Jump to content
benios

Ws-6530 Multimedia Τοποθετηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ VW PASSAT B6{2007}ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ WS-6530 2DIN STEREO ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΧΕΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΗ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλώς ήρθες.

Εγώ αντίστοιχο multimedia 2 Din στο Golf το πέρασα μόνος μου.

Αν γνωρίζεις τη διαδικασία βάλε βγάλε και πίάνουν τα χέρια σου είναι μάλλον εύκολο.

Αν πάλι όχι καλύτερα να το κάνει επαγγελματίας ή η αντιπροσωπεία. Συνήθως παίρνουν γύρω στα 60 Ευρώ.Ασένα πόσα σου ζήτησαν;

Το μηχάνημα είναι plug n' play. Βέβαια σε κάποιοα από αυτά υπάρχουν και ασυμβατότητες με την επικοινωνία με το cun bus.

Ότι και να αποφασίσεις καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλώς ήρθες.

Εγώ αντίστοιχο multimedia 2 Din στο Golf το πέρασα μόνος μου.

Αν γνωρίζεις τη διαδικασία βάλε βγάλε και πίάνουν τα χέρια σου είναι μάλλον εύκολο.

Αν πάλι όχι καλύτερα να το κάνει επαγγελματίας ή η αντιπροσωπεία. Συνήθως παίρνουν γύρω στα 60 Ευρώ.Ασένα πόσα σου ζήτησαν;

Το μηχάνημα είναι plug n' play. Βέβαια σε κάποιοα από αυτά υπάρχουν και ασυμβατότητες με την επικοινωνία με το cun bus.

Ότι και να αποφασίσεις καλή επιτυχία.

peris σε ευχαριστω!την διαδικασια βαλε βγαλε την εχω σε βιντεο απο το youtube τα χερια μου πιανουν,απλα δεν ξερω αν χρειαζεται να κοβω καλωδια και τετοια χαζα.εμενα μου ζητανε απο 100-120 ευρω!εχω διαβασει στο συγκεκριμενο site οτι το ws-6530 δουλευει καλα στα vw!

Link to comment
Share on other sites

peris σε ευχαριστω!την διαδικασια βαλε βγαλε την εχω σε βιντεο απο το youtube τα χερια μου πιανουν,απλα δεν ξερω αν χρειαζεται να κοβω καλωδια και τετοια χαζα.εμενα μου ζητανε απο 100-120 ευρω!εχω διαβασει στο συγκεκριμενο site οτι το ws-6530 δουλευει καλα στα vw!

Οταν την εγκαταστησεις πες μας εντυπώσεις, οσο αφορά προβληματα και την λειτουργία της δες εδώ.

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=100319

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Οταν την εγκαταστησεις πες μας εντυπώσεις, οσο αφορά προβληματα και την λειτουργία της δες εδώ.

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=100319

καλημερα!θα ηθελα ρε παιδια να μου πειτε αν γνωριζεται καποιον εδω στην λαρισα που να τοποθετει τα κινεζακια γιατι σε κανα-δυο που πηγα μου εκαναν μουτρα του στυλ οτι δεν αναλαμβανουμε και τετοια.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θα ηθελα ρε παιδια να μου πειτε αν γνωριζεται καποιον εδω στην λαρισα που να τοποθετει τα κινεζακια γιατι σε κανα-δυο που πηγα μου εκαναν μουτρα του στυλ οτι δεν αναλαμβανουμε και τετοια.ευχαριστω!

Πήγαινε σε εναν οποιοδηποτε εγκαταστατη, μια φισα ειναι ολο και ολο. Το θεμα ειναι πως θα λύσει το ταμπλό (δεν ξερω που λύνει το πασσατ)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θα ηθελα ρε παιδια να μου πειτε αν γνωριζεται καποιον εδω στην λαρισα που να τοποθετει τα κινεζακια γιατι σε κανα-δυο που πηγα μου εκαναν μουτρα του στυλ οτι δεν αναλαμβανουμε και τετοια.ευχαριστω!

