Jump to content
merlin aris

Κωδικοποιηση κλειδιου

Recommended Posts

Προσφατα εχασα το δευτερο κλειδι και το κλειδακι με τον συναγερμο καθως και τον κωδικο!Πηγα λοιπον στην αντιπ/πεια να ρωτησω τιμες και τα λοιπα και μου ειπαν 240ευρω!Αποφασισα λοιπον αφου συμβουλευτηκα καποιους φιλους να παρω το κλειδι απο e bay και να το παω εκει μονο για κωδικοποιηση αφου το χρεωνουν 100 ευρω και μου ειπαν οτι δεν γινεται και για οτι κλειδι βγαινει πρεπει να εχει κατευθειαν τον κωδικο απο Γερμανια!Αν ξερει κανεις κατι ας μας πει ;) !Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εχασα το δευτερο κλειδι και το κλειδακι με τον συναγερμο καθως και τον κωδικο!Πηγα λοιπον στην αντιπ/πεια να ρωτησω τιμες και τα λοιπα και μου ειπαν 240ευρω!Αποφασισα λοιπον αφου συμβουλευτηκα καποιους φιλους να παρω το κλειδι απο e bay και να το παω εκει μονο για κωδικοποιηση αφου το χρεωνουν 100 ευρω και μου ειπαν οτι δεν γινεται και για οτι κλειδι βγαινει πρεπει να εχει κατευθειαν τον κωδικο απο Γερμανια!Αν ξερει κανεις κατι ας μας πει ;) !Ευχαριστω!!

Μήπως έπρεπε να πας με το νέο κλειδί και να τους έλεγες "Το 2ο κλειδί μου δεν λειτουργεί" και ας κόβανε μόνοι τους το κεφάλι τους να βρουν την άκρη? Πες ότι το άλλαξες μπαταρία και δεν δουλεύει... :)

Δοκίμασε αυτό σε μια άλλη αντιπροσωπεία! :D

Αμάν πάντως ρε Δημήτρη! Όλο σε περιπέτειες είσαι!!! :D ¶ντε να τα πούμε από κοντά την Τετάρτη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έπρεπε να πας με το νέο κλειδί και να τους έλεγες "Το 2ο κλειδί μου δεν λειτουργεί" και ας κόβανε μόνοι τους το κεφάλι τους να βρουν την άκρη? Πες ότι το άλλαξες μπαταρία και δεν δουλεύει... :)

Δοκίμασε αυτό σε μια άλλη αντιπροσωπεία! :D

Αμάν πάντως ρε Δημήτρη! Όλο σε περιπέτειες είσαι!!! :D ¶ντε να τα πούμε από κοντά την Τετάρτη... ;)

Δεν θα το καταλαβουν οταν το βαλουν να το περασουν κωδικο?240 δεν τους δινω με τιποτα ομως τους μπαγλαμαδες γιατι τα εχω παρει!Με τα citroen που μας πουλησανε ρε πο@στη ελεος ολα προβληματικα βγηκαν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το καταλαβουν οταν το βαλουν να το περασουν κωδικο?240 δεν τους δινω με τιποτα ομως τους μπαγλαμαδες γιατι τα εχω παρει!Με τα citroen που μας πουλησανε ρε πο@στη ελεος ολα προβληματικα βγηκαν!

Για να τα πουλάνε στο ebay σημαίνει ότι κωδικοποιούνται.Φυσικά αυτοί δεν θα σου πουν ότι γίνεται.......

Link to comment
Share on other sites

Για να τα πουλάνε στο ebay σημαίνει ότι κωδικοποιούνται.Φυσικά αυτοί δεν θα σου πουν ότι γίνεται.......

