Jump to content
capros

Τρομπα Βενζινης 6n

Recommended Posts

Οταν το ειχα παρει το 2001 (απο μαντρα) μεσα σε μια βδομαδα εσκασε ζημια η τρομπα βενζινης με κυρια παρουσια τον γνωστο και ενοχλητικο ηχο.

Δεν με αφησε στην μεση του δρομου φυσικα,αλλα την επομενη μερα το πηγα πισω απο εκει που το πηρα και μου την αντικατεστησαν χωρις δευτερη κουβεντα και φυσικα διχως να επιβαρυνθω οικονομικα.

Δεν γνωριζω ποσο ειχε κοστισει τοτε,γιατι δεν με ενδιεφερε και στο κατω κατω,αλλα νομιζω πως αυτη την φορα με ενδιαφερει γιατι σαν να την ακουω να σφυριζει ελαφρα.Ισως ειναι και η ιδεα μου (αν και δεν νομιζω).

Πως μπορω να σιγουρευτω αν ειναι στα προεορτια της βλαβης? Αν ειναι,επισκευαζεται? Υπαρχει καποιο "κιτακι" ανταλλακτικων μηπως? Αν οχι,ποσο κοστιζει να την αγορασω και να την τοποθετησω μονος μου?

Απο οτι ειδα ειναι ευκολο.Που μπορω να την βρω? Να παρω γνησια? Υπαρχει ιμιτασιον σε καλη ποιοτητα?

Οποιος ξερει για το συγκεκριμενο ανταλλακτικο,ας απαντησει,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τυχει σε κανεναν προσφατα κατι τετοιο να μαθω ποσο παιζει (τιμη εννοω) η τρομπα ???

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τυχει σε κανεναν προσφατα κατι τετοιο να μαθω ποσο παιζει (τιμη εννοω) η τρομπα ???

φιλαράκι εμενα με είχε αφήσει από τρόμπα πριν κάνα μηνα. εμενα με άφησε απευθείας τίποτα προειδοποιητικό και με άφησε και σε παραλια μακριά από την πολη και έτρεχα και με hellas service μετά..... πικρα ;)

200 euro πήγε η δουλειά 100 η τρόμπα και 100 τα εργατικά (μαζί με τα εργατικά αλλαγής λαδιών-mpouziwn κτλ όμως)

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειχα παρει το 2001 (απο μαντρα) μεσα σε μια βδομαδα εσκασε ζημια η τρομπα βενζινης με κυρια παρουσια τον γνωστο και ενοχλητικο ηχο.

Δεν με αφησε στην μεση του δρομου φυσικα,αλλα την επομενη μερα το πηγα πισω απο εκει που το πηρα και μου την αντικατεστησαν χωρις δευτερη κουβεντα και φυσικα διχως να επιβαρυνθω οικονομικα.

Δεν γνωριζω ποσο ειχε κοστισει τοτε,γιατι δεν με ενδιεφερε και στο κατω κατω,αλλα νομιζω πως αυτη την φορα με ενδιαφερει γιατι σαν να την ακουω να σφυριζει ελαφρα.Ισως ειναι και η ιδεα μου (αν και δεν νομιζω).

Πως μπορω να σιγουρευτω αν ειναι στα προεορτια της βλαβης? Αν ειναι,επισκευαζεται? Υπαρχει καποιο "κιτακι" ανταλλακτικων μηπως? Αν οχι,ποσο κοστιζει να την αγορασω και να την τοποθετησω μονος μου?

Απο οτι ειδα ειναι ευκολο.Που μπορω να την βρω? Να παρω γνησια? Υπαρχει ιμιτασιον σε καλη ποιοτητα?

Οποιος ξερει για το συγκεκριμενο ανταλλακτικο,ας απαντησει,ευχαριστω

Οι τρομπες βενζινης δεν επισκευαζονται... Πεταμα και αλλη...Δεν υπαρχει λογος να παρεις την τρομπα απο την αντιπρωσωπεια, το μονο που πληρωνεις ειναι η συσκευασια ενω εξω μπορεις να βρεις την ιδια τρομπα της ιδιας μαρκας με κανα 100αρι λιγοτερο...Ιμιτασιον τρομπες δεν βαζεις ποτε, ή bosch θα μπει ή walbro. To συγκεκριμενο πολο φοραει bosch

Δυστηχως η τρομπα ειναι υπουλη σε αφηνει χωρις καμια προηδοποιηση... Το μονο που μπορεις να καταλαβεις αν η τρομπα εχει αρχισει και τα παιζει ειναι αν σου κανει κοψιματα το αμαξι και κανει αρκετο θορυβο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.