Θα σου πρότεινα να πας να σου το περάσουν στην αντιπροσωπεία. Είναι ζήτημα 10 λεπτών εργασίας για κάποιον που ξέρει τι κάνει. Θα σου στοιχίσει φθηνότερα και από τον εγκαταστάτη που πιθανόν να μην έχει ξαναπεράσει και να σου κάνει ζημειά. Έτσι κι' αλλιώς η σύνδεση είναι το κούμπωμα μιας φίσσας όπως είπε και ο Νίκος. Βέβαια μετά το κούμπωμα αν θα δουλεύει σύμφωνα με όλα όσα υπόσχεται είναι ένα άλλο θέμα. Συνήθως τα προβλήματα έχουν να κάνουν με την σωστή επικοινωνία με το can bus.

Καλή επιτυχία σε ότι κι'αν αποφασίσεις. Γράψε μας εντυπώσεις όταν μπει.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πας να σου το περάσουν στην αντιπροσωπεία. Είναι ζήτημα 10 λεπτών εργασίας για κάποιον που ξέρει τι κάνει. Θα σου στοιχίσει φθηνότερα και από τον εγκαταστάτη που πιθανόν να μην έχει ξαναπεράσει και να σου κάνει ζημειά. Έτσι κι' αλλιώς η σύνδεση είναι το κούμπωμα μιας φίσσας όπως είπε και ο Νίκος. Βέβαια μετά το κούμπωμα αν θα δουλεύει σύμφωνα με όλα όσα υπόσχεται είναι ένα άλλο θέμα. Συνήθως τα προβλήματα έχουν να κάνουν με την σωστή επικοινωνία με το can bus.

Καλή επιτυχία σε ότι κι'αν αποφασίσεις. Γράψε μας εντυπώσεις όταν μπει.

σας ευχαριστω παιδια!την πεμπτη θα παω να το βαλω σε ενα μαγαζι γιατι με την αντιπροσωπεια εχω τσακωθει επειδη ειναι καραγκιοζηδες.μολις δουλεψει θα γραψω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια!την πεμπτη θα παω να το βαλω σε ενα μαγαζι γιατι με την αντιπροσωπεια εχω τσακωθει επειδη ειναι καραγκιοζηδες.μολις δουλεψει θα γραψω εντυπωσεις.

εδω ειμαι λοιπον για να γραψω εντυπωσεις.το μηχανημα ειναι 4 ωρες εγκατεστημενο και διαπιστωσα τα εξης

οτι αφορα το gps,navigation ολα ειναι τελεια πολυ γρηγορο,και ακριβες.δοκιμασα το destinator7,και ο δεκτης gps τοποθετηθηκε στην γωνια του ταμπλω απο την πλευρα του συνοδηγου.το bluetooth ειναι αριστο.βρηκε αμεσως το κινητο μου ενα nokia n95 εβαλα κωδικο 0000 και πηρα αμεσως τηλεφωνο ενα φιλο απο τα πληκτρα της οθονης.τον ακουγα τελεια,και με ακουγε ικανοποιητικα αποτι μου ειπε.το μικροφωνο το εβαλα κοντα στο ταμπλω λογω ελλειψης μεγαλυτερου καλωδιου.παμε και στο radio που τοσα πολλα εχουν ακουστει.με το facra radio adaptor πιανω σχεδον ολους τους σταθμους πολυ καλη ποιοτητα σηματος,σχεδον σαν την μαμα συσκευη.το dvd εχει τρομερη εικονα,αρκετες και ευκολες ρυθμισεις,κανενα τρεμουλιασμα οθονης,γιατι διαβασα τοσα οσο αφορα την οθονη που οταν το βαλαμε μπροστα περιμενα να τρεμοπαιζει.την sd card δεν προλαβα να την δοκιμασω παιδια αλλα θα σας ενημερωσω.σε γενικες γραμμες παντως για αυτα που πληρωσα ειναι τελειο.φτυστε το να μην το ματιασουμε!το μονο που με χαλασε ειλικρινα ηταν τα 100 ευρωπουλα που πληρωσα για τοποθετηση,γιατι στην ουσια ηταν δουλεια 10 λεπτων.τα λεμε ξανα παιδια! http://www.torrents-zone.com/announce.php?passkey=95fcb7896fde70c11def4193c4817473

ξεχασα να αναφερω κατι ο τυπος που μου εκανε την εγκατασταση οταν εβγαλε το διακοσμητικο του ταμπλο εβγαλε και την φισα απο τον αεροσσακο .μετα που την ξαναεβαλε μου βγαζει την ενδειξη του αεροσσακου στο καντραν μηπως ξερετε πως διορθωνετε?

