Jump to content
kostas@aprgreece

Apr Motorsports

Recommended Posts

Κώστα καλησπέρα ! 'Εχω ένα golf GTI VI και θα ήθελα αν μπορείς να μου γράψεις τις τιμές που δίνει η APR για επαναπρογραματισμό εγκεφάλου πρώτου σταδίου. Ιπποδύναμη, ροπή και κατά πόσο μπορώ να κάνω εναλλαγή με το εργοστασιακό από το cruise control. Το οποίο θα πρέπει να το τοποθετήσω γιατι δεν το έχω. Μπορώ να το τοποθετήσω στην APR? Επίσης τι εγγύηση δίνει η APR για το πρόγραμμα ?

Ευχαρίστω πολύ,

Βασίλης

Και εγώ θέλω να το μάθω αυτό...στην επίσημη σελίδα δίνουνε 254 (98 RON) και 273 με (104 RON ???)...για τις θερμοκρασίες και τα καύσιμα που έχουμε εδώ προτείνεται αυτό της 100αρας ή θα πάρουμε τπτ στο χέρι;Ρωτάω γιατί τα 254 είναι πολύ κάτω του ανταγωνισμού (βλ. REVO 270+, MTM 270+ Κλπ)

Επίσης το πρόγραμμα είναι ανιχνεύσιμο από σκανάρισμα;Τι παίζει με εγγυήση κλπ;

Πάντως πολύ ενδιαφέροντα τα "προνόμια" που σου δίνει η APR με το cruise control και τα περιφεριακά που διαθέτει αν θες μετά να πας λίγο παραπέρα χωρίς να ψάχνεις ποια εξάτμιση κάθετε σωστά με ποια εισαγωγή κλπ χωρίς προβλήματα...

Αν μπορεί κάποιος από την εταιρεία να μας πει και κοστολόγιο για επαναπρογραμματισμό + τις εναλλαγές προγραμμάτων από το cruise control!!

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Ωπ πολλες ερωτήσεις,

Για τους φίλους με τα VI GTI

Το πρόγραμμα κοστίζει 800 ευρώ με όλες τις επιλογές προγραμμάτων μέσα από το cruise control

Διαλέγετε 3 από

Stock

95 ron

98 ron

104 ron

Valet

+την επιλογή του αντικλεπτικού οπου και καποιος να σας πάρει τα κλειδιά δεν μπορει να κινήσει το όχημα.

Οσον αφορά την race επιλογή δεν συστήνεται για παρατεταμένη χρήση στο ταξίδι και προτείνεται η χρήση καποιου βελτιωτικού για την καλύτερη απόδοση. Ομως αυτοκίνητα που την χρησιμοποιούν και μόνιμα δεν έχουν κανένα προβλημα. Η εναλλαγή των προγραμμάτων γίνεται τόσο γρήγορα που μπορει καποιος να τα αλλαξει ακόμη και στον χρόνο ενος φαναριού εφοσον έχει εξοικειωθεί με το σύστημα.

Το πρόγραμμα δεν ανιχνεύεται από την αντιπροσωπεία και επίσης δεν δημιουργεί κανένα προβλημα σε περίπτωση αναβάθμισης από το εργοστασιο.

Ολες οι αναβαθμίσεις για επιπλέον harware ειναι δωρεάν (εξάτμιση, τρόμπες, κλπ) καθως και ο επαναπρογραμματισμός μετά από αναβάθμιση στην αντιπροσωπεία.

Βιντεο με την εναλλαγή προγραμμάτων

το cruise control καλύτερα να το τοποθετήσεις στην αντιπροσωπεία αλλα ψαξτο λίγο με την τιμή.

Για το stage IV θα είναι στα 450 άλογα μοτέρ περίπου.

Το Stage IV δοκιμάζεται σε Ελληνικό αυτοκίνητο εδω και ένα χρόνο περίπου

και συγκεκριμένα στο SKODA OCTAVIA 5 RS που παρουσιάστηκε στο POWER Mag

Skoda Power

Το αυτοκίνητο έχει κάνει πάνω από 50,000χλμ χωρις κανένα πρόβλημα εκτος από την φθορα του δισκου η οποία σε ένα τετοιο αυτοκίνητο έρχεται πολύ πιο γρήγορα.

Επίσης σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει και στους Ελληνικούς δρόμους το πρώτο GOLF VI stage III με 370 άλογα και αναμένεται μόλις λυθεί το θέμα με την τροφοδοσια και το Stage IV πολύ σύντομα

Ορίστε και ένα βίντεο από την τοποθέτηση του κιτ σε dealer της APR στο εξωτερικό.

Θα χαρώ να σας δω και στο Group του Facebook "APR Tuned Greece" όπου ανεβάζουμε συνέχεια βιντεο και νέα.

Edited by kostas@aprgreece
Link to comment
Share on other sites

Απλα με μια λεξη Γ.....ΛΑ αν και εγω εχω ενα 6 tsi 122 και ειμαι σχετικα ευχαριστημενος ποσο μαλλον με τετοια αλογα απο πισω.........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.