Jump to content
playmaker

Golf 5 - Αντιστρεπτικες (Neuspeed,apr,hr,gti,s3,r32 Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

και αυτο γιατι ετσι βαζεις νομιζω σκληρη τη μπροστρα η τι πισω εχουν δυο τρυπες και αυξανει 100%μπροστα και 100% πισω!απο to ebay.de απο εκει της πηρα 351 ευρο νομιζω?

σορυ τη μπροστα στο μαλακο τη πισω στο σκληρο δες και εδω http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=47137&highlight=H%26R+Tein

Link to comment
Share on other sites

οχι,μπαινουν μιλαμε για ιδιο αμαξι!

Επειδη με μπερδεψες λιγο, μπαινουν η οχι?

Link to comment
Share on other sites

μπαινουν!απλα το παχος να δουμε!εγω θα το δω απο παρασκευη

Είσαι σίγουρος;; Κατ' αρχάς το 4άρι έχει ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετική πίσω ανάρτηση. Παρ'όλα αυτά, οι αντιστρεπτικές σε mk4 και mk5 έχουν ίδιες διαστάσεις;;;; (μήκος, σχήμα, σημεία πρόσδεσης στο σασί, τρύπες για σύνδεση στην ανάρτηση κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;; Κατ' αρχάς το 4άρι έχει ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετική πίσω ανάρτηση. Παρ'όλα αυτά, οι αντιστρεπτικές σε mk4 και mk5 έχουν ίδιες διαστάσεις;;;; (μήκος, σχήμα, σημεία πρόσδεσης στο σασί, τρύπες για σύνδεση στην ανάρτηση κλπ)

εχω 5αρι το παιδι 6 αρι!μιλαμε για ιδιο αμαξι!
Link to comment
Share on other sites

Σόρι, νόμιζα ότι είχε 4άρι και όχι 6άρι. Βέβαια, και το 6άρι, ΔΕΝ είναι ακριβώς το ίδιο αμάξι. Καλού κακού τσέκαρέ τα με το μάτι και κυρίως με καμιά μεζούρα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή εχει καταντήσει βαρετό το μπόντι ρολλ στο γκολφ μου(6αρι) και επειδή δεν θέλω να το χαμηλώσω τελικά καθώς πάει και σε χώματα αρκετα συχνά και θα βρίσκει μετά! η αναβάθμιση σε αντιστρεπτικες τι ωφελεί και αρνητικά θα έχει!? περισοτερο προσανατολιζόμουν σε βαλιου φορ μονειι περιπτώσεις δλδ αναβάθμιση απο 22 μπροστά σε 26 και πισω απο 19,5σε 23 απο το γτι.... είναι σωστή επιλογή!? θα δω διαφορά? τι θα χάσω!?η γεωμετρια επηρεάζετε!? μήπως αντί για αντιστρεπτικες να αναβαθμίσω σινεμπλοκ!?

Link to comment
Share on other sites

επειδή εχει καταντήσει βαρετό το μπόντι ρολλ στο γκολφ μου(6αρι) και επειδή δεν θέλω να το χαμηλώσω τελικά καθώς πάει και σε χώματα αρκετα συχνά και θα βρίσκει μετά! η αναβάθμιση σε αντιστρεπτικες τι ωφελεί και αρνητικά θα έχει!? περισοτερο προσανατολιζόμουν σε βαλιου φορ μονειι περιπτώσεις δλδ αναβάθμιση απο 22 μπροστά σε 26 και πισω απο 19,5σε 23 απο το γτι.... είναι σωστή επιλογή!? θα δω διαφορά? τι θα χάσω!?η γεωμετρια επηρεάζετε!? μήπως αντί για αντιστρεπτικες να αναβαθμίσω σινεμπλοκ!?

Οι aftermarket αντιστρεπτικές δεν είναι value for money. Ψάξε και βάλε μεταχειρισμένες αντιστρεπτικές από GTI, Cupra κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Οι εργοστασιακές του GTI δεν είναι ακριβές πάντως καινούργιες, ρώτα σε μια αντιπροσωπία. Προφανώς και τα συνεμπλόκ μαζί. Μια άλλη εναλλακτική είναι απο Golf VI που έχει sport πακέτο, η εμπρός είναι σαν του GTI και η πίσω λίγο λεπτότερη.