Edited by benios
Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι λοιπον για να γραψω εντυπωσεις.το μηχανημα ειναι 4 ωρες εγκατεστημενο και διαπιστωσα τα εξης

οτι αφορα το gps,navigation ολα ειναι τελεια πολυ γρηγορο,και ακριβες.δοκιμασα το destinator7,και ο δεκτης gps τοποθετηθηκε στην γωνια του ταμπλω απο την πλευρα του συνοδηγου.το bluetooth ειναι αριστο.βρηκε αμεσως το κινητο μου ενα nokia n95 εβαλα κωδικο 0000 και πηρα αμεσως τηλεφωνο ενα φιλο απο τα πληκτρα της οθονης.τον ακουγα τελεια,και με ακουγε ικανοποιητικα αποτι μου ειπε.το μικροφωνο το εβαλα κοντα στο ταμπλω λογω ελλειψης μεγαλυτερου καλωδιου.παμε και στο radio που τοσα πολλα εχουν ακουστει.με το facra radio adaptor πιανω σχεδον ολους τους σταθμους πολυ καλη ποιοτητα σηματος,σχεδον σαν την μαμα συσκευη.το dvd εχει τρομερη εικονα,αρκετες και ευκολες ρυθμισεις,κανενα τρεμουλιασμα οθονης,γιατι διαβασα τοσα οσο αφορα την οθονη που οταν το βαλαμε μπροστα περιμενα να τρεμοπαιζει.την sd card δεν προλαβα να την δοκιμασω παιδια αλλα θα σας ενημερωσω.σε γενικες γραμμες παντως για αυτα που πληρωσα ειναι τελειο.φτυστε το να μην το ματιασουμε!το μονο που με χαλασε ειλικρινα ηταν τα 100 ευρωπουλα που πληρωσα για τοποθετηση,γιατι στην ουσια ηταν δουλεια 10 λεπτων.τα λεμε ξανα παιδια! http://www.torrents-...def4193c4817473

ξεχασα να αναφερω κατι ο τυπος που μου εκανε την εγκατασταση οταν εβγαλε το διακοσμητικο του ταμπλο εβγαλε και την φισα απο τον αεροσσακο .μετα που την ξαναεβαλε μου βγαζει την ενδειξη του αεροσσακου στο καντραν μηπως ξερετε πως διορθωνετε?

Μεγειές φίλε μου εύχομαι να δουλεύει τέλεια μέχρι το τέλος της συμβίωσής του μαζί σου.Για να σβήσει η ένδειξη του αερόσακου πρέπει να χρησιμοποιήσεις το vagcom και να σβήσεις το σφάλμα.Ο μάγκας που σου πήρε το 100άρικο δεν ήξερε ότι δεν έπρεπε να πειράξει και την φίσα του αερόσακου από το πλαίσιο του RCD??Να πας και να του πεις ότι η αντιπροσωπεία για να το σβήσει ζητάει 30 ευρώ να δούμε τι θα πει.....Μάθανε οι άσχετοι να ζητούν τα 100άρικα λες και είναι σπόρια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @benios κατ' αρχας μεγειες και απο μένα.

Να σε ρωτήσω τωρα.

1. Το μηχάνημα λειτουργεί οταν ο κινητήρας και τα λαμπακια του καντραν ειναι σβηστά αλλα το κλειδι επάνω?

2. Το κουμπι του "DIMM" μεταβάλει την φωτεινότητα των κουμπιών του μηχανήματος?

και ενα τελευταίο παιζει το DVD οταν το αυτοκίνητο ειναι κινείται?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @benios κατ' αρχας μεγειες και απο μένα.

Να σε ρωτήσω τωρα.

1. Το μηχάνημα λειτουργεί οταν ο κινητήρας και τα λαμπακια του καντραν ειναι σβηστά αλλα το κλειδι επάνω?

2. Το κουμπι του "DIMM" μεταβάλει την φωτεινότητα των κουμπιών του μηχανήματος?

και ενα τελευταίο παιζει το DVD οταν το αυτοκίνητο ειναι κινείται?

