 215/55/16 σε V δείκτη και στο πρώτο ταξίδι έμεινα ευχαριστημένος.Η αλλαγή έγινε Λάρισα και κόστισαν 450 ευρώ από τα 600 που ήθελαν για τα Continental. Κανένας θόρυβος, πολύ καλή πρόσφυση, καλά κρατήματα σε στροφές τώρα περιμένω να δω συμπεριφορά και σε βρεγμένο.Πρίν φορούσα Continental και έμεινα πολύ ευχαριστημένος τόσο σε στεγνό όσο και σε βρεγμένο οδόστρωμα.Προς το παρών και με το Hankook είμαι το ίδιο ευχαριστημένος στο στεγνό.

Και η σελίδα με τα εν λόγω ελαστικά

http://www.hankookti...0f99a9293447b19

Καλοφορετα κ καλα χλμ..Σε ποιο μαγαζι στη Λαρισα εβαλες τα λαστιχα?

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος..Πηγα κ εγω πριν 2 βδομαδες απο το μαγαζι του κ μου προτεινε κ εμενα τα hankook...Για να σιγουρευτεις ομως για τα λαστιχα,πρεπει να τα δεις κ στα πολλα χλμ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έχεις απόλυτο δίκιο θα δείξει και επειδή σε όσα έψαξα και διάβασα δεν βρήκα κανένα αρνητικό σχόλιο και αφού ρώτησα και κάποιους γνωστούς που κάνουν αρκετά χιλιόμετρα , πήρα την απόφαση και το έβαλα. Είναι ένα καινούριο ελαστικό ο τύπος αυτός. Σήμερα είμαι Λαμία και βρέχει εδώ το αμάξι πάει τρένο δεν γλιστράει. πιάνει καλά αλλά είναι καινούριο ακόμη το λάστιχο θα δούμε ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Τα Toyo TEO plus βγαίνουν σε 225/45/17 ρε παιδιά , ξέρει κανείς ?

Απ' ότι είδα έχει πολύ καλές κριτικές στο :

http://www.tyrerevie...yo/TEO-plus.htm

Η χάραξη στο πέλμα δεν με προδιαθέτει για κάτι εξαιρετικό

Είναι μια κλασική αντισυμμετρική χάραξη, που εφαρμόζεται συνήθως στα μικρών διαστάσεων λάστιχα

Μου προξενεί μεγάλη εντύπωση

το γεγονός ότι τα έχεις δει σε 17άρια :db:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και επανέρχομαι με σιγουριά πια για ότι έγραψα πιο πάνω

Στο παρακάτω link της toyo, αναφέρονται οι διαστάσεις στις οποίες βγαίνει το TEO plus

http://www.toyotire....ttern/toyo-teo+

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δυστηχώς δεν βλεπω φωςστο ποστ με τις προσφορες :nea:,

δεν το παιρνουν σοβαρα και μετα αυτοι :fool:

Καπου ειχα διαβάσει για τα Regal RD3100 που ειχες προτείνει σε καποιο αλλο φιλο , και μαλιστα απ΄οτι ειπες τα φορανε και οι ταξιτζηδες ....

επειδη δεν απεχω και πολύ απ΄αυτους (~ 35.000Κμ κατα μεσο ορο / ετος) το σκεφτομαι σοβαρα , ισχύει η τιμη των 300 ευρώπουλων φορεμενων ?

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δυστηχώς δεν βλεπω φωςστο ποστ με τις προσφορες :nea:,

δεν το παιρνουν σοβαρα και μετα αυτοι :fool:

Καπου ειχα διαβάσει για τα Regal RD3100 που ειχες προτείνει σε καποιο αλλο φιλο , και μαλιστα απ΄οτι ειπες τα φορανε και οι ταξιτζηδες ....

επειδη δεν απεχω και πολύ απ΄αυτους (~ 35.000Κμ κατα μεσο ορο / ετος) το σκεφτομαι σοβαρα , ισχύει η τιμη των 300 ευρώπουλων φορεμενων ?