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Οι aftermarket αντιστρεπτικές δεν είναι value for money. Ψάξε και βάλε μεταχειρισμένες αντιστρεπτικές από GTI, Cupra κτλ..

οι aftermarket ειναι 3000 φορες καλυτερες απο του gti μιλαμε για αλλο υλικο απλα!ειναι σαν να μου συγρινεις αναρτηση απλου golf με gti και coilover ναι μεν με το gti θα δεις διαφορα αλλα οχι τη διαφορα gti coilover ποσο μαλλον απλο golf!εχω h&r ειναι τελειες σαν να εβαλα μπλοκε ειναι
Link to comment
Share on other sites

οι aftermarket ειναι 3000 φορες καλυτερες απο του gti μιλαμε για αλλο υλικο απλα!ειναι σαν να μου συγρινεις αναρτηση απλου golf με gti και coilover ναι μεν με το gti θα δεις διαφορα αλλα οχι τη διαφορα gti coilover ποσο μαλλον απλο golf!εχω h&r ειναι τελειες σαν να εβαλα μπλοκε ειναι

Μάθε να διαβάζεις. Είπα δεν είναι value for money , δεν είπα ότι δεν είναι καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Μάθε να διαβάζεις. Είπα δεν είναι value for money , δεν είπα ότι δεν είναι καλύτερες.

αυτο ακριβως συο απαντησα αγορακι μου οτι η διαφορα μαμα gti ειναι πολυ μικροτερη απο gti aftermarteτ!value for money ειναι αυτο που σου δινει περισσοτερα με αυτα που δινεις,δεν ειναι το πιο ειναι πιο φθηνο αμαν πια νομιζεις οτι τα ξερεις ολα!ακου και τη γνωμη καπιου που τα εχει δοκιμασει και μην εισαι ολο αντιδραση.το οτι τις εβαλες εσυ δεν τις κανεις value for money!.λεω απλα οτι το ποσοστο βελτιωσης/λευτα που δινεις δηλαδη value for money με τις aftermarket ειναι καλυτερο!καλες και του gti α επισης βαλε και την εργασια που ειναι ιδια και στις δυο,εγω παιδια προτεινω h&r 26 mprosta 22 πισω ωστε να αυξηθει 100% μπροστα και 100% πισω και να μη χαλασει το εργοστασιακο ζυγισμα
Link to comment
Share on other sites

Ας το πάμε πάμε απο την αρχή...Έχω το golf tsi 160 με sport πακέτο. Στέλιο ή Playmaker, ξέρετε με βεβαιότητα αν οι αντιστρεπτικές του golf v gti ταιριάζουν στο αυτοκίνητό μου? Και αν ναι, θα κερδίσω κάτι απο μία τέτοια αλλαγή? Η μήπως να το αφήσω όπως έχει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το golf tsi 160 με sport πακέτο. Στέλιο ή Playmaker, ξέρετε με βεβαιότητα αν οι αντιστρεπτικές του golf v gti ταιριάζουν στο αυτοκίνητό μου? Και αν ναι, θα κερδίσω κάτι απο μία τέτοια αλλαγή? Η μήπως να το αφήσω όπως έχει?

Τελευταία φορά που το λέω. Το Golf 6 GTI έχει την ίδια αντιστρεπτική εμπρός με το Golf 5 GTI

Leou21, αν έχεις sport πακέτο και ΔΕΝ έχεις DCC, η εμπρός αντιστρεπτική σου είναι ίδια με του GTI (είτε 5 είτε 6). Επομένως καμία διαφορά εμπρός.

Link to comment
Share on other sites

Leou21, αν έχεις sport πακέτο και ΔΕΝ έχεις DCC, η εμπρός αντιστρεπτική σου είναι ίδια με του GTI (είτε 5 είτε 6). Επομένως καμία διαφορά εμπρός.

Σε ευχαριστώ φίλε για την απαντηση. Αρα μαλλον καλυτερα να το αφησω ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.