Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ DSG ΤΗΣ ΜΙΤΟ ειναι ενα αναλογο διπλοσυμπλεκτο σασμαν με την ιδια περιπου λειτουργια

Που θα αντέχει παραπάνω ροπή λόγω του ότι δεν θα είναι ξηρού τύπου.

Link to comment
Share on other sites

Που θα αντέχει παραπάνω ροπή λόγω του ότι δεν θα είναι ξηρού τύπου.

ροπη το σασμαν θα αντεχει.........αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα αντεχει η τουρμπινα για παραπανω αλογα!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αντεξει το σασμαν που ολοι φοβουνται,για αυτο πρεπει να περιμενουμε.

Αν αλλαζα κατι θα ξεκιναγα με μια ωραια φιλτροχοανη και μετα θα ειχαν σειρα τα φρενα ,τα 288 ειναι οριακα,ζεστενονται γρηγορα για αυτο στα τεστ δεν ειναι μεσα στα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αντεξει το σασμαν που ολοι φοβουνται,για αυτο πρεπει να περιμενουμε.

Αν αλλαζα κατι θα ξεκιναγα με μια ωραια φιλτροχοανη και μετα θα ειχαν σειρα τα φρενα ,τα 288 ειναι οριακα,ζεστενονται γρηγορα για αυτο στα τεστ δεν ειναι μεσα στα καλυτερα.

Έχω την εντύπωση ότι είναι 320-330 τα μπροστά.. Κάπου το είχα δει.. Εκτός αν τα μπερδεψα..

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αντεξει το σασμαν που ολοι φοβουνται,για αυτο πρεπει να περιμενουμε.

Αν αλλαζα κατι θα ξεκιναγα με μια ωραια φιλτροχοανη και μετα θα ειχαν σειρα τα φρενα ,τα 288 ειναι οριακα,ζεστενονται γρηγορα για αυτο στα τεστ δεν ειναι μεσα στα καλυτερα.

και για το 6αρι τα ιδια ελεγαν εγω πιστευω μεχρι τα 40 κιλα αντεχει..

ο χρονος θα διξει.

και εγω σιγουρα ωταν με το καλο το παρω θα περασω ενα σετ 4πιστονες brembo μια εισαγωγη APR

pss9 αναρτησουλα και μετα τα 15.000 προγραμμα και μετα μια milltek closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα βόλτες με τν πολαρα και είχα το μανουαλ. Είχα Δευτέρα και κατεβασα σε πρώτη 2-3 φορές (να ακούσω την τουρμπινα) και την 3 φορά που το έκανα πήγαινα με 20κατι.. Ακούστηκε ένας θόρυβος μεταλου σχετικά δυνατός.. Δεν άναψε κανένα λαμπακι τίποτα απλά Ακούστηκε αυτός ο θόρυβος.. Πειράζει; Πέρα απο συνεχισα τν βόλτα κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Είχα Δευτέρα και κατεβασα σε πρώτη 2-3 φορές (να ακούσω την τουρμπινα) και την 3 φορά που το έκανα πήγαινα με 20κατι.. Ακούστηκε ένας θόρυβος μεταλου σχετικά δυνατός.. Δεν άναψε κανένα λαμπακι τίποτα απλά Ακούστηκε αυτός ο θόρυβος.. Πειράζει; Πέρα απο συνεχισα τν βόλτα κανονικα..

Ακουγετε η τουρμπινα απο 2ερα σε 1η?

Για να συμφωνει ο υπολογιστης και επιτρεπει το κατεβασμα γιατι να γινει ζημια?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φοβισε ο θόρυβος ήταν δυνατός σχετικά.. Στην πρώτη ακούγεται πιο δυνατά η τουρμπινα η έτσι μου φαίνεται ακουστικά.. Ίσως κάνω λάθος , όπως και να έχει Δν έτρεχα για να πεις ότι πίεσα την 1η.. Το πολύ 20 κάτι να ήμουν.. Ακούστηκε ένας μεταλικος θόρυβος.. Γιατί όλες τις άλλες φορές δεν έκανε θόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

Σε κανενα αυτοκινητο δεν μπαινει η 1η εν κινήσει !! και γνωμη μου ειναι να μην το ξανακανεις . Φιλικη συμβουλή πάντα

+1.

Ουσιαστικά "κάρφωσες" 1η.

Δεν έχει κανένα νόημα να βάλεις 1η για να ακούσεις την τουρμπίνα.

Βάλε το στο S και με το που θα μπει 2α σανίδωσε το να δεις τι θα ακούσεις new_sugkrotima.gif

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ibiza cupra dsg απο οτι ειχα δει καπου εχει protection και δεν μπορεις να κατεβασεις σε πρωτη ωταν τσουλαει το αμαξι..

