Jump to content
turbomakis

Mr Car Design Volkswagen Scirocco Black Rocco

Recommended Posts

Ενταξει παρα πολυ ωραιο αλλα τι αλογα ειναι αυτα... μακριαααα!

Εδω με 155 ειμαστε και βλεπουμε 49.9 καταναλωση :baby:

Link to comment
Share on other sites

Μπροστοκίνητο αυτοκίνητο τέτοια ιπποδύναμη & ροπή είναι σίγουρα επικίνδυνο & μη ισσοροπημένο.

Είναι επικίνδυνο στα λάθος χέρια!! :thumbsup:

Για το ισσοροπημένο πώς έβγαλες το πόρισμα εσύ με την μία????Το οδήγησες μήπως...??? :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι επικίνδυνο στα λάθος χέρια!! :thumbsup:

Για το ισσοροπημένο πώς έβγαλες το πόρισμα εσύ με την μία????Το οδήγησες μήπως...??? :D

Αν ήταν ισσοροπημένο γιατί δεν βγαίνει ανάλογη εργοστασιακή έκδοση??

Δηλ. θεωρούμε ότι δεν θα βγάζει μούτρα το συγκεκριμένο??

Ακόμα και με τις 20άρες ζάντες και με coilover ανάρτηση η δύναμη δεν θα περνάει σωστά στον δρόμο.

Εδώ βλέπεις την Ford και δυσκολεύτηκε με το RS στα 300 άλογα με ολόκληρο αγωνιστικό τμήμα από πίσω και τον Jost Capito επικεφαλής στην εξέλιξη. Δηλ. ο mr car design είναι τόσο μπροστά για να ξεπεράσει το RS??

Αν έπρεπε να βγάζουμε συμπεράσματα για αυτοκίνητα μόνο οδηγώντας τα δεν θα έπρεπε να εκφέρουμε γνώμη για τα περισσότερα φίλε μου. Υπάρχουν και ειδικά έντυπα πληροφόρησης που αν θες υιοθετείς αξιολογήσεις - εμπειρίες ανθρώπων ειδικών στον χώρο αν δεν θες όχι. Δεν είναι πόρισμα, είναι άποψη στην οποία άλλοι ενδεχομένως να συμφωνούν και άλλοι όχι.

Την νέα Πόρσε 911 νομίζεις ότι πρέπει να την οδηγήσουμε για να εκφέρουμε γνώμη ή να διαβάσουμε τους αρμόδιους δοκιμαστές (μεταξύ των οποίων ο Βάλτερ Ρερλ)??

Link to comment
Share on other sites

1)Αν ήταν ισσοροπημένο γιατί δεν βγαίνει ανάλογη εργοστασιακή έκδοση??

2)Δηλ. θεωρούμε ότι δεν θα βγάζει μούτρα το συγκεκριμένο??

3)Ακόμα και με τις 20άρες ζάντες και με coilover ανάρτηση η δύναμη δεν θα περνάει σωστά στον δρόμο.

4)Εδώ βλέπεις την Ford και δυσκολεύτηκε με το RS στα 300 άλογα με ολόκληρο αγωνιστικό τμήμα από πίσω και τον Jost Capito επικεφαλής στην εξέλιξη. Δηλ. ο mr car design είναι τόσο μπροστά για να ξεπεράσει το RS??

5)Αν έπρεπε να βγάζουμε συμπεράσματα για αυτοκίνητα μόνο οδηγώντας τα δεν θα έπρεπε να εκφέρουμε γνώμη για τα περισσότερα φίλε μου. Υπάρχουν και ειδικά έντυπα πληροφόρησης που αν θες υιοθετείς αξιολογήσεις - εμπειρίες ανθρώπων ειδικών στον χώρο αν δεν θες όχι. Δεν είναι πόρισμα, είναι άποψη στην οποία άλλοι ενδεχομένως να συμφωνούν και άλλοι όχι.

6)Την νέα Πόρσε 911 νομίζεις ότι πρέπει να την οδηγήσουμε για να εκφέρουμε γνώμη ή να διαβάσουμε τους αρμόδιους δοκιμαστές (μεταξύ των οποίων ο Βάλτερ Ρερλ)??

Φιλικά!!Σεβαστή η γνώμη σου αλλά έχω κάποιες ενστάσεις!!!

1)Πολλά που μας αρέσουν δεν βγαίνουν από το εργοστάσιο...κρίμα...!!!!

2)Δν μπορώ να σου απαντήσω γτ δεν το έχω οδηγήσει!!

3)Και πάλι δεν το ξέρεις αυτό!!!(Εκτός και αν είσαι αδηγός αγώνων και μιλάς εκ πείρας...τότε πάω πάσο)

4)Δν με νοιάζει κάν το ford!!Εμένα το scirocco μου αρέσει εξού και η διμοσίευση του συγκεκριμένου topic!! ;)

5)Ωραία αλλά επειδή μου αρέσουν πιο πολύ οι εικόνες και όχι τα κείμενα καθώς και ότι είμαι ολίγον τι άπιστος Θωμάς :D προτιμώ να το οδηγήσω(που δεν θα γίνει ποτέ :D ) και να σου πώ εντυπώσεις,θετικές η αρνητικές,!!

6)Γτ όχι??Αν έχεις την δυνατότητα να το κάνεις κάντο!!!

Βασίζομαι σε αυτά που βλέπω και ζώ και όχι σε ότι μου λένε οι άλλοι...αα αυτό είναι καλό...μπλα μπλα μπλα...!!!

Δεν είμαι της θεωρίας αλλά της πράξης!! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά!!Σεβαστή η γνώμη σου αλλά έχω κάποιες ενστάσεις!!!

1)Πολλά που μας αρέσουν δεν βγαίνουν από το εργοστάσιο...κρίμα...!!!!

2)Δν μπορώ να σου απαντήσω γτ δεν το έχω οδηγήσει!!

3)Και πάλι δεν το ξέρεις αυτό!!!(Εκτός και αν είσαι αδηγός αγώνων και μιλάς εκ πείρας...τότε πάω πάσο)

4)Δν με νοιάζει κάν το ford!!Εμένα το scirocco μου αρέσει εξού και η διμοσίευση του συγκεκριμένου topic!! ;)

5)Ωραία αλλά επειδή μου αρέσουν πιο πολύ οι εικόνες και όχι τα κείμενα καθώς και ότι είμαι ολίγον τι άπιστος Θωμάς :D προτιμώ να το οδηγήσω(που δεν θα γίνει ποτέ :D ) και να σου πώ εντυπώσεις,θετικές η αρνητικές,!!

6)Γτ όχι??Αν έχεις την δυνατότητα να το κάνεις κάντο!!!

Βασίζομαι σε αυτά που βλέπω και ζώ και όχι σε ότι μου λένε οι άλλοι...αα αυτό είναι καλό...μπλα μπλα μπλα...!!!

Δεν είμαι της θεωρίας αλλά της πράξης!! ^_^

Για να μην το ζαλίζουμε έκλεισα test drive και θα σου πω από εβδομάδα!! :thumbsup:

Αστειεύομαι βέβαια, μπορούμε να ζήσουμε και διαφωνώντας φίλε μου. Μακάρι να κυκλοφορήσει έστω και ένα στην Ελλάδα και να το δούμε (με επιδόσεις και ανάλυση) στις σελίδες κάποιου περιοδικού. Παραμένει για μένα πάντως κτήνος (3 τούρμπο????!!!!) και προφανώς επικίνδυνο για τον μέσο οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.