Jump to content
argikara

Παραδοση - Παζαροπουλος

Recommended Posts

Από troktiko... Δε ξέρω αν είναι επίσημο.

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_8831.html

http://www.euro2day.gr/article/573668/ArticleDetails.aspx

η επίσημη απάντηση λέει και εδώ...για να δούμε....

ότι και να γίνει..και το αμάξι να πάρω..αυτή η ταλαιπωρία και το άγχος δεν ξεπερνίεται έτσι εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Διαρέεται ότι ο Παζαρό εξαγοράστηκε από kosmocar... Δεν είναι ακόμη σίγουρο. Το είδα γραμμένο εδώ. Δε ξέρω αν είναι όμως ράδιο αρβύλα. Κρατάω μικρό καλάθι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η παρακάτω πληροφορία :

http://www.hbnews.gr/permalink/28358.html

Ωστόσο ακόμα και αν προχωρήσει η εξαγορά από την Κοσμοκάρ, προφανώς θα αφορά τις δραστηριότητες ή το business unit του ομίλου που αφορά VW & AUDI. Για τις υπόλοιπες αντιπροσωπείες και δραστηριότητες δεν έχει ακουστεί κάτι, ή θα δούμε την Κοσμοκάρ να πουλάει Fiat & Ford??!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρονται, ότι δηλαδή κάποιες καθυστερημένες παραδόσεις τακτοποιήθηκαν μετά από επικοινωνία της Kosmocar με τον Παζαρο...ξέρει κανείε εάν ισχύει...τοέχει καταφέρει κανένας και αν ναι ας μας πει πςσ...πάντως εγώ χθές ήμουν στην cosmocar και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί...παρά μόνο εάν τους στείλει ο παζρό τα λεφτά που έχει εισπράκει για το δικό μου αυτοκίνητο....επίσης η τράπεζα δεν έχει ευθύνες που έχει δώσει δάνειο χωρίς να υπάρχει αυτοκίνητο..έχει κάνει κανείς ενέργειες με τράπεζα???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η παρακάτω πληροφορία :

http://www.hbnews.gr/permalink/28358.html

Ωστόσο ακόμα και αν προχωρήσει η εξαγορά από την Κοσμοκάρ, προφανώς θα αφορά τις δραστηριότητες ή το business unit του ομίλου που αφορά VW & AUDI. Για τις υπόλοιπες αντιπροσωπείες και δραστηριότητες δεν έχει ακουστεί κάτι, ή θα δούμε την Κοσμοκάρ να πουλάει Fiat & Ford??!!

Αυτο που λες εχει σχέση να κάνει με το business plan της κοσμοκαρ. Βλέπε ΟΤΕ, όταν ο οτε αγορασε τον Γερμανό ο Γερμανός πουλούσε και vodafon και telestet. Κατόπιν οι δυο εταιρείες απομακρύνθηκαν και έμεινε μονο η κοσμοτε.

Οταν αγοράζεις μια εταιρεία στην ουσια αγοράζεις τους πελάτες της και τα σημεία πωλήσεις, αυτό ενδιαφέρει τους marketing managers του κάθε ομίλου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες εχει σχέση να κάνει με το business plan της κοσμοκαρ. Βλέπε ΟΤΕ, όταν ο οτε αγορασε τον Γερμανό ο Γερμανός πουλούσε και vodafon και telestet. Κατόπιν οι δυο εταιρείες απομακρύνθηκαν και έμεινε μονο η κοσμοτε.

Οταν αγοράζεις μια εταιρεία στην ουσια αγοράζεις τους πελάτες της και τα σημεία πωλήσεις, αυτό ενδιαφέρει τους marketing managers του κάθε ομίλου.

Δεν είναι απόλυτο όμως αυτό. Σε ορισμένες εγαγορές εξαιρούνται ορισμένα πάγια ή τμήματα χωρίς ενδιαφέρον. Ενδεχομένως σε ορισμένα σημεία πώλησης του Παζαρό σε κάποιες περιοχές να υπάρχει άλλος ντίλερ της vw (Φιλοσίδης, Ρώρης κλπ) και να μην γίνει εξαγορά των συγκεκριμένων σημείων (φαντάζομαι όπως και στα δίκτυα franchise θα υπάρχουν κάποιες δικλείδες ασφαλείας για τις αποστάσεις που μπορούν να έχουν 2 σημεία πώλησης μεταξύ των ντίλερ).