Καλημέρα

Ισχύουν τα 300 και τα έχω στο μαγαζί

Πέρνα να τα βάλουμε, να ξεπαγώσουν και τα χέρια απ' το ψοφόκρυο :give_rose:

Με τα χιλιόμετρα που κάνεις, ΕΓΓΥΩΜΑΙ ότι δεν θα το μετανοιώσεις =@

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ισχύουν τα 300 και τα έχω στο μαγαζί

Πέρνα να τα βάλουμε, να ξεπαγώσουν και τα χέρια απ' το ψοφόκρυο :give_rose:

Με τα χιλιόμετρα που κάνεις, ΕΓΓΥΩΜΑΙ ότι δεν θα το μετανοιώσεις =@

οκ μολις "με φερει" προς τα μερη σου θα :phone: και θα τα πουμε (τωρα γυρναω γουδι - λαϊκο ) ..

ααααααα εχουμε και κατι να κανουμε εμεις Βαγγο , και επειδη οπως ειπες γερνας και ξεχνας :unknw: θα σου θυμησω εγω που ειμαι ακομα :baby: , κοιτα λοιπον εδω :

http://www.vwclub.gr...pic=48335&st=60

στα #69 - #72 - #73 και θα θυμηθεις :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, εγώ είμαι διαθέσιμος και είμαι μέσα :crazy:

α ρε Βαγγελη ..... καινουργια παντως τα αλλαζω !!!!!!!!!! :nea: , με μολις 74000Κμ !!!!!!!!!!!!!

τωρα που τα εκανα σλικ και εχω γαμω τα κρατηματα να τα πεταξω ? , κριμα , ασε που τωρα που εχουν βγει και κατι τριχουλες (ξερεις νομμιζω "λινα" τα λενε) τα χτενιζω κιολας ....... κριμα 8P

ααααααααα και να ξερεις , θα τα ΠΑΡΩ , οοοοοοχι :no: φιλε ΔΕΝ θα στα αφησω στο μαγαζι ,

εγω ειμαι :devil: και ξερω , τετοια κελεπουρια εσεις δεν τα αφηνετε να πανε χαμενα !!!!!!!

:whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

α ρε Βαγγελη ..... καινουργια παντως τα αλλαζω !!!!!!!!!! :nea: , με μολις 74000Κμ !!!!!!!!!!!!!

τωρα που τα εκανα σλικ και εχω γαμω τα κρατηματα να τα πεταξω ? , κριμα , ασε που τωρα που εχουν βγει και κατι τριχουλες (ξερεις νομμιζω "λινα" τα λενε) τα χτενιζω κιολας ....... κριμα 8P

ααααααααα και να ξερεις , θα τα ΠΑΡΩ , οοοοοοχι :no: φιλε ΔΕΝ θα στα αφησω στο μαγαζι ,

εγω ειμαι :devil: και ξερω , τετοια κελεπουρια εσεις δεν τα αφηνετε να πανε χαμενα !!!!!!!

:whistling: :whistling:

Άμα είναι να σου κόψω ένα 20άρικο να τα κρατήσω :crazy::db:

Αφού είναι κελεπούρια, να μην πάνε χαμένα

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να σου κόψω ένα 20άρικο να τα κρατήσω :crazy::db:

Αφού είναι κελεπούρια, να μην πάνε χαμένα

τσ... τσ... τσ... τι ειστε εσεις οι εμποροι !! :mad:

ακουστε ρε παιδια , μονο 20€ τετοια λαστιχα ?? :startle: με ουτε 75.000Κμ ??

και μετα τα πουλατε κανα 150αρι !!! ..........αμ ετσι τα κανετε τα λεφτα :money:

καταλαβατε τωρα πως βγαινουν τα λεφτα και τααααααα Passat !! φιλοι μου ,

ασε που αν τα παει σε πιστα τα αρπαξανε στην διπλασια τιμη ....... :crazy: :crazy: :crazy::fool: :fool: :fool:

Λοιπον για να τελειωνουμε , με κανα 100ρικο ισως το σκεφτω 8) , δεν ξερω θα δω , δεεεν θα σε παρακαλέσω κιόλας ..... !!! 8)

Ενω εμεις οι ηλεκτρολογοι ...... :angel: :angel: :angel::give_rose: :give_rose: :give_rose: και βααααλε !!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι, το Passat το αγόρασα πριν ανοίξω το μαγαζί, σε άλλες εποχές

Αν ψιλιαζόμουνα σε τι ακριβώς θα έμπλεκα, ανοίγοντας το μαγαζί,

σιγά που θα το έπαιρνα

Με το PEUGEOT 205 του '92 θα έμενα

Ούτως ή άλλως παρκαρισμένο μόνιμα είναι στο γκαράζ

Μάϊος 2006 - Φεβρουάριος 2012 με 22000 χιλιόμετρα

Τώρα, το παντρεύτηκα

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι, το Passat το αγόρασα πριν ανοίξω το μαγαζί, σε άλλες εποχές

