Jump to content
stig

Ένδειξη καμμένης λάμπας

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Σήμερα το πρωί, εμφανίστηκε η ένδειξη ότι κάποια λάμπα είναι καμμένη. Ok λέω. Μόλις σταμάτησα, κατέβηκα να δω ποια λάμπα είχε καεί. Έλα όμως που όλες ήταν εντάξει. Οι μόνες που δεν έλεγξα ήταν της όπισθεν και των φρένων (αν και νομίζω πως για τις πίσω δεν ισχύει η ένδειξη).

Μα καλά, τί φρίκη έφαγε ξαφνικά; Τό 'χει πάθει κανείς;

EDIT: Μόλις βρήκα ένα παρόμοιο θέμα και θα ρίξω μια ματιά εκεί, οπότε το παρόν μπορεί να κλειδωθεί/σβηστεί.

Edited by stig
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σήμερα το πρωί, εμφανίστηκε η ένδειξη ότι κάποια λάμπα είναι καμμένη. Ok λέω. Μόλις σταμάτησα, κατέβηκα να δω ποια λάμπα είχε καεί. Έλα όμως που όλες ήταν εντάξει. Οι μόνες που δεν έλεγξα ήταν της όπισθεν και των φρένων (αν και νομίζω πως για τις πίσω δεν ισχύει η ένδειξη).

Μα καλά, τί φρίκη έφαγε ξαφνικά; Τό 'χει πάθει κανείς;

EDIT: Μόλις βρήκα ένα παρόμοιο θέμα και θα ρίξω μια ματιά εκεί, οπότε το παρόν μπορεί να κλειδωθεί/σβηστεί.

ακριβως το ιδιο προβλημα και στο δικο μου....δειχνει οτι εχει καμμενη λαμπα αλλα ολα δουλευουν αψογα.....το πηγα αντιπροσωπεια και μου ειπαν πως εκαναν κατι στο ντουι

δεν τους πιστευω μονο του εφτιααξε γιατι πριν το παω ειχε να αναψει η ενδειξη καμια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι όταν καεί μία λάμπα, με το που εκκινήσεις, εμφανίζεται στην οθόνη ποια λάμπα είναι καμμένη!

Link to comment
Share on other sites

να παραθεσω και εγω τη δικη μου ιστορια :

ξαφνικα τον περασμενο χειμωνα μου αναψε η ενδειξη για καμενη λαμπα ( μπροστα αριστερα ). βγαινω απο το αμαξι και οντως η λαμπα ηταν καμενη.

την επομενη μερα η λαμπα αναβε κανονικα και ειχε σβησειι η ενδειξη.

μετα το απογευμα της ιδιας μερας παλι προβλημα και μετα την επομενη ολα οκ.

πηγα αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι η λαμπα ειναι ετοιμη να καει.

δεν την αλλαξα και ειπα θα περιμενω μεχρι να καει τελειως.

σημερα μετα απο περιπου 8 μηνες η λαμπα δουλευει ρολοι απο τοτε.

δικη μου εκδοχη για ολα αυτα : μαλλον καποια υγρασια ( σημειωνω οτι δεν εχω αλλαξει τα φαναρια ουτε και τις λαμπες).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, οι τύποι εκεί είναι φοβεροί! Πώς "κατάλαβαν" ότι η λάμπα είναι στα τελευταία της;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ένδειξη ισχύει και για τα πισω και για τα φρενα. Εμένα προχτες που μου έβγαλε ένδειξη μου ειπε οτι έχω καμμένη πισω αριστερα φρένου και όντως ήταν καμμένη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχουν μαγικα...προφανως μπορει να μην ειχε καλη επαφη η λαμπα με το ντουϊ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ένδειξη ισχύει και για τα πισω και για τα φρενα. Εμένα προχτες που μου έβγαλε ένδειξη μου ειπε οτι έχω καμμένη πισω αριστερα φρένου και όντως ήταν καμμένη.

έπαθα το ίδιο, πίσω αριστερή λάμπα φρένου, ξέρει κανείς πως αλλάζει? είναι εύκολο ή πρέπει να πάμε μάστορα?

Link to comment
Share on other sites

έπαθα το ίδιο, πίσω αριστερή λάμπα φρένου, ξέρει κανείς πως αλλάζει? είναι εύκολο ή πρέπει να πάμε μάστορα?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=19422

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.