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά..αυτό που έλειπε από το θέμα αυτό ήταν γενικές συζητήσεις περί εξαγορών....μας βοηθάει πολύ αυτές τις ώρες...αοριστολογίες...και ναι το μηνθμα είναι ειρωνικο...αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει αλλιώς αφήστε μας στον πόνο μας...λες και μας νοιάζει εμάς πως γίνονται οι εξαγορές και όλ αυτά...ήμαρτον

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά..αυτό που έλειπε από το θέμα αυτό ήταν γενικές συζητήσεις περί εξαγορών....μας βοηθάει πολύ αυτές τις ώρες...αοριστολογίες...και ναι το μηνθμα είναι ειρωνικο...αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει αλλιώς αφήστε μας στον πόνο μας...λες και μας νοιάζει εμάς πως γίνονται οι εξαγορές και όλ αυτά...ήμαρτον

Σε νιαζει ειδικά εσένα ΕΜΕΝΑ ΟΧΙ, σε νιαζει για ενα λόγω, αν δεν εξαγοραστεί όπως ειπα και σε αλλο ποστ άρχισε απο τωρα να κλαις τα λεφτάκια σου.

ΥΓ Αυτά που γράφουμε δεν ειναι ειρωνικά απλως ο καθε ενας με τον τρόπο του προσπαθεί να ενημερώσει, αν θελεις καποιο άμεσο αποτέλεσμα μην κάθεσαι τρεχα σε δικηγόρο ΤΩΡΑ.

Το φόρουμ ειναι εδω για να ακούς απόψεις αυτος ειναι ο σκοπός του.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά..αυτό που έλειπε από το θέμα αυτό ήταν γενικές συζητήσεις περί εξαγορών....μας βοηθάει πολύ αυτές τις ώρες...αοριστολογίες...και ναι το μηνθμα είναι ειρωνικο...αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει αλλιώς αφήστε μας στον πόνο μας...λες και μας νοιάζει εμάς πως γίνονται οι εξαγορές και όλ αυτά...ήμαρτον

Δεν είναι γενικές φίλε μου, αφορούν την συγκεκριμένη εταιρεία και είναι άμεσα συνυφασμένες οι εξελίξεις που τρέχουν με την εταιρεία αυτή με το πρόβλημα σου. Και θα πρέπει ψύχραιμα να παρακολουθείς τις εξελίξεις καθότι όπως αποδεικνύεται αυτήν την στιγμή οι αγοραστές είναι αφενός τα θύματα και αφετέρου τα πιόνια στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων για μία επικείμενη εξαγορά.

Καλό θα ήταν να πάρεις νομικές συμβουλές και καλά ξεμπερδέματα με την παραγγελία σου.

Link to comment
Share on other sites

Είτε εξαγοραστεί είτε όχι τα αυτοκίνητα θα παραδοθούν κανονικά.

Αυτο απο που προκύπτει? εχεις καποια πληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προσπάθησα να μάθω από γνωστό αλλά δεν τον βρήκα. Ελπίζω αυτό που αναφέρει ο insigner να ισχύει.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Περνάν οι μέρες...η αγωνία κορυφώνεται...έχουμε καταντήσει πάνς από ένα τηλέφωνο....χτυπάει και πεταγόμαστε...τεσπα... έχει κανέισ κανένα νέο σήμερα? από παζαρό μου είπαν ότι σήμερα θα ξεκαθαρίσουν όλα...γιατί εγ΄ς δνε τουσ πιστέυω άραγε???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όπως έχω πεί πιο πάνω έχω μιλήσει 2-3 φορες με kosmocar... έχω στείλει τα χαρτιά ότι έχω εξοφλήσει το αυτοκίνητο.Μου είπαν ότι θα κοιτάξουν το θέμα και θα με ενημερώσουν..αλλα δεν έχω κάποιο νεότερο.

Πήγα χθες απο τον Παζαρόπουλο και ζήτησα να ακυρώσω την παραγγελία. Μου είπαν ότι αδυνατούν να μου επιστρέψουν τα χρήματα.Αλλα και ότι το αυτοκίνητο θα παραδοθεί χωρίς να προσδιορίζουν το πότε

και περιμένουμε.....

Edited by nikosathens
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κι εμείς τότε να τους πούμε ότι θα εκραγούμε και θα έρθουμε να το κάνουμε καλοκαιρινό, αλλά χωρίς να προσδιορίζουμε το πότε...

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κι εμείς τότε να τους πούμε ότι θα εκραγούμε και θα έρθουμε να το κάνουμε καλοκαιρινό, αλλά χωρίς να προσδιορίζουμε το πότε...

Και εγώ είμαι έξαλλος αλλα δεν κερδίζουμε κάτι έτσι... ευτυχώς η δικηγόρος μου με συγκρατεί :pardon:

Οταν με το καλό πάρουμε τα αυτοκινητά μας...μόνο η νομική οδός μας απομένει...(αν δεν κλείσει τελείως η εταιρεία)... και εγώ θα την ακολουθήσω sillyhorse1rb5.gif

Edited by nikosathens
Link to comment
Share on other sites

nikosathens τι εχεισ κανει μεχρι στιγμης απο νομικης αποψης....εξωδικο...αγωγή...σε παζαρο? σε kosmocar? και τι εννοειεσ οτι οταν παρουμε τα αυτοκινητα θα προχωρησεις νομικα?