Αν ψιλιαζόμουνα σε τι ακριβώς θα έμπλεκα, ανοίγοντας το μαγαζί,

σιγά που θα το έπαιρνα

Με το PEUGEOT 205 του '92 θα έμενα

Ούτως ή άλλως παρκαρισμένο μόνιμα είναι στο γκαράζ

Μάϊος 2006 - Φεβρουάριος 2012 με 22000 χιλιόμετρα

Τώρα, το παντρεύτηκα

εεεεεεεεεε ........... ρε Βαγγελη για :lolu: τα ειπα , δεν πιστευω να τα πηρες σοβαρά !!!!!!!

λεμε και καμια μ..........κια να περναει η ωρα !!!!!!

ααα ........... αντε να ζησετε και καλους απογόνους .

Μην στεναχωριέσαι και οι περισσότεροι εδώ , ειδικά όσοι ειναι με παιδια, τους ιδιους γάμους κάναμε !! :db: (συμπεριλαμβανομένου του ομιλούντως)

22000 σε εξι χρόνια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εσύ αδερφε πιο πολυ ωρα περνας εδω στο club παρα στο αυτοκίνητο !!!

Οσο για το 100αρικο σκεψου το , θα κονομησεις σου λεω , θα τα χασεις και θα :cray: !!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, περνάω στο μαγαζί καθημερινά 18 ώρες,

οπότε εν δυνάμει τις ίδιες περνάω και στο club :crazy:

Μπαινοβγαίνοντας :drinks:

Έχω και κρεβατάκι για να :lazy:

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, περνάω στο μαγαζί καθημερινά 18 ώρες, οπότε εν δυνάμει τις ίδιες περνάω και στο club :crazy: Μπαινοβγαίνοντας :drinks: Έχω και κρεβατάκι για να :lazy:

by the way , για να γυρισουμε και στο θεμα μας ( "περασε η ωρα" .......... :lol: )

αυτα τα regal ειναι καθολου της προκοπης ?

Δεν λεω να εχουν την αποδοση των assymetric 2 , αλλα τουλαχιστον φρεναρουν αξιοπρεπως ρε παιδι μου ή φρεναρεις εδω και σταματας στον Βολο ?? (επιδη τα εχεις δουλεψει γι αυτο ρωταω) γιατι απο τιμη "δεν υπαρχουν" ....

Ta Barum Bravuris 2 τι λενε , και αυτα σκεφτομουν στην κατηγορια αυτη , απο τιμη τα εχεις ?

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δω τι άλλο θα ζητήσεις :acute:

Όλα τα έχω :drinks:

Μου 'χεις βγάλει την ψυχή βρε :crazy:

Τα Bravuris 2 450 ευρά

ε σιγά ρε παιδί , οχι και την ψυχηηηηηηηηη... με ουτε εικοσι γραμματα ολα κι ολα που εγραψες .... :acute:(τα υπολοιπα δεν μετρανε :laugh: )

δημοσια τα λεμε , ισως κιαλλοι να ψαχνονται και να λυνονται αποριες , μην το παιρνεις κατακαρδα

τοσα χρονια φιλιας :friends: αλωστε ..... !!

Link to comment
Share on other sites

ε σιγά ρε παιδί , οχι και την ψυχηηηηηηηηη... με ουτε εικοσι γραμματα ολα κι ολα που εγραψες .... :acute:(τα υπολοιπα δεν μετρανε :laugh: )

δημοσια τα λεμε , ισως κιαλλοι να ψαχνονται και να λυνονται αποριες , μην το παιρνεις κατακαρδα

τοσα χρονια φιλιας :friends: αλωστε ..... !!

Άσε που λίγο πιο πάνω, έσπρωχνες με το "ματσούκι" :give_rose:

Και εις διπλούν μάλιστα :crazy:

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Άσε που λίγο πιο πάνω, έσπρωχνες με το "ματσούκι" :give_rose:

Και εις διπλούν μάλιστα :crazy:

:search: :search: :search:

Βαγγελη ??????

:poke: :poke:

εμ , μου ειπες και για κρεβατι και νομμιζα οτι σε πειρε ο υπνος .... :lazy:

:laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.