καλησπερα παιδια!καταρχην εδω στην λαρισα εχουν σηκωσει ολοι κεφαλι να φανταστειται οτι κατω απο 100 ευρω δεν βρηκα πουθενα τοποθετηση.ερχεται ομως η ωρα τους που θα παρουν τον μπου...ο.ηδη εχουν αρχισει και βαρανε μυγες.αυτα για τον φιλο μου τον professor και τον ευχαριστω!

νικο οταν βαλω το κλειδι και το πατησω μια φορα δεν λειτουργει το μηχανημα,οταν το πατησω πιο μεσα και αναψουν τα λαμπακια τοτε δουλευει κανονικα,το dvd παιζει κανονικα και στον δρομο γιατι το καλωδιο που εγραφε χειροφρενο[parking] δεν συνδεθηκε πουθενα,οσο για το dimm θα το κοιταξω και θα σου πω.καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!λοιπον το μηχανημα εκλεισε μια εβδομαδα και ειπα να γραψω μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη!ο τομεας dvd,tuner,sd card,kai usb,λειτουργουν αψογα!προβλημα υπαρχει με το navigation,και αυτο γιατι δεν μπορω να κανω καμμια ρυθμιση στην οθονη.το destinator 7 στην αρχη δουλευε μια χαρα,μετα αρχισε να μου κανει κατι ψιλοκολληματα,και ειπα να βαλω το igo,δουλευει αψογα απλα στην οθονη οταν βγαζω τισ επιλογες για να το ρυθμισω αλλα παταω και αλλα κανει.π.χ παταω την επιλογη για νυχτερινο φωτισμο,και αυτο πηγαινει στην ευρεση διευθυνσης,οταν παω απο το πληκτρολογιο να βαλω διευθυνση προορισμου,αλλα γραμματα τα πιανει και αλλα οχι,και τετοια χαζα.αυτο γινεται μονο στο navi.στο dvd το πληκτρολογιο δουλευει μια χαρα.επισης πατωντας το κουμπι dimm εχει μονο μια επιλογη να μην φωτιζεται η οθονη,δεν εχει ρυθμιση φωτεινοτητας αποτι ειδα.αυτα παιδια προς το παρον,αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω ας μου απαντησει!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμα όσα έγραψες. Μήπως μπορείς να γράψεις και 2 λόγια για την λειτουργία του ΒΤ? Πες μας με τι κινητό το συνδέεις, αν λειτουργεί καλά, αν ακούγεται καλά, αν μπορεί να διαβάσει ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες από τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού. Είναι γρήγορο? Τα τηλέφωνα από το κινητό, τα διαβάζει 1 φορά και μετά τα έχει σωσμένα ή κάθε φορά που θέλεις να βρεις κάποιο τηλέφωνο, τότε ψάχνει στον κατάλογο του κινητού?

Αν βρεις χρόνο, ανέβασε και καμιά φώτο από τα διάφορα μενού του συστήματος... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!λοιπον το μηχανημα εκλεισε μια εβδομαδα και ειπα να γραψω μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη!ο τομεας dvd,tuner,sd card,kai usb,λειτουργουν αψογα!προβλημα υπαρχει με το navigation,και αυτο γιατι δεν μπορω να κανω καμμια ρυθμιση στην οθονη.το destinator 7 στην αρχη δουλευε μια χαρα,μετα αρχισε να μου κανει κατι ψιλοκολληματα,και ειπα να βαλω το igo,δουλευει αψογα απλα στην οθονη οταν βγαζω τισ επιλογες για να το ρυθμισω αλλα παταω και αλλα κανει.π.χ παταω την επιλογη για νυχτερινο φωτισμο,και αυτο πηγαινει στην ευρεση διευθυνσης,οταν παω απο το πληκτρολογιο να βαλω διευθυνση προορισμου,αλλα γραμματα τα πιανει και αλλα οχι,και τετοια χαζα.αυτο γινεται μονο στο navi.στο dvd το πληκτρολογιο δουλευει μια χαρα.επισης πατωντας το κουμπι dimm εχει μονο μια επιλογη να μην φωτιζεται η οθονη,δεν εχει ρυθμιση φωτεινοτητας αποτι ειδα.αυτα παιδια προς το παρον,αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω ας μου απαντησει!

Καλορίζικο

Φανταζομαι οτι σβηνοντας τον κινητήρα κλεινει και η μοναδα ε? και ακομα μια ερώτηση ποσο το πηρες, εχει TVB-T?

