Jump to content
css03038

Xenon Ballast

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ή να μου στείλει φώτο για την θέση που είναι σωστό να βρίσκονται τα ballast;

Επίσης πειράζει αν έρχονται σε επαφή με νερό;Κυρίως με ενδιαφέρει το ballast που αφορά το φανάρι που βρίσκεται από την μερια του συνοδηγού.

Υ.Γ. συγνώμη που άνοιξα ολόκληρο topic μόνο και μόνο γιαυτό αλλά δεν ήξερα που αλλού...!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ή να μου στείλει φώτο για την θέση που είναι σωστό να βρίσκονται τα ballast;

Επίσης πειράζει αν έρχονται σε επαφή με νερό;Κυρίως με ενδιαφέρει το ballast που αφορά το φανάρι που βρίσκεται από την μερια του συνοδηγού.

Υ.Γ. συγνώμη που άνοιξα ολόκληρο topic μόνο και μόνο γιαυτό αλλά δεν ήξερα που αλλού...!

Ευχαριστώ.

με βίδα ή με αυτοκόλλητη ταινία διπλής όψης? Αν με ταινία, βάλτο στο δοχείο του νερού των καθαριστήρων απτη μία κ απτην άλλη στο κάλυμα της μπαταρίας μεταξύ αυτού κ δεξιού φτερού, για να μπορείς να βγάζεις κ το κάλυμα. Τέσσερα χρόνια πάνε περίπου που έχω τις ταινίες διπλής όψης (μάρκας 3Μ) κ δεν έχει ξεκολλήσει τίποτα ούτε στις άκρες. Τώρα αν πας για βίδωμα περιπλέκεται λίγο η κατάσταση γιατί ειδικά απτον συνοδηγό όπως λες δεν έχει κ πολλά σημεία. θα μπορούσες να βιδώσεις κάπου λαμάκια κ να βιδώσεις το ballast πάνω στα λαμάκια. Ας πει κάποιος που τα έχει βιδώσει, αν κ φίλε δυστυχώς πια για το τεσσάρι μας λίγες απαντήσεις θα πάρεις.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω slim ballast στον συνοδηγο απλα το εχω σφηνωσει αναμεσα στο αμαξωμα κα το δοχειο.απο την πλευρα του οδηγου με ταινια 2πλης ουτε καν φαινεται

ειναι μεγαλη ευκολια τα slim ballast αποφευγεις τις βιδες κ με ταινια μενουν στην θεση τους

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για βίδα.Αλλά την ταινία διπλής δεν την είχα σκεφτει.Μου φαίνεται αυτό 8α κάνω!

Υπάρχει πρόβλημα σε περίπτωση νερού στα ballast?Επειδή κοντά στο παγούρι όλο και κάποια φορα θα μου φύγει λίγο το μπουκάλι!!

Μπορώ να τα καλύψω με κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω βιδώσει στο σασί κι εδώ και ένα χρόνο δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Απλά απαιτείται να σηκωθεί το αυτοκίνητο σε ράμπα. Θα ανεβάσω σχετική φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα μου τα είχαν βιδωμένα στο σασί αλλά ήταν κάτω κάτω και φαινόταν από την θέση που μπαίνουν τα προβολάκια (δεν εχω προβολάκια...).Οπότε ήταν εκτεθιμένα σε περίπτωση που έβρεχε.Οπότε τα κόλησα στο παγούρι.Πριν κανά 2ωρο ξεκόλησε το ballast την ωρα που κινούμουν,γύρισα σπίτι και τα ξανακόλησα αλλά κ πάλι λόγο θερμότητας έπεσαν.Αύριο πρώι θα κάνω καμιά πατέντα και αν δεν μπορέσω θα τα βάλω πάλι εκεί που ήταν και ας βραχούν....αν βραχυκυκλώσουν βραχυκύκλωσαν!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 4 ballast έχω σε εκείνο το σημείο και τα βόλεψα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.