Link to comment
Share on other sites

nikosathens τι εχεισ κανει μεχρι στιγμης απο νομικης αποψης....εξωδικο...αγωγή...σε παζαρο? σε kosmocar? και τι εννοειεσ οτι οταν παρουμε τα αυτοκινητα θα προχωρησεις νομικα?

Προς το παρόν τίποτα. Με το εξώδικο δεν κερδίζεις κάτι. Απλα επισημοποιείς τις απαιτήσεις σου. Κόστος 100-150 ευρώ περίπου. Και δεν ξέρω αν μέσω τις σύμβασης μπορούμε να κινηθούμε προς την kosmocar. Με τον παζαρόπουλο έχουμε την συμφωνία και στο συμφωνητικό παραγγελίας λέει ότι "ο έμπορος κινείται για το δικό του όνομα και λογαριασμό". Τι θα κάνω ακριβώς θα το αποφασίσει η δικηγόρος μου.

(δες και μνμ που σου έστειλα)

Μου αρέσει που στο προφίλ μου λέω ότι έχω golf 6.... χα χα... δεν έχω (ακομα) :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τίποτα. Με το εξώδικο δεν κερδίζεις κάτι. Απλα επισημοποιείς τις απαιτήσεις σου. Κόστος 100-150 ευρώ περίπου. Και δεν ξέρω αν μέσω τις σύμβασης μπορούμε να κινηθούμε προς την kosmocar. Με τον παζαρόπουλο έχουμε την συμφωνία και στο συμφωνητικό παραγγελίας λέει ότι "ο έμπορος κινείται για το δικό του όνομα και λογαριασμό". Τι θα κάνω ακριβώς θα το αποφασίσει η δικηγόρος μου.

(δες και μνμ που σου έστειλα)

Μου αρέσει που στο προφίλ μου λέω ότι έχω golf 6.... χα χα... δεν έχω (ακομα) :pardon:

Μου κάνεις forward το μήνυμα που έστειλες στο φίλο nikosathens μπας και δω κι εγώ τι θα κάνω αν χρειαστεί να βάλω δικηγόρο;

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατον να μείνετε χωρίς αυτοκίνητο, αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη. Βέβαια την Karenta, δεν την ζημιώνει το να σας δώσει τώρα τα οχήματά σας, αλλά μάλλον περιμένει σαν τα κοράκια, να "πεθάνει" εντελώς ο Παζαρό, να μην έχει χρήματα ούτε για τσιγάρα, έτσι ώστε να τον εξαγοράσουν σε τιμή ξεφτίλα και να σας δώσουν τα χρήματά σας. Όσο περισσότεροι πελάτες δυσαρεστημένοι-> πιο χώμα τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτο που λέει.. δεν το είχα σκεφτεί...στις άλλες αντιπροσωπείες που έχει ο Παζαρόπουλος δεν εχει ακουστεί κάποιο πρόβλημα... βέβαια τις άλλες τις έχει λιγοτερο καιρό, ίσως απο εκει να έχει και λιγότερες πωλήσεις..ίσως λιγότερα χρεη.. και οτιδήποτε άλλο... οπότε πρέπει να έχει βαλει και το "χεράκι" της ο kosmocar για όλη αυτή την κατάσταση...και εμεις προσπαθούμε μεσω της kosmocar να βρούμε λύση στο πρόβλημα μας. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό λέω ότι έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης και η κυρία kosmocar...δεν γίνεται να μην ελέγχεις έναν αντιπρόσωπό σου και να αφήνεις να μαζεύονται τόσα χρέη και από την άλλη να δέχεσαι τις παραγγελίες τους...παίονται πάρα οπλλά...και φταίνε όλοι...cosmocar...παζαρόπουλος και τράπεζες που εκταμιεύανε τα λεφτά χωρίς τιμολόγιο αγοράς

Link to comment
Share on other sites

Καινούγια νέα...οχι και τόσο καλά...δείτε εδώ

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=15454&subid=2&pubid=26507163

Κουραστηκα να πηγαινω απο την κοσμοκαρ στον παζαροπουλο και αναποδα για να διεκδικω το αυτονοητο δλδ τα λεφτα μου.

Θα παω στο γραφειο του ιδιου του σπυρου παζαροπουλου. Ειναι στα κεντρικα της audi. Ειναι απατεωνας και λαμογιο. Οι προσωπικοι του λογαριασμοι ξεχιλιζουν. Θα παω με διαθεση να στειλω στο νοσοκομειο οποιον με εμποδησει να του μιλησω. Παμε πολλοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.