Οσο για το Dest, iGo το πρόβλημα σου είναι οτι εχεις λάθος skin, πρέπει να μάθεις ποια ειναι η ανάλυση της οθονης και μετα ψαξε στο "navimania" αν δεν βρεις (που θα βρεις) ετοιμα σκινς, δες παρακατω πως να το αλλαξεις μονος σου χαχααα

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=74855&page=251

Μερικα ωραια προγραμματακια

http://www.portalnissan.com/foro/electricidadelectronica-46/wolfncu-%28navi-control-utility%29-entorno-grafico-para-navegadores/

Επεισης διαβασε εδώ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&view=findpost&p=355320

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και ευχαριστω για την βοηθεια!το τηλεφωνο που εχω συνδεσει ειναι ενα nokia n95 και δουλευει αψογα με την μοναδα.ακουω πεντακαθαρα,και με ακουνε πολυ καλα.το συνδεσα και μεσω usb αλλα δεν μπορω να κανω μεταφορα του τηλ καταλογου,μου βλεπει μονο τα τραγουδια και κατι φωτο.πατωντας την επανακλησα στην οθονη μου εμφανιζει τα τηλεφωνα που εχω παρει και τις αναπαντητες,και τισ χαμενες κλησεις αλλα μονο τα νουμερα,οχι ονοματα.διαθετει dvb-t αλλα για mpeg2 οπως ολα τα κινεζακια.μολις σβησω τον κινητηρα σβηνει και η μοναδα,το αγορασα 360 ευρω απο το emarket ολοκαινουργιο.η εταιρια που το πουλαει ειναι η naviexperts.gr εκει θα το δειτε με αναλυτικες περιγραφες.ρε παιδια κατεβασα μερικα skins αλλα απο κει και περα δεν ξερω τι πρεπει να κανω,αν μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω,δεκτη καθε βοηθεια.φωτο θα βαλω συντομα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΑΝΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ.ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΚΟΝΣΟΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ Ρ4060274 ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΤ ΑΛΛΩΝ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΑ WINDOWS.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ NAVI ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΣΤΟ DVD,RADIO ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΚΟΝΣΟΛΑ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

PLEASE HELP ME!

post-16148-1270647551,54_thumb.jpg

post-16148-1270647798,9_thumb.jpg

post-16148-1270647811,64_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΑΝΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ.ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΚΟΝΣΟΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ Ρ4060274 ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΤ ΑΛΛΩΝ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΑ WINDOWS.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ NAVI ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΣΤΟ DVD,RADIO ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΚΟΝΣΟΛΑ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

PLEASE HELP ME!

Αυτο το μενου ποτε βγαινει οταν πατας το εξωτερικο κουμπι που λεει "Νavi"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μενου ποτε βγαινει οταν πατας το εξωτερικο κουμπι που λεει "Νavi"

νικο αυτο το μενου βγαινει οταν πατας το navi σωστα ,ξερεις τι μπορω να κανω ρε φιλε?

Link to comment
Share on other sites

νικο αυτο το μενου βγαινει οταν πατας το navi σωστα ,ξερεις τι μπορω να κανω ρε φιλε?

Το προγραμματάκι που τρεχει οταν πατάς αυτο το κουμπι εχει λαθος ανάλυση και λάθος θέση στα κουμπιά διαχείρισης, επίσης το ιδιο ακριβως πρόβλημα εχεις και στο πρόγραμμα πλοήγησης και πρέπει να είναι το destinator?

Τωρα τι μπορεις να κανεις αν το εχεις παρει απο εδω και εχεις σκάσει κανένα 800σαρι να πας εκει που το πήρες και να του το κοπανίσεις στο κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος που το πηρα εχει και σελιδα στο internet[www.naviexperts.gr]και μου λεει οτι ειναι αδυνατο να υπαρχει τετοιου ειδους προβλημα.τελος παντων,αν κατεβασω skin me windows ce interface λες να καταφερω τιποτα?κοστιζει 10 δολλαρια

Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος έχει μεγάλη εμπειρία σχετικά με τις κινέζικες πηγές και μάλιστα τον παρακολουθώ συχνά απεγνωσμένα να διαλαλεί με κάθε τρόπο την αποφυγή της αγοράς τους.Κάνε λοιπόν με κλειστά μάτια αυτό που σου συμβούλεψε αύριο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος που το πηρα εχει και σελιδα στο internet[www.naviexperts.gr]και μου λεει οτι ειναι αδυνατο να υπαρχει τετοιου ειδους προβλημα.τελος παντων,αν κατεβασω skin me windows ce interface λες να καταφερω τιποτα?κοστιζει 10 δολλαρια

Σου εξήγησα οτι το πρόβλημα ειναι το προγραμματακι που τρεχει οταν πατας το κουμπι "Navi" και ειναι μεσα στην καρτουλα του gps, μην με βαζεις και τα ξαναγραφω.

Αυτο που λες 10 ευρω ειναι "πατς" για τα win ce (αν δεν ξέρεις μην το τρέξεις γιατι μετα μπορει να χασεις το μηχάνημα) και να το περάσεις μολις βαλεις την καρτα gps μεσα παλι το ιδιο θα σου κάνει.

YΓ: Το destinator δεν τρεχεις?

Αν τρεχεις αυτο να σου πω οτι σκιν για την δικη σου ανάλυση δεν υπαρχει για αυτο το πρόγραμμα, τρεξε το igo κατ' ευθειαν με το κουμπι "navi" χωρις να ανεβάζεις αυτην την μ@λ@κια που σου εχουν βαλει και λέγετε "console"

Link to comment
Share on other sites

Σου εξήγησα οτι το πρόβλημα ειναι το προγραμματακι που τρεχει οταν πατας το κουμπι "Navi" και ειναι μεσα στην καρτουλα του gps, μην με βαζεις και τα ξαναγραφω.

Αυτο που λες 10 ευρω ειναι "πατς" για τα win ce (αν δεν ξέρεις μην το τρέξεις γιατι μετα μπορει να χασεις το μηχάνημα) και να το περάσεις μολις βαλεις την καρτα gps μεσα παλι το ιδιο θα σου κάνει.

YΓ: Το destinator δεν τρεχεις?

Αν τρεχεις αυτο να σου πω οτι σκιν για την δικη σου ανάλυση δεν υπαρχει για αυτο το πρόγραμμα, τρεξε το igo κατ' ευθειαν με το κουμπι "navi" χωρις να ανεβάζεις αυτην την μ@λ@κια που σου εχουν βαλει και λέγετε "console"

ευχαριστω πολυ παιδια για τις πολυτιμες συμβουλες σας!δεν εχω σκοπο να σας ζαλισω,απλα επικοινωνησα με τον τυπο χθες,και μου ειπε ο εξυπνακιας οτι αυτα που λετε ειναι μαλακιες,επειδη ο ιδιος εχει εγκαταστησει τα προγραμματα και δουλευαν αψογα,αυτος προτεινει να κανω calibration,η στο εικονιδιο των windows να κανω λεει επισκευη εγγραφου,η τελος να κανω initial setup.εγω θα του προτεινω να παω ως την λαμια να του το βαλω στον κ..ο!και να μου πληρωσει τα μεταφορικα!νικο μου τρεχω τo igo απλα δεν βαζω διευθυνσεις και τετοια,το εχω σαν απλη πλοηγηση.

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις πολυτιμες συμβουλες σας!δεν εχω σκοπο να σας ζαλισω,απλα επικοινωνησα με τον τυπο χθες,και μου ειπε ο εξυπνακιας οτι αυτα που λετε ειναι μαλακιες,επειδη ο ιδιος εχει εγκαταστησει τα προγραμματα και δουλευαν αψογα,αυτος προτεινει να κανω calibration,η στο εικονιδιο των windows να κανω λεει επισκευη εγγραφου,η τελος να κανω initial setup.εγω θα του προτεινω να παω ως την λαμια να του το βαλω στον κ..ο!και να μου πληρωσει τα μεταφορικα!νικο μου τρεχω τo igo απλα δεν βαζω διευθυνσεις και τετοια,το εχω σαν απλη πλοηγηση.

ευχαριστω και παλι!

Γιατι δεν βαζεις? δεν μπορεις? ή δεν θελεις?

Με τα Κινεζικα ενα ειναι το καλο οτι μπορεις να τα κανεις οτι θελεις και δεν εξαρτάσαι απο αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.