Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS

ΜΠΕΚ ΓΙΑ Agu 20v

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΕΚ ΣΕ AGU 20V.ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ?ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ.ΚΟ3 ΦΟΡΑΕΙ.ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΚΟΜΠΛΕ ΕΠΑΝΩ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΗ .Η ΚΟ3S Η ΚΟ4.

Link to comment
Share on other sites

Aν δν βαλεις προγραμμα και βαλεις αλλα μπεκ δν θα δουλευει σωστα το αμαξι λογω του οτι θα δουλευει το πιο πιθανο πιο πλουσιο....Αν βαλεις προγραμμα βαλε απο S3 380cc..

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ S3 ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΚΙ.ΑΠΟ RS2 ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ ΚΑΙ ΑΠΟ PUNTO GT.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ S3 ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΚΙ.ΑΠΟ RS2 ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΟΜΠΛΕ ΚΑΙ ΑΠΟ PUNTO GT.

Ναι οντως θελουν κατι σαν ανταπτορακι...του S3 ειναι λιγο πιο μακρια σε μεγεθος απο τα μαμα μπεκ που φορας!Πολλοι εχουν βαλει μια ροδελα ενδιαμεσα απο μπεκ και καθονται κουτι!Κατα ποσο ειναι ασφαλες αυτο δν το γνωριζω...Απο RS2 και punto GT ναι μπαινουν κομπλε απλα δν βρισκεις ευκολα μεταχειρισμενα!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

βάλε από s3 - leon cupra R

μαζί με αντάπτορα. Εύκολα βρίσκεις.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΕΚ ΣΕ AGU 20V.ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ?ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ.ΚΟ3 ΦΟΡΑΕΙ.ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΚΟΜΠΛΕ ΕΠΑΝΩ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΗ .Η ΚΟ3S Η ΚΟ4.

====

Βάλε 440άρια πράσινα Bosch. Μπαίνουν όπως είναι χωρίς αντάπτορες κλπ.

Καινούργια έχουν λιγότερο από 200 ευρώ (150?) η 4άδα...

Επίσης, αν του βάλεις και ένα μεγάλο μαφόκουτο από VR6/S3 - θα την βγάλεις και χωρίς την διόρθωση στο εργοστασιακό πρόγραμμα, θα μπορείς να το κυκλοφοράς μέχρι να βάλεις καλή τουρμπίνα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΙ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΕΚ ΠΟΥ ΛΕΣ?ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΑΦ ΑΠΟ VR6?

====

Από κάτι φόρντ αμερικάνικα.

Από e-bay τα παίρνεις.

Μπαίνει-δεν μπαίνει ... πρέπει να κάνεις πατέντα για να μπει.

Αλλιώς δεν θα δουλέψει με τα μεγάλα μπεκ και θα χρειαστεί να πας στον Αδριανάκι να σου κατεβάσει τα καύσιμα...

Που το'φτιαξες το εργαλείο, στον Φάνη;

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε γιατι εδω λενε οτι τα 440 δεν δουλευουν με 20βτ??????

http://kmdtuning.com/index.php?_a=viewProd...;productId=1640

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε γιατι εδω λενε οτι τα 440 δεν δουλευουν με 20βτ??????

http://kmdtuning.com/index.php?_a=viewProd...;productId=1640

====

Εγώ να πω;

Τους ίδιους γιατί δεν ρωτάτε; :D

Εγώ προσωπικά δεν είχα προβλήματα με 20βτ και 440άρια. Σίγουρα υπάρχουν και τα τζένεσις με πολλαπλές δέσμες και πιο σωστές γωνίες ξεκασμού για τα 20βτ καπάκια, αλλά και το κόστος διαφορετικό και το αποτέλεσμα όχι και τόσο αξιοσιμείωτο... όποιος βελτιωτής για να καλιμπράρει μπεκ το κάνει όπως ακριβώς λέει το εργοστάσιο και όχι κατεβάζωντας χαζά όλον τον χάρτη διόρθωσης μπεκ κατα ΧΧ% - δεν θα έχει πρόβλημα. Οι υπόλοιποι θα είναι άξιοι της μοίρας τους.

Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

Σκοπευω να αλαξω μπεκ ετσι για συντηρηση!

Αξιζει να βαλω μεγαλυτερα θα δω κανα αλογο παραπανω-διαφορα.?

Η να βαλω τα ιδια.?

Ειμαι ηλεκτρογκαζος με προγραμμα.

...εχει κανενας να προτηνει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.