Jump to content
argikara

Παραδοση - Παζαροπουλος

Recommended Posts

Καινούγια νέα...οχι και τόσο καλά...δείτε εδώ

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=15454&subid=2&pubid=26507163

"Περίεργο" πάντως που με όλες τις άλλες αντιπροσωπείες (Fiat, Alfa Romeo, Ford) δουλεύουν όλα ρολόι. Και δεν είναι αντιπροσωπείες της πλάκας, είναι μάρκες με αρκετά εμπορεύσιμα μοντέλα (Punto, Fiesta, Mito κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Κουραστηκα να πηγαινω απο την κοσμοκαρ στον παζαροπουλο και αναποδα για να διεκδικω το αυτονοητο δλδ τα λεφτα μου.

Θα παω στο γραφειο του ιδιου του σπυρου παζαροπουλου. Ειναι στα κεντρικα της audi. Ειναι απατεωνας και λαμογιο. Οι προσωπικοι του λογαριασμοι ξεχιλιζουν. Θα παω με διαθεση να στειλω στο νοσοκομειο οποιον με εμποδησει να του μιλησω. Παμε πολλοι.

Δεν θα κερδίζεις απολύτως τίποτα έτσι... θα ξεσπάσεις λίγο... και μετά θα φταίς κι ολας...

με την νόμιμη - νομική οδό!! Υπομονή και πάμε μετά όλοι μαζί :)

250 αγωγες ίσως πονέσουν πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίζεις απολύτως τίποτα έτσι... θα ξεσπάσεις λίγο... και μετά θα φταίς κι ολας...

με την νόμιμη - νομική οδό!! Υπομονή και πάμε μετά όλοι μαζί :)

250 αγωγες ίσως πονέσουν πιο πολυ.

νομιμη νομικη οδος σημαινει τπτ. Σημαινει σε δυο χρονια διευθετηση. Δεν αναγνωριζεται απατη απλως μια μη τηρηση εμπορικης συμφωνιας. Δηλαδη μπουρδες!! Το ψαχνω βεβαια και εγω οπως ολοι μας... θελω να πω καταμουτρα σε αυτον τον αλητη (που τον παρουσιαζουν σαν λαγωνικο και μαγκα επιχειρηματι) οτι ειναι κλεφτης και λαμογιο, και αλλα πολλα που δεν λεω γιατι θα φτασω το 100% στις ποινες. Με λεφτα αλλων(250ΙΧ*20.000=5εκατ), κανω και εγω επιχειρησεις.

Link to comment
Share on other sites

νομιμη νομικη οδος σημαινει τπτ. Σημαινει σε δυο χρονια διευθετηση. Δεν αναγνωριζεται απατη απλως μια μη τηρηση εμπορικης συμφωνιας. Δηλαδη μπουρδες!! Το ψαχνω βεβαια και εγω οπως ολοι μας... θελω να πω καταμουτρα σε αυτον τον αλητη (που τον παρουσιαζουν σαν λαγωνικο και μαγκα επιχειρηματι) οτι ειναι κλεφτης και λαμογιο, και αλλα πολλα που δεν λεω γιατι θα φτασω το 100% στις ποινες. Με λεφτα αλλων(250ΙΧ*20.000=5εκατ), κανω και εγω επιχειρησεις.

απάτη, μη τήρηση εμπορικής συμφωνίας, ή και όπως αλλιώς θες...

αποτέλεσμα το ίδιο.... αγανάκτηση,άγχος,θυμός,κτλ κτλ κτλ.. γενικά διατάραξη της ψυχικής ηρεμίας μας. Αυτό δεν αλλάζει με τίποτα και δεν το λέει κανένα συμβόλαιο. Απλά "παράγεται" απο τις κινήσεις του συγκεκριμένου εμπόρου προς εμάς. (νομιμη-νομική οδός)

θελω να πω καταμουτρα σε αυτον τον αλητη (που τον παρουσιαζουν σαν λαγωνικο και μαγκα επιχειρηματι) οτι ειναι κλεφτης και λαμογιο, και αλλα πολλα

αν η νόμική οδός δεν λέει τπτ, αυτό που λες εσυ λέει κατι? Σε καταλαβαίνω... και εγώ έτσι είμαι.. αν τα πω θα ξεσπάσω... και? Θα "ιδρώσει" το αυτί του? Θα "πονέσει" όπως "πόνεσε" και αυτός εμάς??