Link to comment
Share on other sites

ακομα τελικα να δωσουνε εβδομαδα παραγωγης για ηλιοροφη????

παντως στο πολακι τα τελη ταξινομησης ειναι 1500 ευρω αν τα μειωσουνε 50% οπως ακουγεται απευθειας γλυτωνεις 750 ευρω.... sillyhorse1rb5.gif

Edited by karne
Link to comment
Share on other sites

τελικά με την απορία θα μείνω πόσο αέρα πρέπει να έχουν τα λάστιχα ρε παιδια??????? το πορτάκι με τις προδιαγραφές δείχνει 39 μπροστά 36 πίσω για φορτίο με 2 άτομα στην αντιπροσωπεία μου είπαν να κοιτάξω το πορτάκι αλλά μου το παρέδωσαν με 40 (το οποίο μου εξηγήσατε ότι έτσι γίνεται στην αρχή) αλλά όμως επειδή χρειάστηκε να ξαναπάω για κάποιο θεματάκι μου το έδωσαν με 30 μέσα τη δεύτερη φορά...παρόλο που μου είπαν ότι πρέπει να τηρούμε τη λέει στο πορτάκιιιιιι....σε 3 βενζινάδικα που πήγα μου λένε να μη βάλω πάνω από 30 γιατί θα σκάει πολύ σκληρά στις λακούβες... τελικά πήρα ένα μέσο όρο και έβαλα 32... εσείς πόσο έχετε βάλει??? υπάρχει περίπτωση να φθαρούν τα λάστιχα με αυτή την πίεση??? δηλαδή έλεος ποια ο καθένας λέει τα δικά του...

Edited by emerald
Link to comment
Share on other sites

Σε κανενα αυτοκινητο δεν μπαινει η 1η εν κινήσει !! και γνωμη μου ειναι να μην το ξανακανεις . Φιλικη συμβουλή πάντα

Δεκτή και δεν θα το ξανά κάνω.. Απλά είναι η μ....α της στιγμής που σε βαράει "κτανκ" στο κεφάλι! Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα έτσι; Απλά εγώ παραξενευτηκα γιατί το έκανα Μερικές φορές και δεν έγινε τίποτα..!

Link to comment
Share on other sites

????? ?????? ?? ??????? ???????? ????????? ??? ????????????

?????? ??? ?????? ?? ???? ??????????? ????? 1500 ???? ?? ?? ????????? 50% ???? ????????? ????????? ????????? 750 ????.... sillyhorse1rb5.gif

Dwsane. To diko mou kataskevazete auti tin evdomada (orofi, xenon, navi). Mou eipe o dealer oti tha to parw mesa dekemvri. To eixa paraggeilei mesa Augoustoy.

Ante na perasoun oi meres

Link to comment
Share on other sites

Dwsane. To diko mou kataskevazete auti tin evdomada (orofi, xenon, navi). Mou eipe o dealer oti tha to parw mesa dekemvri. To eixa paraggeilei mesa Augoustoy.

Ante na perasoun oi meres

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γτ πριν 3 μερες εγραψε ενα παλικαρι εδω στο φορουμ οτι το εχει παραγγειλει με ηλιοροφη κ του ειπανε απ την αντιπροσωπεια οτι αγνωστο ακομα ποτε θα μπει στην παραγωγη η ηλιοροφη!

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γτ πριν 3 μερες εγραψε ενα παλικαρι εδω στο φορουμ οτι το εχει παραγγειλει με ηλιοροφη κ του ειπανε απ την αντιπροσωπεια οτι αγνωστο ακομα ποτε θα μπει στην παραγωγη η ηλιοροφη!

=+1

Μακάρι να του έρθει αλλα χλωμό!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

=+1

?????? ?? ??? ????? ???? ?????!!!!!!!

Ti na sou pw re file. O dealer me pire kai mou to eipe, den ton pira egw oute ton piesa na mou pei kati...giauto ton pisstevw. Episis ton pira tilefwno tin paraskevi gia na prosthesw to ypovraxionio kai mou eipe oti de ginete giati kataskevazete auti tin evdomada (8-15). Tha deiksei...

Link to comment
Share on other sites

Ti na sou pw re file. O dealer me pire kai mou to eipe, den ton pira egw oute ton piesa na mou pei kati...giauto ton pisstevw. Episis ton pira tilefwno tin paraskevi gia na prosthesw to ypovraxionio kai mou eipe oti de ginete giati kataskevazete auti tin evdomada (8-15). Tha deiksei...

Απο ποια αντιπροσωπεια το παρηγγειλες φιλε?

Υ.Γ ποσους αεροσακους εχει το polo 4 ή 6?

Edited by karne
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.