Οτι γινεται,γινεται αλλα αν μου πουν οτι εμεις μονο ετσι το κανουμε,τι γινεται μετα?γιατι τους εχω ικανους να μου το πουν!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι χρονολογια κατασκευης ειναι το αμαξι σου;με τοσα που σου ζητουν μπορεις να αλλαξεις immo και κλειδαριες.αν το αμαξι σου ειναι κατασκευης πριν το 2006 τοτε τραβα σε εναν κλειδαρα που φτιαχνει κλειδια immo αυτοκινητων για κωδικοποιησεις immo 1 και immo 2.αν ειναι αργοτερα του 2006 τοτε μαλλον εχεις κωδικοποιηση krypto οποτε μονο αντ/πια θα σου δωσει την λυση.για σιγουρι αομως και εφοσον ουτως ή αλλως δεν εχεις να χασεις τιποτα,παρε το κλειδι σου και δειξτο σε εναν κλειδαρα αυτης της ειδικοτητος.επισης,καπου ειχα διαβασει για κωδικοποιηση κλειδιου σε golf 5 με χρηση vcds σε γνησιο key fob.νομιζω οτι μπορω να βρω τα σχετικα αρθρα/πληροφοριες μηπως και σε βοηθησουν B)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι χρονολογια κατασκευης ειναι το αμαξι σου;με τοσα που σου ζητουν μπορεις να αλλαξεις immo και κλειδαριες.αν το αμαξι σου ειναι κατασκευης πριν το 2006 τοτε τραβα σε εναν κλειδαρα που φτιαχνει κλειδια immo αυτοκινητων για κωδικοποιησεις immo 1 και immo 2.αν ειναι αργοτερα του 2006 τοτε μαλλον εχεις κωδικοποιηση krypto οποτε μονο αντ/πια θα σου δωσει την λυση.για σιγουρι αομως και εφοσον ουτως ή αλλως δεν εχεις να χασεις τιποτα,παρε το κλειδι σου και δειξτο σε εναν κλειδαρα αυτης της ειδικοτητος.επισης,καπου ειχα διαβασει για κωδικοποιηση κλειδιου σε golf 5 με χρηση vcds σε γνησιο key fob.νομιζω οτι μπορω να βρω τα σχετικα αρθρα/πληροφοριες μηπως και σε βοηθησουν ;)

Ευχαριστω πολυ.Το αμαξι ειναι2009 και το κλειδι ειναι τo smart key που εχουν απο το 2007 τα vw νομιζω!

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λίγο δύσκολο να ασχοληθεί κλειδαράς με αυτό το κλειδί... ;);):lol:

31630397-2-300-DT2.gif

Αν μπορεσει κανεις να φερει τον κωδικο απο το δικο του να δουμε αν εχει να κανει με τον αρ πλαισιου του αυτοκινητου οπως ειπε ο Γιαννης!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσει κανεις να φερει τον κωδικο απο το δικο του να δουμε αν εχει να κανει με τον αρ πλαισιου του αυτοκινητου οπως ειπε ο Γιαννης!!

Χμμμ.. Αργά το είπες! Εγώ θα έρθω στην συνάντηση κατευθείαν μετά την δουλειά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Αργά το είπες! Εγώ θα έρθω στην συνάντηση κατευθείαν μετά την δουλειά... :angry2:

Θα το φέρω εγώ Δημήτρη. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το κλειδι σαν look αλλα με την κωδικοποιηση που εχει το τσιπακι του.εφοσον ειναι μοντελο 09 τοτε θα σε απογοητευσω αλλα οτι και να κανεις,οπου και να πας μονο η αντ/πια μπορει να σου βγαλει spare κλειδι!η κωδικοποιηση που εχει δεν μπορει να αντιγραφει απο κανεναν πλην του εργοστασιου.ετοιμασου να υπογραψεις και μερικα χαρτια για την διαδικασια αν τελικα αποφασισεις να βγαλεις κλειδι..

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το κλειδι σαν look αλλα με την κωδικοποιηση που εχει το τσιπακι του.εφοσον ειναι μοντελο 09 τοτε θα σε απογοητευσω αλλα οτι και να κανεις,οπου και να πας μονο η αντ/πια μπορει να σου βγαλει spare κλειδι!η κωδικοποιηση που εχει δεν μπορει να αντιγραφει απο κανεναν πλην του εργοστασιου.ετοιμασου να υπογραψεις και μερικα χαρτια για την διαδικασια αν τελικα αποφασισεις να βγαλεις κλειδι..

Αυτη την εντυπωση εχω και γω!Περαστικα μου!!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είχα πάει προχθές στην ΕΤΕΑ για ένα φίλτρο και σαν να πήρε το μάτι μου ένα πινακιδάκι που έλεγε κωδικοποίηση κλειδιών με 30ευρώ. Κάνε ένα τηλ. και εκεί αν ακόμα ενδιαφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είχα πάει προχθές στην ΕΤΕΑ για ένα φίλτρο και σαν να πήρε το μάτι μου ένα πινακιδάκι που έλεγε κωδικοποίηση κλειδιών με 30ευρώ. Κάνε ένα τηλ. και εκεί αν ακόμα ενδιαφέρεσαι.

Θα τους παρω ναδουμε τι γινετε!ευχαριστω! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

δύσκολο να του το κάνουν και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.