Δεν νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εδωσαν ενα αμαξ για λιγες μερες. Νομιζουν πως θα το παρουν πισω? μου χρωστανε και θα τους χρωσταω.

Αλλα θα ηθελα πολυ να εβλεπα αυτον τον αχρηστο μπροστα μου.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες....εγω προτεινω να μαζευτούμε όλοι και να παμε δευτέρα στην Kosmocar ή παζαροόπουλο...και δεν θα φυγουμε αν δεν πάρουμε την απάντηση που όλοι θέλκουμε...τα αυτοκίνητά μας...ρεεεεε καταλαβαίνεται τι έχει γίενι...παίζουν με ταλεφτά μας για να κάνουν μπιζνες...λοιπόν όποιος θέλει ας ακολουθήσει....

Edited by kospap
Link to comment
Share on other sites

πηγα μαζι με αλλους 4 παζαροπουλο και καρεντα. Εφαγα 5 ωρες στον καθενα. Δεν παιρνεις απαντηση γιατι ποτε δεν μπορεις να μιλησεις με ανθρωπους που ειναι στο ΔΣ των εταιριων. Παμε στο γραφειο του παζαροπουλου αυριο σαββατο. Δεν μπορω να ξαναπαρω αδεια απο την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα κάνουμε ρε γ____ο? Εχει κανείς νέα?? θα παμε στον παζαρο?? Αρχίζω και φρικάρω...δεν νομίζω θα την παλέψω να μείνω με σταυρωμένα χέρια όλο το σκ....

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς...όχι έξυπνο να προγραμματίζεται τέτοια συνάντηση σε δημόσιο forum.

Μν το λες...οι άνθρωποι προσπαθούν να βρουν το δίκιο τους με όποιο τρόπο μπορούν!!!!Δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση τους αλλά τους καταλαβαίνω!!!Δεν είναι 10 ευρώ είναι χιλιάδες!!!Επίσης για συνάντηση μιλάνε να πάνε όλοι μαζί!!!Δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό που να θήγει με κάποιο τρόπο το club!!!Αν κάνω λάθος διορθώστε με!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς...όχι έξυπνο να προγραμματίζεται τέτοια συνάντηση σε δημόσιο forum.

Δεν κανονίζουμε να πάμε να τα σπάσουμε....κανονίζουμε μήπως μαζευτούμε μερικοί...δούμε τι έχει γίνει με τον καθένα...και να οργανωθούμε όλοι μαζί να δούμε τι θα κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έγινα αντιληπτός.

Αναφέρετε πόσοι και πότε θα πάτε για να σας έχουν έτοιμο καφέ....

ααα...ok...γραψε λάθος τότε....

ας μαζευτούμε λοιπόν μερικοί αύριο ρε παιδιά να δούμε τι θα κάνουμε....μας έχουν κάνει μπαλάκι από παζαρό σε kosmocar...πρέπει να κινηθούμε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μαζική καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη; Παζαρόπουλο και Kosmocar γιατί και οι δύο φταίνε για την τρέχουσα κατάσταση, άσχετα για το ποιος περισσότερο από τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

...και τώρα η απολογία!!!!

Αθήνα, 19 Μαρτίου 2010

"Η εταιρεία μας αισθάνεται την ανάγκη να απευθυνθεί δημόσια στους πελάτες και συνεργάτες της και να τοποθετηθεί υπεύθυνα για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει τις τελευταίες μέρες, όσον αφορά την παράδοση αυτοκινήτων προς τους πελάτες της.

Οι σχετικές καθυστερήσεις οφείλονται στην ακατανόητη, υπό τις περιστάσεις, άρνηση της προμηθεύτριας εταιρείας Kosmocar, ( η οποία σημειωτέων είναι και η βασική ανταγωνίστρια μας μέσω θυγατρικής της εταιρείας ), να μας παραδώσει αυτοκίνητα πελατών παρόλο που η μεταξύ μας σύμβαση παραμένει σε ισχύ.

