Jump to content
akis_p

Εντονοι Τριγμοι Στο Ταμπλο Σεgolf Iv

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΑ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΓΜΟΣ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα άτομο να ακούσει από που ακριβώς έρχεται ο θόρυβος αν δεν μπορείς μόνος και αν είναι κάτι εμφανές ρίχνεις ένα σπρέυ είτε σιλικόνης είτε κάτι άλλο. Σιγούρεψες πως δεν είναι κάτι μέσα από το ντουλαπάκι γιατί την έχω παθει; π.χ. κλειδιά κέρματα και τπτ άλλο;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΑ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΓΜΟΣ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Είσαι στο μεταβατικό στάδιο ακόμα...Το έχουμε περάσει όλοι... Εννοώ, το στάδιο χωρίς τριγμούς στο στάδιο με τρίγμούς...Το ξεπέρασα και εγώ που ήμουν υπερπερίεργος!! Καταλαβαίνεις από ένα σημείο και μετά πως δεν μπορείς να κάνεις κάτι (ελληνικοί δρόμοι) και ζείς με αυτό. Εγώ ένιωσα καλύτερα όταν μπήκα σε slk φίλου που το είχε και 1 χρόνο λιγότερο από μένα και άκουσα κάτι τριξιματάκια γνήσια...Οπότε φτιάξε καλό ηχοσύστημα

(δεν ξέρω τι τρίξιμο έχεις άλλα αν ακούγεται κανένας υπερβολικός ήχος, δες το στο συνεργείο μήπως χαλάρωσε τίποτα)

Edited by MikeVW
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ..ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛΦ ΤΟ 3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 295000 ΧΙΛΟΜΕΤΡΑ..ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ...ΚΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ..ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ Η ΘΑ ΤΟ ΦΑΩ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ..ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΤΟ ΑΥΤΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ..

Link to comment
Share on other sites

βάζε πρωτα δυνατα τη μουσική και στη συνεχεια να ξεκινας ετσι δεν θα τον ακους........ πλακα κανω

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΑ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 2-3 ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΓΜΟΣ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ ΣΑΜΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ??ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το ντουλαπακι μεσα,εκει που εφαπτεται η κεντρικη κονσολα του ταμπλο με αυτην που ειναι το τασακι, το πλαστικο κοματι κατω απο τον πινακα οργανων. Αυτο που με απασχολησε περισσοτερο ηταν το λασκαρισμενο χειροφρενο που εκανε τετοιο θορυβο που μου ερχοταν να καρφωσω το αμαξι σε κολωνα.Παντως αν θες τσεκαρε και τις μπροστινες πορτες που συχνα ειναι πηγες θορυβου.Εκει που μπορουσα εβαλα σφουγγαρι{κονσολα} και τα αλλα τα εσφυξα τοσο που αν χρεαστει θα φωναξω τον Τρομαρα να τα ξεσφυξει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω αλλά εμένα τρίζαν πάρα πολύ έντονα τα σημεία που θα δει στην φώτο.Όταν τα ακουμπούσα στα πλάγια ακουγόταν πάαααρα πολύ όσο πιο δυνατά τα πατούσα.Οπότε μια μέρα τσατίστικα και στο κενό που έχει όπως φαίνεται μέσα στα κόκκινα πλαίσια έριξα γράσο με σπρέυ. Από τότε πραγματικά δεν ακουγέται τίποτα(σε εκείνο το σημείο). Επίσης στο σημείο που εφάπτεται το ντουλαπάκι όταν κλείνει με την κεντρική κονσόλα και το ταμπλό, έριξα σε ένα χαρτί σπρέυ σιλικόνης και το πέρασα και από τότε σταμάτησε και αυτό αν και ακουγόταν πολύ λίγο. Τώρα αν οι τριγμοί σου ακούγονται μέσα από το ταμπλό δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΕΡΑΓΩΓΟΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΕΡΑ..ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΠΟΡΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΡΙΖΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Και να ακουγεται και γιγο τι πειραζει???εγω μεχρι τωρα δεν ειχα αμξι που να μην ακουγεται...

Τα παντα εινια θεμα συνηθειας !!

mallon file moy to les ayto giati too diko soy den trizei..pantvs an to amaji sthn foto einai to diko soy einai teleio oi zantes kai to xamhlvma idaniko...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ.Αυτό ακουγέται σε μένα μόνο όταν ανοίγω τον αέρα στο 3 ή στο 4 και τον βάζω να χτυπάει μπροστά. Αλλά συνήθως το έχω να χτυπάει στο τζάμι οπότε δεν ακούγεται.Παίζει να έχει φύγει κανα κομμάτι από κάπου και να κουνιέται μέσα.Δες αν μπορείς να βγάλεις τις γρύλιες μήπως δεις τίποτα.Αλλά δεν ξέρω πως βγαίνουν.Αν υπάρχει κάποιος ας πει.

Link to comment
Share on other sites

mallon file moy to les ayto giati too diko soy den trizei..pantvs an to amaji sthn foto einai to diko soy einai teleio oi zantes kai to xamhlvma idaniko...

:pardon: Χαχαχα...νομιζεις οτι δεν τριζει!!!

Απλα εχω αποδεχτει οτι με ζαντες 18"..προφιλ ελαστικου 40..(225-40/18)...και με 5+ποντους χαμηλωμα μαζι με Bilstein...δεν μπορω να ειμια μετα απαιτητικος απο το αυτοκινητο...Δεν κανω παραπονα απ την στιγμη που εχω ενα αμαξι και εχει σκληρυνει απο την ερφοστασιακη του κατασταση κατα 30+%!!!!

Και τωρα ειμια ετοιμος να βαλω και μπαρες..(θολων μπρος-πισω-ψαλιδιων!)

Link to comment
Share on other sites

Guest serres

ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΕΡΑΓΩΓΟΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΕΡΑ..ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΠΟΡΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΡΙΖΕΙ

simfono ki egw mazi sou apo tous aeragwgous einai to problima kai to skliro plastiko tous.

mporeite na ri3ete ligo sprei silikonis kai tha lithei.se kamia periptwsi min afisete kanena na sas ani3ei to tamplo tha sas to katastreyoun.

kai mia filiki simvouli akoute ligo mousikoula kai ola kala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.