Jump to content
vwwv74

Nεος κινητηρας Vw Golf 6

Recommended Posts

Πολυ καλος ο 1.8 tsi το έχει στο leon ο κομπαρος μου αλλα σχετικα υψηλη καταναλωση, του καιει μεσο όσο 12-13 λιτρα /100..

Πιστευω ότι όντως είναι διαμαντι ο κινητηρας, εδω και χρόνια! και πολυ πιο αξιοπιστος από τον 1.4 με τα 160...

Εγω παλι γιατι εχω ακουσει για σπασμενους 1800αρηδες σε Leon?

Ραδιο αρβυλα δεν ξερω αλλα ηταν απο VAG φορουμ.

Παντως επειδη ειχε ο αδερφος μου ενα απο τα πρωτα, πηγαινε σφαιρα, αν και αρπαζε απο τις 2000 και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα για οσους η αγορα αυτοκινητου εξαρταται απο το κατα ποσο βελτιωνεται ο κινητηρας δεν εχω να πω κατι.

Επισης προκειμενου να υποστηριξουμε αυτο που αγορασαμε το να κανουμε μια διαφορα στην καταναλωση 0,8l/100χλμ θεμα ολοκληρο προκειμενου να απορριψουμε τον 1,8 μου θυμιζει τις μιζερες νεοελληνικες συζητησεις για τον καφε που βρηκαμε στην ταδε καφετερια 20 λεπτα φθηνοτερο απο την αλλη καφετερια.

Και δεν βλεπω και κανενα να μιλαει για την αποδεδειγμενη αξιοπιστια του 1,8 απεναντι στην yet to be seen του 1,4

Link to comment
Share on other sites

Και δεν βλεπω και κανενα να μιλαει για την αποδεδειγμενη αξιοπιστια του 1,8 απεναντι στην yet to be seen του 1,4

Δεν νομίζω ότι ο 1.8tfsi (που δεν έχει και πολύ σχέση με τον 1.8 20VT) έχει κάποια αποδεδειγμένη αξιοπιστία σε σχέση με τον 1.4tsi μια και αφενός κυκλοφόρησαν την ίδια περίοδο περίπου, αφετέρου ενδέχεται να υπήρξε ένα θεματάκι σε κάποια leon και αντλίες υψηλής σύμφωνα με το φορουμ τους.

Αν δεν δούμε επίσημη ανακοίνωση και τιμοκατάλογο μάλλον δεν μπορούμε να πούμε και πολλά (χμμμ πόσο άραγε να είναι η διαφορά για να δώσω πίσω το 1,4 και να μου δώσουν ένα 1.8? ;) )

Link to comment
Share on other sites

Guest basilis81

φιλε eliasj τι να την κανεις την παραπανω τελικη?Παραλιγο να σκοτωθεις στο βιντεο απο το φρεναρισμα.Να 'ναι καλα το ESP...Φιλικα παντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τσακώνεστε? Όσοι θέλατε τον 1.8 γιατί δεν πέρνατε το Α3 ή το LEON για να καλύψετε τις απαιτήσεις σας?

Στο κάτω κάτω όταν παραγγείλατε είχατε την επιλογη.....

Από εκεί και πέρα ο 1,4 160 δεν είναι και τόσο αναιμικός όσο το παρουσιάζετε.

Και τέλος δεν ψηφίστικε ο 1.8 t(f)si κινητήρας της χρονιάς, αν αυτό λέει κάτι......

(πάντα φιλικά, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τσακώνεστε? Όσοι θέλατε τον 1.8 γιατί δεν πέρνατε το Α3 ή το LEON για να καλύψετε τις απαιτήσεις σας?

Στο κάτω κάτω όταν παραγγείλατε είχατε την επιλογη.....

Από εκεί και πέρα ο 1,4 160 δεν είναι και τόσο αναιμικός όσο το παρουσιάζετε.

Και τέλος δεν ψηφίστικε ο 1.8 t(f)si κινητήρας της χρονιάς, αν αυτό λέει κάτι......

(πάντα φιλικά, χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον)

Ήμαρτον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σιγά τις διαφορές 1,4 με 1,8 με 160 άλογα!

Να γινόταν κουβέντα για τον 2λιτρο με τα 211 άλογα να είχε νόημα!! όχι ότι έχει διαφορές το 1,4 με το 1,8!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.