Διαβεβαιώνουμε τους πελάτες & συνεργάτες μας, ότι η Διοίκηση και οι εργαζόμενοι της εταιρείας μας, καταβάλουν το διάστημα αυτό και θα συνεχίσουν τις επόμενες ημέρες να καταβάλουν συντονισμένα και σε συνεργασία με κάθε αρμόδιο παράγοντα, όλες τις απαιτούμενες προσπάθειες, για την άμεση εξεύρεση μιας λύσης, την οποία πιστεύουμε ότι θα είμαστε σε θέση να ανακοινώσουμε στις αρχές της επόμενης εβδομάδας.

Μέχρι τότε θέλουμε να διαβεβαιώσουμε κατηγορηματικά τους πελάτες μας ότι η εταιρεία μας θα είναι συνεπής στις υποχρεώσεις της και ότι τα αυτοκίνητα τους βρίσκονται ήδη στην Ελλάδα, στην κατοχή της Kosmocar.

ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε."

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_860.html

Μήπως προσπαθεί να το καθυστερήσει και να την κάνει για Βενεζουέλα!!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν αναφερει τιποτα για τις δεκαδες εκατομμυριων ευρω που χρωσταει σε κοσμοκαρ και τραπεζες;της ηρθε ξαφνικα της κοσμοκαρ να κανει ''ναζια'' στον παζαρο...

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν αναφερει τιποτα για τις δεκαδες εκατομμυριων ευρω που χρωσταει σε κοσμοκαρ και τραπεζες;της ηρθε ξαφνικα της κοσμοκαρ να κανει ''ναζια'' στον παζαρο...

το λέει... έμμεσα όμως

" υπο τις περιστάσεις" ......χρωσταω που χρωστάω...αν δεν μου δώσεις και αμαξια να πουλήσω που να βρω λεφτά να στα ξεπληρώσω....περιστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νέα... Πήγαν μπράβοι στην Audi (παζαρό Κύμης) και τα κάνανε λαμπόγυαλο... Μέχρι και πιστόλια βγήκαν για 300 αυτοκίνητα, αξίας άνω των 130.000¤ έκαστο. Τώρα φυλλάσεται από φουσκωτούς του Παζαρό, καλύτερα και από το lido palace!!! Προσοχή λοιπόν όσοι πάτε με άγριες διαθέσεις, μιας και ίσως χρειστείτε αλιξίσφαιρα και κράνη...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νέα... Πήγαν μπράβοι στην Audi (παζαρό Κύμης) και τα κάνανε λαμπόγυαλο... Μέχρι και πιστόλια βγήκαν για 300 αυτοκίνητα, αξίας άνω των 130.000 έκαστο. Τώρα φυλλάσεται από φουσκωτούς του Παζαρό, καλύτερα και από το lido palace!!! Προσοχή λοιπόν όσοι πάτε με άγριες διαθέσεις, μιας και ίσως χρειστείτε αλιξίσφαιρα και κράνη...

Αχχχχ αυτο το lido palace!!! hearts.gifhearts.gif

Σορυ για ο οφτοπικ!!!

Στο θεμα μας τωρα.... δεν ξερω ρε παιδια τι να πω, αν φτασανε στο σημειο να βγουν και οπλα για τα αυοκινητα δεν μπορω να φανταστω την συνεχεια, που ελπιζω και το ευχομαι για σας να μην υπαρξει, να ξεμπερδεψετε γρηγορα.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νέα... Πήγαν μπράβοι στην Audi (παζαρό Κύμης) και τα κάνανε λαμπόγυαλο... Μέχρι και πιστόλια βγήκαν για 300 αυτοκίνητα, αξίας άνω των 130.000¤ έκαστο. Τώρα φυλλάσεται από φουσκωτούς του Παζαρό, καλύτερα και από το lido palace!!! Προσοχή λοιπόν όσοι πάτε με άγριες διαθέσεις, μιας και ίσως χρειστείτε αλιξίσφαιρα και κράνη...

τωρα αυτο τι ειναι? αστείο, ράδιο αρβίλα ή κανονική είδηση; Εγω παντως δεν τα καταφερα να παω απο εκει σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μάθουμε να κρατάμε μικρό καλάθι, όπου ακούμε πολλά κεράσια. Μέσα σε όλα παίζει και πολύ παραπληροφόρηση και δε ξέρουμε από που έρχεται. Τα αυτοκίνητα μας θα τα πάρουμε ο κόσμος να χαλάσει ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση μάγκες, ίσως όμως να αργήσουν λίγο περισσότερο που πράγματι είναι μ***κία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.